Hoppa till sidans innehåll

Södra Open 070414


IK Södra

RESULTAT FRÅN JUDOTÄVLINGEN

Södra Judo Open II

Datum

2007-04-14
Flickor U11 -25 kg

1. Amanda Berglund, 5k Västerås Judoskola

2. Filippa Widman, 5k Täby Judoklubb

3. Julia Andersen, 5k Solna Judoklubb

Flickor U11 -36 kg

1. Rebecca Nyberg, 4m IK Södra judo

2. Ellen Pettersson, 4k Färgelanda Judoklubb

3. Celina Zander, 4k Täby Judoklubb

Flickor U11 -40 kg

1. Klara Mattsson, 3m IK Södra judo

2. Elin Molnar Lövgren, 5m IK Södra judo

3. Felicia Espelundh, 5k Tumba Judoklubb

Flickor U13 -36 kg

1. Carolina Öholm, 3k Frövi Judoklubb

2. Johanna Rehn, 4k Frövi Judoklubb

3. Therese Gremlin, 4k Täby Judoklubb

Flickor U13 -44 kg

1. Paula Adriasola, 4k Nacka Judoklubb

2. Lina Materne, 3k Frövi Judoklubb

3. Binderiya Batbayar, 5k Nacka Judoklubb

Flickor U13 -48 kg

1. Tilda Avesson, 3k Södertälje Judoklubb

2. Alice Engström, Täby Judoklubb

3. Angelica Schåman, 5k Ålands Judoklubb

Flickor U13 +48 kg

1. Moa Fallqvist, 4k Söderhamns Judoklubb

2. Ina Pettersson, 3k Färgelanda Judoklubb

3. Oline Eriksson, 5k Solna Judoklubb

Pojkar U11 -27 kg

1. Alexander Sonevik, 4k Bollnäs Judo Club

2. Noel Lagnelius, 5k Gustafs Judoklubb

3. Jakob Karström, 4k Bålsta Judoklubb

Pojkar U11 -30 kg

1. Erik Lissel, 4k Stockholmspolisens IF Judo

2. Rasmus Rudling, 4k Nacka Judoklubb

3. Oliver Wiksäter, IK Södra judo

Pojkar U11 -34 kg

1. Linus Thörn, 4m IK Södra judo

2. Alex Lissel, 4k Stockholmspolisens IF Judo

3. Rasmus Thörn, 4m IK Södra judo

3. Linus Wik, 4k Bålsta Judoklubb

Pojkar U11 -38 kg

1. Niklas Löwbeer, 4k Nacka Judoklubb

2. Carl Köhler, 4m IK Södra judo

3. Tobias Hector, 5k Kitana Judo Åkersberga

Pojkar U11 -46 kg

1. Magnus von Perner, 5k Täby Judoklubb

2. Dennis Hultman, 4k Frövi Judoklubb

3. Joel Rehn, 4k Frövi Judoklubb

Pojkar U13 -30 kg

1. Johan Nordström, 3m IK Södra judo

2. Sebastian Kronqvist, 4k Nacka Judoklubb

3. Aaron Baxter, 5k Kitana Judo Åkersberga

Pojkar U13 -34 kg

1. Filip Lilja, 4k Solna Judoklubb

2. Simon Söderholm, 4k Täby Judoklubb

3. Fredrik Sjöblom, 4k Långshyttans Judoklubb

3. Lukas Berglund, 3k Gustafs Judoklubb

Pojkar U13 -38 kg

1. Christian von Satzger, 3k Solna Judoklubb

2. Martin Bergström, 4k Solna Judoklubb

3. Tex Nylander, 3k Frövi Judoklubb

3. Andreas Lindqvist, 3k Frövi Judoklubb

Pojkar U13 -42 kg

1. Jesper Ramirez, IK Södra judo

2. Erik Enquist, 5k Tumba Judoklubb

