Hoppa till sidans innehåll

Resultat

Spelprogram - DM Herrar Slutspel

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Ariana FC (2) Saber Azizi Röd, Röd, Röd
Bjuvstorps FF (5) Martin Lönneström 0708797002 svart/svart/svart
Bjärreds IF (4) Johan Fransson 0702162612 Röd /Blå/Röd
BK Höllviken (3) Ulf Lilius 0703582931 0703582931 Röd/Vit/Svart/Svart
BK Landora (5) Gustav Hemström 0768619510 röd/blå/röd
BK Olympic (1) Ola Moberg 0703372449 0703372449 Grön/Grön/Grön
Bosnien Hercegovinas SK (5) Fatmir Skrijelj Svart/Svart/Svart
Brösarps IF (5) Torbjörn Nilsson 0733778845 Grön/Vit/Vit
Bunkeflo FF (4) Lucas Anderberg gul/svart/svart
Croatia Helsingborg KIF (5) Kevin Thomasson Vit/Vit/Vit
Dalby GIF (4) Lars Olsson 0708454587 Blå/Blå/Blå
Eskilsminne IF (2) Oscar Lomsten 0426005208 Gul/blå/Blå/Gul
Eslövs BK (2) Bo Möllestam 041318060 0702054760 rödsvart/svart/röd
FC Bellevue (4) Caspar Pauckstadt 0727409034 Svart/Svart/Svart
FC Näset (5) Jonatan Nilsson Kvist 0709466427 Vit/Vit/Vit
FC Rosengård 1917 (2) Ahmed Zreim 0768676734 Vit/Vit/Vit
FC Trelleborg (4) Johnny Lindholm 0702695905 Marinblå/Marinblå/Marinblå
Fortuna FF (4) Rasmus Leijon 0737054050 röd/svart/svart
Furulunds IK (5) Jan Prytz 0706910428 gul/svart/gulsvart
Genarps IF (5) Lars Håkan Johansson 0763081816 röd/röd/röd
Glumslövs FF (5) Andreas Dahl 0733104011 Grön/Vit/Grön
Hallands Nations FF (6) Anton Scholander 0709831787 Lila/Vit/Vit
Heleneholms SK (5) Mohammed Ryahi 0709737381 lila/lila/lila
Hittarps IK (2) Fredrik Elgström 0701990701 0701990701 Vit/Svart/Vit
Hässleholms IF (2) Burim Rexhepi 0707269003 grön/vit/grön
Högaborgs BK (3) Tarik Barny 0734077844 grönsvart/svart/Svart
Höganäs BK (2) Stefan Ramsten 0709384854 Röd/Blå/Röd
Hörby FF (5) Martin Nilsson 0709323337 Vit/Svart/Vit
IF Limhamn Bunkeflo (3) Olof Persson 0734457777 Röd/Svart/Svart
IF Lödde (3) Lars Paradis 0702802791 Gul/Svart/Gula
IFK Hässleholm (2) Johan Persson gul-svart randig hel svart rygg/svart/svart
IFK Klagshamn (4) David Westerling 0738480058 gul/blå/blå/gul
IFK Malmö FK (1) Besnik Llazani 0723074747 Gul/Vit/Vit
IFK Simrishamn (3) Izet Kaljic 0705687779 Vit/Blå/Vit
IFK Trelleborg FK (3) Mathias Andersson 0768706066 Blå/vit randig/Blå/Blå
IK Wormo (4) Martin Lindqvist 0730444798 blå/vit/blå
Klippans Förenade FF (4) Lasse Fors 0435711720 0735282872 vit/grön/vit
Kristianstad FC (2) Mladen Blagojevic 0707188028 Orange/Svart/Vit
KSF Prespa Birlik (3) Linus Dehman 0730824603 Röd/Röd/Röd
Kvarnby IK (5) Ulf Jansson 0703190567 blå/blå/blå
Kågeröds BoIF (4) Robin Sääski 0767778846 0767778846 Svartvit/Svart/Vit
Landskrona BoIS (SE) Billy Magnusson 0735171303 Svart/vit randig/Svart/Vit
Lilla Torg FF (3) Jonas Jönsson 0733527001 Svart/blå /Svart /Svart
Limhamns FF (5) Jimmy Hultin 0768524161 Vit/Grön/Vit/Vit
Lunds BK (1) Ingemar Axel Torbjörn Sjölin 046731434 0761335039 Gul/Svart/Gul
Lunds BOIS (5) Sasha Panah 0735348014 RödVit Randig/Blå/Vit
Mala IF (5) Marcus Persson 0768866993 röd/röd/röd
