Hoppa till sidans innehåll

Resultat

Spelprogram - Tr.matcher Sv.Småland FDK

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Agunnaryds IF (B) Erik Nilsson 0706260627 Röd/Blå/Röd
Agunnaryds IF (6) Mats Nilsson 0703053731 röd/blå/röd
Alvesta GoIF (4) Alvesta GOIF(Föreningen) Grön, Grön, Grön
Alvesta United FK (4) Viktor Thuné 0768756444 Rosa, Svart, Svart
Angelstads IF (6) Elisabeth Olsson 0730279402 grön/svart-grön-grön
Bjärnums GoIF Bjärnums GoIF(Föreningen) blå, blå, blå
BK Astrio (U19) BK Astrio(Föreningen) Gul, Svarta, Gula
BK Union (4) BK Union(Föreningen) Grön/Svart, Svart, Grön
Bosna IF (4) Bosniska Föreningen Gislaved(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Broby IF (4) Broby IF(Föreningen) Orange/blå, blå, Orange / Blå
Delary-Pjätteryd (5) Delary IF(Föreningen) Svart, Svart
Ekets GoIF Ekets GoIF(Föreningen) vit, röd, röd
FK Älmeboda-Linneryd (3) Marico Svilenko 0708108382 0708108382 vit vit vit
Forsheda IF (5) Markus Eng 0761645333 Blå/vit, Blå, Blå
Glimåkra IF (4) Glimåkra IF(Föreningen) Gul, Svart, Svart
GoIF Ling (6) GoIF Ling(Föreningen) Svart, svart, svart
Guddarps IF (5) Guddarps IF(Föreningen) Blå/Blå/Blå
Guddarps IF (B) Guddarps IF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Göteryds BK (6) Pontus Hansson 0705955924 gul/svart/gul
Hallaryds IF (6) Simon Skog Olofsson 0733900266 Röd/vit, Röd
Hamneda GoIK (6) Tommy Karlsson Blå, Blå, Blå
Hinneryds IF Hinneryds IF(Föreningen) Grön, svart, vita
HiTs (6) Johakim Johnsen 0730892221 Vit/Svart/Svart alt. Grön/Grön/Grön
Horda AIK (B) Alexandru Zamfir 0739197132 Gul, Svart, Gul
Hovshaga AIF (3) Hovshaga AIF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Hångers IF (6) Hångers IF(Föreningen) Röd/Svart, Svart, Svart
Häradsbäcks IF (6) Tobias Karlsson 0706252597 Blåvit randig, Blå, Vit
Hästveda IF (5) Hästveda IF(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Hästveda IF (B) Hästveda IF(Föreningen) Röd, Röd, Röd
IFK Osby (5) IFK Osby(Föreningen) Svart, Svart, Svart
IFÖ Bromölla IF (4) Ifö Bromölla IF(Föreningen) vit, svart, vit
IK Tord (3) IK Tord(Föreningen) Lila, Vit, Vit
Jägersborgs IF/Verums GoIF (6) Jägersborgs IF(Föreningen) gul, svart, gul
Konga SK (6) Konga SK(Föreningen) Röd/vit, Vit, Röd
Kornhult/Hishult FF Kornhult/Hishult FF(Föreningen) Blå, blåa, blå
Kurd Älmhult FF (6) Kurd Älmhult FF(Föreningen)
Kånna IF (5) Namir Nukic 0739468628 Svart, svart, Svart
Kärda IF (5) Kärda IF(Föreningen) Lila/svart, Svart, Svarta
Lagans AIK (4) Fredrik Nyberg 0702053335 Blå/Blå, Blå, BLÅ
Lagans AIK (B) Fredrik Nyberg 0702053335 Blå/Blå, Blå, BLÅ
Liatorps IF-Eneryda IF (4) Ola Gustavsson 0706334498 Svart-Röd, Svart, Svart
Liatorps IF-Eneryda IF (B) Markus Johansson 0732321415 Svart-Röd, Svart, Svart
Lidhults GOIF (6) Lidhults GOIF(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Ljungby IF (4) Linus Rosholm 037214070 Blå, Blå, Blå
Ljungby IF (B) Ljungby IF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Ljungby IF (J18) Linus Rosholm 037214070 Blå, Blå, Blå
