Hoppa till sidans innehåll

Resultat

Österås IP A-plan (plan 1)

Anläggning
Österås IP
Adress
Hövdingegatan 16, 28121 HÄSSLEHOLM
Zon
Hässleholmszonen
Kommun
Hässleholm
Telefon
0451-268217 
Plantyp
11 mot 11 
Underlag
Naturgräs 
Belysning
Ja
Storlek
105x65 m
Visa på karta
Bing Maps
Google Maps
 
Kommande matcher på hela anläggningen
Datum Tävling Match Plan
Röd text
= Ändrad matchtid
Maj
2021-05-01 09:30 P13 Nordöstra B, vår Hässleholms IF - Kristianstad FC orange Österås IP D-plan
2021-05-01 10:00 P9 Nordöstra B1, vår Hässleholms IF svart - IFK Hässleholm gul Österås IP F-plan 5-manna 3
2021-05-01 11:00 P9 Nordöstra B2, vår Hässleholms IF grön - Vinslövs IF Österås IP F-plan 5-manna 3
2021-05-01 11:15 P13 Nordöstra B, vår Hässleholms IF grön - Wä IF Orange Österås IP D-plan
2021-05-01 12:00 P17 Skåneserie , vår Hässleholms IF - Husie IF Österås IP C-plan
2021-05-01 14:00 P14 Nordöstra B, vår Hässleholms IF vit - Åsums BK Österås IP G-plan 9-manna
2021-05-02 Div 2 Södra Götaland, herr 2021 IFK Hässleholm - Ospecificerat lag (3) Österås IP A-plan
2021-05-02 10:00 F12 Nordöstra, vår FC Hessleholm grön - IFK Osby blå Österås IP F-plan 7-manna 1
2021-05-02 10:00 P10 Nordöstra B1, vår Hässleholms IF vit - IFK Osby Österås IP F-plan 7-manna 1
2021-05-02 11:00 P8 Nordöstra grp.1 vår Hässleholms IF - Höörs IS Österås IP F-plan 5-manna 3
2021-05-02 11:30 F12 Nordöstra, vår FC Hessleholm gul - Vinslövs IF Österås IP F-plan 7-manna 1
2021-05-02 11:30 P12 Nordöstra C1, vår Hässleholms IF grön - IFK Osby Österås IP F-plan 7-manna 1
2021-05-02 12:00 P12 Nordöstra C2, vår IFK Hässleholm - Kristianstad FC blå Österås IP konstgräs 1 7-manna 1
2021-05-02 12:00 P9 Nordöstra B1, vår IFK Hässleholm svart - Hästveda IF Österås IP F-plan 5-manna 4
2021-05-02 12:00 F10 Nordöstra, A vår FC Hessleholm blå - Vanneberga IF Österås IP F-plan 7-manna 1
2021-05-02 13:15 F13 Nordöstra, vår FC Hessleholm - Vittsjö GIK Österås IP D-plan
2021-05-02 13:30 P8 Nordöstra grp.2 vår IFK Hässleholm gul - IFK Knislinge vit Österås IP F-plan 5-manna 4
2021-05-02 13:30 P12 Nordöstra B1, vår IFK Hässleholm - IFK Knislinge Österås IP F-plan 7-manna 2
2021-05-02 14:00 Division 1 Herr Junior vår Skåne IFK Hässleholm - Lunds BK Österås IP B-plan
2021-05-02 15:00 P8 Nordöstra grp.2 vår IFK Hässleholm svart - VMA IK vit Österås IP F-plan 5-manna 4
2021-05-02 15:00 P10 Nordöstra A, vår IFK Hässleholm - Ifö Bromölla IF vit Österås IP F-plan 7-manna 2
2021-05-04 19:00 P14 Nordöstra B, vår IFK Hässleholm gul - Åhus Horna BK vit Österås IP konstgräs 1
2021-05-07 19:00 Div 2 Södra Götaland, herr 2021 Hässleholms IF - IFK Hässleholm Österås IP A-plan
2021-05-08 10:00 P9 Nordöstra B1, vår Hässleholms IF vit - IFK Hässleholm svart Österås IP F-plan 5-manna 3
2021-05-08 10:00 P11 Nordöstra B1, vår Hässleholms IF vit - Broby IF Österås IP F-plan 7-manna 1
