Hoppa till sidans innehåll

Norrcup 070203


SJK

RESULTAT FRÅN JUDOTÄVLINGEN

NC07

Datum:

2007-02-03

 

Flickor u-13 dat2:

1. Wilma Larsson, Ljusdals Judo Club

2. Johanna Rehn Frövi JK

dat3:

1. Jennifer Fasth Ljusdals JC

2. Binderiya Batbayar Nacka

3. Isabelle Westlund Långshyttan

dat4:

1. Moa Fallqvist Söderhamn

2. Sofi Eriksson Söderhamn

3. Marisa Ling/Brännlund Solna

dat5:

1. Ebba Glaas Ljusdal

2. Caroline Pettersson Fagersta

3. Sandra Hamrén Ljusdal

Pojkar u-13 dat6:

1. Lucas Hammarström Söderhamn

2. Jack Nise Ik Södra

3. Fredrik Sjöblom Långshyttan

dat7:

1.Linus Wik Bålsta

2. Philip Lilja Solna

3. Elias Norén Söderhamn

dat8:

1. Ville Kertula Saltsjö

2. Åke Suhonen Sundsvall

3. Erik Andersson Saltsjö

dat9:

1. Christoffer Nyberg Ik Södra

2. Mattias Åhlund Söderhamn

3. Rasmus Deckert Ik Södra

dat10:

1. Pontus Lund Sundsvall

2. Isak Lomfalk Gävle

3. Joel Rehn Frövi

dat11:

1. Victor Allansson Östersund

2. Andreas Grudén Söderhamn

3. Joar Rutanen Gävle

dat12:

