Hoppa till sidans innehåll

Resultat

Spelprogram - Tr.matcher Växjö FDK

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Alstermo-Älghult (6) Alstermo IF(Föreningen) Vit, Röd, vit
Alvesta GOIF (4) Alvesta GOIF(Föreningen) Grön, Grön, Grön
Alvesta GOIF (U) Alvesta GOIF(Föreningen) Grön, Grön, Grön
Alvesta United FK (5) Ajdin Turcinovic 0723093244 Rosa, Svart, Svart
Anderstorps IF (3) Per Johansson 037091265 0706379151 Grön/Vit/Grön
Backaryd SK (6) Backaryd SK(Föreningen) Gul, Svart, Gul
BK Union (4) BK Union(Föreningen) Grön/Svart, Svart, Grön
FK Älmeboda-Linneryd (3) Marico Svilenko 0708108382 0708108382 vit vit vit
Furuby IF (5) Niklas Macaulay 0707371998 Blå-vit, vit, vit
Furuby IF (B) Furuby IF(Föreningen) Blå-vit, vit, vit
Färjestadens GOIF (3) Christer Johansson 0707470897 Röd, Röda, Röda
Gnosjö IF (4) Robert Björk 0706579985 Gul, Svart, Svart
Gransholms IF (4) Eiler Runesson 0707421122 Grön, Vit, Grön
Gransholms IF (B) Jesper Andersson Fogelström 0738421612 grön/vit/grön
Grimslöv-VTIF (4) Alexander Gitselov 0703107753 Vit, Blå, vit
Guddarps IF (5) Guddarps IF(Föreningen) Blå/Blå/Blå
Hovmantorp GoIF (5) Jerry Holmbeck 0704100004 Blå, Blå, Blå
Hovmantorps GoIF (B) Jerry Holmbeck 0704100004 blå/blå/blå
Hovshaga AIF (4) Hovshaga AIF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Hovshaga AIF (U) Hovshaga AIF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Husqvarna FF (P19) Husqvarna FF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Hvetlanda GIF (3) Hvetlanda GIF(Föreningen) Blå, vit, Blå
Hångers IF (6) Hångers IF(Föreningen) Röd/Svart, Svart, Svart
Hässleholms IF (2) Hässleholms IF(Föreningen) grön, vit, grön
Högadals IS (5) Högadals IS(Föreningen) Vinröd, Svart, Vinröd
IF Linné (6) IF Linné(Föreningen) Vinröd, Vit, Vit
IF Rejban (4) IF Rejban(Föreningen) Vit, Vit, Vit
IFK Grimslöv (B) Alexander Gitselov 0703107753 Vit, Blå, vit
IFK Grimslöv (P18) Marcus Nilsson 0705270100 Vit, Blå, vit
IFK Karlshamn (B) IFK Karlshamn(Föreningen) Blå/Vit, Vit, Vit
IFK Lammhult (4) Mikael Kanstedt 0703775142 Blå/vit, Blå/vitt, Blåa
IFK S-RIF (5) Martin Andersson 0702836566 Svart, Svart, Svart
IFK Värnamo (P16) IFK Värnamo(Föreningen) Vit, Blå, Blå
IFK Värnamo (P19) Evgueni Kouznetsov 0765997178 Vit, Blå, Blå
Ingelstads IK (4) Niclas Magnusson 0706689932 röd/blå/röd
Ingelstads IK (B) Niclas Magnusson 0706689932 Röd, Blå, röd
Jämshögs IF (4) Jämshögs IF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Konga SK (6) Konga SK(Föreningen) Röd/vit, Vit, Röd
Kosta IF (6) Kosta IF(Föreningen) Vitt, Svart, Svart
Lagans AIK (4) Fredrik Nyberg 0702053335 Blå/Blå, Blå, BLÅ
Lagans AIK (B) Lagans AIK(Föreningen) Blå/Blå, Blå, BLÅ
Lenhovda IF (6) Lenhovda IF(Föreningen) Vit, Blå, Blå
Lessebo GoIF (4) Nicklas Andersson 0708578358 Gul-blå, Blå, Gul
Lessebo GoIF (B) Lessebo GOIF(Föreningen) Gul-blå, Blå, Gul
Liatorps IF-Eneryda IF (4) Ola Gustavsson 0706334498 Svart-Röd, Svart, Svart
Lindsdals IF (P19) Dennis Forsnor 0731003733 Svart, Svart, svart
Lindås-Långasjö FF (4) Lindås-Långasjö FF(Föreningen) Svart, Svart, Svarta