2021-05-08 11:30 P11 Nordöstra A, vår Hässleholms IF grön - Wä IF Svart Österås IP F-plan 7-manna 1
2021-05-08 12:00 P9 Nordöstra B1, vår IFK Hässleholm gul - Åhus Horna BK svart Österås IP F-plan 5-manna 4
2021-05-08 12:00 P15 Skåneserie A, vår IFK Hässleholm - Trelleborgs FF Österås IP E-plan
2021-05-08 12:00 F10 Nordöstra, A vår FC Hessleholm gul - Kristianstads DFF 1 Österås IP F-plan 7-manna 1
2021-05-08 13:00 Division 2 Sydvästra Götaland Dam FC Hessleholm - Ängelholms FF Österås IP A-plan
2021-05-08 13:30 P8 Nordöstra grp.1 vår IFK Hässleholm blå - Hässleholms IF Österås IP F-plan 5-manna 4
2021-05-08 14:30 P15 Nordvästra A, vår Hässleholms IF - Eskilsminne IF Österås IP C-plan
2021-05-09 10:00 P15 Nordöstra, vår Hässleholms IF 1 - Näsby IF Österås IP C-plan
2021-05-09 10:00 P12 Nordöstra B1, vår Hässleholms IF vit - Wä IF Orange Österås IP F-plan 7-manna 1
2021-05-09 10:00 P13 Nordöstra C, vår Hässleholms IF vit - Broby IF orange Österås IP D-plan
2021-05-09 11:30 P12 Nordöstra A, vår Hässleholms IF - Kristianstad FC orange Österås IP F-plan 7-manna 1
2021-05-09 14:00 P14 Skåneserie Norra, vår Hässleholms IF - Helsingborgs IF Österås IP G-plan 9-manna
2021-05-09 16:00 P14 Skåneserie Norra, vår IFK Hässleholm - IFK Knislinge Österås IP G-plan 9-manna
2021-05-09 16:15 F15 Skåne, vår FC Hessleholm Blå - Ängelholms FF Österås IP D-plan
2021-05-10 19:00 P16 Skåneserie B, vår IFK Hässleholm - Eslövs BK Österås IP E-plan
2021-05-12 19:00 Div 2 Södra Götaland, herr 2021 IFK Hässleholm - IFK Karlshamn Österås IP A-plan
2021-05-13 14:00 Division 1 Herr Junior vår Skåne IFK Hässleholm - IF Lödde Österås IP B-plan
2021-05-14 19:00 P17 Skåneserie , vår IFK Hässleholm - Hässleholms IF Österås IP B-plan
2021-05-16 12:00 P15 Skåneserie A, vår IFK Hässleholm - Lunds BK Österås IP E-plan
2021-05-16 13:15 F13 Nordöstra, vår FC Hessleholm - Ifö Bromölla IF Österås IP D-plan
2021-05-16 15:00 Div 2 Södra Götaland, herr 2021 Hässleholms IF - Sölvesborgs GoIF Österås IP A-plan
2021-05-16 17:00 P19 Div.1 2021 - Region 1 (Grupp 1) Hässleholms IF - IF Limhamn Bunkeflo Österås IP B-plan
2021-05-19 19:00 DM Herr Junior grupp 12 Skåne IFK Hässleholm - Asmundtorps IF Österås IP konstgräs 2
2021-05-19 19:00 DM P14 grupp 13 Skåne IFK Hässleholm - Åhus Horna BK Österås IP konstgräs 2
2021-05-19 19:00 DM P16 grupp 7 Skåne IFK Hässleholm - Hittarps IK Österås IP konstgräs 2
2021-05-21 19:00 Div 2 Södra Götaland, herr 2021 IFK Hässleholm - Räppe GOIF Österås IP A-plan
2021-05-22 09:30 P13 Nordöstra B, vår Hässleholms IF - Nosaby IF blå Österås IP D-plan
2021-05-22 10:00 F12 Nordöstra, vår FC Hessleholm grön - Glimåkra IF/IFK Knislinge Österås IP F-plan 7-manna 1
2021-05-22 11:00 P9 Nordöstra B1, vår Hässleholms IF svart - Åhus Horna BK svart Österås IP F-plan 5-manna 3
2021-05-22 11:15 P13 Nordöstra B, vår Hässleholms IF grön - Degeberga GoIF/Yngsjö IF 2 Österås IP D-plan
