Hoppa till sidans innehåll

Resultat

Spelprogram - Damer, DM - Cup

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Final
2022-10-19 200350031 Vinnare i match 200350030 - Vinnare i match 200350029
Semifinal
2022-09-14 200350029 Vinnare i match 200350026 - Vinnare i match 200350025
2022-09-14 200350030 Vinnare i match 200350028 - Vinnare i match 200144044
Kvartsfinal
2022-07-31 200350026 Alingsås FC United - Trollhättans FK WO (3 - 0) Mjörnvallen, A-plan
2022-08-09 19:00 200350025 Falköpings KIK - IF Elfsborg 5 - 1 Odenplan A-plan
2022-08-16 200350028 Bergdalens IK - IK Gauthiod Björkängsvallen, Borås, Gräs
2022-12-31 19:30 200144044 Lidköpings FK - Ulricehamns IFK Framnäs IP A-plan
1/8-final
2022-04-14 20:00 200350019 Vänersborgs FK - Trollhättans FK 7 - 9 Vänersvallen Syd
2022-05-17 19:30 200350018 Falköpings KIK - IK Frisco 7 - 1 Odenplan A-plan
2022-05-25 19:00 200350022 Ulricehamns IFK - Skultorps IF 4 - 1 Lassalyckan A-plan konstgräs
2022-05-31 19:00 200350021 Skepplanda BTK - Lidköpings FK 0 - 10 Forsvallen A-plan
2022-05-31 19:30 200350023 IK Gauthiod - Lödöse Nygård IK WO (3 - 0) Lunnevi IP A-plan
2022-06-09 19:30 200350017 IF Elfsborg - IFK Örby 2 - 0 Borås Arena
2022-06-13 19:00 200350024 Främmestad/Elmer-Fåglum/Nossebro - Bergdalens IK 0 - 7 Lunnehov 1
2022-06-14 20:00 200350020 Skoftebyns IF - Alingsås FC United 1 - 5 Nysätra IP
1/16-final
2022-03-29 19:30 200350001 Vinninga AIF - IFK Örby OW (0 - 3) Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2022-03-29 19:30 200350005 Kronängs IF - Trollhättans FK 0 - 2 Kronäng Arena konstgräs 1
2022-03-29 19:30 200350010 Jung-Kvänum 10 IF - Skepplanda BTK 0 - 4 Bendersvallen Konstgräs
2022-03-30 00:00 200350002 Wargöns IK - IF Elfsborg OW (0 - 3) Hallevi IP, Wargön C-plan
2022-03-30 19:00 200350003 Skövde KIK - IK Frisco 1 - 2 Lillegårdens IP, C-plan, Konstgräs
2022-03-30 19:00 200350012 Skultorps IF - Nittorps IK 3 - 2 e.f. Lillegårdens IP, D-plan, Konstgräs
2022-03-30 19:30 200350006 IFK Tidaholm - Vänersborgs FK 0 - 2 Tidavallen B-plan Konstgräs
2022-03-30 19:30 200350007 Skara FC - Skoftebyns IF 0 - 8 Sparbanken Arena D Konstgräs
2022-03-30 19:30 200350008 Mariedals IK - Alingsås FC United 0 - 8 Kransmossens IP A
2022-03-30 19:30 200350011 Toarpsalliansen - Ulricehamns IFK 0 - 4 Dalsjöhov konstgräs
2022-03-30 19:30 200350013 Sollebrunn/Långared - Lödöse Nygård IK OW (0 - 3) Nya Bjärkevi Konstgräs
2022-03-30 19:30 200350014 Vara SK - IK Gauthiod 0 - 7 Bendersvallen Konstgräs
2022-04-05 19:00 200350016 Sils IF - Bergdalens IK 0 - 7 Västerby IP Sparbanksvallen Konstgräs
2022-04-06 19:15 200350009 Vänersborgs IF - Lidköpings FK 1 - 6 Vänersvallen Nord konstgräs
2022-04-13 19:30 200350015 Trollhättans BoIS - Främmestad/Elmer-Fåglum/Nossebro 5 - 6 e.s. Torsbovallen Konstgräs
2022-04-27 18:45 200350004 Falköpings KIK - Råda BK 3 - 2 Odenplan A-plan

Postadress:
Borgstena IF - Fotboll
c/o Mikael Linge, Laryd Ekelunden
51397 Borgstena

Besöksadress:
Länsvägen 2, Nosseborg
51370 Borgstena

Kontakt:
Tel: +4633263351
E-post: This is a mailto link

Se all info