Hoppa till sidans innehåll

Resultat

Västergårds IP 1, 9-manna (plan 1)

Anläggning
Västergårds IP
Adress
Södra Rangvallagatan 65, 25002 HELSINGBORG
Zon
Helsingborgszonen
Kommun
Helsingborg
Telefon
042-152148 
Plantyp
9 mot 9 
Underlag
Naturgräs 
Belysning
Okänd
Storlek
72x55 m
Visa på karta
Bing Maps
Google Maps
 
Delplaner
Plannr Plantyp Underlag Belysning
11 9 mot 9 Naturgräs Okänd
Kommande matcher på hela anläggningen
Datum Tävling Match Plan
Röd text
= Ändrad matchtid
Februari
2020-02-22 14:00 Träningsmatcher Helsingborg damer Eskilsminne IF - Laholms FK Dam Västergårds IP 7, konstgräs
2020-02-23 12:00 Träningsmatcher Helsingborg damer Eskilsminne DFF - Sjöbo IF Dam Västergårds IP 7, konstgräs
2020-02-29 12:00 DM F16 grp.1 Eskilsminne IF - Fortuna FF Västergårds IP 7, konstgräs
Mars
2020-03-06 19:00 DM F16 grp.1 Eskilsminne IF - Hittarps IK Västergårds IP 7, konstgräs
2020-03-08 11:30 DM Damer grp.1 Högaborgs BK (2) - Råå IF (3) Västergårds IP 7, konstgräs
2020-03-08 14:00 DM Damer grp.5 Eskilsminne DFF (2) - Ängelholms FF (3) Västergårds IP 7, konstgräs
2020-03-12 18:45 DM F14 grp.1 Eskilsminne IF - Dösjöbro IF Västergårds IP 7, konstgräs
2020-03-15 14:00 DM P14 grp.10 Högaborgs BK - Eskilsminne IF Västergårds IP 1, 9-manna
April
2020-04-05 13:00 P19 Div.1 2020 - Region 1 Eskilsminne IF - Ängelholms FF Västergårds IP 7, konstgräs
2020-04-10 14:00 F17 2020 - Södra Götaland Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF - Växjö DFF Västergårds IP 11
2020-04-11 13:00 P17 Div.1 2020 - Region 1 Eskilsminne IF - Kulladals FF Västergårds IP 11
2020-04-18 15:00 Div 1 Södra Götaland, dam 2020 Eskilsminne IF - Borgeby FK Västergårds IP 5, huvudplan
2020-04-19 14:00 DA Div.2 Södra Götaland Eskilsminne DFF - Lilla Torg FF Västergårds IP 5, huvudplan
2020-04-25 13:00 P19 Div.1 2020 - Region 1 Eskilsminne IF - FC Trelleborg Västergårds IP 5, huvudplan
2020-04-25 13:00 F17 2020 - Södra Götaland Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF - FC Staffanstorp Västergårds IP 11
2020-04-26 13:00 P17 Div.1 2020 - Region 1 Eskilsminne IF - Kristianstad FC Västergårds IP 11
Maj
2020-05-01 15:00 Div 1 Södra Götaland, dam 2020 Eskilsminne IF - Åhus IF Västergårds IP 5, huvudplan
2020-05-06 18:30 DA Div.2 Södra Götaland Eskilsminne DFF - FC Staffanstorp Västergårds IP 5, huvudplan
2020-05-09 12:00 P17 Div.1 2020 - Region 1 Eskilsminne IF - IF Limhamn Bunkeflo Västergårds IP 11
2020-05-09 14:00 F17 2020 - Södra Götaland Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF - FC Rosengård Västergårds IP 11
2020-05-10 13:00 P19 Div.1 2020 - Region 1 Eskilsminne IF - Falkenbergs FF Västergårds IP 5, huvudplan
2020-05-16 15:00 Div 1 Södra Götaland, dam 2020 Eskilsminne IF - Hittarps IK Västergårds IP 5, huvudplan
2020-05-16 15:00 F17 2020 - Södra Götaland Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF - IFK Kalmar Västergårds IP 11
2020-05-17 14:00 DA Div.2 Södra Götaland Eskilsminne DFF - IFK Trelleborg FK Västergårds IP 5, huvudplan
2020-05-23 14:00 P19 Div.1 2020 - Region 1 Eskilsminne IF - Varbergs BoIS FC Västergårds IP 5, huvudplan
2020-05-24 13:00 P17 Div.1 2020 - Region 1 Eskilsminne IF - Bjärreds IF Västergårds IP 11
2020-05-30 13:00 DA Div.2 Södra Götaland Eskilsminne DFF - Furulunds IK Västergårds IP 11
2020-05-30 15:00 Div 1 Södra Götaland, dam 2020 Eskilsminne IF - Asarums IF FK Västergårds IP 5, huvudplan
Juni
2020-06-03 19:00 P19 Div.1 2020 - Region 1 Eskilsminne IF - Kristianstad FC Västergårds IP 11
