Hoppa till sidans innehåll

Resultat

Spelprogram - Myresjöhus cup herrar, Cupspel

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Final
2021-11-02 19:00 121910045 BK Forward - Nora BK 11 - 12 Mellringe IP Konstgräs
Semifinal
2021-09-22 17:45 121910043 Hovsta IF - BK Forward 7 - 8 Lillåvallen Konstgräs
2021-10-05 19:30 121910044 Nora BK - Karlslunds IF FK 2 - 1 Karlslund Arena
Kvartsfinal
2021-08-30 18:00 121910040 Lekebergs IF - BK Forward 3 - 13 Vretalund
2021-09-08 18:00 121910039 Hovsta IF - Örebro Syrianska IF 5 - 4 Hovsta IP
2021-09-14 17:45 121910041 Nora BK - IFK Kumla 5 - 2 Norvalla
2021-09-15 19:00 121910042 Karlslunds IF FK - Örebro SK FK 5 - 2 Karlslund Arena
1/8-final
2021-08-03 19:00 121910038 Östansjö IF - Örebro SK FK 7 - 8 Bäcksjövallen
2021-08-05 19:00 121910037 FK Bosna 92 Örebro - Karlslunds IF FK 3 - 4 Pettersbergs IP A
2021-08-15 15:00 121910036 IFK Askersund - Nora BK 15 - 16 e.s. Solberga IP
2021-08-16 19:00 121910032 Hovsta IF - IF Eker Örebro 4 - 1 Hovsta IP
2021-08-16 19:00 121910033 Lekebergs IF - Latorps IF 4 - 1 Vretalund
2021-08-17 19:00 121910031 IFK Örebro - Örebro Syrianska IF 3 - 5 Brickebackens IP
2021-08-17 19:00 121910034 Glanshammars IF - BK Forward 3 - 8 Skölvboslätt IP
2021-08-17 19:00 121910035 IK Sturehov - IFK Kumla 2 - 8 Sörbyvallen Örebro
1/16-final
2021-06-20 15:00 121910025 Laxå IF - IK Sturehov 3 - 7 Ramundervallen
2021-06-22 19:00 121910021 Åmmebergs IF - Latorps IF 1 - 5 Björkvallen
2021-06-22 19:00 121910026 IFK Askersund - SMÅ IF 1 - 0 Solberga IP
2021-06-23 19:00 121910029 Kilsmo IK - Karlslunds IF FK 2 - 5 Kilsmovallen
2021-06-24 19:00 121910023 Glanshammars IF - Scandinavian FC Örebro 2 - 1 Skölvboslätt IP
2021-06-28 18:30 121910022 Kurdiska FF Örebro - BK Forward 3 - 9 Trängens IP
2021-06-28 19:00 121910020 Lekebergs IF - Vretstorps IF 4 - 1 Vretalund
2021-06-29 19:00 121910024 Mullhyttans IF - IFK Kumla 0 - 3 Åsavallen
2021-06-30 19:00 121910016 Nyckelby IF - IFK Örebro 2 - 4 Sörbyvallen Nyckelby
2021-06-30 19:00 121910018 Skyllbergs IK - IF Eker Örebro 5 - 8 Skyllbergsvallen
2021-06-30 19:00 121910019 Hovsta IF - Rynninge IK 7 - 2 Hovsta IP
2021-06-30 19:00 121910027 Frövi IK - Nora BK 2 - 3 Fröjevi IP Konstgräs
2021-06-30 19:00 121910028 Axbergs IF - FK Bosna 92 Örebro 2 - 5 Dyltavallen
2021-06-30 19:00 121910030 Östansjö IF - Hidingsta IK 2 - 0 Bäcksjövallen
2021-07-01 19:15 121910017 Mariebergs IK - Örebro Syrianska IF 6 - 7 Mariebergs IP
1/32-final
2021-06-06 15:00 121910014 Garphyttans IF - Kilsmo IK 2 - 3 Kilsbergsvallen
2021-06-07 19:00 121910005 Pålsboda GoIF - Lekebergs IF 7 - 8 Pålsboda IP
2021-06-09 19:00 121910008 Glanshammars IF - ÖSK Söder 4 - 2 Skölvboslätt IP
2021-06-10 19:00 121910004 GSBK - Hovsta IF 3 - 6 Fritidsbyn A
2021-06-10 19:30 121910009 Mullhyttans IF - Lillån FK 4 - 2 Åsavallen
2021-06-11 19:00 121910002 Järnboås IF - Mariebergs IK 2 - 7 Järnboås IP
2021-06-12 13:00 121910011 Mosjö SK - IFK Askersund 1 - 2 Öfvre IP
2021-06-12 13:00 121910012 Frövi IK - IFK Hallsberg 6 - 2 Fröjevi IP Konstgräs
2021-06-13 11:00 121910015 Fellingsbro GoIF - Östansjö IF 2 - 4 Idrottsparken Fellingsbro
2021-06-13 16:00 121910010 Laxå IF - Sköllersta IF 2 - 1 Ramundervallen
2021-06-13 17:00 121910001 Nyckelby IF - Ervalla SK 5 - 1 Sörbyvallen Nyckelby
2021-06-15 19:00 121910003 Skyllbergs IK - HOIF 5 - 1 Skyllbergsvallen
2021-06-15 19:00 121910006 Åmmebergs IF - Stene IF 3 - 1 Björkvallen
2021-06-15 19:00 121910013 Axbergs IF - IFK Lindesberg 3 - 1 Dyltavallen
2021-06-16 19:45 121910007 Kurdiska FF Örebro - Lillkyrka IF 5 - 1 Trängens IP Konstgräs

Postadress:
Borgstena IF - Fotboll
c/o Mikael Linge, Laryd Ekelunden
51397 Borgstena

Besöksadress:
Länsvägen 2, Nosseborg
51370 Borgstena

Kontakt:
Tel: +4633263351
E-post: This is a mailto link

Se all info