Hoppa till sidans innehåll

Sörmlandsträffen 070331


Oxelösunds Judoklubb

RESULTAT "Sörmlandsträffen"

Datum: 2007-03-31

Damer -52 kg

1. Sanna Askelöf, 2D IK Södra judo

2. Atefa Husini, Afghanistan

3. Sofie Damberg, 1D Borlänge Judoklubb

3. Tuuli Seger, 2k Hontai Judo

Damer -57 kg

1. Julia Hansson, Borås Judoklubb

2. Daniella Broshé, 1k Vilhelmina Judoklubb

3. Denise Ferm-Lange, 1D Karlstads Judoklubb

Damer -63 kg

1. Anna Svensson, 1D GAK Enighet Judosektion

2. Johanna Säfsten, 2k Uppsala Judoklubb

3. Malin Källgren, 1D Södertälje Judoklubb

3. Frida Karlsson, 1k Tanums Judoklubb

Damer -78 kg

1. Camilla Söder, 1D IK Södra judo

2. Tiia Hyvärinen, Yama-Arashi ry

3. Helena Lindgren, 1k Gävle Judo Club

Herrar -60 kg

1. Michell Dahlin, 1k IK Södra judo

2. Kim Malmberg, 1k Borlänge Judoklubb

3. Kombeiz Naseer, Afghanistan

3. Linus Wasseng, 1k Oxelösunds Judoklubb

Herrar -66 kg

1. Marcus Thunstedt, 1D IK Södra judo

2. Pietro Casagrande, 1k Hontai Judo

3. Thomas Källander, 2D IK Södra judo

3. Micael Larsson, 1D Judo Club Sundsvall

Herrar -73 kg

1. Kristoffer Murén, 1D Oxelösunds Judoklubb

2. Charles Haddad, 1D IK Södra judo

3. Richard Rud, Norsk Judo

3. Ruslan Amirov, 1k IK Södra judo

Herrar -81 kg

1. Mikael Enghag, 1D Frövi Judoklubb

2. Marcus Nyman, 1k IK Södra judo

3. Eirik Aaseröd, Norsk Judo

3. Emil Wallin, 2D Stockholmspolisens IF Judo

Herrar -90 kg

1. Lars Lynge Christiansen, Norsk Judo

2. Alexander Thorell, 1k Borlänge Judoklubb

3. Bernhard Rydälv, 3D Stockholmspolisens IF Judo

3. Björn Danemo, 1k Lindome Judoklubb

Herrar -100 kg

1. Johan Palmqvist, 1k Frövi Judoklubb

2. Joel Dahlin, 1k Södertälje Judoklubb

3. Marcus Eriksson, 1k Kitana Judo Åkersberga

Herrar +100 kg

1. Erik Östergren, 1D Lugi Judoklubb

2. Sondre Olav Aas, Norsk Judo

Flickor U15 -36 kg

1. Inkeri Martikainen, 4k Chikara

2. Greta Brydolf, 3k Saltsjö Judoklubb

3. Cecilie Maria Bolander, Norsk Judo

Flickor U15 -40 kg

1. Jennifer Malmberg, 2k Borlänge Judoklubb

2. Rebecka Elffors, 4k Molkom Judoklubb

3. Jennie Gardsjö, 3k Kristinehamns Judoklubb KFUM

Flickor U15 -44 kg

1. Julie Bygdevoll, Norsk Judo

2. Matilda Gleerup, 3k Malmö Budokan Judoklubb

3. Malin Östling, 4k Norrköpings Judoklubb

3. Camilla Lindström, 2k Borlänge Judoklubb

Flickor U15 -48 kg

1. Camilla Isgren, 2k Frövi Judoklubb

2. Laura Piira, 4k Keidokan

3. Angelika Arousell, 3k Söderhamns Judoklubb

Flickor U15 -52 kg

1. Cornelia Landin, 3k Staffanstorps Judoklubb

2. Moa Jacobsson, 2k Judoklubben National

3. Hanna Seppä, 3k Budoviikingit

3. Fanny Malmborg, 2k Staffanstorps Judoklubb

Flickor U15 -57 kg