2020-06-06 13:00 P17 Div.1 2020 - Region 1 Eskilsminne IF - Varbergs BoIS FC Västergårds IP 11
2020-06-06 15:00 F17 2020 - Södra Götaland Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF - Dösjöbro IF Västergårds IP 11
2020-06-07 12:00 Div 1 Södra Götaland, dam 2020 Eskilsminne IF - Hammenhögs IF Västergårds IP 5, huvudplan
2020-06-14 14:00 DA Div.2 Södra Götaland Eskilsminne DFF - Lunds BOIS Västergårds IP 5, huvudplan
2020-06-17 19:00 DA Div.2 Södra Götaland Eskilsminne DFF - Hyllie IK Västergårds IP 5, huvudplan
2020-06-18 19:00 Div 1 Södra Götaland, dam 2020 Eskilsminne IF - Laholms FK Västergårds IP 5, huvudplan
2020-06-21 14:00 P17 Div.1 2020 - Region 1 Eskilsminne IF - Lerkils IF Västergårds IP 11
2020-06-26 19:00 Div 1 Södra Götaland, dam 2020 Eskilsminne IF - Trelleborgs FF Västergårds IP 5, huvudplan
2020-06-28 13:00 P19 Div.1 2020 - Region 1 Eskilsminne IF - IF Limhamn Bunkeflo Västergårds IP 5, huvudplan
Juli
2020-07-10 19:00 F17 2020 - Södra Götaland Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF - Kristianstads DFF Västergårds IP 5, huvudplan
Augusti
2020-08-05 19:00 P19 Div.1 2020 - Region 1 Eskilsminne IF - Laholms FK Västergårds IP 11
2020-08-08 15:00 Div 1 Södra Götaland, dam 2020 Eskilsminne IF - Nättraby GoIF Västergårds IP 5, huvudplan
2020-08-09 14:00 DA Div.2 Södra Götaland Eskilsminne DFF - FC Rosengård 1917 Västergårds IP 5, huvudplan
2020-08-12 19:00 P17 Div.1 2020 - Region 1 Eskilsminne IF - Landskrona BoIS Västergårds IP 11
2020-08-15 14:00 P17 Div.1 2020 - Region 1 Eskilsminne IF - FK Karlskrona Västergårds IP 11
2020-08-16 14:00 P19 Div.1 2020 - Region 1 Eskilsminne IF - Onsala BK Västergårds IP 11
2020-08-16 14:00 DA Div.2 Södra Götaland Eskilsminne DFF - Vellinge IF Västergårds IP 5, huvudplan
2020-08-22 15:00 Div 1 Södra Götaland, dam 2020 Eskilsminne IF - Ifö Bromölla IF Västergårds IP 5, huvudplan
2020-08-23 13:00 F17 2020 - Södra Götaland Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF - IF Limhamn Bunkeflo Västergårds IP 11
2020-08-29 13:00 P19 Div.1 2020 - Region 1 Eskilsminne IF - Lunds BK Västergårds IP 11
2020-08-29 14:00 DA Div.2 Södra Götaland Eskilsminne DFF - Uppåkra IF Västergårds IP 5, huvudplan
2020-08-30 13:00 P17 Div.1 2020 - Region 1 Eskilsminne IF - BK Astrio Västergårds IP 11
September
2020-09-05 15:00 Div 1 Södra Götaland, dam 2020 Eskilsminne IF - Färjestadens GOIF Västergårds IP 5, huvudplan
2020-09-06 14:00 DA Div.2 Södra Götaland Högaborgs BK - FC Rosengård 1917 Västergårds IP 5, huvudplan
2020-09-12 13:00 P17 Div.1 2020 - Region 1 Eskilsminne IF - Falkenbergs FF Västergårds IP 11
2020-09-12 13:00 F17 2020 - Södra Götaland Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF - Fortuna FF Västergårds IP 5, huvudplan
2020-09-13 13:00 P19 Div.1 2020 - Region 1 Eskilsminne IF - Hässleholms IF Västergårds IP 11
2020-09-13 14:00 DA Div.2 Södra Götaland Eskilsminne DFF - Högaborgs BK Västergårds IP 5, huvudplan
2020-09-26 13:00 DA Div.2 Södra Götaland Eskilsminne DFF - Södra Sandby IF Västergårds IP 11
2020-09-26 15:00 Div 1 Södra Götaland, dam 2020 Eskilsminne IF - Dösjöbro IF Västergårds IP 5, huvudplan
2020-09-27 13:00 F17 2020 - Södra Götaland Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF - Södra Sandby IF Västergårds IP 11
2020-09-27 15:00 P19 Div.1 2020 - Region 1 Eskilsminne IF - Landskrona BoIS Västergårds IP 11

Postadress:
Borgstena IF - Fotboll
c/o Aase Wernklev, Ängsvägen 15
51370 Borgstena

Besöksadress:
Länsvägen 2, Nosseborg
51370 Borgstena

Kontakt:
Tel: +4633263351
E-post: This is a mailto link

Se all info