1. Sebastian Fagerhill Frövi

2. Fahrim Shirizade Skinnsberg

Flickor u-15 -40 kg

1. Jennifer Malmberg, 2k Borlänge Judoklubb

2. Anna Estefors, 4k Judo Club Sundsvall

3. Victoria Mårtensén, 4k Judo Club Sundsvall

Flickor u-15 -44 kg

1. Jennifer Malmberg, 2k Borlänge Judoklubb

2. Camilla Lindström, 2k Borlänge Judoklubb

3. Emma Carlsson, 3k IK Södra judo

3. Angelika Arousell, 3k Hudiksvalls Judoklubb

Flickor u-15 -48 kg

1. Ebba Gradin, 4k Judo Club Sundsvall

2. Hanna Wirström, 3k Östersunds Judoklubb

3. Rebecka Pettersson, 3k Västerås Judoklubb

Flickor u-15 -52 kg

1. Madeleine von Liwen, 3k IK Södra judo

2. Parand Shamloo, 3k Solna Judoklubb

3. Anki Lindberg, 3k Söderhamns Judoklubb

Flickor u-15 -57 kg

1. Elisabeth Eriksson, 2k IK Södra judo

2. Jessica Glaas, 3k Ljusdals Judo Club

3. Ina Engstrand, 3k IK Södra judo

Flickor u-17 -52 kg

1. Emma Barkling, 1k IK Södra judo

2. Malin Karlsson, Saltsjö Judoklubb

3. Hanna Friberg, 2k Judo Club Sundsvall

Flickor u-17 -57 kg

1. Anna Björk, 2k Judo Club Sundsvall

2. Emma Eksell, 5k Tierps Judoklubb

3. Ina Engstrand, 3k IK Södra judo

Pojkar u-15 -38 kg

1. Eliott Schilke, 2k Solna Judoklubb

2. Anton Varhenmaa, Saltsjö Judoklubb

3. Love Alling, Saltsjö Judoklubb

Pojkar u-15 -42 kg

1. Marcus Åslin, 3k Judo Club Sundsvall

2. Kasper Edbom, 3k Knivsta Judoklubb

3. Emil Westlund, 2k Söderhamns Judoklubb

Pojkar u-15 -46 kg

1. Oscar Fallqvist, 2k Söderhamns Judoklubb

2. Robin Neiman, 3k Judo Club Sundsvall

3. Oscar Westlund, 2k Söderhamns Judoklubb

Pojkar u-15 -50 kg

1. Tommy Macias, Saltsjö Judoklubb

2. Jonas Björktorp, 2k Borlänge Judoklubb

3. Leonardo Eriksson, 2k IK Södra judo

3. Jesper Groth, 2k IK Södra judo

Pojkar u-15 -55 kg

1. Christian Åhlund, 2k Söderhamns Judoklubb

2. Lukas Vesterlund, 2k Sollefteå Judoklubb

3. Simon Mattsson, 3k Östersunds Judoklubb

3. Oliver Hedberg, 2k Sollefteå Judoklubb

Pojkar u-15 -60 kg

1. Emil Pigge Mattsson, 2k IK Södra judo

2. Benjamin Stoffel, Stockholmspolisens IF Judo

3. Kristoffer Nilsson, 2k Ljusdals Judo Club

Pojkar u-15 +66 kg

1. Adam Gudjonsson, 3k Borlänge Judoklubb

2. Erik Backlund, 4k Rättviks Judoklubb

3. Pontus Pettersson, 3k Bålsta Judoklubb

Pojkar u-17 -50 kg

1. Sverker Sjöberg, 2k Solna Judoklubb

2. Joakim Norman, 2k IK Södra judo

3. Joakim Ferm, 3k Köpings Judoklubb

Pojkar u-17 -55 kg

1. Patrik Haddad, 2k IK Södra judo

2. Kristian Anderstedt, Saltsjö Judoklubb

3. Oliver Hedberg, 2k Sollefteå Judoklubb

Pojkar u-17 -60 kg

1. Adam Westman, 1k IK Södra judo

2. Mattias Mårtensson, 1k Östersunds Judoklubb

3. Olle Mattsson, 1k IK Södra judo

3. Ludvig Brydolf, Saltsjö Judoklubb

JudoInlottning 3.1 b

Sida 2 av 5

Pojkar u-17 -66 kg

1. Joakim Carlsson, 1k IK Södra judo

2. Johan Andersson, Saltsjö Judoklubb

3. Filip Nilsson, 2k Ljusdals Judo Club

3. Martin Söderberg, 2k IK Södra judo

Pojkar u-17 -73 kg

1. Anders Norrman, 1k IK Södra judo

2. Jacob Björktorp, 2k Borlänge Judoklubb

3. David Eksell, 2k Tierps Judoklubb

3. Joel Wallgren, 1k Söderhamns Judoklubb

Damer -52 kg

1. Danielle Rooth, 1k Skinnsbergs Judoklubb

2. Sofi Damberg, 1D Borlänge Judoklubb

3. Louice Kjellberg, 1k Västerås Judoklubb

Damer -63 kg

1. Jessica Tanzili Janson, Gävle Judo Club

2. Daniella brosché, 1k Vilhelmina Judoklubb

3. Emmelie Olsson, 1k Hudiksvalls Judoklubb

Damer +78 kg

1. Diana Gunnarsson, 2k Köpings Judoklubb

2. Johanna Dannehag, 4k Leksands Judoklubb

3. Jennie Åhlund, 2k Söderhamns Judoklubb

Herrar -66 kg

1. Mikael Larsson, 1k Judo Club Sundsvall

2. Olle Sundström, 1D IK Södra judo

