Hoppa till sidans innehåll

Oxelesund 5/4


Oxelösunds Judoklubb

RESULTAT FRÅN JUDOTÄVLINGEN

"Sörmlandsträffen"

Datum: 2008-04-05

Damer -52 kg

1. Karin Hermansson, 1D Lugi Judoklubb

2. Christine Hedman, 1k Nacka Judoklubb

3. Sofie Damberg, 1D Borlänge Judoklubb

3. Burcu Karahan, 2k Gävle Judo Club

Damer -57 kg

1. Jennie Andréason, 1D Staffanstorps Judoklubb

2. Ida Lindmark, 2k Lugi Judoklubb

3. Jennifer Gourlay Uvesten, 1k Kristinehamns Judoklubb KFUM

3. Sofia Lehtonen, 2k Chikara Helsinki

Damer -63 kg

1. Riia Turpela, 1D Tapanilan Erä

2. Anna Ilesjö, 1D Judo Club Sundsvall

3. Carolina Gonzalez, Malmö Budokan Judoklubb

3. Mona Jacobsen, Norsk Judo

Herrar -60 kg

1. Thanh Le Chi, 2k Finn-Fighters´s Club

2. Daniel Caro, 1D Stockholmspolisens IF Judo

3. Patrik Haddad, 1D IK Södra judo

3. Linus Wasseng, 1k Oxelösunds Judoklubb

Herrar -66 kg

1. Jarno Rauhala, Chikara

2. Michell Dahlin, 1D IK Södra judo

3. Alexander Marteleur, 1k Lerums Judoklubb

3. Juho Nurminen, 1k Jukara

Herrar -73 kg

1. Alireza Parchami, 2D Stockholmspolisens IF Judo

2. Marcus Thunstedt, 1k IK Södra judo

3. Jimmy Decker, 1D Kitana Judo Åkersberga

3. Samuli Havas, 1k Tikkurilan Judokat

Herrar -81 kg

1. Niklas Pettersson, 1D IK Södra judo

2. Aslanov Botir, 2k Judo Club Sundsvall

3. Cato Aspmo, 1D Storfors Judoklubb

3. Erik Sjulander, 1D Uppsala Judoklubb

JudoInlottning 3.2

Sida 1 av 6

RESULTAT FRÅN JUDOTÄVLINGEN

"Sörmlandsträffen"

Datum: 2008-04-05

Herrar -90 kg

1. Joakim Dvärby, 1k Judo Club Sundsvall

2. Jek Izmailizade, 1D Frövi Judoklubb

3. Jari Malm, 1D Saltsjö Judoklubb

3. Jonas Hafeez, 1k Stockholmspolisens IF Judo

Herrar -100 kg

1. Niklas Lindblom, 3D Stockholmspolisens IF Judo

2. Peder Pedersen, 2D Judo Club Sundsvall

Flickor U15 -40 kg

1. Viktoria Nilsson, 3k Judo Club Sundsvall

2. Alexandra Barton, 3k Kirkkonummen JS

3. Anniina Jokinen, 3k Nummelan Judo

3. Greta Brydolf, 3k Saltsjö Judoklubb

Flickor U15 -48 kg

1. Mathilda Wallén, 3k Täby Judoklubb

2. Karin Holmberg, 2k Lindome Judoklubb

3. Michelle Westin, 5k Kristinehamns Judoklubb KFUM

3. Camilla Lindström, 2k Borlänge Judoklubb

Flickor U15 -52 kg

1. Emma Carlsson, 2k IK Södra judo

2. Tilda Avensson, 2k Södertälje Judoklubb

3. Beata Gradin, 3k Judo Club Sundsvall

3. Heidi Sáren, 4k Tapanilan Erä

Flickor U15 -57 kg

1. Sofia Blom, 2k Landvetter Judoklubb

2. Felicia Olsson, Malmö Budokan Judoklubb

3. Angelica Schåman, 4k Åland Jk

Flickor U17 -48 kg

1. Jennifer Malmberg, 2k Borlänge Judoklubb

2. Linnea Sonevik, Bollnäs Judo Club

3. Cecilia Anderson, 2k Landvetter Judoklubb

Flickor U17 -52 kg

1. Sanna Valtanen, 2k Judo-Kan

2. Malin Östling, 3k Norrköpings Judoklubb

3. Tilda Tillman, 2k Frövi Judoklubb

Flickor U17 -57 kg

1. Fanny Malmborg, 2k Staffanstorps Judoklubb

2. Linnea Wiberg, 1k Staffanstorps Judoklubb

3. Hanna Seppä, 3k Chikara

3. Astrid Appert-Lund, 2k Norrköpings Judoklubb

JudoInlottning 3.2

Sida 2 av 6

RESULTAT FRÅN JUDOTÄVLINGEN

"Sörmlandsträffen"