Ljungby IF (3) Linus Rosholm 037214070 Blå, Blå, Blå
Ljungby IF (P18) Ljungby IF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Lyckå FF P16-18 Lyckå FF(Föreningen) Grön, Vit, Grön
Mjällby AIF P 16-18 Mjällby AIF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Moheda IF (4) Mikael Nilsson 047270903 0730669947 Gul, Svart, Gula
Moheda IF (B) Moheda IF(Föreningen) Gul, Svart, Gula
Myresjö-Vetlanda FK (4) Myresjö/Vetlanda FK(Föreningen) Vit, Vit, Vit
Nybro IF (4) Nybro IF(Föreningen) Röd/Vit Randig, Röd, Röd
Nöbbele BK (5) Nöbbele BK(Föreningen) Röd/Grön, Röd/Grön, Röd
Rottne IF (5) Rottne IF(Föreningen) blå, blå, blå
Rottne IF (B) Stefan Jönsson 0706567665 blå, blå, blå
Rydaholms GoIF (5) Rydaholms GoIF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Räppe GOIF (2) Räppe GOIF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Räppe GoIF (B) Räppe GOIF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Sandsbro AIK Sandsbro Allmänna IK(Föreningen) Gul, Grön eller gul, Gul
Sandsbro AIK (4) Joakim Dahl 0735014553 Gul, Grön eller gul, Gul
Sandsbro AIK (B) Sandsbro Allmänna IK(Föreningen) Gul, Grön eller gul, Gul
Sandsbro AIK (P18) Sandsbro Allmänna IK(Föreningen) Gul, Grön eller gul, Gul
Sandsbro Allmänna IK Sandsbro AIK P05 1 Sandsbro Allmänna IK(Föreningen) Gul, Grön eller gul, Gul
Sillhövda AIK (4) Sillhövda AIK(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Skruvs IF (6) Skruvs IF(Föreningen) Blå/vit, Blå, Blå
Slätthögs BOIF (4) Dilovan Tercan 0734455100 grön/grön/grön
Slätthögs BOIF (B) Slätthögs BOIF(Föreningen) grön/grön/grön
Sävsjö FF (5) Sävsjö FF(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Tingsryd United FC (4) Lars Gunnarsson 0706531521 svart/grön, svart, svart
Tingsryd United FC (B) Tingsryd United FC(Föreningen) svart/grön, svart, svart
Tingsryd United FC P16-18 Tingsryd United FC(Föreningen) svart/grön, svart, svart
Tolgs IF (6) Tolgs IF(Föreningen) Röd/svart, Svart, Svart
Tolgs IF (B) Tolgs IF(Föreningen) Röd/svart, Svart, Svart
Treby IF (6) Treby IF(Föreningen) vit, röd, vit
Urshults IF Urshults IF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Urshults IF (6) Jörgen Ingvarsson 0733802462 0733802462 Gul/Svart/gul
Vederslöv-Dänn. IF (5) Patrik Bladh 0709947103 Grönvit / Vit / Grön
Vederslöv-Dänn. IF (B) Patrik Bladh 0709947103 Grön/Vit/Grön
Wexiö FK (5) Wexiö FK(Föreningen)
Vislanda IF (5) Ingvar Karlsson 0705481672 Vit, Röd, Röd
Vislanda IF (B) Ingvar Karlsson 0705481672 Vit, Röd, Röd
VTIF-Grimslöv (6) Västra Torsås IF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Växjö BK (4) Sven Hancke 0704432962 Gul/svart, Svart, Svart
Växjö BK (B) Mats Homman 0470749004 0704330484 Gul/svart, Svart, Svart
Växjö Norra IF (3) Saso Atanasoski 0706033061 0706033061 Svart, Svart, svart
Växjö Norra IF (P19) Daniel Suran 0705816078 Svart, Svart, svart
Växjö Norra Ungdomsförening (6) Växjö Norra Ungdomsförening (Föreningen)
Åryds IK (3) Åryds IK(Föreningen) Röd, Svart, Röd
Åseda IF (5) Åseda IF(Föreningen) Vit, Blå, Vit
Åseda IF (B) Åseda IF(Föreningen) Vit, Blå, Vit
Älmhults IF (3) Magnus Willseus 0766190999 Blå/blå/blå