Lönsboda GoIF (6) Lönsboda GoIF(Föreningen) Grön, Vit, grön
Markaryds IF (4) Jimmie Persson 0703535650 Blå, Blå, Blå
Markaryds IF (B) Rasmus Åhs 0730237718 0730237718 Blå, Blå, Blå
Markaryds IF (J18) Rasmus Åhs 0730237718 0730237718 Blå, Blå, Blå
Markaryds IF P/F14 Markaryds IF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Moheda IF (4) Mikael Nilsson 047270903 0730669947 Gul, Svart, Gula
Nybro IF (4) Dennis Forsnor 0731003733 Röd-Vit / Röd / Röd
Ryssby IF (6) Ryssby IF(Föreningen) Blå, Vit, Blå
Ryssby IF (B) Evelina Åhman 037240230 0705640230 Blå, Vit, Blå
Råstorp-Timsfors (6) Jimmy Jonasson 0701008822 Röd, Svart, Svart
Slätthögs BOIF (4) Dilovan Tercan 0734455100 grön/grön/grön
Snöstorp Nyhem FF P06 Snöstorp Nyhem FF(Föreningen) röd, gröna, gröna
Strömsnäsbruks IF (5) Karl Magnus Cullin 0704337250 svart, Svart, Svart
Strömsnäsbruks IF (B) Strömsnäsbruks IF(Föreningen) svart, Svart, Svart
Sävsjö FF (J18) Gabriel Popanicic 0709162376 Röd, Röd, Röd
Torpa IF (5) Torpa IF(Föreningen) Röd/Röd/Röd
Traryds IF HiTs U Traryds IF(Föreningen) Svartgrön, Svart, Svart
Treby IF (6) Treby IF(Föreningen) vit, röd, vit
Vederslöv-Dänn. IF (4) Patrik Bladh 0709947103 Grönvit / Vit / Grön
Virestads IF (6) Oscar Lundin Grön /grön/grön
Wisseltofta IF (6) Wisseltofta IF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
VTIF-Grimslöv (5) Västra Torsås IF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Våxtorps BoIS Våxtorps BOIS(Föreningen) Hasslöv: röd-svart randig, Hasslöv: Svart, Hasslöv: Röd
Värnamo S:a FF (4) Värnamo Södra FF(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Växjö Norra IF (3) Dilovan Tercan 0734455100 Svart/Svart/Svart
Ysby BK (6) Ysby BK(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Åryds IK (3) Ivan Spahic 0767160867 0767160867 Röd, Svart, Röd
Älmhults IF (3) Martin Åström 0702526677 blå/blå/blå
Älmhults IF (B) Martin Åström 0702526677 Blå/Blå/Blå
Älmhults IF (J18) Kevin Malmberg 0761764332 Blå, Blå, Blå
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2022-01-29 12:00 140986030 Markaryds IF (4) - Bjärnums GoIF 5 - 2 SparbanksParken, Markaryd
2022-01-31 18:30 140986060 Häradsbäcks IF (6) - Hallaryds IF (6) 5 - 2
2022-02-05 12:00 140986001 Ljungby IF (4) - Alvesta GoIF (4) 2 - 0 Lagavallen 2, Ljungby
2022-02-05 12:00 140986031 Markaryds IF (4) - Älmhults IF (3) 1 - 1 SparbanksParken, Markaryd
2022-02-12 12:00 140986002 Ljungby IF (4) - Hovshaga AIF (3) 1 - 4 Lagavallen 2, Ljungby
2022-02-12 14:00 140986044 Älmhults IF (3) - IFK Osby (5) 6 - 1 Haganäs 1, Älmhult
2022-02-12 16:00 140986068 HiTs (6) - Angelstads IF (6) 6 - 1 Sparbanksvallen, Hinneryd
2022-02-13 12:00 140986008 Ljungby IF (J18) - Älmhults IF (J18) 0 - 3 Lagavallen 2, Ljungby
2022-02-13 12:00 140986064 Markaryds IF (B) - Råstorp-Timsfors (6) 2 - 0 SparbanksParken, Markaryd
2022-02-19 12:00 140986056 Kurd Älmhult FF (6) - Hallaryds IF (6) 2 - 4 Haganäs 1, Älmhult
2022-02-19 16:00 140986063 Kånna IF (5) - Angelstads IF (6) 3 - 5 Lagavallen 2, Ljungby
