Hoppa till sidans innehåll

Pokaljakten 081025


-27 kg
1:a William Tostemar LJK
2:a Janina Axelsson, Borlänge JC
3:a Petra Dahlstrand, Långshyttan JK

-29 kg
1:a William Lehnberg, Borlänge JC
1:a Josef Andersson, Långshyttan JK
2:a Jakob Gustafsson LJK
3:a Anton Öman Borlänge JC
- 30 kg
1:a Emma Nilsson, Borlänge JC
2:a Patricia Ollander, Borlänge JC
3:a Emilia Berg, LJK


- 32 kg
1:a Karl-Fredrik Tostemar, LJK
2:a Ivar Runevik, Borlänge JC
3:a Jordar Sofiasson, Långshyttan JK
4:a Oskar Olsson, Borlänge JC
5:a Lukas Hanis, Gustafs Judo
- 33 kg
1:a Edvin Jansson, LJK
2:a Alexander Ernström, LJK

3:a Viktor Snöbross, Gustafs Judo


- 36 kg
1:a Gustav Björk, LJK
2:a Anders Mannerstedt, LJK

3:a Daniel Sjöblom, Gustafs Judo
4:a Lukas Jalmarsson, Borlänge JC
5:a Erik Dahlman, LJK
- 45 kg
1:a Tuva Gustafsson Gustafs, Judo
2:a Emma Lööf, LJK
3:a Malin Lööf, LJK

4:a Marielle Andersson, Långshyttan JK
5:a Mathilda Iverssen, Gustafs Judo
- 54 kg
1:a Oskar Wiberg, LJK
2:a Anton Björk, LJK

3:a Martin Granberg, Borlänge JC


- 70 kg
1:a Leif Eriksson, LJK
2:a Vanja Iverssen, Gustafs Judo
3:a Mattias Iverssen, Gustafs Judo
Pokaljakten, Gustafs 081012
Grupp 9
1:a Lukas Berglund, Borlänge JC
2:a Daniel Sjöblom Gustafs Judo
2:a Max Wikström Borlänge JC
3:a Anders Mannerstedt LJK
Grupp 11
1:a Leif Eriksson, LJK
2:a Mattias Iversen, Gustafs Judo


Norrcup, Borlänge 080920
Kategori U15/P -55 kg
1:a Marcus Åslin, 2k, Judo Sundsvall
2:a Robin Neijman, 2k, Judo Sundsvall
3:a Anton Björk, 3k, LJK
3:a Isak Bergfalk, 2k, Borlänge JC
Pokaljakten, Gustafs 080913
Grupp 3
1:a Noel Lagnelius, Gustafs Judo
2:a Alexander Ernström, LJK
3.a Simon Fredriksson, Gustafs Judo
4:a Emma Björktorp, Borlänge JC
Grupp 5
1:a Simon Ernström, LJK
2:a Lukas Berglund, Borlänge JC
3:a Henrik Rhenberg, Borlänge JC
4:a Sabina Nygårds, Borlänge JC
Klubbtävling, 080530
Small
1:a Leif Chang
2:a Albin Norén
3.a Emilia Berg

Medium
1:a Alexander Ernström
2:a Edvin Jansson
3:a Hugo Abrahamsson
3:a Anton Eriksson
Large
1:a Gustav Björk
2:a Emma Lööf
3:a Malin Lööf
3:a Anders Mannerstedt
XL
1:a Leif Eriksson
2:a Oskar Wiberg
3:a Simon Ernström
3:a Anton Björk
DM, Borlänge 080524
U 17, 60 kg
1:a Leif Eriksson, LJK
2:a Kent Hellström, Rättviks JK
3:a Filip Westling, Gustafs Judo