1. Elizeth Eriksson, 2k IK Södra judo

2. Viktoria Hansson, 3k Malmö Budokan Judoklubb

3. Jessica Glaas, 3k Ljusdals Judo Club

3. Ina Engstrand, 3k IK Södra judo

Flickor U17 -48 kg

1. Mia Hermansson, 2k Lugi Judoklubb

2. Burcu Karahan, 2k Gävle Judo Club

3. Hanna Friberg, 2k Judo Club Sundsvall

3. Jesicca Måneskiöld, Borås Judoklubb

Flickor U17 -52 kg

1. Emma Barkling, 1k IK Södra judo

2. Tina Bengtström, 1k Lindome Judoklubb

3. Malin Karlsson, 2k Saltsjö Judoklubb

Flickor U17 -57 kg

1. Kimmie Svensson, 2k GAK Enighet Judosektion

2. Linnea Wiberg, 2k Staffanstorps Judoklubb

3. Lisa Thorsdalen, Norsk Judo

Flickor U17 -63 kg

1. Cajsa Simonsen, 2k GAK Enighet Judosektion

2. Mona Jacobsen, Norsk Judo

3. Dzana Hrnjic, 1k GAK Enighet Judosektion

3. Maja Waltré, 1k Täby Judoklubb

Flickor U17 -70 kg

1. Rebecka Nyman, 2k Borlänge Judoklubb

2. Synöve Holm Årsandöy, Norsk Judo

3. Sandra Bark, Borås Judoklubb

Pojkar U15 -38 kg

1. Robin Lööf, 2k Täby Judoklubb

2. David Lundgren, 3k Staffanstorps Judoklubb

3. Lari Luhtanen, 4k Hontai Judo

3. Filip Larsson, 3k Lindome Judoklubb

Pojkar U15 -42 kg

1. Filip Lind, 2k Norrköpings Judoklubb

2. Alex Borghesi, 3k Lindome Judoklubb

3. Johannes Källden, 2k Norrköpings Judoklubb

3. Stian Bakken, Norsk Judo

Pojkar U15 -46 kg

1. Aapo Hiilamo, 3k Chikara

2. Markmod Alkatib, 1k GAK Enighet Judosektion

3. Simon Fernholm, 1k GAK Enighet Judosektion

3. Sampsa Koivulahti, 2k Hämeenlinnan

Pojkar U15 -50 kg

1. Tommy Macias, 1k Saltsjö Judoklubb

2. Jonas Björktorp, 2k Borlänge Judoklubb

3. Hannes Westenius, 2k Lugi Judoklubb

3. Klaus Verlin, 3k Hontai Judo

Pojkar U15 -55 kg

1. Sebastian Oscarsson, 3k Lugi Judoklubb

2. Max Ebenfelt, 2k Kitana Judo Åkersberga

3. Lalli Nuorteva, 3k Hämeenlinnan

3. Remo Villanello, 3k Chikara

Pojkar U15 -60 kg

1. Victor Larsson, 3k Staffanstorps Judoklubb

2. Martin Lundström, 3k Staffanstorps Judoklubb

3. Tuomas Halme, 3k Chikara

3. Ludde Book, 3k Uppsala Judoklubb

Pojkar U15 -66 kg

1. Dennis Karlsson, 1k IK Södra judo

2. Axel Kimblad, 3k Lugi Judoklubb

3. Oscar Dahlman, 4k Kitana Judo Åkersberga

3. Elias Tapio, 3k Bodonos

Pojkar U15 +66 kg

1. Jonas Mattsson, 3k Fagersta Judoklubb

2. Sebastian Fagerhill, 4k Frövi Judoklubb

Pojkar U17 -46 kg

1. Fredrik Sköld, 1k Söderhamns Judoklubb

2. Tobias Eliasson, Borås Judoklubb

3. Jonas Claesson, 2k Alingsås Judoklubb

3. Sigve Årnes, Norsk Judo

Pojkar U17 -50 kg

1. Joakim Norman, 1k IK Södra judo

2. Calle Malmqvist, 4k Tyresö Judo & Jujutsuklubb

3. Carl Rosendahl, 2k Täby Judoklubb

Pojkar U17 -55 kg

1. Arvi Malinen, 2k Nummelan Judo

2. Patrik Haddad, 1k IK Södra judo