2021-05-22 11:30 P11 Nordöstra A, vår Hässleholms IF grön - Ifö Bromölla IF vit Österås IP F-plan 7-manna 1
2021-05-22 11:30 F12 Nordöstra, vår FC Hessleholm gul - IFK Osby blå Österås IP F-plan 7-manna 1
2021-05-22 12:00 P9 Nordöstra B2, vår Hässleholms IF grön - Hörby FF vit Österås IP F-plan 5-manna 3
2021-05-22 12:00 P12 Nordöstra C2, vår IFK Hässleholm - Degeberga GoIF 2 Österås IP konstgräs 1 7-manna 1
2021-05-22 12:00 P9 Nordöstra B1, vår IFK Hässleholm svart - IFK Osby vit Österås IP F-plan 5-manna 4
2021-05-22 12:00 P17 Skåneserie , vår Hässleholms IF - KSF Prespa Birlik Österås IP C-plan
2021-05-22 13:00 Division 2 Sydvästra Götaland Dam FC Hessleholm - Eskilsminne DFF Österås IP A-plan
2021-05-22 13:30 P12 Nordöstra B1, vår IFK Hässleholm - Hässleholms IF vit Österås IP F-plan 7-manna 2
2021-05-22 13:30 P8 Nordöstra grp.2 vår IFK Hässleholm gul - VMA IK vit Österås IP F-plan 5-manna 4
2021-05-22 15:00 P8 Nordöstra grp.2 vår IFK Hässleholm svart - Farstorps GoIF Österås IP F-plan 5-manna 4
2021-05-22 15:00 P14 Nordöstra B, vår IFK Hässleholm gul - Nosaby IF Österås IP G-plan
2021-05-23 10:00 P13 Nordöstra C, vår Hässleholms IF vit - Åhus Horna BK svart Österås IP D-plan
2021-05-23 10:00 P12 Nordöstra C1, vår Hässleholms IF grön - Vinslövs IF Österås IP F-plan 7-manna 1
2021-05-23 10:00 P15 Nordöstra, vår Hässleholms IF 1 - IFK Osby/Wisseltofta IF Österås IP C-plan
2021-05-23 11:00 P8 Nordöstra grp.1 vår Hässleholms IF - IFK Knislinge blå Österås IP F-plan 5-manna 3
2021-05-23 11:30 F8 Nordöstra, vår FC Hessleholm blå - Nosaby IF Österås IP F-plan 5-manna 4
2021-05-23 11:30 P12 Nordöstra A, vår Hässleholms IF - Ifö Bromölla IF vit Österås IP F-plan 7-manna 1
2021-05-23 12:00 P14 Nordöstra B, vår Hässleholms IF vit - Kristianstad FC svart Österås IP G-plan 9-manna
2021-05-23 14:00 P14 Skåneserie Norra, vår Hässleholms IF - Eskilsminne IF Österås IP G-plan 9-manna
2021-05-26 19:00 Div 2 Södra Götaland, herr 2021 Hässleholms IF - KSF Prespa Birlik Österås IP A-plan
2021-05-27 19:00 Division 1 Herr Junior vår Skåne IFK Hässleholm - Vellinge FF Österås IP E-plan
2021-05-28 18:15 P15 Skåneserie A, vår IFK Hässleholm - Åstorps FF Österås IP E-plan
2021-05-29 10:00 P9 Nordöstra B1, vår Hässleholms IF vit - Hässleholms IF svart Österås IP F-plan 5-manna 3
2021-05-29 13:30 P9 Nordöstra B1, vår IFK Hässleholm gul - IFK Hässleholm svart Österås IP F-plan 5-manna 4
2021-05-29 15:00 Div 2 Södra Götaland, herr 2021 Hässleholms IF - BK Olympic Österås IP A-plan
2021-05-30 10:00 P12 Nordöstra B1, vår Hässleholms IF vit - IFK Knislinge Österås IP F-plan 7-manna 1
2021-05-30 11:30 P10 Nordöstra C, vår Hässleholms IF grön - Degeberga GoIF Österås IP F-plan 7-manna 1
2021-05-30 11:30 F8 Nordöstra, vår FC Hessleholm blå - Kristianstads DFF Österås IP F-plan 5-manna 4
2021-05-30 12:00 F10 Nordöstra, A vår FC Hessleholm blå - Åhus IF Österås IP F-plan 7-manna 1