3. Sebastian Agfemalm, 6k Jordbro Judoklubb

3. Alexander von Satzger, 3k Solna Judoklubb

Pojkar U13 -46 kg

1. Alexander Thomsen, 4k Färgelanda Judoklubb

2. Samet Agir, 5k Tumba Judoklubb

3. Tobias Andersson, 4k Långshyttans Judoklubb

Pojkar U13 -50 kg

1. Victor Allansson, 3k Östersunds Judoklubb

2. Ante Kalliainen, 5k Norrtälje Judoklubb

3. Markus Hector, 5k Kitana Judo Åkersberga

3. Francesco Lopalco, 3k Nacka Judoklubb

Pojkar U13 +50 kg

1. Emil "Pigge" Mattsson, 2m IK Södra judo

2. Farsan Moeiny, IK Södra judo

3. Nico Lappalainen, 5k Tumba Judoklubb

Flickor U15 -44 kg

1. Mathilda Wallén, 3k Täby Judoklubb

2. Jenny Cederborg, 3k IK Södra judo

3. Camilla Lindström, 2k Borlänge Judoklubb

Flickor U15 -48 kg

1. Camilla Isgren, 2k Frövi Judoklubb

2. Hanna Wirström, 3k Östersunds Judoklubb

3. Emma Carlsson, 3k IK Södra judo

Flickor U15 -52 kg

1. Madeleine von Liwen, 3k IK Södra judo

2. Parand Schamloo, 3k Solna Judoklubb

3. Carla Adriasola, 2k Nacka Judoklubb

Flickor U15 -57 kg

1. Elizeth Eriksson, 2k IK Södra judo

2. Caroline Stenström, 3k Färgelanda Judoklubb

3. Paulina Ferrada, 5k Tumba Judoklubb

Flickor U17 -52 kg

1. Emma Barkeling, 1k IK Södra judo

2. Christiene Broman-Wahlström, 5k Tumba Judoklubb

3. Caroline Stenström, 3k Färgelanda Judoklubb

3. Madeleine von Liwen, 3k IK Södra judo

Flickor U17 +57 kg

1. Elizeth Eriksson, 2k IK Södra judo

2. Jeanette Almlie, 2k Eskilstuna Judoklubb

3. Elin Larsson, 5k IK Södra judo

Pojkar U15 -42 kg

1. Robin Lööf, 2k Täby Judoklubb

2. Carl Mikael Widman, 2k Täby Judoklubb

3. Joakim Berglund, 2k Borlänge Judoklubb

Pojkar U15 -46 kg

1. Oscar Fallqvist, 2k Söderhamns Judoklubb

2. Elliot Schilke, 2k Solna Judoklubb

3. Pontus Berglund, 4k Täby Judoklubb

Pojkar U15 -50 kg

1. Jonas Björktorp, 2k Borlänge Judoklubb

2. Oscar Liedström, 2k Frövi Judoklubb

3. Daniel Hedenrych, 3k Stockholmspolisens IF Judo

3. Isak Bergfalk, 3k Borlänge Judoklubb

Pojkar U15 -55 kg

1. Feras Wilson, 3k Södertälje Judoklubb

2. Leonardo Eriksson, 3k IK Södra judo

3. Marcus Moore, 3k Eskilstuna Judoklubb

Pojkar U15 -66 kg

1. Dennis Karlsson, 1k IK Södra judo

2. Matti Johansson, 4k Stockholms Judoklubb

3. Fredrik Björklund, 4k Södertälje Judoklubb

Pojkar U15 +66 kg

1. Jacob Björktorp, 2k Borlänge Judoklubb

2. Adam Gudjonsson, 3k Borlänge Judoklubb

3. Marcin Gorski, 4k Ålands Judoklubb

3. Pontus Pettersson, 3k Bålsta Judoklubb

 

