Hoppa till sidans innehåll

Budo Nord cup 080501


2008-05-01 in Lund, Sweden

F15-36

1:a Frida Wiberg Staffanstorp

2:a Natasha Gullaksen Dansk Judo Union

3:a Julia Kolbäck Sundsvall

F15-40

1:a Victoria Nilsson Sundsvall

2:a Sofia Holmlund Sakura, Göteborg

3:a Cecilie Bolander Ippon - Norge

F15-44

1:a Erika Janicsek Kecskeméti Hirös Ungern

2:a Anna Estefors Sundsvall

3:a Johanna Lundvall Gak Enighet Malmö

3:a Johanna Rehn Judo Gymnasiet

F15-48

1:a Tal Gardiner Sportif Judo

2:a Elin Eklund National Halmstad

3:a Sandra Lindblom Lindome

3:a Mathilda Wallén Täby

F15-52

1:a Dora Janicsek Kecskeméti Hirös Ungern

2:a Emma Carlsson Ik Södra Stockholm

3:a Amanda Smedberg Staffanstorp

3:a Jennifer Andersson Lindome

F15-57

1:a Emelie Sook-Andersen Dansk Judo Union

2:a Ida Öberg Ånge

3:a Cora Gardiner Sportif Judo

3:a Sofia Blom Landvetter

F15-63

1:a Victoria Hansson Budokan Malmö

2:a Sandra Hamrén Ljusdal

3:a Maria Bäfver Stenungsund

P15-34

1:a Bjarke Back-Christense Dansk Judo Union

2:a Lukas Berglund Borlänge

3:a Tom Klostermann Hoisbütterter Sv Tyskland

P15-38

1:a Andreas Krabholm Dansk Judo Union

2:a Chris Olsen Mahorokan JC Danmark

3:a Joel Wirström Östersund

3:a Eloy Uwumarogie Mahorokan JC

P15-42

1:a Kenneth Henneveld Mahorokan JC

2:a Jorrit Kloetstra Sportschool Poelstra JC Holland

3:a David Lundgren Staffanstorp

3:a Elias Norén Söderhamn

P15-46

1:a Stian Bakken Norway Judo Team

2:a Kevin Blixt Staffanstorp

3:a Andreas Bofil Dansk Judo Union

3:a Anders Hvidkaer Dansk Judo Union

P15-50

1:a Carl Mikael Widman Täby

2:a Jasmin Kocan Jujikan-Breda JC

3:a Rasmus Krook SakuraGöteborg

3:a Andreas Våben-Pedersen Dansk Judo Union

P15-55

1:a Hannes Westenius Lugi Lund

2:a Colin Macdonald Sporting Judo Scotland

3:a Bas Veenstra Sportschool Poelstra JCHolland

3:a Pierre Sandin Borlänge

P15-60

1:a Sebastian Juhl Dansk Judo Union

2:a Jonas Björktorp Borlänge

3:a Lennart Janssen Etv Hamburg

3:a Frederik Gellerth-Högh Helsingör

P15-66

1:a Robert Larsson Frölunda

2:a Emil Mattsson Ik Södra Stockholm

3:a Johannes Ulmefors Stenungsund

P15+66

1:a Sebastian Faherhill Judo Gymnasiet

2:a Carl Bryngelsson Sakura Göteborg

3:a Jonathan Fegerhill Judo Gymnasiet

F17-44

1:a Jennifer Malmberg Borlänge

2:a Riikka Kohoronen Finland

3:a Emma Holmén Stenungsund

F17-48

1:a Mia Hermansson Lugi Lund

2:a Laerke Bach Dansk Judo Union

3:a Laura Kakko Finland

3:a Linnea Sonevik Bollnäs JC

F17-52

1:a Stine Boelck-Paulsen Dansk Judo Union

2:a Sanna Valtanen Finland

3:a Katri Kakko Finland

3:a Mikaela Barrera Team Göteborg

F17-57

1:a Karoliina Könonen Finland

2:a Fanny Malmborg Staffanstorp

3:a Nete Dehlendorf Dansk Judo Union

3:a Moa Jacobsson National Halmstad

F17-63

1:a Marie Thue Holm Norway Judo Team

2:a Emelie Pernheim Team Göteborg

3:a Emma Böttern Lugi Lund

3:a Camilla Torpe Dansk Judo Union

F17-70

1:a Sandra Bark Borås

2:a Caroline Treldal Dansk Judo Union

3:a Zoe Cowell Kendal JC England

P17-46

1:a Marco Brus Judoschool Veendam Holland

2:a Robin Lööf Täby

3:a Pontus A. Bäcq Ikvm Mölndal

P17-50

1:a Roan Plagge Judoschool Veendam Holland

