Hoppa till sidans innehåll

Finnish junior open 091128 i Kouvola


DG-36
1. Ustinia SKRIPKO Spartak Vyborg/RUS
2. Emilia KANERVA Kirkkonummen JS/FIN
3. Maiken HALME Chikara/FIN
3. Filippa WIDMAN Täby JK/SWE
DG-40
1. Inka VERLIN Hontai Judo/FIN
2. Sonja POKKA Byakuya/FIN
3. Ida ERIKSSON Molkom JK/SWE
3. Ksenia IVANOVA Spartak Vyborg/RUS
5. Elisa MÄKI Meido-kan/FIN
5. Mariya SNISARENKO Olimp/UKR
DG-44
1. Nonet HALME Chikara/FIN
2. Claudia MIETTINEN Bodonos/FIN
3. Samira KOIVULAHTI Hämeenlinnan JS/FIN
DG-52
1. Tove THANING Staffanstorps JK/SWE
2. Jessika HELLGREN Nummelan Judo/FIN
3. Alisa MELNICHENKO Olimp/UKR
3. Daria OREL Lenkai/RUS
DB-30
1. Emil NYKÄNEN Sakura/FIN
2. Nikita BOGOMAZOV Pobeda/RUS
3. Denis KUZNETSOV Karelia/RUS
3. Alexander SAVELJEV Spartak Vyborg/RUS
5. Matias SALA Nummelan Judo/FIN
5. Egor SILKIN Karelia/RUS
DB-34
1. Kirill AKIMOV Sambo-70/RUS
2. Samuli KOSKINEN Hämeenlinnan JS/FIN
3. Maxim MYLLYMÄKI Judo-Kan/FIN
3. Luukas SAHA Hämeenlinnan JS/FIN
5. Elis TORNIAINEN Maskun Tempo/FIN
5. Oskari MÄKINEN Nummelan Judo/FIN
DB-38
1. Ilja CHERNIHIVISKY Sdush/RUS
2. Artur TVAURI Jukara/FIN
3. Henri MÄÄTTÄ Judo-Kan/FIN
3. Christoffer MACIAS Saltsjö JK/SWE
5. Riku PALMROOTH Nokian Judo/FIN
5. Denis SHAYMARDANOV Sambo-70/RUS
DB-42
1. Maksim KUZMINSKIY Spartak Vyborg/RUS
2. Aku LAAKKONEN Meido-kan/FIN
3. Maxim BELENKO Sestroretsk/RUS
3. Carl Johan WIDMAN Täby JK/SWE
5. Vladislav SHERSTNEV Spartak Vyborg/RUS
5. Andrey REMEZ Spartak Vyborg/RUS
DB-46
1. Miikka HYÖTYLÄ Byakuya/FIN
2. Niklas LÖWBEER Nacka JK/SWE
3. Timo HEISKANEN Lahden JS/FIN
DB-50
1. Ilya KIREEV Tosno/RUS
2. Vladyslav TROY Olimp/UKR
3. Ruslan SHOKHANOV Sambo-70/RUS
DB-55
1. Alndrei PRONIN Sdush/RUS
2. Grigory TERTYCHNYY Sambo-70/RUS
3. Alexander ISVEKOV Spartak Vyborg/RUS
3. Tuomas MÄKÄRÄINEN Kajaanin JK/FIN
5. Anton SEPPÄ Kirkkonummen JS/FIN
5. Ruslan BACHAGAEV Sambo-70/RUS
DB+55
1. Henri HANNULA Hämeenlinnan JS/FIN
2. Oiva LAHTINEN Bodonos/FIN
3. Sami KANGAS Holjutai/FIN
CG-40
1. Kseniya PHILIPPOVA Spartak Vyborg/RUS
2. Ida ERIKSSON Molkom JK/SWE
3. Sonja POKKA Byakuya/FIN
CG-44
1. Frida WIBERG Staffanstorps JK/SWE
2. Nonet HALME Chikara/FIN
3. Anniina JOKINEN Nummelan Judo/FIN
3. Johanna REHN Judogymnasiet/SWE
CG-48
1. Alexandra BARTON Kirkkonummen JS/FIN
2. Pihla MATIKAINEN Maskun Tempo/FIN
3. Suvi OJANEN Maskun Tempo/FIN
CG-52
1. Madelene RUBINSTEIN Norway/NOR
2. Anni BERGMANN Mikkelin Judo/FIN
3. Linn NÄSLUND Tyresö Judo/SWE
CG-57
1. Heidi SARÉN Tapanilan Erä/FIN
2. Lina MATERNE Judogymnasiet/SWE
3. Veera KUUSISTO Nummelan Judo/FIN
CG-63
1. Solja KOMULAINEN Orimattilan JS/FIN
2. Meri RANTA Nummelan Judo/FIN
CB-34
1. Bogdan SEVAGIN Tosno/RUS
2. Vladimir POROKHIN Pobeda/RUS
CB-38
1. Henri MÄÄTTÄ Judo-Kan/FIN
2. Henri TUURALA Raision Ryhti/FIN
