Hoppa till sidans innehåll

Resultat

Spelprogram - Division 10 Västergötland Flick

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Alingsås KIK Daniel Andersson 0735921575 Blå, Blå, Vit
Annelunds IF Vit Ann-Christin Gråberg 0723415562 Grön/Vit/Grön
Arentorp Helås FK Alexandra Öst 0703452473 Svart/Svart/Svart
BK Trix Svart Erik Wibjörk 0722193757 Vit/svart/Svart/Svart
BK Trix Vit Erik Wibjörk 0722193757 Vit-svart, Svart, Svart
Brämhults IK Linus Hall 0705451748 Svart/Svart/Svart
Dalsjöfors GoIF Grön Niklas Viberg 0707321261 Grön (Herr), Orange (Dam)/Svart (Herr), Orange (Dam)/Grön (Herr), Orange (Dam)
Dalsjöfors GoIF Svart Niklas Viberg 0707321261 Grön/Svart/Grön
Dalstorps IF Frida Jonassen Gul/Svart/Gul
Elmer-Fåglum FK Sara Henriksson 0730434513 Röd-Svart/Svart/Svart
Falköpings KIK Sara Bergh Granath 0705405375 Röd, Röd, Röda
Grönahögs IK John Enander 0708912791 Grön/Svart/Grön
Hörnebo SK Johan Almgren 0739464601 Grön/Grön/Grön/Vit
Hörnebo SK Div 9 Johan Almgren 0739464601 Grön/Grön/Grön/Vit
IFK Hjo Elin Dahlberg 0701489090 Vit/Blå/Vit
IFK Tidaholm Rebecca Fogelberg 0735112039 Blå/Blå/Blå
IFK Öxnevalla Blå Emma Scheller 0709590010 Blå/Blå/Vit
IFK Öxnevalla Vit Emma Scheller 0709590010 Blå/Blå/Vit
IK Gauthiod Malin Karlsson 0733544897 Röd/Blå/Röd
Kinna IF Sladja Mijatovic 0723137126 Röd/Blå/Vit
Limmareds IF Anna-Karin Claesson 0702441770 Röd/Svart/Röd
Mariestads BoIS FF Röd Julia Agö 0706566153 Röd/Röd/Röd
Mariestads BoIS FF Vit Victoria Heimerback 0736433969 Röd/Röd/Röd
Nossebro IF Karin Landqvist 0709174172 Blå-vit
Saleby/Trässberg/N.Härene Joakim Collin 0731825603 Lila/Svart/Svart
Sandareds IF Erika Karlsson 0739847292 Vit/Grön/Vit
SK Mjörn Linda Bjelkholm 0702323244 Grön-vit, Grön, Grön-vit
Skara FC Blå Lovisa Ax 0704326866 Vit, Blå, Vit
Skara FC Vit Lovisa Ax 0704326866 Vit/Blå/Vit
Skene IF Christin Hilmersson 0708696292 Vit/Svart/Vit
Skövde KIK Svart Anna Bergsten 0702386812 Vit/Svart/Svart
Skövde KIK Svartvit Anna Bergsten 0702386812 Svart/vit/Svart/svart
Skövde KIK Vit Anna Bergsten 0702386812 Vit/Svart/Svart
Tymer/Lerdala Daniel Bäck 0736562280 Blå/Svart/Svart
Ulricehamns IFK Blå Marcus Andersson 0706126188 Blå-svart/Svart/Svart
Ulricehamns IFK Svart Marcus Andersson 0706126188 Blå-svart/Svart/Svarat
Ulvåkers IF Björn Håkansson 0723338843 Röd/svart/Svart/Svart
Vinninga AIF Div 9 Per Holm 0766403202 Grön/Grön/Grön
Våmbs IF Malin Lindh 0737521477 Grön-vit/Grön/Grön
Östadkulle SK Martin Götlind 0706362889 Gul/Svart/Gul
Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2021-05-27 17:30 Limmareds IF - Grönahögs IK Glasvallen B-plan
2021-06-21 18:00 Hörnebo SK - Mariestads BoIS FF Vit Hörnebo IP 7-manna plan
2021-06-27 10:30 Skene IF - Brämhults IK Vävarevallen
2021-06-27 12:15 Våmbs IF - BK Trix Vit Claesborgs Nedre Plan
Omgång 2
2021-05-16 12:00 BK Trix Vit - Mariestads BoIS FF Röd Molidens IP
2021-05-16 12:00 BK Trix Svart - Mariestads BoIS FF Vit Molidens IP
2021-05-29 11:00 IFK Tidaholm - Tymer/Lerdala Tidavallen E-plan
