Hoppa till sidans innehåll

Resultat

Spelprogram - Tr.matcher Vä.Småland FDK

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Alvesta United FK (4) Viktor Thuné 0768756444 Rosa, Svart, Svart
Alvesta United FK (B) Alvesta United FK(Föreningen) Rosa, Svart, Svart
Anderstorps IF (4) Erik Jansson Irarrazabal 0763476797 Grön/Vit/Grön
Anderstorps IF (B) Anderstorps IF(Föreningen) Grön, Vit, Vit
Anderstorps IF (P16) Anderstorps IF(Föreningen) Grön, Vit, Vit
Bors SK (6) Bors SK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Bors SK (B) Bors SK(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Bosna IF (4) Emsud Vuckic 0730411996 Vit, Svart, Vit
Bosna IF (B) Bosniska Föreningen Gislaved(Föreningen) Vit, Svart, Vit
Bredaryd Lanna IK (5) Senad Zulovic 0720406243 Röd, Blå, Röd
Bredaryd Lanna IK (B) Senad Zulovic 0720406243 Blå/Blå/Blå
Burseryds IF (6) Andreas Karlsson 0706184815 gul/grön/gul
Burseryds IF (B) Andreas Karlsson 0706184815 Gul/Grön/Gul
Dalstorps IF (3) Dalstorps IF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
FC Dardania (5) Behar Ferizi Tröja: Röd . Byxa: Röd. Strumpa: Röd
FC Peking (5) Karl Johan Björnlund 0703015548 Ljusblå, Ljusblå, Ljusblå
FK Liljan (5) FK Liljan(Föreningen) Blå, Blå, Blå
FK Älmeboda/Linneryd (3) FK Älmeboda/Linneryd(Föreningen) Vit, Vit, Vit
Forsheda IF (5) Markus Eng 0761645333 Blå/vit, Blå, Blå
Gislaveds IS Gislaveds IS(Föreningen) röd, röd, röd
Gislaveds IS (3) Gislaveds IS(Föreningen) röd/röd/röd
Gislaveds IS (B) Gislaveds IS(Föreningen) röd, röd, röd
Gislaveds IS (J18) Zani Kiseloski 0371570841 röd, röd, röd
Gislaveds IS (P15) Gislaveds IS(Föreningen) röd, röd, röd
Gislaveds IS (P16) Gislaveds IS(Föreningen) röd, röd, röd
Gnosjö IF (4) Jyrki Karttunen 0735214009 Gul, Svart, Svart
Gnosjö IF (B) Jyrki Karttunen 0735214009 Gul, Svart, Svart
Gnosjö IF (J18) Jimmy Emanuelsson 0769451668 Gul/svart/svart
Gnosjö IF P18 Gnosjö IF(Föreningen) Gul, Svart, Svart
Gransholms IF (4) Eiler Runesson 0707421122 Grön/Grön/Grön
Grimsås IF (6) Grimsås IF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Guddarps IF (5) Guddarps IF(Föreningen) Blå/Blå/Blå
Hillerstorps GoIF (6) Alexander Eng 0761605333 grön/svart/grön
Hillerstorps GoIF (B) Hillerstorps GoIF(Föreningen) Grön, Svart, Grön
Hillerstorps GoIF (P16) Hillerstorps GoIF(Föreningen) Grön, Svart, Grön
Hooks IF (5) Hooks IF(Föreningen) blå, Marinblå, Marinblå
Husqvarna FF (P18) Husqvarna FF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Hångers IF (6) Hångers IF(Föreningen) Röd/Svart, Svart, Svart
Hångers IF (B) Hångers IF(Föreningen) Röd/Svart, Svart, Svart
IFK Värnamo (P17) IFK Värnamo(Föreningen) Vit, Blå, Blå
IFK Värnamo (P19) Evgueni Kouznetsov 0765997178 Vit, Blå, Blå
IFK Värnamo (U21) Adem Bukaric 0736229400 Vit, Blå, Blå
IK Tord (3) IK Tord(Föreningen) Lila, Vit, Vit
