Hoppa till sidans innehåll

Shai competion 090926


http://www.shiai2008.com/

 

Matchresultat

Grupp Judoka 1 Judoka 2 Segrare Poäng
U11 Grupp A 01 Sean Wennerland oscar jonsson Sean Wennerland 10
U11 Grupp A 01 carl johansson Simon Kronqvist Simon Kronqvist 10
U11 Grupp A 01 Sean Wennerland carl johansson carl johansson 1
U11 Grupp A 01 oscar jonsson Simon Kronqvist oscar jonsson 10
U11 Grupp A 01 Sean Wennerland Simon Kronqvist Simon Kronqvist 10
U11 Grupp A 01 oscar jonsson carl johansson carl johansson 10
U11 Grupp A 02 Charlie Spove Kalle Tönsberg Kalle Tönsberg 1
U11 Grupp A 02 Janina Axelsson Daniel Nyberg Janina Axelsson 10
U11 Grupp A 02 Charlie Spove Janina Axelsson Janina Axelsson 1
U11 Grupp A 02 Kalle Tönsberg Daniel Nyberg Daniel Nyberg 1
U11 Grupp A 02 Charlie Spove Daniel Nyberg Charlie Spove 1
U11 Grupp A 02 Kalle Tönsberg Janina Axelsson Kalle Tönsberg 1
U11 Grupp A 03 Anton Laurén Lovisa Elding Anton Laurén 1
U11 Grupp A 03 Joel Lindberg Petra Dahlstrand Petra Dahlstrand 5
U11 Grupp A 03 Anton Laurén Joel Lindberg Anton Laurén 5
U11 Grupp A 03 Lovisa Elding Petra Dahlstrand Lovisa Elding 10
U11 Grupp A 03 Anton Laurén Petra Dahlstrand Anton Laurén 5
U11 Grupp A 03 Lovisa Elding Joel Lindberg Joel Lindberg 10
U11 Grupp A 04 Ludwig Horvath Maja Nygårds Ludwig Horvath 10
U11 Grupp A 04 elton de boer Charlie Blomkvist Charlie Blomkvist 10
U11 Grupp A 04 Eddie Blomkvist Ludwig Horvath Eddie Blomkvist 7
U11 Grupp A 04 elton de boer Maja Nygårds elton de boer 10
U11 Grupp A 04 Charlie Blomkvist Eddie Blomkvist Charlie Blomkvist 10
U11 Grupp A 04 elton de boer Ludwig Horvath elton de boer 7
U11 Grupp A 04 Eddie Blomkvist Maja Nygårds Eddie Blomkvist 10
U11 Grupp A 04 Charlie Blomkvist Ludwig Horvath Charlie Blomkvist 10
U11 Grupp A 04 elton de boer Eddie Blomkvist Eddie Blomkvist 10
U11 Grupp A 04 Charlie Blomkvist Maja Nygårds Charlie Blomkvist 10
U11 Grupp A 05 Joel Ström Demi Selemark Joel Ström 10
U11 Grupp A 05 Christian Orinder wille runebjörk Christian Orinder 10
U11 Grupp A 05 Joel Ström Christian Orinder Christian Orinder 10
U11 Grupp A 05 Demi Selemark wille runebjörk wille runebjörk 1
U11 Grupp A 05 Joel Ström wille runebjörk wille runebjörk 10
U11 Grupp A 05 Demi Selemark Christian Orinder Christian Orinder 10
U11 Grupp A 06 Matilda Hellenborn Edwin Pettersson Matilda Hellenborn 10
U11 Grupp A 06 Marcus Odin Elliot Mankowitz Marcus Odin 5
U11 Grupp A 06 Matilda Hellenborn Marcus Odin Marcus Odin 10
U11 Grupp A 06 Edwin Pettersson Elliot Mankowitz Elliot Mankowitz 10
U11 Grupp A 06 Matilda Hellenborn Elliot Mankowitz Elliot Mankowitz 10
U11 Grupp A 06 Edwin Pettersson Marcus Odin Marcus Odin 10
U11 Grupp A 07 Emil Fredriksson Wille Lörinc Wille Lörinc 10
U11 Grupp A 07 gabriel barrientos Linnea Östling Linnea Östling 10
U11 Grupp A 07 Freja Lundberg Emil Fredriksson Emil Fredriksson 10
U11 Grupp A 07 gabriel barrientos Wille Lörinc Wille Lörinc 1
U11 Grupp A 07 Linnea Östling Freja Lundberg Linnea Östling 10
U11 Grupp A 07 gabriel barrientos Emil Fredriksson Emil Fredriksson 10
U11 Grupp A 07 Freja Lundberg Wille Lörinc Freja Lundberg 10
U11 Grupp A 07 Linnea Östling Emil Fredriksson Emil Fredriksson 7
U11 Grupp A 07 gabriel barrientos Freja Lundberg Freja Lundberg 7
U11 Grupp A 07 Linnea Östling Wille Lörinc Wille Lörinc 7
U11 Grupp A 08 Diana Jerlerud Ivar Fagerström Diana Jerlerud 10
U11 Grupp A 08 Albin Ströberg David Lidström Albin Ströberg 10
U11 Grupp A 08 Diana Jerlerud Albin Ströberg Albin Ströberg 7
U11 Grupp A 08 Ivar Fagerström David Lidström David Lidström 5