Östers IF (P16) Östers IF(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Östers IF (P17) Östers IF(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Östers IF (P19) Östers IF(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Östers IF (U21) Östers IF(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2021-06-01 18:30 140990082 Växjö Norra IF (3) - Hovshaga AIF (4) 1 - 1 Åbo Idrottsplats, Växjö
2021-06-01 18:45 140990081 Åryds IK (3) - Tingsryd United FC (4) 2 - 0 TIVAB Vallen; Åryd
2021-06-01 19:00 140990069 FK Älmeboda-Linneryd (3) - Räppe GOIF (2) 0 - 1 Rävemåla
2021-06-01 19:00 140990074 Växjö BK (B) - Lagans AIK (B) 7 - 1 Sportfältet Teleborg - Naturgräs
2021-06-01 19:30 140990084 Östers IF (P17) - Växjö Norra IF (P19) 7 - 1 Värendsvallen
2021-06-02 19:00 140990017 Gransholms IF (4) - Guddarps IF (5) 0 - 2 Granvallen 1
2021-06-02 19:00 140990053 Rottne IF (5) - Furuby IF (5) 2 - 3 Vidingeskans, Rottne
2021-06-03 18:30 140990024 Hovmantorp GoIF (5) - Sandsbro AIK (4) 0 - 5 Hovmantorps IP
2021-06-03 19:00 140990068 Tingsryd United FC (4) - Slätthögs BOIF (4) 1 - 0 Björkvalla IP (Väckelsång)
2021-06-04 19:00 140990075 Hovshaga AIF (4) - Furuby IF (5) 5 - 0 Hagavallen, Växjö
2021-06-04 19:00 140990083 VTIF-Grimslöv (6) - Vislanda IF (5) 1 - 4 Tornevallen, Torne
2021-06-05 13:00 140990099 Sandsbro Allmänna IK Sandsbro AIK P05 1 - Sandsbro AIK 3 - 2 Sandavi, Växjö
2021-06-06 13:00 140990025 Hovmantorp GoIF (5) - Lindås-Långasjö FF (4) 4 - 3 Hovmantorps IP
2021-06-08 18:30 140990100 Östers IF (P16) - IFK Värnamo (P16) 4 - 4 Värendsvallen
2021-06-08 19:00 140990072 Moheda IF (4) - Växjö BK (4) 1 - 3 Moheda IP 1
2021-06-08 19:00 140990076 Vederslöv-Dänn. IF (5) - Hovshaga AIF (4) 0 - 0 Dänningevallen, Dänningelanda
2021-06-09 18:30 140990088 Alvesta GOIF (4) - Rydaholms GoIF (5) 7 - 1 Virdavallen, Alvesta
2021-06-09 19:00 140990097 Tingsryd United FC P16-18 - Mjällby AIF P 16-18 1 - 0 Tingsryds IP, Tingsryd
2021-06-10 19:00 140990015 Gransholms IF (4) - Hovmantorp GoIF (5) 4 - 1 Granvallen 1
2021-06-10 19:00 140990078 IFK Lammhult (4) - Rottne IF (5) 5 - 0 Norrvalla, Lammhult
2021-06-11 19:00 140990070 Slätthögs BOIF (4) - Ingelstads IK (4) 1 - 2 Hultavallen, Slätthög
2021-06-12 11:00 140990092 Konga SK (6) - Backaryd SK (6) 2 - 1 Örmovallen, Konga
2021-06-12 12:00 140990077 Tingsryd United FC (4) - Högadals IS (5) 1 - 0 Björkvalla IP (Väckelsång)
2021-06-12 12:00 140990096 Grimslöv-VTIF (4) - Ljungby IF (3) Inst. Furuskans 1, Grimslöv
2021-06-12 14:00 140990086 Furuby IF (5) - Tolgs IF (6) 6 - 2 Furuvallen, Furuby
2021-06-13 11:00 140990085 Växjö BK (4) - Nybro IF (4) 7 - 0 Sportfältet Teleborg, Växjö
2021-06-13 15:00 140990089 Alvesta GOIF (4) - Wexiö FK (5) 5 - 1 Virdavallen, Alvesta
2021-06-14 18:30 140990091 VTIF-Grimslöv (6) - IF Linné (6) 2 - 5 Tornevallen, Torne
2021-06-15 19:00 140990073 Moheda IF (4) - Sandsbro AIK (4) 0 - 4 Moheda IP 1
2021-06-16 19:00 140990103 Wexiö FK (5) - Alvesta United FK (5) 1 - 1 Norremark IP, Växjö
2021-06-17 19:00 140990087 IFK Lammhult (4) - IFK S-RIF (5) 3 - 1 Norrvalla, Lammhult