Jämjö GoIF P06/07 Jämjö GoIF(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Jönköpings BK (3) Christofer Meibrant 0733373703 Blå/vit, blå, blå
Klevshults SK (6) Johanna Forsman 0705793424 Röd/röd/röd
Kronängs IF (P18) Kronängs IF(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Kulltorps GoIF (4) Kulltorps GOIF(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Kulltorps GoIF (B) Kulltorps GOIF(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Kånna IF (5) Kånna IF(Föreningen) Svart, svart, Svart
Kärda IF (5) Kärda IF(Föreningen) Lila/svart, Svart, Svarta
Kärda IF (B) Kärda IF(Föreningen) Lila/svart, Svart, Svarta
Lagans AIK (4) Fredrik Nyberg 0702053335 Blå/Blå, Blå, BLÅ
Malmbäcks IF (4) Arne Källström 0730616404 0730616404 Gul, Gul, Gul
Mariebo IK (5) Mariebo IK(Föreningen) Gul, Svart, gul
Myresjö/Vetlanda FK (P17) Myresjö/Vetlanda FK(Föreningen) Vit, Vit, Vit
Myresjö-Vetlanda FK (3) Myresjö/Vetlanda FK(Föreningen) Vit, Vit, Vit
Nissafors IS (6) Patric Andersson 0730665902 Vit, Blå, Vit
Nissafors-Hestra (B) Patric Andersson 0730665902 Vit, Blå, Vit
Norrahammars GIS (6) Martin Mammoo 0704492293 Vit, Grön, grön
Reftele GoIF (5) Jonas Valdemarsen 0735426223 0735426223 Blå Blå Blå
Reftele GoIF (B) Jonas Valdemarsen 0735426223 0735426223 Blå, Blå, blå
Rydaholms GoIF (5) Rydaholms GoIF(Föreningen) Blå, Blå, Blå
Rydaholms GoIF (B) Johan Melkstam 0706920552 Blå/Blå/Blå
Räppe GOIF (P17) Räppe GOIF(Föreningen) Gul, Svart, Gul
Sjömarkens IF (P18) Sjömarkens IF(Föreningen) Vit, Grön, Grön
Sjötofta IF (6) Sjötofta IF(Föreningen) Gul, Gul, Gul
Skeppshults BK (6) Robert Petersson 0703342132 Vit, Röd, vit
Skeppshults BK (B) Robert Petersson 0703342132 Vit, Röd, vit
Smålandsstenars GOIF (4) Smålandsstenars GOIF(Föreningen) Svart/vit, Svart, Vit/svart
Smålandstenar GoIF (B) Smålandsstenars GOIF(Föreningen) Svart/vit, Svart, Vit/svart
Waggeryds IK (3) Waggeryds IK(Föreningen) Vit, Blå, Vit
Värnamo S:a FF (4) Värnamo Södra FF(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Värnamo Södra FF (B) Värnamo Södra FF(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Värnamo Södra FF (J18) Femi Koku 0736492891 Röd/Röd/Röd
Västboås GoIF (5) Björn Barkman 0706340381 Vit/röd/vit
Västboås GoIF (B) Linus Svensson +46703390314 Röd/vit/röd
Växjö Norra IF P16 Växjö Norra IF(Föreningen) Svart, Svart, svart
Ängelholms FF (P17) Ängelholms FF(Föreningen) Gul, Blåa, Gul
Östers IF U21) Östers IF(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Österängen IF (6) Österängen IF(Föreningen) Vinröd, Svart, Svart
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2022-01-29 15:15 140988006 IFK Värnamo (P17) - Gnosjö IF (J18) 11 - 0 Ljusseveka 8, Värnamo
2022-02-05 13:00 140988037 Gnosjö IF (4) - IFK Värnamo (P19) 2 - 3 Töllshov 3, Gnosjö
2022-02-08 16:00 140988009 IFK Värnamo (U21) - Östers IF U21) 2 - 0 Ljusseveka 8, Värnamo
2022-02-08 19:00 140988032 Bosna IF (4) - Bredaryd Lanna IK (5) 0 - 2 Bollagården 1, Forsheda