Malmö City FC (3) Robert Burda 0722511437 svart/svart/svart
Malmö FF (Allsv.) Mats Engqvist 040326619 0706766867 ljusblå/vit/ljusblå
Marieholms IS (5) Anders Larsson 0707251983 blåvit randig/blå/vit
Ramlösa Södra IF (5) Mikael Möller 0768530580 vit/svart/vit
Råå IF (4) Hampus Freij 0704332791 Ljusblå/Vit/Ljusblå
Saba Palestina KIF/Liria IF (5) Zijad Alhadj 0762813105 Grön/Vit/Vit
Staffanstorp United FC (4) Jörgen Levin 0706297101 mörkblå/mörkblå/mörkblå
Stattena IF (5) Michael Stolt 0706301956 Blå/vit/blå
Svalövs BK (5) Issa Manglind 0722318008 Gul/Svart/Gul
Svedala IF (5) Bengt Sandberg 0733734508 Blå/Vit/Blå
Södra Sandby IF (4) Mahsum Kartal 0722418643 blå/blå/blå
Sösdala IF (6) Christian Örn 0709818433 Vit/Blå/Vit
Teckomatorps SK (5) Frank Petersson 0735139026 röd/grön/röd
Teknologkårens IF LTH (5) Hannes Wikström 0730925504 Svart/Svart/Svart
Torns IF (1) Mats Holgersson 0708273761 orange/svart/orange
Veberöds AIF (4) Tommy Johnsen 0729890253 vit/svart/vit
Vellinge FF (5) Fredrik Sjöström 0707323748 Blå/Blå/Blå
Vilan BoIS (5) Johan Tinné 0760764959 Orange/svart/orange
Vinslövs IF (6) Ivan Sebina 044210999 0708588751 Grön/Vit/Grön
VMA IK (3) Tomislav Kardum 0703191321 grönvit/Grön/grön/vit
Västra Ingelstad IS (6) Bengt Månsson 0704083480 gul/svart/gul
Ystads IF FF (4) Jimmie Andersson 0702172585 Vit/Blå/Vit
Åhus Horna BK (4) Ola Olsson 0708258503 röd/röd/röd
Åkarps IF (3) Matarr Sam Guy rödsvart/svart/svart
Åstorps FF (3) Bobby Alm Nilsson 0702569882 Vit/Blå/Blå
Ängelholms FF (1) Roar Hansen 0708972249 Gul/Blåa/Gul
Österlen FF (2) Anders Bååth 0735237218 vit/vit/vit
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2022-03-30 19:00 130227005 Furulunds IK (5) - Veberöds AIF (4) 0 - 5 Vikenplanen, Furulund 11-manna
2022-03-30 19:15 130227001 Dalby GIF (4) - Hallands Nations FF (6) 2 - 1 Dalby IP konstgräs
2022-03-31 19:30 130227002 Bjärreds IF (4) - Limhamns FF (5) 2 - 1 Borgeby IP E-plan konstgräs
2022-04-01 19:00 130227008 Saba Palestina KIF/Liria IF (5) - Genarps IF (5) 4 - 1 Heleneholms IP konstgräs
2022-04-02 12:15 130227007 Bjuvstorps FF (5) - Kvarnby IK (5) 1 - 3 Hedvalla, Bjuv konstgräs
2022-04-02 13:00 130227003 Heleneholms SK (5) - FC Bellevue (4) 2 - 4 Heleneholms IP konstgräs
2022-04-03 14:00 130227004 Svalövs BK (5) - Mala IF (5) 2 - 3 Svalövs IP konstgräs
2022-04-03 14:00 130227006 FC Näset (5) - Hörby FF (5) WO (3 - 0) Höllvikens IP K1 konstgräs
2022-04-03 14:00 130227009 Stattena IF (5) - Croatia Helsingborg KIF (5) 4 - 1 Olympiafältet Plan 10 konstgräs
2022-04-11 19:15 130227015 Klippans Förenade FF (4) - Marieholms IS (5) 6 - 1 Åbyvallen, Klippan konstgräs
2022-04-12 19:00 130227011 Ystads IF FF (4) - FC Trelleborg (4) 1 - 0 Sandskogens IP Konstgräs
2022-04-12 19:00 130227018 Åhus Horna BK (4) - Brösarps IF (5) 5 - 4 Furehov IP, plan 5, konstgräs
2022-04-12 19:15 130227019 FC Bellevue (4) - BK Landora (5) 2 - 3 Mellanhedens IP A-plan
