Hoppa till sidans innehåll

Resultat

Spelprogram - Svenska Cupen 2020/21 omg. 1-2

Spelprogram
Tid Match Resultat Publik Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2020-07-30 19:00 Ängelholms FF - Lunds BK 1 - 2 Ängelholms IP A-plan
2020-07-31 19:00 BK Forward - IF Karlstad Fotboll 1 - 0 50 Trängens IP
2020-08-01 13:00 Assyriska BK - Onsala BK 5 - 3 Ruddalen 1 Konstgräs
2020-08-01 14:00 IFK Stocksund - Vasalund 0 - 1 Danderyds Gymnasium
2020-08-02 14:00 Värtans IK - FC Gute 2 - 4 e.f. Östermalms IP 1
2020-08-02 14:00 Skiljebo SK - Karlslunds IF FK 1 - 2 Hamre 1
2020-08-02 16:00 IF Karlstad Fotbollutveckling - IFK Åmål 2 - 1 Våxnäs IP
2020-08-02 17:00 Kvarnsvedens IK - Sandvikens IF 0 - 3 Ljungbergsplanen
2020-08-04 19:00 Stenungsunds IF - FC Trollhättan 1 - 0 50 Nösnäsvallen
2020-08-04 19:00 Kristianstad FC - Torns IF 2 - 3 Kristianstads Fotbollsarena
2020-08-04 19:00 FC Rosengård 1917 - Landskrona BoIS 1 - 2 Rosengårds IP Huvudarenan
2020-08-18 19:00 Assyriska IF i Norrköping - Oskarshamns AIK 3 - 5 Mamre IP
2020-08-19 18:30 IF Lödde - Eskilsminne IF 1 - 0 Tolvans IP A-plan
2020-08-19 19:00 Hudiksvalls Förenade FF - Ytterhogdals IK 2 - 1 50 Glysis Sparbanken Arena
2020-08-19 19:00 Karlbergs BK - IF Brommapojkarna 1 - 3 Stadshagens IP 1
2020-08-19 19:00 Trosa-Vagnhärad SK - Sollentuna FK 0 - 6 49 Häradsvallen KG
2020-08-19 19:00 Enskede IK - Täby FK 2 - 4 49 Enskede IP 1
2020-08-19 19:00 Vänersborgs FK - Utsiktens BK 3 - 6 e.s. Vänersvallen Syd
2020-08-19 19:30 Newroz FC - Gamla Upsala SK 4 - 2 e.f. 50 Sätra IP 1
2020-08-19 19:30 IK Sleipner - Nyköpings BIS 1 - 2 Östgötaporten
2020-08-25 18:30 Anderstorps IF - BK Astrio 0 - 3 50 Idrottsparken
2020-08-25 18:30 Angered BK - IFK Falköping FF 1 - 0 50 Hjällbovallen 1 Gräs
2020-08-25 19:00 IS Halmia - Lindome GIF 3 - 1 Örjans Vall
2020-08-25 19:30 Enköpings SK FK - IFK Haninge 2 - 3 e.f. 50 Enavallen A-plan
2020-08-26 17:50 Ekedalens SK - Gnosjö IF 3 - 1 25 Idrottsparken, Ekedalen
2020-08-26 18:00 Gottne IF - Stöde IF 5 - 0 50 Haraldsängen 1
2020-08-26 18:45 Åryds IK - Asarums IF FK 1 - 2 50 TIVAB Vallen
2020-08-26 19:00 Bodens BK FF - Team TG FF 5 - 3 e.s. Boden Arena
2020-08-26 19:00 Boxholms IF - Husqvarna FF 1 - 4 Svartåvallen
2020-08-26 19:30 Hisingsbacka FC - IK Gauthiod 3 - 4 50 Backavallen 1 Konstgräs
2020-08-26 20:00 Rosersbergs IK - Stockholm Internazionale 1 - 4 50 Råbergsvallen Konstgräs
2020-09-16 19:00 Matchen uppskjuten efter överenskommelse mellan föreningarna, och godkännande från SvFF:s TK Hässleholms IF - Räppe GOIF 1 - 0 Österås IP A-plan