2022-02-11 18:30 140988018 Skeppshults BK (6) - Burseryds IF (6) 0 - 3 Örnvallen konstgräs
2022-02-12 14:00 140988019 Gnosjö IF (4) - FC Peking (5) 4 - 2 Töllshov 3, Gnosjö
2022-02-13 13:00 140988044 Bors SK (6) - Kärda IF (5) 1 - 2 Gröndal Arena 1, Värnamo
2022-02-15 18:45 140988039 Anderstorps IF (4) - Bredaryd Lanna IK (5) 2 - 4 Bollagården 1, Forsheda
2022-02-15 19:00 140988043 Gnosjö IF (4) - Dalstorps IF (3) 1 - 4 Töllshov 3, Gnosjö
2022-02-15 19:00 140988046 Värnamo S:a FF (4) - Gislaveds IS (3) 2 - 5 Gröndal Arena, Värnamo
2022-02-18 18:00 140988048 Gislaveds IS (P16) - Jämjö GoIF P06/07 8 - 0 Gisle IP 1, Gislaved
2022-02-19 14:00 140988001 Värnamo S:a FF (4) - Jönköpings BK (3) 1 - 5 Gröndal Arena, Värnamo
2022-02-20 14:00 140988024 Kärda IF (5) - Klevshults SK (6) 2 - 0 Gröndal Arena, Värnamo
2022-02-22 19:00 140988020 Gnosjö IF (4) - Gislaveds IS (3) 3 - 4 Töllshov 3, Gnosjö
2022-02-23 19:00 140988054 Gnosjö IF P18 - Nissafors IS (6) 1 - 3 Töllshov 3, Gnosjö
2022-02-25 18:00 140988023 Västboås GoIF (5) - Burseryds IF (6) 4 - 4 Bollagården 1, Forsheda
2022-02-26 13:00 140988021 Rydaholms GoIF (5) - Alvesta United FK (4) 1 - 2 Kungshall 1, Rydaholm
2022-02-26 14:00 140988025 Gislaveds IS (3) - Jönköpings BK (3) 2 - 1 Gisle IP 1, Gislaved
2022-02-26 16:15 140988056 Smålandsstenars GOIF (4) - FC Dardania (5) 6 - 1 Gisle IP 1, Gislaved
2022-02-27 13:15 140988040 Gislaveds IS (J18) - Kronängs IF (P18) 5 - 3 Gisle IP 1, Gislaved
2022-02-27 14:00 140988049 Hillerstorps GoIF (6) - Anderstorps IF (4) 1 - 3 Töllshov 3, Gnosjö
2022-03-01 19:00 140988053 Gnosjö IF (4) - FC Dardania (5) 5 - 1 Töllshov 3, Gnosjö
2022-03-03 20:00 140988038 Bosna IF (4) - Västboås GoIF (5) 1 - 2 Gisle IP 1, Gislaved
2022-03-04 18:30 140988036 Reftele GoIF (B) - Nissafors IS (6) 4 - 0 Gisle IP 1, Gislaved
2022-03-05 12:30 140988045 Hillerstorps GoIF (6) - Bosna IF (4) 1 - 7 Töllshov 3, Gnosjö
2022-03-05 13:00 140988002 Värnamo S:a FF (4) - Bredaryd Lanna IK (5) 1 - 1 Gröndal Arena, Värnamo
2022-03-05 14:00 140988026 Gislaveds IS (3) - Dalstorps IF (3) 3 - 2 Gisle IP 1, Gislaved
2022-03-05 16:00 140988058 FC Peking (5) - Bors SK (6) 2 - 1 Gisle IP 1, Gislaved
2022-03-06 10:45 140988060 Gislaveds IS (P16) - Myresjö/Vetlanda FK (P17) 1 - 7 Gisle IP, Gislaved
2022-03-06 11:30 140988016 Klevshults SK (6) - Österängen IF (6) 3 - 4 Vaggeryds IP 2, Vaggeryd
2022-03-06 13:00 140988061 Gislaveds IS (J18) - Husqvarna FF (P18) 2 - 8 Gisle IP 1, Gislaved
2022-03-08 19:00 140988022 Rydaholms GoIF (5) - Kulltorps GoIF (4) 0 - 1 Kungshall 1, Rydaholm
2022-03-09 17:30 140988051 Smålandsstenars GOIF (4) - Gislaveds IS (3) 3 - 2 Gisle IP 1, Gislaved
2022-03-09 19:00 140988059 Bosna IF (4) - Anderstorps IF (4) 2 - 1 Gisle IP 1, Gislaved
2022-03-12 11:00 140988007 Kulltorps GoIF (4) - Reftele GoIF (5) 0 - 1 Töllshov 3, Gnosjö