2021-05-29 11:00 Dalsjöfors GoIF Svart - Sandareds IF Dalsjöhov
2021-05-29 13:00 IK Gauthiod - Vinninga AIF Div 9 Lunnevi IP 5-manna (Norr/Söder)
2021-05-30 00:00 (Inst.) IFK Hjo - Våmbs IF Guldkroksvallen Hockeyplan
2021-05-30 10:10 Ulricehamns IFK Blå - Dalstorps IF Lassalyckan C-plan 1
2021-05-30 10:10 Ulricehamns IFK Svart - Grönahögs IK Lassalyckan C-plan 2
2021-05-30 10:30 SK Mjörn - Alingsås KIK Bodarnevallen
2021-05-30 11:00 Hörnebo SK - Skövde KIK Svart Hörnebo IP 7-manna plan
2021-05-30 12:30 Skara FC Vit - Falköpings KIK Sparbanken Arena Trekanten 1
2021-05-30 13:00 Ulvåkers IF - Skövde KIK Vit Åbrovallen
2021-05-30 15:00 IFK Öxnevalla Blå - Skene IF Hedevallen
2021-05-30 16:15 IFK Öxnevalla Vit - Kinna IF Hedevallen
2021-05-30 17:00 Elmer-Fåglum FK - Nossebro IF Holmavallen 2
2021-05-30 17:00 Brämhults IK - Annelunds IF Vit Brämhults IP
2021-05-31 18:15 Saleby/Trässberg/N.Härene - Arentorp Helås FK Bronäsvallen C
2021-06-07 18:00 Skara FC Blå - Skövde KIK Svartvit Sparbanken Arena Trekanten 2
Omgång 3
2021-05-22 10:00 Sandareds IF - IFK Öxnevalla Blå Sandevi
2021-05-22 10:30 Brämhults IK - IFK Öxnevalla Vit Brämhults IP
2021-05-22 13:30 (Inst.) Skövde KIK Svartvit - IFK Hjo Lillegårdens IP 5 mot 5 - Grytan
2021-05-23 00:00 Östadkulle SK - SK Mjörn Lenavallen D-plan
2021-05-23 11:00 Mariestads BoIS FF Röd - Hörnebo SK Lekevi IP Övre-plan
2021-05-23 11:00 Mariestads BoIS FF Vit - Ulvåkers IF Lekevi IP Övre-plan
2021-05-23 11:00 IFK Tidaholm - Falköpings KIK Tidavallen D-plan
2021-05-23 11:00 Våmbs IF - Skara FC Vit Claesborgs Nedre Plan
2021-05-23 12:00 Skene IF - Dalsjöfors GoIF Grön Vävarevallen
2021-05-23 12:00 Kinna IF - Dalsjöfors GoIF Svart Viskavallen B
2021-05-23 13:00 Tymer/Lerdala - Skara FC Blå Timmersdala C
2021-05-23 13:30 Skövde KIK Svart - BK Trix Vit Lillegårdens IP 5 mot 5 - Grytan
2021-05-23 13:30 Skövde KIK Vit - BK Trix Svart Lillegårdens IP 5 mot 5 - Grytan
2021-05-23 16:00 Arentorp Helås FK - IK Gauthiod Kedumsvallen C
2021-05-23 16:00 Dalstorps IF - Ulricehamns IFK Svart Dalshov B-plan
2021-05-23 17:30 Annelunds IF Vit - Elmer-Fåglum FK Mörlanda B 5 mot 5
2021-07-01 18:00 Limmareds IF - Ulricehamns IFK Blå Glasvallen B-plan
Omgång 4
2021-06-05 10:00 Dalsjöfors GoIF Svart - Ulricehamns IFK Svart Dalsjöhov
2021-06-05 11:00 Dalsjöfors GoIF Grön - Ulricehamns IFK Blå Dalsjöhov
2021-06-05 11:00 Limmareds IF - Dalstorps IF Glasvallen B-plan
2021-06-06 10:00 Skara FC Blå - IFK Tidaholm Sparbanken Arena Trekanten 2
2021-06-06 10:00 SK Mjörn - Nossebro IF Bodarnevallen
2021-06-06 10:30 Elmer-Fåglum FK - Alingsås KIK Holmavallen 2
2021-06-06 11:00 Hörnebo SK - BK Trix Vit Hörnebo IP 7-manna plan
2021-06-06 11:00 (Inst.) IFK Hjo - Falköpings KIK Guldkroksvallen Hockeyplan
2021-06-06 12:30 Skara FC Vit - Tymer/Lerdala Sparbanken Arena Trekanten 1
2021-06-06 13:00 Ulvåkers IF - BK Trix Svart Åbrovallen
2021-06-06 13:30 Skövde KIK Svart - Mariestads BoIS FF Röd Lillegårdens IP 5 mot 5 - Grytan