2021-05-30 13:00 P10 Nordöstra B1, vår Hässleholms IF vit - Sibbhults IF Österås IP F-plan 7-manna 1
2021-05-30 13:15 F13 Nordöstra, vår FC Hessleholm - Finja IF Österås IP D-plan
2021-05-30 16:00 P14 Skåneserie Norra, vår IFK Hässleholm - Ramlösa Södra IF Österås IP G-plan 9-manna
2021-05-30 16:15 F15 Skåne, vår FC Hessleholm Blå - FC Rosengård Österås IP D-plan
2021-05-31 19:00 P16 Skåneserie B, vår IFK Hässleholm - Degeberga GoIF Österås IP E-plan
Juni
2021-06-02 19:00 DM Herr Junior grupp 13 Skåne Hässleholms IF - Kristianstad FC Österås IP B-plan
2021-06-02 19:00 DM P14 grupp 16 Skåne Hässleholms IF - Ifö Bromölla IF Österås IP G-plan 9-manna
2021-06-02 19:00 Division 1 Herr Junior vår Skåne IFK Hässleholm - Eskilsminne IF Österås IP B-plan
2021-06-04 18:30 P13 Nordöstra C, vår Hässleholms IF vit - Hanaskogs IS Österås IP D-plan
2021-06-05 09:30 P13 Nordöstra B, vår Hässleholms IF grön - IFK Osby Österås IP D-plan
2021-06-05 10:00 P11 Nordöstra A, vår Hässleholms IF grön - Vinslövs IF grön Österås IP F-plan 7-manna 1
2021-06-05 11:15 P13 Nordöstra B, vår Hässleholms IF - Åhus Horna BK röd Österås IP D-plan
2021-06-05 11:30 P11 Nordöstra B1, vår Hässleholms IF vit - IFK Knislinge Österås IP F-plan 7-manna 1
2021-06-05 12:00 P12 Nordöstra C2, vår IFK Hässleholm - Hörby FF svart Österås IP konstgräs 1 7-manna 1
2021-06-05 12:00 P9 Nordöstra B1, vår IFK Hässleholm gul - Hästveda IF Österås IP F-plan 7-manna 2
2021-06-05 12:00 P17 Skåneserie , vår Hässleholms IF - Lunds BK Österås IP C-plan
2021-06-05 12:00 F10 Nordöstra, A vår FC Hessleholm blå - Kristianstads DFF 1 Österås IP F-plan 7-manna 1
2021-06-05 13:30 P8 Nordöstra grp.1 vår IFK Hässleholm blå - IFK Knislinge blå Österås IP F-plan 5-manna 4
2021-06-05 13:30 P10 Nordöstra A, vår IFK Hässleholm - Nosaby IF svart Österås IP F-plan 7-manna 2
2021-06-05 14:00 Div 2 Södra Götaland, herr 2021 IFK Hässleholm - Kristianstad FC Österås IP A-plan
2021-06-05 14:00 P14 Skåneserie Norra, vår Hässleholms IF - Åhus Horna BK Österås IP G-plan 9-manna
2021-06-05 15:00 P14 Nordöstra B, vår IFK Hässleholm gul - VMA IK Österås IP G-plan 9-manna
2021-06-05 15:00 P8 Nordöstra grp.2 vår IFK Hässleholm gul - Farstorps GoIF Österås IP F-plan 5-manna 4
2021-06-06 10:00 P13 Nordöstra C, vår Hässleholms IF vit - Wä IF grön Österås IP D-plan
2021-06-06 10:00 P12 Nordöstra B1, vår Hässleholms IF vit - Kristianstad FC vit Österås IP F-plan 7-manna 1
2021-06-06 11:00 P8 Nordöstra grp.1 vår Hässleholms IF - Sösdala IF Österås IP F-plan 5-manna 3
2021-06-06 11:30 F8 Nordöstra, vår FC Hessleholm rosa - Önnestad BoIF Österås IP F-plan 5-manna 4
2021-06-06 12:00 P14 Nordöstra B, vår Hässleholms IF vit - Treby IF (P15) Österås IP G-plan 9-manna
2021-06-06 15:00 P19 Div.1 2021 - Region 1 (Grupp 1) Hässleholms IF - Onsala BK Österås IP B-plan
2021-06-08 18:00 F12 Nordöstra, vår FC Hessleholm grön - FC Hessleholm gul Österås IP F-plan 7-manna 1