2021-06-17 19:00 140990101 Furuby IF (5) - Skruvs IF (6) 3 - 1 Furuvallen, Furuby
2021-06-17 19:00 140990104 Tolgs IF (6) - Hångers IF (6) Uppskj. Dackevallen, Tolg
2021-06-18 18:30 140990098 Tingsryd United FC P16-18 - Lyckå FF P16-18 1 - 3 Tingsryds IP, Tingsryd
2021-06-19 12:00 140990095 Lenhovda IF (6) - Alstermo-Älghult (6) 1 - 1 Lenhovda IP, Lenhovda
2021-06-19 12:30 140990090 Alvesta GOIF (4) - Vislanda IF (5) 0 - 0 Virdavallen, Alvesta
2021-06-20 18:00 140990105 Tingsryd United FC (4) - IFK Karlshamn (B) 4 - 0 Tingsryds IP, Tingsryd
2021-06-21 18:30 140990016 Gransholms IF (4) - Grimslöv-VTIF (4) 2 - 0 Granvallen 1
2021-06-22 19:00 140990080 Tingsryd United FC (4) - Rottne IF (5) Inst. Björkvalla IP (Väckelsång)
2021-06-22 19:00 140990102 Furuby IF (5) - Sävsjö FF (5) 3 - 1 Furuvallen, Furuby
2021-06-22 19:30 140990071 Nöbbele BK (5) - Hovshaga AIF (4) 0 - 2 Värnövallen, Värends Nöbbele
2021-06-24 19:00 140990107 Alvesta United FK (5) - Växjö Norra Ungdomsförening (6) 4 - 1 Virdavallen, Alvesta
2021-07-27 19:00 140990093 Tingsryd United FC (4) - Jämshögs IF (4) 4 - 0 Tingsryds IP, Tingsryd
2021-07-28 18:30 140990116 Växjö Norra IF (3) - Räppe GOIF (2) Inst. Åbo Idrottsplats, Växjö
2021-07-28 18:30 140990117 Räppe GOIF (2) - Östers IF (P19) 4 - 0 Räppevallen, Växjö
2021-07-28 19:00 140990114 Rottne IF (5) - Räppe GoIF (B) 3 - 1 Vidingeskans, Rottne
2021-07-29 19:00 140990079 Ingelstads IK (4) - IFK Lammhult (4) 5 - 1 Ingelvi, Ingelstad
2021-07-30 19:00 140990110 Åryds IK (3) - Ljungby IF (3) 0 - 4 TIVAB Vallen; Åryd
2021-07-31 13:00 140990094 Tingsryd United FC (4) - BK Union (4) 1 - 2 Tingsryds IP, Tingsryd
2021-07-31 13:00 140990106 Hovmantorp GoIF (5) - Nybro IF (4) 3 - 5 Hovmantorps IP, Hovmantorp
2021-07-31 14:00 140990118 Sandsbro AIK (4) - Växjö Norra IF (3) 1 - 2 Sandavi, Växjö
2021-08-01 17:00 140990108 Alvesta GOIF (4) - Slätthögs BOIF (4) 1 - 2 Virdavallen, Alvesta
2021-08-02 18:30 140990113 VTIF-Grimslöv (6) - Treby IF (6) 3 - 1 Tornevallen, Torne
2021-08-02 18:30 140990119 Åseda IF (5) - Alstermo-Älghult (6) 2 - 4 Stena Parken, Åseda
2021-08-02 19:00 140990115 Vederslöv-Dänn. IF (5) - Hovshaga AIF (4) 1 - 6 Dänningevallen, Dänningelanda
2021-08-03 19:00 140990120 Tolgs IF (6) - Lessebo GoIF (4) 0 - 1 Dackevallen, Tolg
2021-08-04 19:00 140990111 Grimslöv-VTIF (4) - Gnosjö IF (4) 0 - 1 Furuskans 1, Grimslöv
2021-08-05 19:00 140990121 FK Älmeboda-Linneryd (3) - Vederslöv-Dänn. IF (5) 3 - 1 Linneryds IP, Linneryd
2021-08-06 19:00 140990109 Växjö BK (4) - Slätthögs BOIF (4) 6 - 0 Sportfältet Teleborg - Konstgräs
2021-08-06 19:00 140990112 Skruvs IF (6) - Urshults IF 2 - 1 Skruvs IP, Skruv
2021-08-07 14:00 140990122 Tolgs IF (6) - Wexiö FK (5) 1 - 6 Dackevallen, Tolg
2021-08-10 19:15 140990123 Sandsbro Allmänna IK Sandsbro AIK P05 1 - Östers IF (P16) 1 - 1 Fagrabäck, Växjö

Postadress:
Borgstena IF - Fotboll
c/o Mikael Linge, Laryd Ekelunden
51397 Borgstena

Besöksadress:
Länsvägen 2, Nosseborg
51370 Borgstena

Kontakt:
Tel: +4633263351
E-post: This is a mailto link

Se all info