Hoppa till sidans innehåll

Resultat

Spelprogram - Stockholm Cup B slutspel 21/22

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Kvartsfinal
2022-03-27 20:00 157095083 Fittja IF (4) - Mälarhöjden-Hägersten FF (4) 2 - 1 Fittja BP 1
2022-03-30 20:00 157095086 Bro IK (6) - Tungelsta IF (5) 2 - 1 Bro IP 2
2022-03-31 20:00 157095085 Skå IK & Bygdegård (6) - Som United Fotbollsförening (4) 2 - 1 Svanängens IP 2
2022-04-02 16:00 157095084 Kilimanjaro FF (6) - Ängby IF (4) 2 - 4 Ärvinge BP 1
1/8-final
2022-03-11 20:00 157095076 Apollon Solna FK (6) - Mälarhöjden-Hägersten FF (4) 1 - 10 Skytteholms IP 1
2022-03-11 20:15 157095077 Ursvik IK (5) - Ängby IF (4) 4 - 5 e.s. Skytteholms IP 3
2022-03-13 13:30 157095079 IK Frej Täby FF (4) - Som United Fotbollsförening (4) 2 - 4 Vikingavallen/Täby IP 1
2022-03-13 14:00 157095075 Tekniska Högskolan FC (5) - Fittja IF (4) 2 - 2 Fittja BP 1
2022-03-13 14:15 157095082 Tungelsta IF (5) - Järla IF FK (4) 4 - 2 Torvalla IP 3
2022-03-13 15:00 157095078 Ösmo GIF FK (6) - Kilimanjaro FF (6) 1 - 4 Ösmo IP 1
2022-03-13 18:00 157095080 Skå IK & Bygdegård (6) - Nynäshamns IF FK (6) 6 - 4 Träkvistavallen 2
2022-03-16 19:30 157095081 Bro IK (6) - Värmdö IF (4) 4 - 3 Bro IP 2
1/16-final
2022-02-19 18:15 157095074 Aspuddens FF (5) - Tungelsta IF (5) 1 - 2 Torvalla IP 1
2022-02-20 15:15 157095072 Bro IK (6) - IFK Viksjö (6) 3 - 2 Kungsängens IP 3
2022-02-20 16:30 157095069 Boo FK (6) - Skå IK & Bygdegård (6) 0 - 1 Träkvistavallen 2
2022-02-25 19:00 157095064 BK Gamla Karlbergare (6) - Ängby IF (4) 4 - 8 Stadshagens IP 1
2022-02-25 20:00 157095061 Råsunda FC (7) - Mälarhöjden-Hägersten FF (4) 7 - 9 Skytteholms IP 3
2022-02-25 20:00 157095062 Apollon Solna FK (6) - Alvik FC (7) 3 - 2 Skytteholms IP 2
2022-02-26 14:15 157095059 Sickla IF (5) - Fittja IF (4) 4 - 5 Nacka IP 1 (hall)
2022-02-26 15:00 157095066 Sörskogens IF (7) - Kilimanjaro FF (6) 2 - 6 Brunna IP 2
2022-02-26 18:00 157095063 Ursvik IK (5) - IFK Stockholm FK (4) 5 - 2 Vikingavallen/Täby IP 1
2022-02-27 19:00 157095067 Marockanska FC (6) - IK Frej Täby FF (4) 2 - 4 Vikingavallen/Täby IP 1
2022-03-05 12:00 157095068 IFK Lidingö BK (5) - Som United Fotbollsförening (4) OW (0 - 3) Lidingövallen 2
2022-03-06 15:00 157095060 Ingarö City FK (6) - Tekniska Högskolan FC (5) 1 - 3 Ingarö IP 2
2022-03-06 16:00 157095071 Örnsbronx FF (6) - Värmdö IF (4) 2 - 5 Kärrtorps IP 2
2022-03-06 17:15 157095065 Ösmo GIF FK (6) - Norsborg FC (4) 5 - 2 Ösmo IP 1
2022-03-06 20:00 157095073 Kronobergs BK (7) - Järla IF FK (4) 4 - 10 Enskede IP 2
2022-03-06 20:15 157095070 Nynäshamns IF FK (6) - FK Bromma (6) 7 - 5 e.s. Torvalla IP 1
1/32-final
