Hoppa till sidans innehåll

Resultat

Matcher idag - Västergötlands Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Matcher 2022-06-29
Tid Match Resultat Anläggning
Div 3 Nordvästra Götaland, herr 2022
19:30 Tidaholms GoIF - Skoftebyns IF Ulvesborg A-plan
Div 3 Mellersta Götaland, herr 2022
19:00 Dalstorps IF - Hestrafors IF Dalshov Konstgräs
Svenska Cupen 2022/23 omg. 1-2
19:00 FC Trollhättan - Vänersborgs FK Edsborgs IP A-plan
Div 2 Mellersta Götaland Dam
19:00 Skultorps IF - Bankeryds SK Orkanvallen A
Herrar, Div 4 Norra
19:00 Skara FC - Vara SK Sparbanken Arena A
Herrar, Div 5 Norra
18:30 Kinne-Vedums IF - Jula BK Kinnevallen A-plan
19:00 Mariestads BK - Tibro AIK FK Vänershofs IP A
Herrar, Div 6 Borås
19:30 Brämhults IK - Borås GIF Bodavallen A konstgräs
Herrar, Div 6 Kinna
19:00 Rävlanda AIS - Ubbhult/Hällingsjö Bråtaredsvallen 1
Herrar, Utveckling B Falköping
19:00 Tomtens IF - Axvalls IF Klostervallen A
Herrar, Utveckling B Ulricehamn
19:00 Grimsås IF U (9:9) - Kronängs IF U2 Grimsborg A-plan
Damer, Div 3 Västra
19:00 Alingsås KIK U - IFK Örby U OW (0 - 3) Noltorpsvallen B Konstgräs
19:30 Ulricehamns IFK U - Rävlanda/Bollebygd Uppskj. Lassalyckan A-plan konstgräs
Damer, Div 4 Norra
19:00 Norra Fågelås IF (9:9) - Jula BK Uppskj. Landbyvallen
19:00 Ulvåkers IF U - Töreboda IK U (9:9) Åbrovallen A
Damer, Div 4 Mellersta
19:00 Mellby IK - Skara FC Mellbyvallen A
Damer, Div 4 Nordvästra
19:15 Vänersborgs IF U - Jung-Kvänum 10 IF Vänersvallen Nord konstgräs
Damer, Div 4 Västra
19:00 Brämhults IK U - Arentorp Helås FK (9:9) Brämhults IP A
Division 1 19+ Västergötland Pojkar
19:30 Trollhättan BOIS - IK Oddevold Torsbovallen C-plan
Division 2 Norra Pojkar
18:30 Lidköpings FK - Skara FC Framnäs IP Bävervallen
Division 2 Södra Pojkar
19:00 Norrby IF - Kinna IF Ramnavallen konstgräs
Division 4 Norra Pojkar
19:00 Ulvåkers IF - Lidköpings FK Åbrovallen B
19:00 Våmbs IF - Grolanda/Floby/Åsarp-Trädet Södermalms IP konstgräs
Division 5 U15 Norra Pojkar
18:30 IFK Skövde FK Vit - Lidköpings FK Röd Lillegårdens IP, B-plan
Division 5 Sydöstra Pojkar
18:30 Tranemo IF - Dalsjöfors GoIF Tranehov B konstgräs
Division 6 Skövde Pojkar
18:30 Skultorps IF - IFK Skövde FK Orkanvallen Bosseplan 3
Division 6 Trollhättan Pojkar
18:30 Vara SK Gul - Råda BK Vit Torsvallen B-plan
Division 7 Skövde Pojkar
18:30 Falköpings FK Röd - IFK Värsås 5 - 3 Falevi
Division 7 Grästorp Pojkar
18:00 Bjärke - Lidköpings FK Brynet
19:00 Trollhättans FK - Jung/Kvänum/Edsvära/N.Vånga Stavrelunds IP
Division 7 Borås Pojkar
19:00 Alingsås IF FF - Rävlanda AIS Alströmervallen konstgräs
Division 8 Mariestad Pojkar
18:00 Igelstorps IK - Tibro AIK FK 4 - 3 Igelvallen B
19:00 Töreboda IK - Götene IF Vit Töreshov A-plan
Division 8 Falköping Pojkar
19:00 Stenstorps IF - Vartofta SK Sportvallen B
Division 8 Lidköping Pojkar
17:30 Lidköpings FK Röd - Råda BK Grön 8 - 0 Ågårdsvallen A
18:30 Götene IF Blå - Örslösa-Söne IK Västerby IP B-plan
Division 8 Borås I Pojkar
18:30 Alingsås IF FF Svart - Ubbhult/Hyssna/Hällingsjö/Sätila Mjörnvallen, B-plan
Division 8 Mark Pojkar
18:30 Fristad/Sparsör/Borgstena Grön - IFK Örby Nosseborg
Division 9 Alingsås Pojkar
19:00 Floda BoIF - Trollhättans FK Flodala IP 31 KG
Division 9 Borås Pojkar
18:00 Bergdalens IK Röd - Fristads GoIF Björkängsvallen, Borås
Division 11 Mariestad Pojkar
18:00 Mariestads BK Blå - Jula/Tidavad Vänershofs IP B
Division 11 Vänersborg Pojkar
19:00 Vänersborgs IF Röd - Trollhättans IF Svart Boteredsvallen
Division 13 Tibro Pojkar
18:30 Tidaholms GoIF - IFK Värsås Ulvesborg C1
Division 1 19+ Västergötland Flickor
19:00 Råda BK - Kinnarp-Slutarp/Vartofta Rådavallen A-plan
Division 2 Södra Flickor
19:00 Byttorp/Borås AIK (9:9) - Ulricehamns IFK Uppskj. Byttorps IP A Konstgräs
Division 3 Södra Flickor
18:00 Sätila/Ubbhult/Hyssna/Hällingsjö 9:9 - Sjömarken/Sandared Lygnevi A
19:15 Toarpsalliansen - Limmareds IF Gårdavallen A-plan
Division 4 Skövde Flickor
18:30 Skultorps IF Svart - Hörnebo SK Orkanvallen Bosseplan 2
Division 4 Trollhättan Flickor
19:00 Skoftebyns IF - Trollhättans FK/Halvorstorp Almagärdet
Division 4 Borås Flickor
19:00 Ulricehamns IFK - IF Elfsborg Lassalyckan B-plan
Division 5 Lidköping Flickor
18:30 Råda BK - Skövde KIK Svart 2 - 3 Rådavallen
Division 5 Trollhättan Flickor
19:00 Vänersborgs FK - Sjöviks SK Onsjöplanen
Division 5 Alingsås Flickor
19:00 Alingsås KIK Vit - Östadkulle SK Noltorpsvallen A 9-manna
Division 5 Svenljunga Flickor
19:00 Grönahögs IK - Dalsjöfors GoIF Hjälmåvallen

Postadress:
Borgstena IF - Fotboll
c/o Mikael Linge, Laryd Ekelunden
51397 Borgstena

Besöksadress:
Länsvägen 2, Nosseborg
51370 Borgstena

Kontakt:
Tel: +4633263351
E-post: This is a mailto link

Se all info