Hoppa till sidans innehåll

Skol SM(Högstadiecupen)


GULD:

1:a Jennifer Malmberg Borlänge Judoklubb

1:a Jakob Björktorp  Borlänge Judoklubb
SILVER:
2:a Jonas Björktorp  Borlänge Judoklubb

2:a George Johansson  Borlänge Judoklubb

2:a Adam Gudjonsson  Borlänge Judoklubb

BRONS:

3:a Camilla Lindström Borlänge JK

3:a Joakim Berglund  Borlänge Judoklubb

 

Resultatlista Högstadiecupen 2008, Frövi

Flickor U15

-36 kg

1:a Therese Månesköld Borås JK
2:a Frida Wiberg  Staffanstorp Judoklubb
3:a Julia Kolbäck  Judo Sundsvall

-40 kg

1:a Victoria Nilsson  Judo Sundsvall
2:a Lova Rosenqvist  Lindome JK
3:a Johanna Rehn  Frövi JK

-44 kg

1:a Anna Estefors  Judo Sundsvall
2:a Jelena Jelic  GAK Enighet
3: Mimmi Göl   Malmö Budokan

-48 kg

1:a Elin Eklund  JK National
2:a Sandra Lindblom  Lindome JK
3:a Camilla Lindström Borlänge JK
3:a Karin Holmberg  Lindome JK

-52 kg

1:a Emma Carlsson  IK Södra
2:a Amanda Smedberg Staffanstorp Judoklubb
3:a Jennifer Andersson Lindome JK
3:a Tilda Avesson  Södertälje JK

-57 kg

1:a Malin Holmgren  Lerums JK
2:a Sofie Eriksson  Söderhamns Judoklubb
3:a Ebba Glaas  Ljusdals Judoklubb
3:a Emma Walin  Gullmarens Judoklubb

-63 kg

1:a Victoria Hansson  Malmö Budokan
2:a Elin Broström  Molkom JK
3:a Ina Pettersson  Färgelanda JK


Flickor U17

-48 kg

1:a Jennifer Malmberg Borlänge Judoklubb
2:a Linnea Sonevik  Bollnäs Judoklubb
3:a Malin Gustavsson  Skinnsbergs Judoklubb

-52 kg

1:a Malin Östling  Norrköping Judoklubb
2:a Tilda Tillman  Frövi JK
3:a Felicia Melin  Malmö Budokan

-57 kg

1:a Elizeth Eriksson  IK Södra
2:a Fanny Malmborg  Staffanstorp Judoklubb
3:a Carla Adriasola  Nacka Judo
3:a Henny Gabert  SPIF

-63 kg

1:a Sofie Björklund  Södertälje JK
2:a Linda Ivering  Södertälje JK
3:a Michelle Nilsson  Staffanstorp Judoklubb
3:a Emma Böttern  Lugi Judo

-70 kg

1:a Cajsa Simonsen  GAK Enighet
2:a Sandra Bark  Borås JK
3:a Jennie Åhlund  Söderhamms Judoklubb

Pojkar U15

-38 kg

1:a Lukas Hammarström Söderhamns Judoklubb
2:a Liam Langarap  Frövi JK
3:a Yekta Keskin  Rimbo Judoklubb

-42 kg

1:a Joel Mankowitz  Täby Judoklubb
2:a Andreas Lindqvist  Frövi JK
3:a David Lundgren  Staffanstorp Judoklubb
3:a Emil Westlund  Söderhamns Judoklubb

-46 kg

1:a Kevin Blixt  Staffanstorp Judoklubb
2:a Kasper Edblom  Knivsta Judoklubb
3:a Pontus Lund  Judo Sundsvall
3:a Albert Salling  Kristianstads Judoklubb

-50 kg

1:a Carl-Mikael Widman Täby Judoklubb
2:a Robin Neijman  Judo Sundsvall
3:a Victor Lindblad  Saltsjö Judoklubb
3:a Pontus Berglund  Täby Judoklubb

-55 kg

1:a Viktor Allansson  Östersunds Judoklubb
2:a Elliot Schilke  Solna Judoklubb
3:a Hannes Westenius  Lugi Judo
3:a Tore Walhiem  Uppsala JK

-60 kg

1:a Leonardo Eriksson IK Södra
2:a Jonas Björktorp  Borlänge Judoklubb
3:a Jakob Von Rosen  Kristianstads Judoklubb
3:a Johannes Ulmefors Stenungsunds Judoklubb

-66 kg

1:a Emil Matsson  IK Södra
2:a Robert Larsson  Frölunda Judoklubb
3:a Mattias Enström  Karlstad Judoklubb
3:a Robin Persson  Åtvidaberg Judoklubb

+66 kg

1:a Sebastian Fagerhill Frövi JK
2:a Jonathan Fagerhill  Frövi JK
3:a Timmy Eklund  Frövi JK

Pojkar U17

-46 kg

1:a Robin Lööf  Täby Judoklubb
2:a Pontus Ågren  Knivsta Judoklubb
3:a Joakim Berglund  Borlänge Judoklubb

-50 kg

1:a Mahmod Alkatib  GAK Enighet
2:a Simon Fernholm  GAK Enighet
3:a Filip Lind   Norrköpings Judoklubb

-55 kg

1:a Fredrik Sköld  Söderhamns Judoklubb
2:a Sverker Sjöberg  Solna Judoklubb
3:a Tobias Eliasson  GAK Enighet
3:a Jonas Claesson  Allingsås JK

-60 kg

1:a Tommy Macias  Saltsjö Judoklubb
2:a Per Nyblom  Norrköpings Judoklubb
3:a Mattias Miletic  Team Judo Göteborg
3:a Fredrik Gourlay-Ulve Kristinehamns Judoklubb

-66 kg

1:a Fredrik Dalh  Allingsås Judoklubb
2:a George Johansson  Borlänge Judoklubb
3:a Olle Mattsson  IK Södra
3:a Erik Ahlgren   Söderhamns Judoklubb

-73 kg

1:a Dennis Karlsson  IK Södra
2:a Adam Westman  IK Södra
3:a Axel Kmblad  Lugi Judo
3:a Richard Nachtweij  Lidköpings BK-Judo

-81 kg

1:a Jakob Björktorp  Borlänge Judoklubb
2:a Adam Gudjonsson  Borlänge Judoklubb
3:a Christoffer Fagerhill Frövi
3:a Hampus Glans  Borås JK

+81 kg

1:a Carl Lidén   Stenungsunds Judoklubb
2:a Björn Gunnarsson  Judo Sundsvall
3:a Kim Ludviksson  Skinnsbergs Judoklubb

Bästa Tjej

U15 Malin Holmgren Lerum Judoklubb
U17 Fanny Malmborg Staffanstorp Judoklubb

Bästa Kille

U15 Robin Neijman Judo Sundsvall
U17  Tommy Macias Saltsjö JK

 

Uppdaterad: 15 MAJ 2008 08:40 Skribent: Håkan Gudjonsson

Sökes: Sponsorer !

Finnes: Guld & Silverpaket. 

Vill du synas här?

 för mer info : This is a mailto link

 

 sisu_webb_if_190x190_samverkan

 

 

 

 

Postadress:
Borlänge JC - Judo
Box 19
78121 Borlänge

Besöksadress:
Kampsportens Hus,, Teknikergatan 1
78170 Borlänge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info