Hoppa till sidans innehåll

Dalaträffen 090321


Resultat från Dalaträffen

Kampsportens Hus, Borlänge 21 mars 2009

U11

25 kg

1:a Robin Eriksson Skinskatteberg

2:a Alexander Lindqvist Leksand

3:a Filip Lotvinen Skinskatteberg

3:a Isac Blad Gustafs

26 kg

1:a Jonas Hällström Rättvik

2:a Emil Holmberg Långshyttan

3:a Viktor Hagman Falun

28 kg

1:a Emil Westman Skinskatteberg

2:a Jordar Sofiasson Långshyttan

3:a Oscar Andersson Falun

3:a Hugo Kenger Falun

29 kg

1:a Matilda Hellström Skinskatteberg

2:a Petra Dahlström Långshyttan

3:a Fanny Sundberg Borlänge

3:a Emelie Fernlund Borlänge

30 kg

1:a Calle Nahlbom Borlänge

2:a Anton Öhman Borlänge

3:a Lukas Hanis Gustafs

3:a Jacob Jansson Skinskatteberg

3:a Niels Spierings Skinskatteberg

36 kg

1:a Anton Larsson Ludvika

2:a Johanna Engberg Skinskatteberg

3:a Amanda Asp Gustafs

3:a Tim Lundgren Skinskatteberg

34kg

1:a Ivar Runvik Borlänge

2:a Josef Andersson Långshyttan

3:a Oscar Eriksson Skinskatteberg

3:a Linus Sundberg Borlänge

50 kg

1:a Tim Niemi Skinskatteberg

2:a Jesper Berglind

Eklind Falun

3:a Anton Tillman Gustafs

3:a Jacob Rooth Skinskatteberg

3:a Matilda Iversen Gustafs

orange

30 kg

1:a Alexander Ernström Ludvika

2:a Emma Nilsson Borlänge

36 kg

1:a Daniel Sjöblom Gustafs

2:a Noel Lagnelius Gustafs

3:a Filip Widerström Mölntorp

3:a Anna Sandin Borlänge

3:a Emma Björktorp Borlänge

40 kg

1:a Anders Mannerstedt Ludvika

2:a Tilda Lagnelius Gustafs

3:a Marielle Andersson Långshyttan

U13

40 kg

1:a Marcus Öhman Borlänge

2:a Jonatahan Eriksson Skinskatteberg

3:a Arten Los Falun

47 kg

1:a Tommi Blad Borlänge

2:a Felix Sjöblom Borlänge

3:a Henrik Rhenberg Borlänge

55 kg

1:a Malin Lööf Ludvika

2:a Emma Lööf Ludvika

3:a Alva Hofberg Gustafs

U15

40 kg

1:a Fredrik Sjöblom Gustafs

2:a Jonathan Lindqvist Borlänge

3:a Lukas Berglund Borlänge

55 kg

1:a Eddie Karlsson Mölntorp

2:a Leif Eriksson Ludvika

3:a Daniel Gustafsson Borlänge

3:a Tobias Andersson Långshyttan

66 kg

1:a Kent Hellström Rättvik

2:a Stefan Eriksson Skinskatteberg

3:a Frida Lanhammar Falun

92 kg

1:a Georg Johansson Borlänge

2:a Patrik Johansson Mölntorp

3:a Kim Smedberg Skinskatteberg

3:a Tobias Mastokangas Ludvika

3:a Richard Wahlberg Ludvika

Borlänge 45 p

Skinskatteberg 36 p

Ludvika 28 p

Gustafs 22 p

Långshyttan 14 p

Rättvik 10 p

Mölntorp 9 p

Falun 8 p

Leksand 3 p

Uppdaterad: 30 MAR 2009 22:50 Skribent: Håkan Gudjonsson

Sökes: Sponsorer !

Finnes: Guld & Silverpaket. 

Vill du synas här?

 för mer info : This is a mailto link

 

 sisu_webb_if_190x190_samverkan

 

 

 

 

Postadress:
Borlänge JC - Judo
Box 19
78121 Borlänge

Besöksadress:
Kampsportens Hus,, Teknikergatan 1
78170 Borlänge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info