2021-06-08 19:00 P16 Skåneserie B, vår IFK Hässleholm - Trelleborgs FF Österås IP E-plan
2021-06-09 Div 2 Södra Götaland, herr 2021 Hässleholms IF - Ospecificerat lag (3) Österås IP A-plan
2021-06-12 10:00 F12 Nordöstra, vår FC Hessleholm gul - Åhus IF Österås IP F-plan 7-manna 1
2021-06-12 10:00 P9 Nordöstra B1, vår Hässleholms IF vit - IFK Hässleholm gul Österås IP F-plan 5-manna 3
2021-06-12 11:00 P9 Nordöstra B1, vår Hässleholms IF svart - IFK Osby vit Österås IP F-plan 5-manna 3
2021-06-12 12:00 P9 Nordöstra B2, vår Hässleholms IF grön - Åhus Horna BK vit Österås IP F-plan 5-manna 3
2021-06-12 12:00 F10 Nordöstra, A vår FC Hessleholm gul - Kristianstads DFF 2 Österås IP F-plan 7-manna 1
2021-06-12 12:00 P12 Nordöstra B1, vår IFK Hässleholm - Wä IF Orange Österås IP F-plan 7-manna 2
2021-06-12 15:00 P8 Nordöstra grp.1 vår IFK Hässleholm blå - Röke IF/Hörja IF Österås IP F-plan 5-manna 4
2021-06-13 10:00 F8 Nordöstra, vår FC Hessleholm blå - FC Hessleholm rosa Österås IP F-plan 5-manna 4
2021-06-13 10:00 P10 Nordöstra B1, vår Hässleholms IF vit - Finja IF Österås IP F-plan 7-manna 1
2021-06-13 11:30 P10 Nordöstra C, vår Hässleholms IF grön - VMA IK Österås IP F-plan 7-manna 1
2021-06-13 13:00 P12 Nordöstra C1, vår Hässleholms IF grön - Broby IF Österås IP F-plan 7-manna 1
2021-06-13 13:00 Division 2 Sydvästra Götaland Dam FC Hessleholm - Stafsinge IF Österås IP A-plan
2021-06-13 13:15 F13 Nordöstra, vår FC Hessleholm - Kristianstads DFF Österås IP D-plan
2021-06-13 13:30 P9 Nordöstra B1, vår IFK Hässleholm svart - Glimåkra IF Österås IP F-plan 5-manna 4
2021-06-13 14:30 P12 Nordöstra A, vår Hässleholms IF - Mjällby AIF Österås IP F-plan 7-manna 1
2021-06-13 16:00 P14 Skåneserie Norra, vår IFK Hässleholm - Hässleholms IF Österås IP G-plan 9-manna
2021-06-13 16:00 P15 Skåneserie A, vår IFK Hässleholm - FC Rosengård 1917 Österås IP E-plan
2021-06-13 16:15 F15 Skåne, vår FC Hessleholm Blå - Veberöds AIF Österås IP D-plan
2021-06-14 19:00 Div 2 Södra Götaland, herr 2021 IFK Hässleholm - Nosaby IF Österås IP A-plan
2021-06-15 19:00 Division 1 Herr Junior vår Skåne IFK Hässleholm - Staffanstorp United FC 1 Österås IP B-plan
2021-06-16 19:00 DM P16 grupp 7 Skåne IFK Hässleholm - Eskilsminne IF Österås IP konstgräs 1
2021-06-18 19:00 P19 Div.1 2021 - Region 1 (Grupp 1) Hässleholms IF - BK Olympic Österås IP B-plan
2021-06-19 10:00 P9 Nordöstra B1, vår Hässleholms IF vit - Åhus Horna BK svart Österås IP F-plan 5-manna 3
2021-06-19 11:15 P13 Nordöstra B, vår Hässleholms IF - Mjällby AIF Österås IP D-plan
2021-06-19 11:30 P11 Nordöstra B1, vår Hässleholms IF vit - Älmhults IF Österås IP F-plan 7-manna 1
2021-06-19 12:00 P12 Nordöstra B1, vår IFK Hässleholm - VMA IK Österås IP F-plan 7-manna 2
2021-06-19 13:30 P9 Nordöstra B1, vår IFK Hässleholm svart - Hässleholms IF svart Österås IP F-plan 5-manna 4
2021-06-19 14:00 P16 Skåneserie B, vår IFK Hässleholm - Furulunds IK Österås IP E-plan
