Hoppa till sidans innehåll

J-SWOP 090926


GIRLS CADETS
-48kg
1. Jennifer MALMBERG, SWE
2. Laura KAKKO, FIN
3. Paula BORGONJE, NED
3. Anja LUNDING, DEN

-52kg
1. Elea de GANS, NED
2. Susanna SAIRANEN, FIN
3. Amanda SMEDBERG, SWE
3. Camilla LINDSTRÖM, SWE

-57kg
1. Moa JACOBSSON, SWE
2. Cornelia LANDIN, SWE
3. Iris IWEMA, NED
3. Mia SÖBERG, DEN

-63kg
1. Nete DEHLENDORFF, DEN
2. Viktoria HANSSON, SWE
3. Jessica GLAAS, SWE
3. Elin BOSTRÖM, SWE

-70kg
1. Eline HELLAND, NOR
2. Elin NYMAN, SWE
3. Emma BÖTTERN, SWE

BOYS CADETS
-50kg
1. Santeri LEPISTÖ, FIN
2. Håkon ASHINA, DEN
3. Arek MAKAREWICZ, POL
3. Anders KRABHOLM, DEN

-55kg
1. Konrad KLECUN, POL
2. Anders HVIDKAER, DEN
3. Faye NIJE, FIN
3. Kevin BLIXT, SWE

-60kg
1. Damian SZWARNOWIECKI, POL
2. Sampsa KOIVULATHI, FINLAND
3. Elliot SCHILKE, SWE
3. Mike KORVER, NED

-66kg
1. Ilija CIGANOVIC, SRB
2. Petteri SULANDER, FIN
3. Rasmus RINNE, FIN
3. Remo VILLANELLO, FIN

-73kg
1. Tommy MACIAS, SWE
2. Karol KURZEJ, POL
3. Ismet MURINA, SRB
3. Joery BIEKMANN, NED

-81kg
1. Michal PANKO, POL
2. Lasse AUTIO, FIN
3. Ville PONKILAINEN, FIN
3. Anders LARSSON, SWE

-90kg
1. Benjamin STOFFEL, SWE
2. Adam GUDJONSSON, SWE
3. Saevar ROBERTSSON, ISL
3. Jonathan FAGERHILL, SWE

WOMEN JUNIORS
-48kg
1. Paula BORGONJE, NED
2. Jennifer MALMBERG, SWE
3. Suzanne ZEGERS, NED

-52kg
1. Anni IKÄLÄ, FIN
2. Elea de GANS, NED
3. Katri KAKKO, FIN
3. Christine HEDMAN, SWE

-57kg
1. Mia HERMANSSON, SWE
2. Pinja HAUTANEN, FIN
3. Iris IWEMA, NED
3. Fanny MALMBORG, SWE

-63kg
1. Anna BERNHOLM, SWE
2. Julia HANSSON, SWE
3. Mona JACOBSEN, NOR
3. Mary NOOIJEN, NED

-70kg
1. Tina MÖLLERSKOV, DEN
2. Caroline TREDAL, DEN
3. Sara SELAK, SWE
3. Lisa Mari THORSDALEN, NOR

-78kg
1. Sidsel WRAA, DEN
2. Rebecka NYMAN, SWE
3. Jennie ÅHLUND, SWE

MEN JUNIORS
-55kg
1. Christian NORDLUND, SWE
2. Carl MALMQVIST, SWE
3. Adam NORDLUND, SWE
3. Damian SZTAL, POL

-60kg
1. Damian SZWARNOWIECKI, POL
2. Linus WASSBERG, SWE
3. Anders ROBERTSSON, SWE
3. Jonas FISCHER, SWE

-66kg
1. Michell DAHLIN, SWE
2. Veli Pekka SUOPAKÄRVI, FIN
3. Geir Sakse DANIELSSON, NOR
3. Fredrik GOURLAY, SWE

-73kg
1. Adam WESTMAN, SWE
2. George JOHANSSON, SWE
3. Juho NURMINEN, FIN
3. Vegard SAETER GRYTTING, NOR

-81kg
1. Conny Isgren, SWE
2. Alexander THORELL, SWE
3. Benjamin SKRETTIN, NOR
3. Martin JOHANSSON, SWE

-90kg
1. Matias TIKKANEN, FIN
2. Matias RISTIMELLA, FIN
3. Antti SAARI, FIN
3. Niels EVERS, NED

-100kg
1. Jonas SÖDERLBLOM, SWE
2. Chris MULUMBA, FIN
3. Christoffer FAGERHILL, SWE

+100
1. Kacper KAZIMIEROWICZ, POL
2. Doyle RICHESON, USA

 

BEST CADET
Ilija Ciganovic, SRB
Elea de Gans, NED

BEST JUNIOR
Adam Westman, SWE
Anna Bernholm, SWE

Uppdaterad: 07 JUN 2016 20:28 Skribent: Håkan Gudjonsson

Sökes: Sponsorer !

Finnes: Guld & Silverpaket. 

Vill du synas här?

 för mer info : This is a mailto link

 

 sisu_webb_if_190x190_samverkan

 

 

 

 

Postadress:
Borlänge JC - Judo
Box 19
78121 Borlänge

Besöksadress:
Kampsportens Hus,, Teknikergatan 1
78170 Borlänge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info