2022-02-20 12:00 140986009 Ljungby IF (J18) - Markaryds IF (J18) 2 - 1 Lagavallen 2, Ljungby
2022-02-25 19:00 140986042 Älmhults IF (3) - Växjö Norra IF (3) 4 - 4 Haganäs 1, Älmhult
2022-02-26 12:00 140986003 Ljungby IF (4) - Åryds IK (3) 1 - 1 Lagavallen 2, Ljungby
2022-02-26 12:00 140986045 Liatorps IF-Eneryda IF (4) - Hästveda IF (5) 2 - 3 Bokliden 3, Liatorp
2022-02-27 12:00 140986069 Traryds IF HiTs U - Strömsnäsbruks IF (B) 0 - 2 Sparbanksvallen, Hinneryd
2022-02-27 14:00 140986016 Guddarps IF (5) - Bosna IF (4) 1 - 0 Lagavallen 2, Ljungby
2022-02-27 14:00 140986067 Kurd Älmhult FF (6) - Lönsboda GoIF (6) 2 - 0 Haganäs 1, Älmhult
2022-02-27 18:00 140986074 Liatorps IF-Eneryda IF (B) - Älmhults IF (B) 1 - 3 Bokliden 3, Liatorp
2022-03-01 18:45 140986027 HiTs (6) - Ysby BK (6) 1 - 2 Hinneryds IP
2022-03-01 19:30 140986054 Göteryds BK (6) - Treby IF (6) 4 - 1 Lindvallen B-plan Konstgräs
2022-03-02 18:30 140986046 Liatorps IF-Eneryda IF (4) - Glimåkra IF (4) 0 - 2 Bokliden 3, Liatorp
2022-03-02 18:45 140986024 Häradsbäcks IF (6) - Hallaryds IF (6) 5 - 0 Lindvallen B-plan Konstgräs
2022-03-05 10:00 140986017 Guddarps IF (5) - Vederslöv-Dänn. IF (4) 5 - 0 Lagavallen 2, Ljungby
2022-03-05 12:00 140986033 Markaryds IF (4) - Broby IF (4) 2 - 0 SparbanksParken, Markaryd
2022-03-05 12:00 140986072 Ljungby IF (4) - Moheda IF (4) 5 - 2 Lagavallen, Ljungby
2022-03-05 14:00 140986020 Virestads IF (6) - Hallaryds IF (6) 4 - 2 Bokliden 3, Liatorp
2022-03-05 14:00 140986043 Älmhults IF (3) - IK Tord (3) 0 - 4 Haganäs 1, Älmhult
2022-03-05 14:00 140986076 Råstorp-Timsfors (6) - Våxtorps BoIS 0 - 1 SparbanksParken, Markaryd
2022-03-05 16:00 140986051 Liatorps IF-Eneryda IF (B) - Kurd Älmhult FF (6) 3 - 1 Bokliden 3, Liatorp
2022-03-05 16:00 140986070 Hamneda GoIK (6) - Kånna IF (5) 2 - 4 Lagavallen, Ljungby
2022-03-06 12:00 140986010 Ljungby IF (J18) - Angelstads IF (6) 4 - 0 Lagavallen 2, Ljungby
2022-03-06 12:00 140986075 Markaryds IF (B) - Wisseltofta IF (6) 0 - 2 SparbanksParken 3, Markaryd
2022-03-06 15:00 140986039 Lagans AIK (4) - Kärda IF (5) 4 - 2 Lagan Turf Arena, Lagan
2022-03-11 19:00 140986047 Liatorps IF-Eneryda IF (4) - Älmhults IF (3) 0 - 4 Bokliden 3, Liatorp
2022-03-12 12:00 140986004 Ljungby IF (4) - Värnamo S:a FF (4) 3 - 2 Lagavallen 2, Ljungby
2022-03-12 12:00 140986055 Kurd Älmhult FF (6) - Strömsnäsbruks IF (5) 3 - 1 Sparbanksvallen 1, Hinneryd
2022-03-13 12:00 140986040 Lagans AIK (4) - Torpa IF (5) 2 - 2 Lagan Turf Arena 1, Lagan
2022-03-13 14:00 140986014 Agunnaryds IF (6) - Guddarps IF (5) 0 - 2 Lagavallen 2, Ljungby
2022-03-13 16:00 140986021 Virestads IF (6) - VTIF-Grimslöv (5) 5 - 1 Bokliden 3, Liatorp
2022-03-15 18:45 140986036 Älmhults IF (B) - Häradsbäcks IF (6) 3 - 0 Haganäs, Älmhult
2022-03-15 18:45 140986078 HiTs (6) - Kånna IF (5) 0 - 2 Sparbanksvallen, Hinneryd
2022-03-19 10:00 140986015 Agunnaryds IF (6) - Ryssby IF (6) 5 - 3 Lagavallen 2, Ljungby
2022-03-19 12:00 140986005 Ljungby IF (4) - IFÖ Bromölla IF (4) 1 - 5 Lagavallen 2, Ljungby