Datum: 2008-04-05

Flickor U17 -63 kg

1. Marie Thue Holm, Norsk Judo

2. Anna Björk, 1k Judo Club Sundsvall

3. Henny Gabert, Stockholmspolisens IF Judo

3. Victoria Hansson, Malmö Budokan Judoklubb

Pojkar U15 -38 kg

1. Joel Mankowitz, 3k Täby Judoklubb

2. Lukas Hammarström, 3k Söderhamns Judoklubb

3. Marcus Nilsson, 2k Oxelösunds Judoklubb

3. LukasBerglund, 3k Borlänge Judoklubb

Pojkar U15 -42 kg

1. Arttu Määttä, 3k Judo-Kan

2. Ville Manninen, 3k Nokia Judo

3. Elias Noren, 3k Söderhamns Judoklubb

3. David Lundgren, 3k Staffanstorps Judoklubb

Pojkar U15 -46 kg

1. Stian Bakken, Norsk Judo

2. Rene Villanello, 2k Chikara

3. Kevin Blixt, 3k Staffanstorps Judoklubb

3. Eetu Laaksonen, 3k Kirkkonummen JS

Pojkar U15 -50 kg

1. Carl Mikael Widman, 2k Täby Judoklubb

2. Semi Salmi, 3k Hämeelinna Jk

3. Robin Neijman, 2k Judo Club Sundsvall

3. Matias Koivusaari, 3k Hämeelinna Jk

Pojkar U15 -55 kg

1. Klaus Verlin, 3k Hontai Judo

2. Marcus Åslin, 2k Judo Club Sundsvall

3. Victor Allansson, 2k Östersunds Judoklubb

3. Eliott Schilke, 2k Solna Judoklubb

Pojkar U15 -60 kg

1. Remo Villanello, 2k Chikara

2. Jonas Björktorp, 2k Borlänge Judoklubb

3. Markus Andér, 2k Arashi

3. Leonardo Eriksson, 2k IK Södra judo

Pojkar U15 -66 kg

1. Tuomas Halme, 3k Chikara

2. Mattias Enström, 2k Karlstads Judoklubb

3. Emil Mattsson, 2k IK Södra judo

3. Robin Persson, Åtvidabergs Judoklubb

JudoInlottning 3.2

Sida 3 av 6

RESULTAT FRÅN JUDOTÄVLINGEN

"Sörmlandsträffen"

Datum: 2008-04-05

Pojkar U17 -50 kg

1. Simon Aas, Norsk Judo

2. Kettil Hällje, 1k Stockholmspolisens IF Judo

3. Alexsi Mikkola, 3k Hontai Judo

3. Faye Njie, 2k Chikara Helsinki

Pojkar U17 -55 kg

1. Aapo Hiilamo, 2k Chikara Helsinki

2. Sivert Eimhjelen, Norsk Judo

3. Joel Ollikainen, 2k Meido-kan

3. Sampsa Koivulahti, 2k Hämeelinna Jk

Pojkar U17 -60 kg

1. Henri Simonen, 2k Meido-kan

2. Tommy Macias, 1k Saltsjö Judoklubb

3. Mathias Miletic, Team Judo Göteborg

3. Frederik Gourlay Uvesten, 1k Kristinehamns Judoklubb KFUM

Pojkar U17 -66 kg

1. Christian Borghesi, 1k Team Judo Göteborg

2. Lalli Nuorteva, 2k Hämeelinna Jk

3. Christian Åhlund, 2k Söderhamns Judoklubb

3. Niko Mikkola, 2k Chikara Helsinki

Pojkar U17 -73 kg

1. Adam Westman, 1D IK Södra judo

2. Filip Nilsson, 1k Ljusdals Judo Club

3. Joakim Groth, 1D IK Södra judo

3. Benjamin Stoffel, 2k Stockholmspolisens IF Judo

Pojkar U17 -81 kg

1. Jacob Björktorp, 1k Borlänge Judoklubb

2. Hampus Glans, Borås Judoklubb

3. Pontus Pettersson, 2k Bålsta Judoklubb

3. Christoffer Fagerhill, 2k Frövi Judoklubb

Pojkar U15 +66 kg

1. Elias Tapio, 3k Bodonos

2. Sebastian Fagerhill, 4k Frövi Judoklubb

3. Jonathan Fagerhill, 5k Frövi Judoklubb

Pojkar U17 -46 kg

1. Ville Korkeila, 3k Judo-Kan

2. Robin Lööf, 1k Täby Judoklubb

3. Pontus A. Bäcq, 4k Mölndals Judoklubb

Damer +70 kg

1. Liisi Kirsipuu, 1k Estland

2. Laura Lind, 2k Chikara

3. Sandra Bark, Borås Judoklubb

JudoInlottning 3.2

Sida 4 av 6

RESULTAT FRÅN JUDOTÄVLINGEN

"Sörmlandsträffen"

Datum: 2008-04-05

Extra priser

Extrapriser fin judo.

Matilda Wallén FU15 -48kg

Arttu Määttä PU15 -42kg

Fanny Malmborg FU17 -57kg

Simon Aas PU17 -50kg

Riia Turpela, D-63kg

Than Le Chi H-60kg

Samili Havas H-73kg

Resutat klubbar G S B P

1 IK Södra judo 3 2 4 17

2 Chikara 3 2 1 14

Ingemar Ivarsson

Tävlingsledare

Norra Malmgatan 6

613 32 OXELÖSUND

0155 31818 / 070 5106373

JudoInlottning 3.2

Sida 6 av 6
Uppdaterad: 28 APR 2008 13:57 Skribent: Håkan Gudjonsson

Sökes: Sponsorer !

Finnes: Guld & Silverpaket. 

Vill du synas här?

 för mer info : This is a mailto link

 

 sisu_webb_if_190x190_samverkan

 

 

 

 

Postadress:
Borlänge JC - Judo
Box 19
78121 Borlänge

Besöksadress:
Kampsportens Hus,, Teknikergatan 1
78170 Borlänge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info