U15, 56 kg
1:a Isak Bergfalk, Borlänge JC
2:a Daniel Gustafsson, Leksands JK
3:a Johannes Thydén, Rättviks JK
4:a Anton Björk, LJK
U15, 51 kg
1:a Camilla Lindström, Borlänge JC
2:a Simon Ernström, LJK
3:a Tobias Andersson, Långshyttan JK
U15, 36 kg
1:a Lukas Berglund, Borlänge JC
2:a Marcus Öhman, Leksands JK
3:a Gustav Björk, LJK
U13, 44 kg
1:a Tommie Blad, Borlänge JC
2:a Felix Sjöblom, Leksands JK
3:a Emma Lööf
U13, 40 kg
1:a Joakim Granlund, Rättviks JK
2:a Malin Lööf, LJK
3:a Max Wikström, Borlänge JC
U11, 32 kg
1:a Noel Lagnelius, Gustafs Judo
2:a Daniel Sjöblom, Långshyttan JK
3:a Alexander Ernström, LJK
U11, 28 kg
1:a Edvin Jansson, LJK
2:a Jonas Hellström, Rättviks JK
3:a Josef Andersson, Långshyttan JK
Dalaträffen, Borlänge 080426
-28 kg U11
1:a Alexander Ernström, LJK
2:a Jonas Hellström, Rättviks JK
3:a Emma Nilsson, Borlänge JC
4:a Josef Andersson, Långshyttan JK
-34 kg U11
1:a Noel Lagnelius, Gustafs Judo
2:a Emma Björktorp, Borlänge JC
3:a Gustav Björk, LJK
4:a Kalle Granberg, Borlänge JC
-36 kg U11
1:a Markus Öhman, Leksands JK
2:a Anders Mannerstedt, LJK
3:a Alvin Zedendahl, Rättviks JK
4:a Anton Thomasson, Borlänge JC

-42 kg U13
1:a Emma Lööf, LJK
2:a Joakim Granlund, Rättviks JK
3:a Malin Lööf, LJK
4:a Oscar Halling, Rättviks JK
4:a Marielle Andersson, Långshyttan JK
-46 kg U15
1:a Simon Ernström, LJK
2:a Lukas Berglund, Borlänge JC
3:a Henrik Renberg, Borlänge JC

-56 kg U15
1:a Daniel Gustafsson, Leksands JK
2:a Jonathan Reimertz, Gustafs Judo
3:a Anton Björk, LJK
4:a Hugo Zedendal, Rättviks JK
-60 kg U17
1:a Jonas Björktorp, Borlänge JC
2:a Kent Hellström, Rättviks JK
3:a Leif Eriksson, LJK
4:a Camilla Lindström, Borlänge JC
Pokaljakten, Ludvika 080413
-26 kg Vit-Gul
1:a Josef Andersson, Långshyttan JK
2:a Emma Nilsson, Borlänge JC
3:a Janina Axelsson, Borlänge JC
-30 kg Vit
1:a Edvin Jansson, LJK
2:a Anton Eriksson, LJK

3:a Fred Nyberg, Gustafs Judo
-33 kg Gul
1:a Anders Mannerstedt, LJK
2:a Alexander Ernström, LJK

3:a Felix Nygårds, Borlänge JC
4:a Anton Thomasen, Borlänge JC
-34 kg Vit
1:a Simon Fredriksson, Gustafs Judo
2:a Lukas Jalmarsson, Borlänge JC
3:a Kalle Granberg, Borlänge JC

-36 kg Gul-Orange
1:a Noel Lagnelius, Gustafs Judo
2:a Marcus Öhman, Leksand JK
3:a Emma Björktorp, Borlänge JC
3:a Robin Österberg, Borlänge JC
4:a Anna Sandin, Borlänge JC
-40 kg Vit-Gul
1:a Andreas Ollander, Borlänge JC
2:a Felix Sjöblom, Leksand JK
3:a Matilda Iversen, Gustafs Judo
4:a Marielle Andersson, Långshyttan JK

