Hoppa till sidans innehåll

Resultat

Matcher idag - Svenska Fotbollförbundet

Välj förbund och datum
Matcher 2019-06-19
Tid Match Resultat Anläggning
Superettan
18:30 Match framflyttad till nytt datum till följd av framställan från Jönköpings Södra IF, efter att spelare tillhörande Jönköping blivit uttagen i U21-landslaget. Jönköpings Södra IF - Varbergs BoIS FC Stadsparksvallen
Div 1 Södra, herrar
19:00 Kristianstad FC - Torns IF Kristianstads Fotbollsarena
Div 2 Norrland, herrar
19:00 Gottne IF - IFK Umeå Haraldsängen 1
19:00 Sandviks IK - Anundsjö IF Sandviks IP
19:30 IFK Östersund - Kramfors-Alliansen Jämtkraft Arena
Div 2 Norra Svealand, herrar
19:30 Skiljebo SK - Valbo FF Hamre 1
Div 2 Södra Svealand, herrar
19:30 IFK Aspudden-Tellus - FC Stockholm Internazionale Aspuddens IP 1
19:45 Huddinge IF - Värmbols FC Källbrinks IP 1
Div 2 Norra Götaland, herrar
19:00 Torslanda IK - Vårgårda IK Torslandavallen 1 Gräs
19:00 Vänersborgs FK - Nordvärmland FF Vänersvallen Nord Konstgräs
19:30 IFK Tidaholm - Stenungsunds IF Tidavallen A-plan
Div 2 Östra Götaland, herrar
19:00 IFK Hässleholm - Nosaby IF Österås IP A-plan
19:00 IFÖ Bromölla IF - IFK Berga Strandängens IP A-plan
19:30 FK Karlskrona - Hässleholms IF Västra Mark IP
Div 2 Västra Götaland, herrar
19:00 IS Halmia - Vinbergs IF Örjans Vall
Div 3 Norra Norrland, herrar
19:30 Harads IF - Morön BK Kamrums IP
Div 3 Mellersta Norrland, herrar
19:00 Frösö IF - Sollefteå GIF FF Länsförsäkringar AC 1
19:00 Stöde IF - Östavalls IF Stöde IP
19:00 Sund IF - Härnösands FF Malands IP
19:30 IF Älgarna - Söderhamns FF Ängevallen
Div 3 Södra Norrland, herrar
19:00 Sandvikens AIK FK - Torsåkers IF Jernvallen 1 Konstgräs
19:00 Säters IF FK - Fagersta Södra IK Säters IP
Div 3 Norra Svealand, herrar
19:30 BKV Norrtälje - Vallentuna BK Norrtälje IP 1
19:30 Märsta IK - IFK Uppsala Midgårdsvallen Konstgräs
20:00 IFK Österåker FK - Västerås IK Österåkers Friidrottsarena
20:00 IK Franke - Brottby SK Råby IP 3 (konstgräs)
20:00 Värtans IK - Vaksala SK Hjorthagens IP 1
Div 3 Södra Svealand, herrar
19:30 Hargs BK - Värmdö IF Folkungavallen
20:00 Hanvikens SK - Ängby IF Trollbäckens IP 1
Div 3 Västra Svealand, herrar
19:00 Adolfsbergs IK - Kungsör BK Lugnets IP Konstgräs
19:00 Hertzöga BK - Säffle FF Ilanda IP A-plan
19:00 IFK Sunne - FBK Karlstad Kolsvik
19:30 IK Arvika Fotboll - Yxhults IK Solviksvallen
Div 3 Nordöstra Götaland, herrar
19:00 Tenhults IF - Högsby IK Kabevallen
19:15 Lindö FF - Eneby BK Fastighetsteknik Arena
19:30 Smedby AIS - Vimmerby IF Mirum Arena