Omgång 2
Utsiktens BK - Norrby IF 50 Ruddalen 1 Konstgräs
2020-09-29 15:30 Vasalund - IK Brage 0 - 5 Skytteholms IP 1
2020-09-30 15:30 Bodens BK FF - Västerås SK FK 0 - 3 Boden Arena
2020-09-30 16:00 BK Forward - Akropolis IF 0 - 3 Trängens IP
2020-09-30 16:00 IK Gauthiod - Ljungskile SK Herrfotboll 1 - 0 Lunnevi IP A-plan
2020-09-30 16:30 Angered BK - BK Häcken 1 - 3 50 Hjällbovallen 1 Gräs
2020-09-30 16:30 BK Astrio - Falkenbergs FF 0 - 9 50 Söndrums IP A
2020-09-30 18:30 Sandvikens IF - Jönköpings Södra IF 2 - 0 50 Jernvallen VM-arenan
2020-09-30 18:30 Stockholm Internazionale - Degerfors IF 1 - 3 e.f. 50 Stadshagens IP 1
2020-09-30 18:30 Täby FK - Athletic Eskilstuna 0 - 2 Vikingavallen/Täby IP 1
2020-09-30 18:30 Stenungsunds IF - IF Elfsborg 0 - 3 50 D
2020-09-30 18:30 IS Halmia - Helsingborgs IF 0 - 3 50 Örjans Vall
2020-09-30 18:30 Torns IF - Trelleborgs FF 2 - 3 e.f. 50 Tornvallen, Stångby A-plan
2020-09-30 18:30 Assyriska BK - Mjällby AIF 0 - 5 Ruddalen 1 Konstgräs
2020-09-30 18:30 Oskarshamns AIK - Varbergs BoIS FC 5 - 3 e.s. 50 Arena Oskarshamn
2020-09-30 18:30 Matchen flyttas till senare datum i det fall IFK Göteborg spelar play off-spel till UEFA Europa League Husqvarna FF - IFK Göteborg 1 - 3 49 Vapenvallen
2020-09-30 18:30 Landskrona BoIS - Östers IF 1 - 0 50 Landskrona IP A-plan
2020-10-01 16:30 Asarums IF FK - Kalmar FF 1 - 4 Asarums IP A-plan
2020-10-01 17:00 IF Karlstad Fotbollutveckling - Dalkurd 1 - 2 50 Tingvalla IP
2020-10-01 18:30 Karlslunds IF FK - AIK 1 - 2 50 Karlslund Arena
2020-10-06 19:00 Hässleholms IF - Halmstad 1 - 5 50 Österås IP A-plan
2020-10-07 18:30 Hudiksvalls Förenade FF - GIF Sundsvall 0 - 3 50 Glysis Sparbanken Arena
2020-10-08 15:00 Gottne IF - IFK Norrköping FK 0 - 6 49 Haraldsängen 1
2020-10-08 16:00 IF Lödde - Örgryte IS FF 2 - 1 50 Tolvans IP A-plan
2020-10-15 13:30 Nyköpings BIS - Östersund 2 - 4 Rosvalla IP A
2020-10-18 13:00 Ekedalens SK - GAIS 0 - 2 50 Idrottsparken, Ekedalen
2020-10-21 19:30 IFK Haninge - Örebro 1 - 2 Torvalla IP 1
2020-11-05 18:30 Newroz FC - Umeå FC Uppskj. Vårbergs IP 1
2020-11-11 19:00 IF Brommapojkarna - IK Sirius FK 1 - 3 50 Grimsta IP 1
2020-11-12 18:00 FC Gute - Hammarby 0 - 5 295 Gutavallen
2020-11-19 18:30 Sollentuna FK - Djurgården 0 - 4 Sollentunavallen 1
2020-12-02 19:00 Lunds BK - Malmö FF OW (0 - 3) Eleda Stadion

Postadress:
Borgstena IF - Fotboll
c/o Mikael Linge, Laryd Ekelunden
51397 Borgstena

Besöksadress:
Länsvägen 2, Nosseborg
51370 Borgstena

Kontakt:
Tel: +4633263351
E-post: This is a mailto link

Se all info