2022-03-20 12:00 140986073 Liatorps IF-Eneryda IF (B) - Guddarps IF (B) 5 - 2 Bokliden 3, Liatorp
2022-03-20 13:00 140986061 Älmhults IF (J18) - Wisseltofta IF (6) 7 - 3 Haganäs, Älmhult
2022-03-23 18:30 140986079 Markaryds IF (J18) - HiTs (6) 3 - 1 SparbanksParken, Markaryd
2022-03-23 19:00 140986053 Liatorps IF-Eneryda IF (B) - Virestads IF (6) 5 - 1 Bokliden 3, Liatorp
2022-03-24 18:45 140986081 Traryds IF HiTs U - Kornhult/Hishult FF 1 - 1 Sparbanksvallen, Hinneryd
2022-03-26 10:00 140986080 Agunnaryds IF (6) - Hamneda GoIK (6) 3 - 0 Lagan Turf Arena 1, Lagan
2022-03-26 12:00 140986006 Ljungby IF (4) - FK Älmeboda-Linneryd (3) 0 - 1 Lagavallen 2, Ljungby
2022-03-26 14:00 140986026 Häradsbäcks IF (6) - Konga SK (6) 2 - 0 Haganäs 1, Älmhult
2022-03-26 14:00 140986049 Liatorps IF-Eneryda IF (4) - BK Union (4) 0 - 2 Bokliden 3, Liatorp
2022-03-26 14:00 140986083 Markaryds IF P/F14 - Snöstorp Nyhem FF P06 4 - 2 SparbanksParken, Markaryd
2022-03-26 15:00 140986077 Lagans AIK (4) - Alvesta United FK (4) 2 - 6 Lagan Turf Arena 1, Lagan
2022-03-27 14:00 140986018 Guddarps IF (5) - Ryssby IF (6) 2 - 0 Lagavallen 2, Ljungby
2022-03-27 14:00 140986038 Angelstads IF (6) - Horda AIK (B) 6 - 1 Lagan Turf Arena, Lagan
2022-03-30 19:15 140986085 Lagans AIK (B) - Ljungby IF (B) 0 - 0 Lagan Turf Arena 1, Lagan
2022-04-02 12:00 140986029 HiTs (6) - Strömsnäsbruks IF (5) 2 - 0 Hinneryds IP
2022-04-02 12:00 140986037 Älmhults IF (B) - Hästveda IF (B) 10 - 2 Haganäs 1, Älmhult
2022-04-02 12:30 140986082 Lagans AIK (4) - Vederslöv-Dänn. IF (4) 2 - 5 Lagan Turf Arena 1, Lagan
2022-04-02 14:00 140986023 Virestads IF (6) - Agunnaryds IF (6) 2 - 7 Bokliden 3, Liatorp
2022-04-02 14:00 140986071 Hamneda GoIK (6) - Angelstads IF (6) 1 - 2 Sunnevi, Hamneda
2022-04-06 18:30 140986088 Markaryds IF (4) - Torpa IF (5) 1 - 0 SparbanksParken, Markaryd
2022-04-09 13:00 140986084 Lidhults GOIF (6) - HiTs (6) 0 - 1 Sparbanksvallen 1, Hinneryd
2022-04-09 14:00 140986007 Ljungby IF (4) - Nybro IF (4) 3 - 0 Lagavallen 2, Ljungby
2022-04-09 14:00 140986057 Ryssby IF (6) - Angelstads IF (6) 1 - 2 Lagan Turf Arena, Lagan
2022-04-09 14:30 140986087 Liatorps IF-Eneryda IF (4) - Häradsbäcks IF (6) 1 - 0 Bokliden 3, Liatorp
2022-04-10 12:00 140986011 Ljungby IF (J18) - BK Astrio (U19) 3 - 1 Lagavallen 2, Ljungby
2022-04-10 12:00 140986052 Liatorps IF-Eneryda IF (B) - Göteryds BK (6) 2 - 2 Bokliden, Liatorp
2022-04-10 14:00 140986019 Guddarps IF (5) - Forsheda IF (5) 0 - 0 Lagavallen 2, Ljungby
2022-04-15 12:00 140986062 Älmhults IF (J18) - Ljungby IF (J18) 4 - 0 Haganäs, Älmhult
2022-06-17 18:30 140986089 Agunnaryds IF (6) - Angelstads IF (6) 2 - 2 Ekvallen, Agunnaryd
2022-08-04 19:00 140986090 Ryssby IF (6) - Angelstads IF (6) Lunnavallen, Ryssby

Postadress:
Borgstena IF - Fotboll
c/o Mikael Linge, Laryd Ekelunden
51397 Borgstena

Besöksadress:
Länsvägen 2, Nosseborg
51370 Borgstena

Kontakt:
Tel: +4633263351
E-post: This is a mailto link

Se all info