3. Jyri RAJANIEMI Nummelan Judo/FIN
CB-42
1. Amir RAMADAN Judo-Kan/FIN
2. Anniina JOKINEN Nummelan Judo/FIN
3. Oskari HIITTU Hämeenlinnan JS/FIN
3. Julius SALA Nummelan Judo/FIN
CB-46
1. Oskar TVAURI Jukara/FIN
2. Pyry HALONEN Meido-kan/FIN
3. Viktor SMEDBERG Staffanstorps JK/SWE
3. Samu KOIVULAHTI Hämeenlinnan JS/FIN
5. Saku RONKAINEN Oulun Judokerho/FIN
5. Saveli JAKOLEV Spartak Vyborg/RUS
CB-50
1. Ville MANNINEN Nokian Judo/FIN
2. Sture AURSNES Norway/NOR
3. Andrey YASHIN Pobeda/RUS
3. Arttu MÄÄTTÄ Judo-Kan/FIN
5. Magnus ANDERSSON Saltsjö JK/SWE
5. Andrey TOKAREV Spartak Vyborg/RUS
CB-55
1. Eetu LAAKSONEN Kirkkonummen JS/FIN
2. Alaeddin ALAEDDINE Judo-Kan/FIN
3. Henry KOLKKANEN Judo-Kan/FIN
3. Eemeli KANGASMÄKI Ju Shin Kan/FIN
5. Aatu LAAMANEN Kippon/FIN
5. Alex BORGHESI Lindome JK/SWE
CB-60
1. Pentti SUURHASKO Nokian Judo/FIN
2. Kevin BLIXT Staffanstorps JK/SWE
3. Matti JUOPPERI Kirkkonummen JS/FIN
3. Farukh RASHIDOV Rosich/RUS
5. Noa VON BAHR Staffanstorps JK/SWE
5. Aleksi TANTTU Lahden JS/FIN
CB-66
1. Victor ALLANSSON Östersund Judo/SWE
2. Lucas GISSBERG Judogymnasiet/SWE
3. Mika AUVINEN Tikkurilan Judokat/F
3. Dmitry IVANOV Tosno/RUS
5. Teemu KANGAS Holjutai/FIN
5. Belal ASADOV Tosno/RUS
CB+66
1. Markus-Petteri HAIKKONEN Fudoshin/FIN
2. Martin NILSSON Judogymnasiet/SWE
3. Georgy SEMENOV Pobeda/RUS
BG-44
1. Miia KAMBERG Kankaanpään Judokat/
2. Johanna REHN Judogymnasiet/SWE
BG-52
1. Susanna SAIRANEN Bodonos/FIN
2. Madelene RUBINSTEIN Norway/NOR
3. Jennifer MALMBERG Borlänge JK/SWE
3. Mathilda WALLÉN Täby JK/SWE
5. Camilla LINDSTRÖM Borlänge JK/SWE
5. Amanda SMEDBERG Staffanstorps JK/SWE
BG-57
1. Olga KONDRATENKO St Petersburg/RUS
2. Julie BYGDEVOLL Norway/NOR
3. Heidi SARÉN Tapanilan Erä/FIN
3. Cornelia LANDIN Staffanstorps JK/SWE
5. Jessica OLSSON Judogymnasiet/SWE
5. Karin HOLMBERG Lindome JK/SWE
BG-63
1. Jessica GLAAS Judogymnasiet/SWE
2. Solja KOMULAINEN Orimattilan JS/FIN
3. Victoria HANSSON Malmö Budokan/SWE
3. Elin BROSTRÖM Judogymnasiet/SWE
BG+63
1. Eline HELLAND Norway/NOR
2. Elena MAKSIMOVA Spartak Vyborg/RUS
3. Elin NYMAN Judogymnasiet/SWE
BB-50
1. Otto KOPONEN Joen Yawara/FIN
2. Arttu MÄÄTTÄ Judo-Kan/FIN
3. Evgeny MELNIK Lenkai/RUS
3. Alexander MOSIN Tcherepovets/RUS
BB-55
1. Semi SALMI Hämeenlinnan JS/FIN
2. Adam NORDLUND Judogymnasiet/SWE
3. Ville KORKEILA Judo-Kan/FIN
3. Faye NJIE Chikara/FIN
5. Eetu LAAKSONEN Kirkkonummen JS/FIN
5. Robin LÖÖF Täby JK/SWE
BB-60
1. Tore WALHEIM Uppsala JK/SWE
2. Ville YLITALO Meido-kan/FIN
3. Aleksi YLITALO Meido-kan/FIN
3. Aapo HIILAMO Chikara/FIN
5. Otto SIMOLA Chikara/FIN
5. Pierre SANDIN Borlänge JK/SWE
BB-66
1. Remo VILLANELLO Chikara/FIN
2. Jonas BJÖRKTORP Borlänge JK/SWE
3. Atte KOLEHMAINEN Bodonos/FIN
3. Klaus VERLIN Hontai Judo/FIN