2:a Mika Hietikko Finland

3:a Simon Aas Norway Judo Team

3:a Donne De Vries Judoschool Veendam Holland

P17-55

1:a Sampsa Koivulahti Finland

2:a Aleksi Ylitalo Finland

3:a Amil Mirzoev Dansk Judo Union

3:a Fredrik Sköld Söderhamn

P17-60

1:a Thomas Hansen Dansk Judo Union

2:a Phuch Hong Cai Dansk Judo Union

3:a Tommy Macias Saltsjö

3:a Mathias Mieletic Team Göteborg

P17-66

1:a Thor Nielsen Dansk Judo Union

2:a Hjalmar Hult Lugi Lund

3:a Wouter Pol Judoschool Veendam Holland

3:a Benjamin Troest Kjeldsen Dansk Judo Union

P17-73

1:a Dennis Karlsson Ik Södra Stockholm

2:a Ludvig Brydolf Saltsjö

3:a Troels Christensen Dansk Judo Union

3:a Mikkel Kasper Dansk Judo Union

P17-81

1:a Jacob Björktorp Borlänge

2:a Pontus Bäfver Stenungsund

3:a Hampus Glans Borås

3:a Jack Lashley Kendal JC England

P17+81

1:a Robin Frosteforss Takedown Malmö

2:a Adam Gudjonsson Borlänge

3:a Niklas Meyer Vejas Hamburg

D-63

1:a Anna Bernholm Judo Gymnasiet

2:a Charlotte Locarini France

3:a Sofie Nilsson Trelleborg

3:a Rina Naess Bk Judo – Nor

D20-52

1:a Emma Barkeling Spif Stocholm

2:a Linnea Birnbo National Halmstad

3:a Kajsa Hild Lugi Lund

3:a Amy Nylander Judo Gymnasiet

D20-57

1:a Alexandra Weber Dansk Judo Union

2:a Hanna Liimatta Finland

3:a Karoliina Könonen Finland

3:a Evelina Lundahl Borås

D20-63

1:a Anna Bernholm Judo Gymnasiet

2:a Julia Hansson Borås

3:a Noora Pakkunainen Finland

3:a Maja Waltré Täby

D20-70

1:a Tine Mollerskov Dansk Judo Union

2:a Frida Karlsson Judo Gymnasiet

3:a Anna Svensson Gak Enighet Malmö

3:a Caroline Österman National Halmstad

H20-55

1:a Thomas Jensen Dansk Judo Union

2:a Paul Koenig British Judo Team

3:a Linus Wasseng Judo Gymnasiet

3:a Magomed Futijev Finland

H20-60

1:a Kane Charig British Judo Team

2:a Benjamin Guest British Judo Team

3:a Liam Franklin British Judo Team

3:a Markus Luczak Lugi Lund

H20-66

1:a Måns Tillman Frövi

2:a Micael Larsson Sundsvall

3:a Bruno Culo Bnh Bosnia-Herzegovina

3:a Marcus Hannerz Dansk Judo Union

H20-73

1:a Jean Jellesmark Dansk Judo Union

2:a Owen Livesey British Judo Team

3:a Marcus Madar Gak Enighet

3:a Per Krönander Judo Gymnasiet Malmö

H20-81

1:a Conny Isgren Frövi

2:a Tom Walker British Judo Team

3:a Robert Van Der Wal Sportschool Poelstra JC Holland

3:a Tor Nachtweij Lidköping

H20-90

1:a Frederik Thordal-Jörgensen Dansk Judo Union

2:a Joakim Dvärby Sundsvall

3:a Karl Andre Reichelt Norway Judo Team

3:a Craig Holmes British Judo Team

H20-100

1:a Lars Dinjens Judoschool Veendam Holland

2:a Artur Hodabashian Göteborgs Judoklubb

3:a Jonas Söderblom Västervik

D-52

1:a Katrine Hofstad Norge

2:a Christine Hedman Nacka

3:a Amy Nylander Judo Gymnasiet

Tävlingsledare

Peo Österman

0705-18 72 33

Uppdaterad: 04 MAJ 2008 20:07 Skribent: Håkan Gudjonsson

Sökes: Sponsorer !

Finnes: Guld & Silverpaket. 

Vill du synas här?

 för mer info : This is a mailto link

 

 sisu_webb_if_190x190_samverkan

 

 

 

 

Postadress:
Borlänge JC - Judo
Box 19
78121 Borlänge

Besöksadress:
Kampsportens Hus,, Teknikergatan 1
78170 Borlänge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info