Div 3 Nordvästra Götaland, herrar
19:00 IK Virgo - Jonsereds IF Mossens IP 1 Gräs
19:00 Kållered SK - Gårda BK Kållered Sportcenter 1
19:00 Lerkils IF - Landvetter IS Ledets IP
19:00 Västra Frölunda IF - Angered BK Ruddalen 1 Konstgräs
19:30 Dalen/Krokslätts FF - IK Kongahälla Krokslättsvallen konstgräs
Div 3 Mellersta Götaland, herrar
19:00 Skoftebyns IF - Alingsås IF FF Nysätra IP
19:00 Ödsmåls IK - Ahlafors IF Ödsmåls IP
Div 3 Sydöstra Götaland, herrar
19:00 IFK Grimslöv - Växjö Norra IF Furuskans, Grimslöv
19:00 Saxemara IF - Pukebergs BK Hejan Saxemara
19:00 Sölvesborgs GoIF - FK Karlshamn United Svarta Led
Div 3 Sydvästra Götaland, herrar
19:00 Höganäs BK - Markaryds IF Höganäs Sportcenter A-plan
19:00 Åsa IF - Gnosjö IF Åsa IP A
19:30 Älmhults IF - Råå IF Älmevallen
Div 3 Södra Götaland, herrar
19:00 Kvarnby IK - FBK Balkan Bäckagårds IP plan 1
19:00 Södra Sandby IF - Tomelilla IF Södra Sandby IP A-plan
Elitettan
18:00 Kvarnsvedens IK - Hammarby IF FF Ljungbergsplanen
Div 1 Norra Svealand, damer
19:30 Rimbo IF - Bele Barkarby FF IP Arkadien 1
20:00 Västerås BK 30 - Sollentuna FK Ringvallen 2 (konstgräs)
Div 1 Mellersta Götaland, damer
18:30 Jitex Mölndal BK - Bergdalens IK Åbyvallen 1 Konstgräs
Div 1 Norra Götaland, damer
19:00 IK Rössö Uddevalla - Lödöse Nygård IK Rimnersvallen
19:30 Alingsås FC United - IK Friscopojkarna Mjörnvallen, A-plan
19:30 Skövde KIK - Skoftebyns IF Södermalms IP
Div 1 Södra Götaland, damer
19:00 Färjestadens GOIF - Karlskrona FF Tallhöjdens IP
19:00 Lörby IF - Ifö Bromölla IF Lörby Park
P19 Allsvenskan Södra - vår
17:00 BK Häcken - Åtvidabergs FF Bravida Arena
18:00 IFK Göteborg - Östers IF Kamratgården 2 hybrid
18:00 Malmö FF - IFK Värnamo Malmö Stadionområdet Hybridplanen
18:00 Trelleborgs FF - Helsingborgs IF Vångavallen, Trelleborg C-plan
P19 Allsvenskan Norra - vår
16:00 IF Brommapojkarna - IK Sirius FK Grimsta IP 1
18:00 Örebro SK FK - IFK Lidingö FK Behrn Arena
19:30 Vasalunds IF - Assyriska FF Skytteholms IP 3
P19 Div.1 - Region 5
17:00 FC Gute - Hammarby TFF Gutavallen
19:00 Sollentuna FK - Brommapojkarna DFF Edsbergs Sportfält 3
19:30 Sandvikens IF - Sundbybergs IK Jernvallen 5 VM-arenan konstgräs
P19 Div.1 - Region 4
19:30 Västerås BK 30 - FBK Karlstad Ringvallen 1
P19 Div.1 - Region 2
19:15 Sävedalens IF - Norrby IF Vallhamra 2 Konstgräs
19:15 Torslanda IK - IK Oddevold Torslandavallen 2 Konstgräs
20:00 Skövde AIK - Lidköpings FK Lillegårdens IP, B-plan
20:15 IF Warta - Utsiktens BK Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
P19 Div.1 - Region 1