2022-04-12 19:30 130227025 Veberöds AIF (4) - Staffanstorp United FC (4) 1 - 0 Svalebo, Konstgräs
2022-04-13 18:30 130227010 Teckomatorps SK (5) - Bjärreds IF (4) 2 - 0 Teckomatorps IP, konstgräs
2022-04-13 19:00 130227012 Kågeröds BoIF (4) - Stattena IF (5) 2 - 3 Svalövs IP konstgräs
2022-04-13 19:00 130227013 Råå IF (4) - Sösdala IF (6) 3 - 1 Hedens IP, Helsingborg konstgräsplan 1
2022-04-13 19:00 130227014 Bosnien Hercegovinas SK (5) - Fortuna FF (4) 1 - 3 Kroksbäck IP konstgräs
2022-04-13 19:00 130227016 Glumslövs FF (5) - Vinslövs IF (6) 0 - 1 Asmundtorps IP konstgräs
2022-04-13 19:00 130227017 Vellinge FF (5) - IK Wormo (4) 4 - 1 Vellinge IP Östranplan
2022-04-13 19:00 130227020 Vilan BoIS (5) - FC Näset (5) 0 - 5 Kristianstads Arenaområde konstgräs 1
2022-04-13 19:00 130227021 Teknologkårens IF LTH (5) - Dalby GIF (4) 1 - 7 Smörlyckans IP Plan 5
2022-04-13 19:00 130227022 Lunds BOIS (5) - Saba Palestina KIF/Liria IF (5) 2 - 4 Gunnesbo Gård A-plan
2022-04-13 19:00 130227024 Kvarnby IK (5) - Svedala IF (5) 2 - 1 Bäckagårds IP plan 2
2022-04-13 19:00 130227026 IFK Klagshamn (4) - Ramlösa Södra IF (5) WO (3 - 0) Pilbäcks IP, konstgräs
2022-04-13 19:00 130227027 Västra Ingelstad IS (6) - Södra Sandby IF (4) 0 - 1 Västra Ingelstads IP konstgräs
2022-04-13 20:00 130227023 Mala IF (5) - Bunkeflo FF (4) 1 - 3 Österås IP konstgräs 1
Omgång 2
2022-05-03 19:15 130227031 FC Näset (5) - IFK Trelleborg FK (3) 1 - 7 Höllvikens IP K1 konstgräs
2022-05-10 19:00 130227028 VMA IK (3) - Ystads IF FF (4) 2 - 4 Ädlavallen A-plan
2022-05-10 19:00 130227033 Lilla Torg FF (3) - Veberöds AIF (4) 0 - 1 Mariedals IP A-plan
2022-05-10 19:00 130227037 Fortuna FF (4) - Högaborgs BK (3) 6 - 1 Rydebäcks IP, gräsplan
2022-05-10 19:00 130227040 Saba Palestina KIF/Liria IF (5) - Bunkeflo FF (4) 4 - 9 Heleneholms IP B-plan
2022-05-11 18:30 130227042 IFK Klagshamn (4) - Råå IF (4) WO (3 - 0) Klagshamns IP A-plan
2022-05-11 19:00 130227030 Vinslövs IF (6) - IF Limhamn Bunkeflo (3) 2 - 1 Sparbanksarenan A-plan
2022-05-11 19:00 130227032 Södra Sandby IF (4) - KSF Prespa Birlik (3) 1 - 2 Södra Sandby IP A-plan
2022-05-11 19:00 130227035 Åstorps FF (3) - Åhus Horna BK (4) WO (3 - 0) Bjärshögs IP A-plan
2022-05-11 19:00 130227039 Dalby GIF (4) - IFK Simrishamn (3) 1 - 4 Dalby IP A-plan
2022-05-11 19:00 130227041 Klippans Förenade FF (4) - Vellinge FF (5) 1 - 2 Åbyvallen, Klippan A-plan
2022-05-18 19:00 130227029 BK Landora (5) - Malmö City FC (3) 0 - 5 Landskrona IP B-plan
2022-05-18 19:00 130227034 IF Lödde (3) - Teckomatorps SK (5) 5 - 0 Tolvans IP A-plan
2022-05-18 19:00 130227038 Åkarps IF (3) - Kvarnby IK (5) 1 - 4 Åkarps IP A-plan
2022-05-18 19:30 130227036 Stattena IF (5) - BK Höllviken (3) 3 - 4 Olympiafältet Plan 10 konstgräs
Omgång 3
2022-06-07 19:00 130227051 Malmö City FC (3) - Ariana FC (2) 1 - 2 Kirsebergs IP, konstgräs
2022-06-08 19:00 130227045 KSF Prespa Birlik (3) - FC Rosengård 1917 (2) 1 - 6 Heleneholms IP Huvudarena