2021-06-19 14:30 P15 Nordvästra A, vår Hässleholms IF - Brunnby FF Österås IP C-plan
2021-06-19 15:00 P14 Nordöstra B, vår IFK Hässleholm gul - Ifö Bromölla IF Österås IP G-plan 9-manna
2021-06-20 10:00 P13 Nordöstra C, vår Hässleholms IF vit - Höörs IS vit Österås IP D-plan
2021-06-20 10:00 P15 Nordöstra, vår Hässleholms IF 1 - Åsums BK Österås IP C-plan
2021-06-20 11:30 P12 Nordöstra A, vår Hässleholms IF - Hörby FF vit Österås IP F-plan 7-manna 1
2021-06-20 12:00 F10 Nordöstra, A vår FC Hessleholm gul - FC Hessleholm blå Österås IP F-plan 7-manna 1
2021-06-20 13:00 P12 Nordöstra B1, vår Hässleholms IF vit - Åhus Horna BK Vit Österås IP F-plan 7-manna 1
2021-06-20 14:00 P14 Skåneserie Norra, vår Hässleholms IF - IFK Knislinge Österås IP G-plan 9-manna
2021-06-20 17:00 P17 Skåneserie , vår IFK Hässleholm - KSF Prespa Birlik Österås IP B-plan
2021-06-21 19:00 Div 2 Södra Götaland, herr 2021 IFK Hässleholm - Asarums IF FK Österås IP A-plan
2021-06-22 18:30 P14 Nordöstra B, vår Hässleholms IF vit - IFK Hässleholm gul Österås IP G-plan 9-manna
2021-06-23 18:30 P13 Nordöstra B, vår Hässleholms IF grön - Hässleholms IF Österås IP G-plan 9-manna
2021-06-23 19:00 P19 Div.1 2021 - Region 1 (Grupp 1) Hässleholms IF - Lunds BK Österås IP B-plan
2021-06-23 19:00 P15 Skåneserie A, vår IFK Hässleholm - Malmö FF Österås IP E-plan
2021-06-24 19:00 Div 2 Södra Götaland, herr 2021 Hässleholms IF - IFK Karlshamn Österås IP A-plan
2021-06-27 12:00 P17 Skåneserie , vår Hässleholms IF - IFK Malmö FK Österås IP C-plan
2021-06-27 13:15 F13 Nordöstra, vår FC Hessleholm - Sibbhults IF Österås IP D-plan
2021-06-27 16:00 P14 Skåneserie Norra, vår IFK Hässleholm - Eslövs BK Österås IP G-plan 9-manna
2021-06-27 16:15 F15 Skåne, vår FC Hessleholm Blå - Kristianstads DFF Österås IP D-plan
2021-06-30 19:00 P17 Skåneserie , vår IFK Hässleholm - Lunds BK Österås IP B-plan
Juli
2021-07-01 19:00 P16 Skåneserie B, vår IFK Hässleholm - Eskilsminne IF blå Österås IP E-plan
2021-07-03 09:30 P13 Nordöstra B, vår Hässleholms IF - Broby IF Österås IP D-plan
2021-07-03 14:00 Div 2 Södra Götaland, herr 2021 IFK Hässleholm - FC Rosengård 1917 Österås IP A-plan
2021-07-03 14:30 P15 Nordvästra A, vår Hässleholms IF - Hittarps IK Österås IP C-plan
2021-07-03 15:00 P14 Nordöstra B, vår IFK Hässleholm gul - Wisseltofta IF Österås IP G-plan 9-manna
2021-07-04 10:00 P13 Nordöstra C, vår Hässleholms IF vit - Finja IF Österås IP D-plan
2021-07-04 10:00 P15 Nordöstra, vår Hässleholms IF 1 - Broby IF Österås IP C-plan
2021-07-04 13:00 Division 2 Sydvästra Götaland Dam FC Hessleholm - HGH FC Österås IP A-plan
2021-07-05 18:30 P14 Skåneserie Norra, vår Hässleholms IF - Ramlösa Södra IF Österås IP G-plan 9-manna
2021-07-07 19:30 Div 2 Södra Götaland, herr 2021 IFK Hässleholm - FK Karlskrona Österås IP A-plan
2021-07-10 13:00 P15 Nordöstra, vår Hässleholms IF 1 - Kristianstad FC Österås IP C-plan