Pojkar U17 -46 kg

1. Joakim Ferm, 2k Köpings Judoklubb

2. Kettil Hällje, 2k Stockholmspolisens IF Judo

3. Philip Gremlin, 2k Täby Judoklubb

Pojkar U17 -50 kg

1. Tomas Häggblom, 3k Ålands Judoklubb

2. Christoffer Gremlin, 2k Täby Judoklubb

3. Carl Rosendahl, 2k Täby Judoklubb

Pojkar U17 -55 kg

1. Sverker Sjöberg, 2k Solna Judoklubb

2. Teo Hässler, 2k Kitana Judo Åkersberga

3. John Blomdahl, 2k Kitana Judo Åkersberga

3. Joakim Norrman, 2k IK Södra judo

Pojkar U17 -60 kg

1. Olle Mattsson, 1k IK Södra judo

2. Oliver Bergfalk, 2k Borlänge Judoklubb

3. Patrik Haddad, 2k IK Södra judo

Pojkar U17 -66 kg

1. Adam Westman, 1k IK Södra judo

2. Joakim Groth, 1k IK Södra judo

3. Pontus Henriksson, 2k Östersunds Judoklubb

3. Ulf Lindblom, 2k Stockholms Judoklubb

Pojkar U17 -73 kg

1. Ludde Konnebäck, 1k IK Södra judo

3. Christoffer Fagerhill, 3k Frövi Judoklubb

3. Eric Söder, 1k IK Södra judo

Damer U20 -52 kg

1. Emma Barkeling, 1k IK Södra judo

2. Louice Kjellberg, 1k Västerås Judoklubb

3. Alexandra Pettersson, 1k Västerås Judoklubb

Damer U20 -63 kg

1. Jennifer Gourlay Uvesten, 1k Kristinehamns Judoklubb

2. Sandra Karolak, 1k Stockholmspolisens IF Judo

3. Eleonor Borg-Hansen, 1k Färgelanda Judoklubb

Damer -57 kg

1. Fannie Redman, 1D Stockholmspolisens IF Judo

2. Jennifer Gourlay Uvesten, 1k Kristinehamns Judoklubb

3. Sandra Karolak, 1k Stockholmspolisens IF Judo

Damer +57 kg

1. Diana Gunnarsson, 2k Köpings Judoklubb

2. Camilla Pahlm, 1k Järfälla Judo

3. Marcela Hjalmarsson, 3k Köpings Judoklubb

Herrar U20 -55 kg

1. Aso Hosseini, 1k Ålands Judoklubb

2. Max Tiefenbacher, 3k Södertälje Judoklubb

Herrar U20 -60 kg

1. Pavel Tarassov, 2k IK Södra judo

2. Martin Åkesson, 1k Köpings Judoklubb

3. Joel Nilsson, 4k Söderköpings Judoklubb

Herrar U20 -66 kg

1. Marcus Thunstedt, 1D IK Södra judo

2. Michell Dahlin, 1k IK Södra judo

3. Jonas Häggblom, 3k Ålands Judoklubb

Herrar U20 -90 kg

1. Simon Fellin, 1D Märsta-Sigtuna Judoklubb

2. Daniel Bandolin, 1k Köpings Judoklubb

3. Mikael Blomström, 1k Västerås Judoklubb

Herrar -60 kg

1. Martin Åkesson, 1k Köpings Judoklubb

2. Pavel Tarassov, 2k IK Södra judo

Herrar -66 kg

1. Michell Dahlin, 1k IK Södra judo

2. Marcus Thunstedt, 1D IK Södra judo

3. David Borg-Hansen, 1k Färgelanda Judoklubb

Herrar -73 kg

1. Thomas Källander, 2D IK Södra judo

2. Daniel Lenart, 2D Frövi Judoklubb

3. Erik Eriksson, 1k Södertälje Judoklubb

3. Charles Haddad, 1D IK Södra judo

Herrar -81 kg

1. Emil Wallin, 2D Stockholmspolisens IF Judo

2. Christian Lemon, 1D Södertälje Judoklubb

3. David Wistrand, Arboga Judoklubb

Herrar -90 kg

1. Simon Fellin, 1D Märsta-Sigtuna Judoklubb

2. Christian Persson, 4k Västerås Judoklubb

Herrar -100 kg

1. David Urbach, 1D Stockholmspolisens IF Judo

2. Markus Eriksson, 1k Kitana Judo Åkersberga

3. Michael Ekenbäck, 1D Södertälje Judoklubb

 

Uppdaterad: 28 APR 2008 14:35 Skribent: Håkan Gudjonsson

Sökes: Sponsorer !

Finnes: Guld & Silverpaket. 

Vill du synas här?

 för mer info : This is a mailto link

 

 sisu_webb_if_190x190_samverkan

 

 

 

 

Postadress:
Borlänge JC - Judo
Box 19
78121 Borlänge

Besöksadress:
Kampsportens Hus,, Teknikergatan 1
78170 Borlänge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info