-42 kg Gul-Orange
1:a Emma Lööf, LJK
2:a Malin Lööf, LJK

2:a Tuva Gustafsson, Gustafs Judo
-45 kg Orange-Grön
1:a Lukas Berglund, Borlänge JC
2:a Henrik Rhenberg, Borlänge JC
3:a Martin Granberg, Borlänge JC
-49 kg Orange-Grön
1:a Simon Ernström, LJK
1:a Tobias Andersson, Långshyttan JK
2:a Sabina Nygårds, Borlänge JC
-53 kg Orange-Grön
1:a Anton Björk, LJK
2:a Isabelle Westlund, Långshyttan JK
3:a Adrian Axelsson, Borlänge JC
-60 kg Orange-Grön
1:a Leif Eriksson, LJK
2:a Johan Lagnelius, Gustafs Judo
3:a Mattias Iversen, Gustafs Judo



Pokaljakten, Gustafs 080329
-33 kg Gul-Orange
1:a Noel Lagnelius Gustafs Judo
2:a Gustaf Björk, LJK
3:a Anders Mannerstedt, LJK


-57 kg Orange-Grön
1:a Leif Eriksson, LJK
2:a Anton Björk, LJK

3:a Tobias Andersson, Långshyttan JK
4:a Adrian Axelsson, Borlänge JC
Dalaträffen, Borlänge 080315
Kategori -32 kg
1:a Alexander Ernström, LJK
2:a Felix Nygårds, Borlänge JC
3:a Anton Thomasson, Borlänge JC
Kategori -32,5 kg
1:a Noel Lagnelius, Gustafs Judo
2:a Gustaf Björk, LJK
3:a Daniel Sjöblom, Långshyttan JK
Kategori -44 kg
1:a Tommie Blad, Gustafs JK
2:a Simon Ernström, LJK
3:a Henrik Rehnberg, Borlänge JC

Pokaljakten, Gustafs 080308
-31 kg Orange
1:a Noel Lagnelius Gustafs JK
2:a Gustaf Björk, LJK
3:a Alexander Ernström, LJK

4:a Daniel Sjöblom Långshyttan JK
5:a Johan Hellgren Gustafs JK
-42 kg Grön
1:a Tommie Blad, Gustafs JK
2:a Anton Björk, LJK
3:a Anton Astré Borlänge JC
4:a Lukas Berglund Borlänge JC

Dalaträffen, Borlänge 080126
U11 -32,5 kg
1:a Daniel Sjöblom, Borlänge JC
2:a Gustav Björk, LJK
3.a Anna Sandin, Borlänge JC
4:a Emma Börktorp, Borlänge JC
U11 -34 kg
1:a Felix Ohre Sandberg, LJK
2:a Simon Fredriksson, Gustafs Judo
3:a Ulf Lidegran, Rättviks JK
4:a Kalle Granberg, Borlänge JC
U11 -36 kg
1:a Angela Camuto, Borlänge JC
2:a Alvin Zedendahl, Rättviks JK
3:a Anders Mannerstedt, LJK
4:a Johan Hellgren, Gustafs Judo
5:a Elias Lundqvist, Gustafs Judo
U11 41 kg
1:a Emma Lööf, LJK
2:a Malin Lööf, LJK
3:a Ronja Ottosson, Gustafs Judo
4:a Marielle Andersson, Långshyttan JK
5:a Tilda Lagnelius, Gustafs Judo
U13 45 kg
1:a Tommie Blad, Borlänge JC
2:a Simon Ernström, LJK
3:a Martin Granberg, Borlänge JC
4:a Henrik Renberg, Borlänge JC
5:a Sebastian Sundberg, Borlänge JC

 

Ludvika Judoklubb

 
Upp
Uppdaterad: 07 NOV 2008 13:34 Skribent: Håkan Gudjonsson

Sökes: Sponsorer !

Finnes: Guld & Silverpaket. 

Vill du synas här?

 för mer info : This is a mailto link

 

 sisu_webb_if_190x190_samverkan

 

 

 

 

Postadress:
Borlänge JC - Judo
Box 19
78121 Borlänge

Besöksadress:
Kampsportens Hus,, Teknikergatan 1
78170 Borlänge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info