5. Lucas WESTERLUND Judogymnasiet/SWE
5. Rasmus RINNE Kirkkonummen JS/FIN
BB-73
1. Oskar NYGREN Judogymnasiet/SWE
2. Petteri SULANDER Meido-kan/FIN
3. Igor MIKHAYLOV Tver/RUS
3. Lalli NUORTEVA Hämeenlinnan JS/FIN
5. Mattias ENSTRÖM Judogymnasiet/SWE
5. Viacheslav LAPKIN Lenkai/RUS
BB-81
1. Samuli VIITANEN Tampereen Judo/FIN
2. Christoffer NILSSON Judogymnasiet/SWE
3. Vladislav PETROV Lenkai/RUS
BB+81
1. Sebastian FAGERHILL Judogymnasiet/SWE
2. Oskari TOMMISKA Orimattilan JS/FIN
3. Tomi SEPPÄLÄ Kuusankosken JS/FIN
AG-52
1. Jennifer MALMBERG Borlänge JK/SWE
2. Uliana PASYNKOVA Rosich/RUS
3. Camilla LINDSTRÖM Borlänge JK/SWE
3. Mathilda WALLÉN Täby JK/SWE
5. Katarzyna SOKOL Judogymnasiet/SWE
5. Anastassia PETROVA Tosno/RUS
AG-57
1. Pinja HAUTANEN Joen Yawara/FIN
2. Evelina LUNDAHL Borås JK/SWE
3. Fanny MALMBORG Staffanstorps JK/SWE
AG-63
1. Julia HANSSON Borås JK/SWE
2. Victoria HANSSON Malmö Budokan/SWE
3. Katri NIEMINEN Jigotai/FIN
3. Jessica GLAAS Judogymnasiet/SWE
5. Julia TEIR Kristiinan Seudun Ju
5. Janika MYLLYMÄKI Lahden JS/FIN
AG-70
1. Frida KARLSSON Judogymnasiet/SWE
2. Mona JACOBSEN Norway/NOR
3. Rebecka NYMAN Judogymnasiet/SWE
3. Evelina SVENNINGSSON Halmstad/SWE
AB-55
1. Christian JOHANSSON Judogymnasiet/SWE
2. William BEIJER Lindome JK/SWE
3. Carl MALMQVIST Tyresö Judo/SWE
3. Carl Mikael WIDMAN Täby JK/SWE
AB-60
1. Anders ROBERTSSON Judogymnasiet/SWE
2. Magomed FUTIJEV Hämeenlinnan JS/FIN
3. Ilya RATNIKOV Olimpiyskie nadezdy/
3. Andreas ERLINGSON Judogymnasiet/SWE
AB-66
1. Michell DAHLIN IK Södra/SWE
2. Kim MALMBERG Borlänge JK/SWE
3. Evgeny SADOVNIKOV St Petersburg/RUS
3. Georgy TEMIROV St Petersburg/RUS
5. Toni KÖSSI Maskun Tempo/FIN
5. Frederik GOURLAY Judogymnasiet/SWE
AB-73
1. Mattias MÅRTENSSON Judogymnasiet/SWE
2. Yaroslav MALYSHEV St Petersburg/RUS
3. Olle MATTSSON IK Södra/SWE
3. Geroge JOHANSSON Judogymnasiet/SWE
5. Adam WESTMAN IK Södra/SWE
5. Tommy MACIAS Saltsjö JK/SWE
AB-81
1. Alexander THORELL Judogymnasiet/SWE
2. Jakob BJÖRKTORP Judogymnasiet/SWE
3. Jaakko ALLI Meido-kan/FIN
3. Topias IKÄVALKO Riihimäen JS/FIN
5. Vsevolod OGANEZOV Sestroretsk/RUS
5. Mikael LEHTO Maskun Tempo/FIN
AB-90
1. Viktor CARLSSON Judogymnasiet/SWE
2. Matias TIKKANEN Joen Yawara/FIN
3. Vesa-Matti AHOLA Tampereen Judo/FIN
AB+90
1. Christoffer FAGERHILL Judogymnasiet/SWE
2. Jesse JUSSILA Oulun Judokerho/FIN
3. Tuomas TOIKKA Kouvolan JS/FIN
Uppdaterad: 07 JUN 2016 20:28 Skribent: Martin Sjöblom

Sökes: Sponsorer !

Finnes: Guld & Silverpaket. 

Vill du synas här?

 för mer info : This is a mailto link

 

 sisu_webb_if_190x190_samverkan

 

 

 

 

Postadress:
Borlänge JC - Judo
Box 19
78121 Borlänge

Besöksadress:
Kampsportens Hus,, Teknikergatan 1
78170 Borlänge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info