3. Michelle Dahlin, 1k IK Södra judo

3. Marcus Thunstedt, 1D IK Södra judo

Herrar -73 kg

1. Thomas Källander, 2D IK Södra judo

2. Johan Eriksson, 1D Söderhamns Judoklubb

3. Mats Nordin, 1D Judo Club Sundsvall

3. Robert Israelsson, 1D Vilhelmina Judoklubb

Herrar -81 kg

1. Emil Wallin, 2D Stockholmspolisens IF Judo

2. Marcus Nyman, 1k IK Södra judo

3. Andreas Svensson, 1k Judoklubben Jigo-Tai, Ljungby

Herrar -90 kg

1. Joakim Norling, 1D Ljusdals Judo Club

2. Jek Ismaijlzade, 1D Frövi Judoklubb

3. Joakim Dvärby, 1k Judo Club Sundsvall

Herrar -100 kg

1. Mats Westlund, 1D Söderhamns Judoklubb

2. Markus Eriksson, 1k Kitana Judoklubb

3. Calle Helsing, 3k Söderhamns Judoklubb

Herrar +100 kg

1. Johan Palmqvist, 1k Frövi Judoklubb

2. Morgan Bergström, 1k Köpings Judoklubb

3. Tarmo Kastell, 3k Skinnsbergs Judoklubb

Damer u-20 -52 kg

1. Danielle Rooth, 1k Skinnsbergs Judoklubb

2. Alexandra Pettersson, 1k Västerås Judoklubb

3. Hanna Friberg, 2k Judo Club Sundsvall

Damer u-20 -63 kg

1. Daniella Brosché, 1k Vilhelmina Judoklubb

2. Emmelie Olsson, 1k Hudiksvalls Judoklubb

3. Julia Romsi, 3k Borlänge Judoklubb

Damer u-20 +78 kg

1. Diana Gunnarsson, 2k Köpings Judoklubb

2. Rebecka Nyman, 2k Borlänge Judoklubb

3. Jennie Åhlund, 2k Söderhamns Judoklubb

Herrar u-20 -60 kg

1. Michell Dahlin, 1k IK Södra judo

2. Kim Malmborg, 1k Borlänge Judoklubb

3. Oliver Bergfalk, 2k Borlänge Judoklubb

3. Johan Nilsson, 1k Vilhelmina Judoklubb

Herrar u-20 -66 kg

1. Mikael Larsson, 1k Judo Club Sundsvall

2. Marcus Thunstedt, 1D IK Södra judo

3. Olle Sundström, 1D IK Södra judo

3. Per Anundsson, 1k Vilhelmina Judoklubb

Herrar u-20 -73 kg

1. Ruslan Amirov, 2k IK Södra judo

2. Johan Eriksson, 1D Söderhamns Judoklubb

3. Arvid Pettersson, 2k Uppsala Judoklubb

3. Jimmie Broberg, 1D Vilhelmina Judoklubb

Herrar u-20 -81 kg

1. Marcus Nyman, 1k IK Södra judo

2. Andreas Svensson, 1k Judoklubben Jigo-Tai, Ljungby

3. Daniel Bandolin, 1k Köpings Judoklubb

3. Daniel Nyberg, 2k Kitana Judoklubb

JudoInlottning 3.1 b

Sida 4 av 5

Herrar u-20 +100 kg

1. Erik Furedal, 1k Borlänge Judoklubb

2. Joakim Dvärby, 1k Judo Club Sundsvall

3. Tobias Holmberg, Saltsjö Judoklubb

Extra priser

Resutat klubbar

G S B Po

1

IK Södra judo 13 5 11 64

2. Söderhamns Judoklubb

5 5 8 33

3

Judo Club Sundsvall 6 4 5 31

4

Borlänge Judoklubb 4 6 2 26

5

Saltsjö Judoklubb 2 4 4 18

6

Ljusdals Judo Club 4 1 3 17

7

Solna Judoklubb 2 2 1 11

Frövi JK 2 2 1 11

9

Köpings Judoklubb 2 1 2 10

10

Skinnsbergs Judoklubb 2 1 1

11

Vilhelmina Judoklubb 1 1 4 9

12

Stockholmspolisens IF Judo 1 1 5

13

Solna Judoklubb 2 2 1 11

14

Gävle Judo Club 1 1 1 6

15

Östersunds Judoklubb 1 2 1 8

16

Sollefteå Judoklubb 1 2 4

17

Hudiksvalls Judoklubb 1 2 4

18

Västerås Judoklubb 1 2 4

19

Tierps Judoklubb 1 1 3

20

Kitana Judoklubb 1 1 3

21

Judoklubben Jigo-Tai, Ljungby 1 1 3

22

Knivsta Judoklubb 1 2

23

Rättviks Judoklubb 1 2

24

Leksands Judoklubb 1 2

25

Uppsala Judoklubb 1 1

26

Bålsta Judoklubb 1 1 4

27 Nacka Judoklubb 1 2

28 Fagersta JK 1 2

29 Långshyttans Judoklubb

Resultat länder

G S B Po

 

Björn Stabo

Tävlingsledare

 

Uppdaterad: 28 APR 2008 14:24 Skribent: Håkan Gudjonsson

Sökes: Sponsorer !

Finnes: Guld & Silverpaket. 

Vill du synas här?

 för mer info : This is a mailto link

 

 sisu_webb_if_190x190_samverkan

 

 

 

 

Postadress:
Borlänge JC - Judo
Box 19
78121 Borlänge

Besöksadress:
Kampsportens Hus,, Teknikergatan 1
78170 Borlänge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info