2022-03-12 14:00 140988027 Gislaveds IS (3) - Myresjö-Vetlanda FK (3) 6 - 2 Gisle IP 1, Gislaved
2022-03-13 17:30 140988055 Anderstorps IF (4) - Burseryds IF (6) 5 - 4 Töllshov 3, Gnosjö
2022-03-19 11:00 140988008 Kulltorps GoIF (4) - Smålandsstenars GOIF (4) 6 - 9 Töllshov 3, Gnosjö
2022-03-19 11:00 140988035 Reftele GoIF (5) - Burseryds IF (6) 2 - 2 Gisle IP 1, Gislaved
2022-03-19 13:00 140988003 Värnamo S:a FF (4) - Gransholms IF (4) 1 - 1 Ljusseveka, Värnamo
2022-03-19 13:30 140988030 Gnosjö IF (4) - Bosna IF (4) 6 - 1 Töllshov 3, Gnosjö
2022-03-19 14:00 140988028 Gislaveds IS (3) - FK Älmeboda/Linneryd (3) 2 - 0 Gisle IP 1, Gislaved
2022-03-22 19:15 140988066 Gnosjö IF (J18) - Hillerstorps GoIF (6) 1 - 0 Töllshov 3, Gnosjö
2022-03-25 18:30 140988062 Rydaholms GoIF (B) - Alvesta United FK (B) 10 - 2 Kungshall 1, Rydaholm
2022-03-26 13:00 140988004 Värnamo S:a FF (4) - Malmbäcks IF (4) 5 - 2 Ljusseveka, Värnamo
2022-03-26 14:00 140988029 Gislaveds IS (3) - IK Tord (3) 3 - 3 Gisle IP 1, Gislaved
2022-03-27 11:00 140988041 Gislaveds IS (J18) - Sjötofta IF (6) 10 - 3 Gisle IP 1, Gislaved
2022-03-27 16:20 140988052 Smålandsstenars GOIF (4) - Anderstorps IF (4) 2 - 1 Gisle IP 1, Gislaved
2022-04-01 18:30 140988034 Gislaveds IS (3) - Gnosjö IF (4) 2 - 1 Gisle IP 1, Gislaved
2022-04-02 11:00 140988067 Bredaryd Lanna IK (5) - Kulltorps GoIF (4) 5 - 0 Bollagården 11, Forsheda
2022-04-03 13:00 140988071 Gislaveds IS (J18) - Gnosjö IF (J18) 10 - 0 Gisle IP, Gislaved
2022-04-04 19:00 140988068 Värnamo S:a FF (4) - Kärda IF (5) 7 - 5 Gröndal Arena, Värnamo
2022-04-05 19:00 140988064 Hångers IF (6) - Kärda IF (5) 2 - 5 Bollagården 1, Forsheda
2022-04-07 19:00 140988073 Gnosjö IF (4) - Grimsås IF (6) 11 - 1 Töllshov 3, Gnosjö
2022-04-09 11:30 140988017 Hooks IF (5) - Mariebo IK (5) 2 - 4 Vaggeryds IP 2, Vaggeryd
2022-04-09 13:00 140988005 Värnamo S:a FF (4) - Lagans AIK (4) 3 - 2 Ljusseveka, Värnamo
2022-04-09 13:00 140988075 Gislaveds IS (J18) - Ängelholms FF (P17) 1 - 8 Gisle IP 1, Gislaved
2022-04-09 15:00 140988063 Anderstorps IF (4) - FC Peking (5) 4 - 3 Gisle IP 1, Gislaved
2022-04-10 11:00 140988070 Hillerstorps GoIF (B) - Skeppshults BK (B) 7 - 0 Töllshov 3, Gnosjö
2022-04-10 14:00 140988076 Värnamo Södra FF (J18) - Växjö Norra IF P16 2 - 1 Gröndal Arena, Värnamo
2022-04-12 19:00 140988069 Kulltorps GoIF (4) - Kärda IF (5) 1 - 1 Töllshov 3, Gnosjö
2022-04-18 15:15 140988074 Hillerstorps GoIF (P16) - Gislaveds IS (P15) 1 - 5 Töllshov 3, Gnosjö
2022-04-19 18:30 140988077 Nissafors IS (6) - Anderstorps IF (B) 1 - 2 Spångamon, Nissafors
2022-04-24 14:00 140988078 Värnamo Södra FF (J18) - Hillerstorps GoIF (P16) 7 - 0 Gröndal Arena, Värnamo

Postadress:
Borgstena IF - Fotboll
c/o Mikael Linge, Laryd Ekelunden
51397 Borgstena

Besöksadress:
Länsvägen 2, Nosseborg
51370 Borgstena

Kontakt:
Tel: +4633263351
E-post: This is a mailto link

Se all info