157095044 Nynäshamns IF FK (6) - BK Bussenhus (6) 4 - 0
2021-10-13 20:00 157095045 Ösmo GIF FK (6) - FC Söder (6) 3 - 0 Ösmo IP 1
2021-10-17 20:00 157095029 AK Stockholmsatleterna (7) - IK Frej Täby FF (4) 2 - 12 Stadshagens IP 2
2021-10-20 19:30 157095052 Enskede FF (6) - Ängby IF (4) 2 - 7 Enskede IP 2
2021-10-20 20:30 157095032 Ingarö City FK (6) - Värtans IK (4) 5 - 4 Ösby BP 1
2021-10-23 14:00 157095053 Fittja IF (4) - Bollstanäs SK (4) 3 - 3 Fittja BP 1
2021-10-24 19:00 157095048 IFK Viksjö (6) - Nacka FC (5) 3 - 2 Viksjövallen 2
2021-10-27 19:30 157095041 Ursvik IK (5) - Erikslunds KF (4) 2 - 1 Rissne IP 1
2021-10-27 20:00 157095031 Alvik FC (7) - Stureby SK (5) 5 - 1 Stora Mossens IP 1
2021-10-28 20:00 157095054 Boo FK (6) - Rotebro IS FF (6) 3 - 2 Björknäs IP 1
2021-10-28 20:15 157095027 Sickla IF (5) - Danderyds SK FF (5) 5 - 1 Nacka IP 1 (hall)
2021-10-29 20:00 157095028 Solberga BK (7) - Aspuddens FF (5) 1 - 7 Solberga BP 1
2021-10-29 20:00 157095034 IK Sture (7) - BK Gamla Karlbergare (6) 2 - 3 Tantolundens BP 1
2021-10-29 20:00 157095036 Örnsbronx FF (6) - Newroz FC Bredäng (7) 6 - 0 Bredängs BP 1
2021-10-29 20:00 157095055 Svensk-Palestinska FF (6) - Mälarhöjden-Hägersten FF (4) 4 - 6 Sätra BP 1
2021-10-29 20:00 157095056 Apollon Solna FK (6) - Bagarmossen Kärrtorp BK (4) 5 - 3 Skytteholms IP 3
2021-10-29 20:00 157095057 Lado Sur FC (7) - Bro IK (6) 1 - 6 Västberga IP 1
2021-10-30 13:00 157095038 Skå IK & Bygdegård (6) - Roslags-Kulla IF (6) 5 - 5 Svanängens IP 2
2021-10-30 14:30 157095043 Kilimanjaro FF (6) - Årsta FF (5) 7 - 2 Årstagårdens BP 1
2021-10-31 00:00 157095035 IFK Stockholm FK (4) - Andino United IF (6) WO (3 - 0)
2021-10-31 11:45 157095047 Sörskogens IF (7) - Boo FF (4) 2 - 1 Sörskogens BP 1
2021-10-31 13:00 157095030 BK Gömmaren (6) - Tungelsta IF (5) 1 - 2 Källbrinks IP 3
2021-10-31 14:00 157095033 FC Druzja (7) - Värmdö IF (4) 2 - 6 Alby BP 1
2021-10-31 16:00 157095046 Råsunda FC (7) - IFK Bergshamra (6) 3 - 0 Skytteholms IP 3
2021-10-31 16:00 157095049 Qaran IKF (7) - Norsborg FC (4) OW (0 - 3) Knutby BP 1
2021-10-31 16:00 157095050 FC Innerstan Stockholm (7) - Marockanska FC (6) 0 - 6 Östermalms IP 1
2021-10-31 16:00 157095051 FK Bromma (6) - Hallonbergen IF (5) WO (3 - 0) Ängby Södra BP 1
2021-10-31 16:00 157095058 Västertorps BK (7) - Järla IF FK (4) 2 - 8 Aspuddens IP 1
2021-10-31 17:00 157095042 Kronobergs BK (7) - Dardania Stockholm FF (6) 2 - 1 Stora Mossens IP 1
2021-10-31 18:00 157095037 Stuvsta IF (5) - Som United Fotbollsförening (4) 0 - 4 Stuvsta IP 1
2021-10-31 18:00 157095039 Sköndals IK FK (7) - IFK Lidingö BK (5) 4 - 6 Skarpnäcks SF 3
2021-10-31 19:00 Nynäshamns IF FK (6) - BK Bussenhus (6) 4 - 0 Kvarnängens IP 2