19:00 IF Lödde - Lunds BK Tolvans IP A-plan
P17 Allsvenskan Södra - vår
15:00 Malmö FF - Degerfors IF Malmö Stadionområdet plan 7
18:00 Helsingborgs IF - Lunds BK Olympiafältet Plan 6
P17 Allsvenskan Norra - vår
16:00 GIF Sundsvall - IFK Lidingö FK NP3 Arena
16:00 Hammarby IF FF - Umeå FC Akademi Hammarby IP 1
20:00 Bele Barkarby FF - Djurgården Strömvallen 1
P17 Div.1 - Region 6 (Norr)
19:30 Bodens BK FF - Ersmarks IK Boden Arena
P17 Div.1 - Region 5
13:00 Dalkurd FF - IK Brage Österängens IP
17:30 Strands IF - IFK Stocksund Glysisvallen
20:15 Täby FK - Enskede IK Tibblevallen (Täby SC 2)
P17 Div.1 - Region 4
19:30 Västerås SK FK - IFK Kumla Solid Park Arena
P17 Div.1 - Region 3
18:30 Östers IF - Hovshaga AIF Myresjöhus Arena 1
P17 Div.1 - Region 2
19:30 IFK Skövde FK - Norrby IF Lillegårdens IP, C-plan, Konstgräs
P17 Div.1 - Region 1
19:00 Falkenbergs FF - Vellinge IF Kristineslätt IP 1
19:00 IF Limhamn Bunkeflo - Ängelholms FF Brovallen, Bunkeflostrand konstgräs
P16 Nationell Grupp 1
19:00 Östers IF - Bjärreds IF Värendsvallen Hybridgräs
P16 Nationell Grupp 2
19:00 Vinbergs IF - Helsingborgs IF Vinåvallen A
19:00 Ängelholms FF - Kinna IF Nya Träningsplanerna, Ängelholm Hybridplan
P16 Nationell Grupp 3
19:00 IF Elfsborg - Skoftebyns IF Borås Arena 2
P16 Nationell Grupp 4
19:30 Karlslunds IF HFK - Örebro SK FK Karlslund Arena
20:00 IFK Nyköping - IFK Norrköping FK Rosvalla IP C
P16 Nationell Grupp 5
19:00 Djurgårdens IF FF - IK Franke Kaknäs 2
P16 Nationell Grupp 6
13:00 GIF Sundsvall - IK Brage NP3 Arena
16:30 Sandvikens IF - FC Djursholm Jernvallen 5 VM-arenan konstgräs
20:15 Bollstanäs SK - AIK FF Bollstanäs IP 1
SM F17 Norra Norrland
19:30 Sunderby SK - Luleå SK Sundis
19:45 Gimonäs Umeå IF - Piteå IF FF (2) Ålidhem Arena
SM F17 Mellersta Norrland
19:00 IFK Timrå - IF Team Hudik Bergeforsens Idrottsplats
19:00 Ope IF (1)/Svegs IK - Ope IF (2) Odensala Sportfält 1
19:00 Selånger FK/Alnö IF - Sundsvalls DFF/Sidsjö Böle Selånger IP
19:00 Ås IF - Frösö IF Hovängen
SM F17 Norra Svealand
19:00 Ornäs BK - Gefle IF FF Ornäs IP
19:00 Vaksala SK - Kvarnsvedens IK Årsta IP 1
SM F17 Västra Götaland
19:30 Hovås Billdal IF - Jitex Mölndal BK Hovåsvallen 1 Gräs
Träningsmatcher Elit, herr
Falkenbergs FF - IFK Norrköping FK Falcon Alkoholfri Arena
17:00 AIK - BK Häcken Långevi
18:00 Hammarby - Kalmar FF Ekevallen

Postadress:
Borgstena IF - Fotboll
c/o Aase Wernklev, Ängsvägen 15
51370 Borgstena

Besöksadress:
Länsvägen 2, Nosseborg
51370 Borgstena

Kontakt:
Tel: +4633263351
E-post: This is a mailto link

Se all info