2021-06-06 13:30 Skövde KIK Vit - Mariestads BoIS FF Vit Lillegårdens IP 5 mot 5 - Grytan
2021-06-06 13:30 Skövde KIK Svartvit - Våmbs IF Lillegårdens IP 5 mot 5 - Grytan
2021-06-06 14:00 IFK Öxnevalla Blå - Brämhults IK Hedevallen
2021-06-06 15:15 IFK Öxnevalla Vit - Sandareds IF Hedevallen
2021-06-06 16:00 IK Gauthiod - Arentorp Helås FK Lunnevi IP 5-manna (Norr/Söder)
2021-06-06 17:30 Annelunds IF Vit - Östadkulle SK Mörlanda B 5 mot 5
2021-06-06 18:00 Kinna IF - Skene IF Viskavallen B
Omgång 5
2021-06-13 00:00 Hörnebo SK Div 9 - Skövde KIK Svart Hörnebo IP 7-manna plan
2021-06-13 09:50 Ulricehamns IFK Blå - Brämhults IK Lassalyckan C-plan 1
2021-06-13 09:50 Ulricehamns IFK Svart - Limmareds IF Lassalyckan C-plan 2
2021-06-13 10:00 Skövde KIK Svartvit - Hörnebo SK Lillegårdens IP 5 mot 5 - Grytan
2021-06-13 10:00 SK Mjörn - Elmer-Fåglum FK Bodarnevallen
2021-06-13 11:00 Mariestads BoIS FF Röd - Tymer/Lerdala Lekevi IP Övre-plan
2021-06-13 11:00 Mariestads BoIS FF Vit - Skövde KIK Vit Lekevi IP Övre-plan
2021-06-13 11:00 Falköpings KIK - Våmbs IF Dotorpsplan E
2021-06-13 11:00 Arentorp Helås FK - Skara FC Vit Kedumsvallen C
2021-06-13 11:00 Grönahögs IK - Dalstorps IF Sjöplan
2021-06-13 12:00 BK Trix Vit - IFK Tidaholm Molidens IP
2021-06-13 12:00 BK Trix Svart - IFK Tidaholm Molidens IP
2021-06-13 13:00 Skara FC Blå - Ulvåkers IF Sparbanken Arena Trekanten 2
2021-06-13 14:00 Kinna IF - Sandareds IF Viskavallen B
2021-06-13 15:00 IFK Öxnevalla Blå - Dalsjöfors GoIF Grön Hedevallen
2021-06-13 16:15 IFK Öxnevalla Vit - Dalsjöfors GoIF Svart Hedevallen
2021-06-13 16:30 Annelunds IF Vit - Alingsås KIK Mörlanda B 5 mot 5
2021-06-13 17:00 Saleby/Trässberg/N.Härene - IK Gauthiod Bronäsvallen C
Omgång 6
2021-06-18 18:00 Nossebro IF - Östadkulle SK Brovallen
2021-06-19 11:00 Dalsjöfors GoIF Svart - Kinna IF Dalsjöhov
2021-06-19 12:00 Dalsjöfors GoIF Grön - Limmareds IF Dalsjöhov
2021-06-20 10:00 Skene IF - IFK Öxnevalla Vit Vävarevallen
2021-06-20 10:00 Sandareds IF - Ulricehamns IFK Svart Sandevi
2021-06-20 11:00 Mariestads BoIS FF Röd - Skövde KIK Svartvit Lekevi IP Övre-plan
2021-06-20 11:00 Mariestads BoIS FF Vit - Skara FC Blå Lekevi IP Övre-plan
2021-06-20 11:00 Skara FC Vit - Skövde KIK Svart Sparbanken Arena Trekanten 1
2021-06-20 11:00 Falköpings KIK - Skövde KIK Vit Dotorpsplan E
2021-06-20 11:00 Grönahögs IK - Ulricehamns IFK Blå Sjöplan
2021-06-20 12:15 Brämhults IK - IFK Öxnevalla Blå Brämhults IP
2021-06-20 13:00 Tymer/Lerdala - BK Trix Svart Timmersdala C
2021-06-20 17:00 (Inst.) IFK Tidaholm - IFK Hjo Tidavallen E-plan
2021-06-20 17:00 Saleby/Trässberg/N.Härene - Våmbs IF Bronäsvallen C
2021-06-20 17:00 Elmer-Fåglum FK - Arentorp Helås FK Holmavallen 2
2021-06-20 17:30 Annelunds IF Vit - SK Mjörn Mörlanda B 5 mot 5

Postadress:
Borgstena IF - Fotboll
c/o Mikael Linge, Laryd Ekelunden
51397 Borgstena

Besöksadress:
Länsvägen 2, Nosseborg
51370 Borgstena

Kontakt:
Tel: +4633263351
E-post: This is a mailto link

Se all info