2021-10-31 20:00 157095040 Tekniska Högskolan FC (5) - SuS IF (7) 4 - 2 Essinge IP 1
1/64-final
157095007 Nynäshamns IF FK (6X) - Mariebergs SK (4) 7 - 3
2021-10-12 20:15 157095006 Dardania Stockholm FF (6) - Bele Barkarby FF (4) 2 - 0 Veddestavallen 1
2021-10-13 20:00 157095001 Olympiacos FC (5) - IFK Stockholm FK (4) OW (0 - 3) Bromstens IP 2
2021-10-14 20:00 157095023 Cassi FF (6) - Bagarmossen Kärrtorp BK (4) 3 - 6 Kärrtorps IP 1
2021-10-14 20:15 Nynäshamns IF FK (6) - Mariebergs SK (4) 7 - 3 Kvarnängens IP 2
2021-10-15 20:00 157095012 Alvik FC (7) - Åkersberga FC (5) 2 - 1 Stora Mossens IP 1
2021-10-15 20:00 157095015 BK Bussenhus (6) - FC Djursholm (4) 7 - 4 Knutby BP 1
2021-10-15 20:00 157095020 Aspuddens FF (5) - Enebybergs IF (5) 4 - 3 Aspuddens IP 1
2021-10-16 14:00 157095016 Bro IK (6) - FC Tolkarna (7) 2 - 1 Bro IP 1
2021-10-16 14:30 157095008 Årsta FF (5) - Skogås-Trångsunds FF (5) 5 - 4 Zinkensdamms IP 1
2021-10-16 16:00 157095002 IFK Bergshamra (6) - Storskogens SK (5) 3 - 2 Skytteholms IP 2
2021-10-16 16:00 157095011 Rotebro IS FF (6) - High Valley FC (6) 9 - 0 Skinnaråsens IP 2
2021-10-16 18:30 157095021 Sörskogens IF (7) - Polonia Falcons FF (6) 7 - 2 Stuvsta IP 1
2021-10-17 00:00 157095022 Kronobergs BK (7) - Anadolu FC (7) WO (3 - 0)
2021-10-17 11:30 157095013 Fisksätra IF (4) - Mälarhöjden-Hägersten FF (4) 2 - 3 Fisksätra IP 1
2021-10-17 14:00 157095026 Stockholms Universitets FF (7) - Roslags-Kulla IF (6) 0 - 4 Essinge IP 1
2021-10-17 14:30 157095024 FK Bromma (6) - BK Fyren (6) 3 - 2 Grimsta IP 2
2021-10-17 15:00 157095004 Lidingö Gazoliners FC (6) - Fittja IF (4) 1 - 9 Breviks IP 1
2021-10-17 16:00 157095003 IFK Lidingö FC (6) - BK Gömmaren (6) 1 - 1 Högsätra BP 1
2021-10-17 16:00 157095014 FC Druzja (7) - Olympia Stockholm FF (6) 1 - 0 Alby BP 1
2021-10-17 18:00 157095009 Argentinska Stockholm IF (7) - Järla IF FK (4) 3 - 6 Skarpnäcks SF 3
2021-10-17 18:00 157095025 Som United Fotbollsförening (4) - Rinkeby United FC (4) 4 - 3 Knutby BP 1
2021-10-17 19:30 157095019 Stureby SK (5) - Tullinge Triangel Pojkar FK (4) 4 - 1 Enskede IP 2
2021-10-20 20:00 157095005 FC Björnligan (6) - Tekniska Högskolan FC (5) 0 - 3 Hammarbyhöjdens BP 1
2021-10-21 20:00 157095017 Högalids IF (6) - Sickla IF (5) 2 - 3 Tantolundens BP 1
2021-10-22 20:00 157095010 Greenline Patriots FC (7) - Örnsbronx FF (6) 0 - 7 Gubbängens BP 1
2021-10-22 20:00 157095018 Ursvik IK (5) - Konyaspor Kultur och IF (4) 2 - 0 Örvallen 1

Postadress:
Borgstena IF - Fotboll
c/o Mikael Linge, Laryd Ekelunden
51397 Borgstena

Besöksadress:
Länsvägen 2, Nosseborg
51370 Borgstena

Kontakt:
Tel: +4633263351
E-post: This is a mailto link

Se all info