Hoppa till sidans innehåll

Resultat

Matcher idag - Dalslands Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Matcher 2022-05-22
Tid Match Resultat Anläggning
P 15 div 2
11:00 IF Viken - Grums/Nor/Edsvalla Uppskj. Rösvallen
Division 5 Herr Dalsland 2022
16:00 Eds FF Lag 2 - Bäckefors IF 1 - 2 SJB Arena
Division 6 Herr Dalsland 2022
13:00 Brålanda IF lag 2 - Bengtsfors IF lag 2 Inst. Sörbyvallen
15:00 IFK Åmål lag 2 - Högsäters GF lag 2 1 - 0 Örnäsvallen
15:00 Kroppefjälls IF - Håfreströms IF lag 2 8 - 0 Brunnsvallen
16:00 Åsebro IF lag 2 - Fengersfors IK lag 2 3 - 0 Rudevi IP
Div.4 Dam Dalslandserien 2022
16:00 Eds FF Lag 2 - Bengtsfors IF 0 - 2 Bergslätts IP A-plan
Div.4 Dam Bohuslänserien 2022
13:30 Rabbalshede IK - Svarteborg-Munkedal Lag 2 2 - 7 Rabbalshedevallen
16:00 IFK Strömstad - Ödsmåls IK 5 - 0 Strömsvallen A-plan Naturgräs
16:00 Tjörns DFF Lag 2 - Grebbestads IF 2 - 10 Ekåsvallen
Division 4 Dalsland Pojkar 13-14 år 9 mot 9 2022
11:00 Brålanda IF - Melleruds IF 6 - 2 Sörbyvallen
Pojkar 12 år 7mot7 2022
11:00 Högsäters GF - Eds FF Genevi IP
11:00 IF Viken - Brålanda IF lag 2 Hanebols IP
11:00 Kroppefjälls IF - Laxarby IF Brunnsvallen
Pojkar 11 år 7mot7 2022
11:00 Frändefors IF - Dals Långeds IK Frendevi IP
12:00 Bengtsfors IF - IF Viken Långevi Konstgräsplan
Flickor 11-12 år 7mot7 2022
11:00 Dals Långeds IK F 10 - Kroppefjälls IF Ekhagsvallen
11:00 Eds FF lag1 - Högsäters GF Bergslätt IP B-plan
12:00 Bengtsfors IF - Frändefors IF Långevi
Pojkar 10 år 7mot7 2022
10:00 Bengtsfors IF - IF Viken Lag 2 Långevi Konstgräsplan
12:00 Tösse IF - Kroppefjälls IF Tössevallen
13:00 IF Viken lag 1 - Billingsfors IK Hanebols IP
Pojkar 9 år 5mot5 2022 Grupp Blå
10:00 Bengtsfors IF - Kroppefjälls IF lag 3 Bergslätt IP B-plan
10:00 Eds FF - Färgelanda IF lag 2 Bergslätt IP B-plan
11:00 Bengtsfors IF - Färgelanda IF lag 1 Bergslätt IP B-plan
11:00 Kroppefjälls IF lag 3 - Åsebro IF Bergslätt IP B-plan
12:00 Färgelanda IF lag 1 - Eds FF Bergslätt IP B-plan
12:00 Åsebro IF - Färgelanda IF lag 2 Bergslätt IP B-plan
Pojkar 8 år 5mot5 2022 Blå
13:00 Brålanda IF lag 2 - IF Viken Lag 2 Bergslätt IP B-plan
13:00 IF Viken lag 1 - Eds FF lag 1 Bergslätt IP B-plan
14:00 Eds FF lag 2 - Eds FF lag 1 Bergslätt IP B-plan
14:00 Högsäters GF - Brålanda IF lag 2 Bergslätt IP B-plan
15:00 Eds FF lag 1 - Högsäters GF Bergslätt IP B-plan
15:00 IF Viken lag 1 - Brålanda IF lag 1 Bergslätt IP B-plan
16:00 Brålanda IF lag 1 - IF Viken Lag 2 Bergslätt IP B-plan
16:00 Eds FF lag 2 - Högsäters GF Bergslätt IP B-plan
Pojkar 8 år 5mot5 2022 Röd
13:00 Kroppefjälls IF lag 1 - Laxarby IF Brunnsvallen
13:00 Kroppefjälls IF lag 2 - Tösse IF Brunnsvallen
13:45 Laxarby IF - Åsebro IF Brunnsvallen
13:45 Tösse IF - Kroppefjälls IF lag 1 Brunnsvallen
14:30 Åsebro IF - Kroppefjälls IF lag 2 Brunnsvallen
Flickor 8-9 år 5mot5 2022
11:00 Högsäters GF - Brålanda IF Högalid IP
11:00 IF Viken - Färgelanda IF Högalid IP
11:30 H.E.F. Valbo BK - Eds FF Högalid IP
12:00 Brålanda IF - IF Viken Högalid IP
12:00 Färgelanda IF - Frändefors IF Högalid IP
12:30 Eds FF - Högsäters GF Högalid IP
13:00 Frändefors IF - H.E.F. Valbo BK Högalid IP
Pojkar 6-7 år 3 mot 3 2022 Röd
10:00 Åsebro IF lag 1 - Frändefors IF Rudevi IP
10:30 Åsebro IF lag 2 - IFK Åmål Rudevi IP
11:00 IFK Åmål - Åsebro IF lag 1 Rudevi IP
11:30 Frändefors IF - Åsebro IF lag 2 Rudevi IP
Div.3 Flickor Dalsland-Bohuslän F15 år 2022
16:00 Skärhamns IK - IF Viken 1 - 1 Tjörns Sparbank Arena
16:00 Vallens IF - Åsebro IF 5 - 1 Stora Höga IP 2
Div.4 Dalsland Flickor 13-14 år 9 mot 9 2022
11:00 H.E.F. Valbo BK - IF Viken 3 - 7 Ödeborgsvallen

Postadress:
Borgstena IF - Fotboll
c/o Mikael Linge, Laryd Ekelunden
51397 Borgstena

Besöksadress:
Länsvägen 2, Nosseborg
51370 Borgstena

Kontakt:
Tel: +4633263351
E-post: This is a mailto link

Se all info