3. Sverker Sjöberg, 2k Solna Judoklubb

3. Thore Hägglund, 1k Judoklubben National

Pojkar U17 -60 kg

1. Olle Mattsson, 1k IK Södra judo

2. Emil Larsson, 2k Storfors Judoklubb

3. Niklas Kylmämaa, 2k Tapanilan Erä

3. Oliver Bergfalk, 2k Borlänge Judoklubb

Pojkar U17 -66 kg

1. Geir Danielsson, Norsk Judo

2. Stian Hallum, Norsk Judo

3. Adam Westman, 1k IK Södra judo

3. Emil Westenius, 1k Lugi Judoklubb

Pojkar U17 -73 kg

1. Samuli Havas, 2k Tikkurilan Judokat

2. Joel Wallgren, 1k Söderhamns Judoklubb

3. Anders Norrman, 1k IK Södra judo

3. Allu Aalto, 2k Kotkan Judoseura

Pojkar U17 -81 kg

1. Karl Andre Reichelt, Norsk Judo

2. Walter Danielson, 2k Nummelan Judo

3. Eemi Salminen, 3k Hontai Judo

Extra priser

:

FU15 Julie Bygdevoll, Norge

PU15 Tommy Macias, Saltsjö

FU17 Emma Barkling, IK Södra

PU17 Geir Danielsson, Norge

Herr Kristoffer Murén, Oxelösund

Dam Johanna Säfsten, Uppsala

Resultat klubbar G S B P

1 IK Södra judo 9 3 5 38

2 Norsk Judo 4 4 6 26

3 Borlänge Judoklubb 2 3 3 15

4 GAK Enighet Judosektion 3 1 2 13

4 Lugi Judoklubb 3 1 2 13

6 Staffanstorps Judoklubb 2 3 1 13

7 Frövi Judoklubb 3 1 11

8 Chikara 2 2 8

9 Borås Judoklubb 1 1 2 7

10 Saltsjö Judoklubb 1 1 1 6

10 Söderhamns Judoklubb 1 1 1 6

12 Lindome Judoklubb 2 2 6

13 Hontai Judo 1 4 6

14 Nummelan Judo 1 1 5

15 Täby Judoklubb 1 2 5

15 Norrköpings Judoklubb 1 2 5

17 Oxelösunds Judoklubb 1 1 4

18 Malmö Budokan Judoklubb 2 4

19 Kitana Judo Åkersberga 1 2 4

20 Tikkurilan Judokat 1 3

20 Fagersta Judoklubb 1 3

22 Afghanistan 1 1 3

22 Uppsala Judoklubb 1 1 3

22 Södertälje Judoklubb 1 1 3

22 Judoklubben National 1 1 3

22 Gävle Judo Club 1 1 3

27 Storfors Judoklubb 1 2

27 Molkom Judoklubb 1 2

27 Yama-Arashi ry 1 2

27 Vilhelmina Judoklubb 1 2

27 Tyresö Judo & Jujutsuklubb 1 2

27 Keidokan 1 2

33 Judo Club Sundsvall 2 2

33 Stockholmspolisens IF Judo 2 2

33 Hämeenlinnan 2 2

36 Ljusdals Judo Club 1 1

36 Solna Judoklubb 1 1

36 Karlstads Judoklubb 1 1

36 Tanums Judoklubb 1 1

36 Tapanilan Erä 1 1

36 Kotkan Judoseura 1 1

36 Budoviikingit 1 1

36 Kristinehamns Judoklubb KFUM 1 1

36 Bodonos 1 1

36 Alingsås Judoklubb 1 1

Ingemar Ivarsson

Tävlingsledare

Norra Malmgatan 6

613 32 OXELÖSUND

0155 31818 / 070 5106373

Uppdaterad: 28 APR 2008 14:26 Skribent: Håkan Gudjonsson

Sökes: Sponsorer !

Finnes: Guld & Silverpaket. 

Vill du synas här?

 för mer info : This is a mailto link

 

 sisu_webb_if_190x190_samverkan

 

 

 

 

Postadress:
Borlänge JC - Judo
Box 19
78121 Borlänge

Besöksadress:
Kampsportens Hus,, Teknikergatan 1
78170 Borlänge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info