Hoppa till sidans innehåll

Resultat

Matcher idag - Norrbottens Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Matcher 2020-09-20
Tid Match Resultat Anläggning
Div 2 Norrland, herr 2020
16:00 Piteå IF FF - IFK Umeå 4 - 0 LF Arena
Div 3 Norra Norrland, herr 2020
14:00 Bergnäsets AIK - IFK Holmsund 2 - 0 Bergsvallen
14:00 Skogså IF - Lillpite IF 0 - 7 Boden Arena
Div 1 Norrland, dam 2020
12:00 Notvikens IK DFF - IFK Östersund 3 - 1 Tunavallen, Luleå
Svenska Spel F19 Norra 2020
13:00 Piteå IF DFF - Hammarby IF FF 3 - 2 LF Arena
Division 3 Damer
16:00 Alviks IK - Malmbergets AIF 1 - 1 Liko Arena
16:00 Munksund/Skuthamns SK/Piteå IF FF - Bergnäsets AIK 0 - 6 Idrottsparken, Munksund
16:00 Nyborgs SK - FC Norrsken 0 - 1 Nyborgsvallen
16:30 Trångfors IF-Boden 2 - Infjärdens SK 2 7 - 0 Boden Arena
Div 4 Norra, Herrar
13:00 Hedens IF - Gällivare SK 6 - 1 Olympia, Heden
14:00 Ohtana/Aapua FF - Bodens BK FF 2 3 - 4 Skolvallen
Div 4 Södra, Herrar
13:00 Infjärdens SK - Älvsby IF 1 - 4 Kyrkplan
Div 5 Norra Herrar
13:00 Jokkmokks SK - Överkalix IF 3 - 4 Anrika IP
14:00 Kiruna FF 2 - Pol/Svanstein FF 2 - 4 Lombia IP
16:00 Parkalompolo IK - Vitå BK 2 - 0 Lombia IP
Pojkar 17
Hedens IF - IBFF/ÖIF Olympia,Heden-Konstgräs
17:30 Älvsby IF - Lira BK 2 - 7 Älvåkra IP
Pojkar 14 Grupp B
11:00 Kiruna FF - IFK Luleå 1 - 1 Lombia IP
Pojkar 14 Grupp A
15:00 Bodens BK FF P06-07 - Bergnäsets AIK 12 - 0 Björknäsvallen
Pojkar 13 Grupp A
10:00 Bergnäsets AIK 2 - Sunderby SK 5 - 2 Bergsvallen
14:00 Sunderby SK - Övertorneå SK (7 mot 7) Byvallen
17:00 Lira BK Gul - Övertorneå SK (7 mot 7) Björkskatans IP
Pojkar 13 Grupp B
14:00 Storfors AIK - Gällivare SK 1 - 5
17:00 Norrfjärdens IF/Rosvik IK - Gammelstads IF Norrvallen
Pojkar 10 Grupp C
14:00 Piteå IF FF Lag 1 - Älvsby IF Nordlunda
Flickor 15 Grupp A
13:00 Gammelstads IF - Luleå SK Gammelstads IP
Flickor 15 Grupp B
13:00 Malmbergets AIF - IFK Arvidsjaur FK 12 - 0 Malmbergets IP
Flickor 14 Grupp A
13:30 IFK Luleå Blå - Gammelstads IF 2 - 5 Hälsans hus
Flickor 14 Grupp B
16:00 Piteå IF FF Lag 2 - FC Norrsken(7 mot 7) 8 - 0 Nordlunda
Flickor 13 Grupp A
13:00 Munksund-Skuthamns SK - Trångfors IF 3 - 2 Idrottsparken, Munksund
15:30 Sävast AIF Lag Vit - FC Norrsken 1 - 0 Tallvallen
16:00 Älvsby IF - Luleå SK 3 - 2 Älvåkra IP
Flickor 13 Grupp B
09:00 Storfors AIK BLÅ - Gällivare SK 2 3 - 3 Hedens IP Storfors
11:00 Gällivare SK 1 - Storfors AIK BLÅ 3 - 1 Gällivare IP
13:00 Alviks IK - Gammelstads IF Lag Vit 4 - 3 Liko Arena
14:00 Gällivare SK 2 - Storfors AIK VIT 2 - 7 Gällivare IP
14:00 Storfors AIK VIT - Gällivare SK 1 0 - 4 Hedens IP Storfors
Flickor 11 Grupp B
12:45 Sävast AIF Vit - Piteå IF FF Lag 1 Tallvallen
Träningsmatcher i Norrbotten 2020
19:00 Notvikens IK Dam Motion - Sävast AIF (D4D) 3 - 0 Tunavallens IP

Postadress:
Borgstena IF - Fotboll
c/o Mikael Linge, Laryd Ekelunden
51397 Borgstena

Besöksadress:
Länsvägen 2, Nosseborg
51370 Borgstena

Kontakt:
Tel: +4633263351
E-post: This is a mailto link

Se all info