2021-07-10 15:00 Div 2 Södra Götaland, herr 2021 Hässleholms IF - Eslövs BK Österås IP A-plan
2021-07-31 15:00 Div 2 Södra Götaland, herr 2021 Hässleholms IF - Räppe GOIF Österås IP A-plan
Augusti
2021-08-04 19:00 Div 2 Södra Götaland, herr 2021 IFK Hässleholm - KSF Prespa Birlik Österås IP A-plan
2021-08-07 15:00 Div 2 Södra Götaland, herr 2021 IFK Hässleholm - IFK Berga Österås IP A-plan
2021-08-08 00:00 Division 2 Sydvästra Götaland Dam FC Hessleholm - Trönninge IF Österås IP A-plan
2021-08-15 15:00 Div 2 Södra Götaland, herr 2021 Hässleholms IF - Kristianstad FC Österås IP A-plan
2021-08-21 13:00 Division 2 Sydvästra Götaland Dam FC Hessleholm - Västra Karups IF Österås IP A-plan
2021-08-22 14:00 Div 2 Södra Götaland, herr 2021 IFK Hässleholm - Sölvesborgs GoIF Österås IP A-plan
2021-08-22 15:00 P19 Div.1 2021 - Region 1 (Grupp 1) Hässleholms IF - Varbergs BoIS FC Österås IP B-plan
2021-08-27 19:00 Div 2 Södra Götaland, herr 2021 Hässleholms IF - Nosaby IF Österås IP A-plan
2021-08-29 14:00 P19 Div.1 2021 - Region 1 (Grupp 1) Hässleholms IF - Lunds BK Österås IP B-plan
September
2021-09-04 13:00 Division 2 Sydvästra Götaland Dam FC Hessleholm - IF Centern Österås IP A-plan
2021-09-05 17:00 Div 2 Södra Götaland, herr 2021 IFK Hässleholm - Hässleholms IF Österås IP A-plan
2021-09-10 19:30 Div 2 Södra Götaland, herr 2021 Hässleholms IF - FC Rosengård 1917 Österås IP A-plan
2021-09-12 14:00 P19 Div.1 2021 - Region 1 (Grupp 1) Hässleholms IF - Eskilsminne IF Österås IP B-plan
2021-09-17 19:00 Division 2 Sydvästra Götaland Dam FC Hessleholm - Röke IF Österås IP A-plan
2021-09-18 15:00 Div 2 Södra Götaland, herr 2021 IFK Hässleholm - FBK Balkan Österås IP A-plan
2021-09-25 15:00 Div 2 Södra Götaland, herr 2021 Hässleholms IF - IFK Berga Österås IP A-plan
Oktober
2021-10-01 19:30 Div 2 Södra Götaland, herr 2021 IFK Hässleholm - Eslövs BK Österås IP A-plan
2021-10-03 15:00 P19 Div.1 2021 - Region 1 (Grupp 1) Hässleholms IF - IF Limhamn Bunkeflo Österås IP B-plan
2021-10-08 19:30 Div 2 Södra Götaland, herr 2021 Hässleholms IF - FK Karlskrona Österås IP A-plan
2021-10-09 13:00 Division 2 Sydvästra Götaland Dam FC Hessleholm - Högaborgs BK Österås IP A-plan
2021-10-17 00:00 Division 2 Sydvästra Götaland Dam FC Hessleholm - Vinbergs IF Österås IP A-plan
2021-10-17 14:00 Div 2 Södra Götaland, herr 2021 IFK Hässleholm - BK Olympic Österås IP A-plan
2021-10-23 15:00 Div 2 Södra Götaland, herr 2021 Hässleholms IF - Asarums IF FK Österås IP A-plan
2021-10-24 13:00 P19 Div.1 2021 - Region 1 (Grupp 1) Hässleholms IF - Eskilsminne IF Österås IP B-plan
2021-10-30 15:00 Div 2 Södra Götaland, herr 2021 Hässleholms IF - FBK Balkan Österås IP A-plan

Postadress:
Borgstena IF - Fotboll
c/o Mikael Linge, Laryd Ekelunden
51397 Borgstena

Besöksadress:
Länsvägen 2, Nosseborg
51370 Borgstena

Kontakt:
Tel: +4633263351
E-post: This is a mailto link

Se all info