2022-06-14 19:00 130227046 Veberöds AIF (4) - Torns IF (1) 2 - 3 Romelevallen A-plan
2022-06-14 19:00 130227052 IFK Malmö FK (1) - Vinslövs IF (6) 3 - 1 Malmö Stadion
2022-06-14 19:00 130227058 Bunkeflo FF (4) - Hässleholms IF (2) 2 - 6 Brovallen, Bunkeflostrand huvudarenan
2022-06-15 19:00 130227043 Landskrona BoIS (SE) - Åstorps FF (3) 1 - 0 Landskrona IP A-plan
2022-06-15 19:00 130227044 Kvarnby IK (5) - Österlen FF (2) 3 - 1 Bäckagårds IP plan 2
2022-06-15 19:00 130227048 BK Höllviken (3) - Hittarps IK (2) 7 - 5 Höllvikens IP A-plan
2022-06-15 19:00 130227055 IFK Hässleholm (2) - IF Lödde (3) 2 - 1 Österås IP A-plan
2022-06-15 19:00 130227057 IFK Simrishamn (3) - Eslövs BK (2) 3 - 1 Korsavads IC A-plan
2022-06-20 19:00 130227049 Ängelholms FF (1) - Fortuna FF (4) 3 - 1 Ängelholms IP A-plan
2022-06-28 19:00 130227053 IFK Trelleborg FK (3) - Eskilsminne IF (2) 1 - 3 Vångavallen, Trelleborg A-plan
2022-07-23 13:00 130227050 BK Olympic (1) - IFK Klagshamn (4) 5 - 0 Lindängens IP, Malmö A-plan
2022-07-26 19:00 130227054 Vellinge FF (5) - Kristianstad FC (2) 1 - 3 Vellinge IP A-plan
2022-07-27 18:30 130227056 Höganäs BK (2) - Malmö FF (Allsv.) 1 - 2 Höganäs Sportcenter A-plan
2022-07-27 19:00 130227047 Ystads IF FF (4) - Lunds BK (1) 1 - 5 Sandskogens IP A-plan
Omgång 4
2022-08-16 19:00 130227066 Hässleholms IF (2) - Kvarnby IK (5) 2 - 0 Österås IP A-plan
2022-08-17 18:00 130227061 BK Olympic (1) - IFK Hässleholm (2) 0 - 7 Lindängens IP, Malmö A-plan
2022-08-17 18:30 130227064 Malmö FF (Allsv.) - IFK Simrishamn (3) 2 - 3 Korsavads IC A-plan
2022-08-17 19:00 130227059 FC Rosengård 1917 (2) - Ängelholms FF (1) 2 - 1 Rosengård, Tävlingsarena
2022-08-17 19:00 130227060 Lunds BK (1) - Eskilsminne IF (2) 3 - 0 Klostergårdens IP, centrumplan
2022-08-23 18:00 130227063 Torns IF (1) - BK Höllviken (3) 2 - 4 Tornvallen, Stångby A-plan
2022-08-24 18:00 130227065 Ariana FC (2) - Landskrona BoIS (SE) 0 - 5 Hyllie IP A-plan
2022-08-31 19:00 130227062 Kristianstad FC (2) - IFK Malmö FK (1) 1 - 2 Kristianstads Fotbollsarena
Omgång 5
2022-09-07 19:00 130227067 IFK Malmö FK (1) - FC Rosengård 1917 (2) 4 - 3 Malmö Stadion
2022-09-07 19:00 130227068 Landskrona BoIS (SE) - Hässleholms IF (2) 12 - 11 e.s. Landskrona IP F-plan konstgräs
2022-09-13 19:00 130227070 IFK Hässleholm (2) - IFK Simrishamn (3) 2 - 5 Österås IP A-plan
2022-09-14 19:15 130227069 BK Höllviken (3) - Lunds BK (1) 8 - 7 e.s. Höllvikens IP K1 konstgräs
Omgång 6
2022-09-21 19:00 130227071 IFK Simrishamn (3) - BK Höllviken (3) 7 - 4 Korsavads IC konstgräs
2022-09-27 19:00 130227072 IFK Malmö FK (1) - Landskrona BoIS (SE) 2 - 5 Malmö Stadion
Omgång 7
2022-10-04 19:00 130227073 IFK Simrishamn (3) - Landskrona BoIS (SE) Korsavads IC konstgräs

Postadress:
Borgstena IF - Fotboll
c/o Mikael Linge, Laryd Ekelunden
51397 Borgstena

Besöksadress:
Länsvägen 2, Nosseborg
51370 Borgstena

Kontakt:
Tel: +4633263351
E-post: This is a mailto link

Se all info