U11 Grupp A 08 Diana Jerlerud David Lidström Diana Jerlerud 7
U11 Grupp A 08 Ivar Fagerström Albin Ströberg Albin Ströberg 7
U11 Grupp A 09 Alexander Bälter Tilde Lugnet Tilde Lugnet 1
U11 Grupp A 09 Samuel Bowallius hugo dizengremel hugo dizengremel 10
U11 Grupp A 09 Alexander Bälter Samuel Bowallius Alexander Bälter 1
U11 Grupp A 09 Tilde Lugnet hugo dizengremel hugo dizengremel 10
U11 Grupp A 09 Alexander Bälter hugo dizengremel hugo dizengremel 10
U11 Grupp A 09 Tilde Lugnet Samuel Bowallius Samuel Bowallius 5
U11 Grupp A 10 Robin Granlund Emelie Fernlund Robin Granlund 10
U11 Grupp A 10 gustav jonsson Gabriel Edfeldt Gabriel Edfeldt 10
U11 Grupp A 10 Robin Granlund gustav jonsson Robin Granlund 10
U11 Grupp A 10 Emelie Fernlund Gabriel Edfeldt Gabriel Edfeldt 10
U11 Grupp A 10 Robin Granlund Gabriel Edfeldt Robin Granlund 10
U11 Grupp A 10 Emelie Fernlund gustav jonsson gustav jonsson 10
U11 Grupp A 11 Alexander Andersson Albin Eriksson Albin Eriksson 10
U11 Grupp A 11 Axel Peters Felix Thörnblad Axel Peters 7
U11 Grupp A 11 Alexander Andersson Axel Peters Axel Peters 10
U11 Grupp A 11 Albin Eriksson Felix Thörnblad Felix Thörnblad 10
U11 Grupp A 11 Alexander Andersson Felix Thörnblad Felix Thörnblad 10
U11 Grupp A 11 Albin Eriksson Axel Peters Axel Peters 10
U11 Grupp A 12 Josef Andersson Felix Blomkvist Felix Blomkvist 10
U11 Grupp A 12 Samir Rabhi Alexander Österholm Samir Rabhi 10
U11 Grupp A 12 Josef Andersson Samir Rabhi Samir Rabhi 10
U11 Grupp A 12 Felix Blomkvist Alexander Österholm Felix Blomkvist 10
U11 Grupp A 12 Josef Andersson Alexander Österholm Josef Andersson 10
U11 Grupp A 12 Felix Blomkvist Samir Rabhi Felix Blomkvist 5
U11 Grupp A 13 Andreas Fjäll Axel Lindau Andreas Fjäll 10
U11 Grupp A 13 Anton Jäderblom Hannes Brinklert Anton Jäderblom 10
U11 Grupp A 13 Andreas Fjäll Anton Jäderblom Andreas Fjäll 10
U11 Grupp A 13 Axel Lindau Hannes Brinklert Hannes Brinklert 10
U11 Grupp A 13 Andreas Fjäll Hannes Brinklert Andreas Fjäll 10
U11 Grupp A 13 Axel Lindau Anton Jäderblom Anton Jäderblom 10
U11 Grupp A 14 Nicole Kivelä Elias Hedin Elias Hedin 1
U11 Grupp A 14 Arvid Peters Edvard Niemi Arvid Peters 10
U11 Grupp A 14 Nicole Kivelä Arvid Peters Arvid Peters 10
U11 Grupp A 14 Elias Hedin Edvard Niemi Elias Hedin 7
U11 Grupp A 14 Nicole Kivelä Edvard Niemi Edvard Niemi 1
U11 Grupp A 14 Elias Hedin Arvid Peters Arvid Peters 10
U11 Grupp A 15 Emil Wiklund Simon Ganning Simon Ganning 10
U11 Grupp A 15 Felix Nygårds Calle Nahlbom Felix Nygårds 1
U11 Grupp A 15 Emil Wiklund Felix Nygårds Emil Wiklund 7
U11 Grupp A 15 Simon Ganning Calle Nahlbom Simon Ganning 10
U11 Grupp A 15 Emil Wiklund Calle Nahlbom Calle Nahlbom 10
U11 Grupp A 15 Simon Ganning Felix Nygårds Simon Ganning 10
U11 Grupp A 16 Johan Vanerell Johan Artman Johan Artman 5
U11 Grupp A 16 Hampus Häggström jonatan wilund Hampus Häggström 10
U11 Grupp A 16 Johan Vanerell Hampus Häggström Hampus Häggström 10
U11 Grupp A 16 Johan Artman jonatan wilund Johan Artman 10
U11 Grupp A 16 Johan Vanerell jonatan wilund jonatan wilund 5
U11 Grupp A 16 Johan Artman Hampus Häggström Hampus Häggström 10
U11 Grupp A 17 Lukas Jalmarsson johanna cedergren Lukas Jalmarsson 10
U11 Grupp A 17 Liam Mellberg Nea Egrelius Fredlund Nea Egrelius Fredlund 10
U11 Grupp A 17 Lukas Jalmarsson Liam Mellberg Lukas Jalmarsson 10
U11 Grupp A 17 johanna cedergren Nea Egrelius Fredlund Nea Egrelius Fredlund 7
U11 Grupp A 17 Lukas Jalmarsson Nea Egrelius Fredlund Lukas Jalmarsson 7
U11 Grupp A 17 johanna cedergren Liam Mellberg johanna cedergren 10
U11 Grupp A 18 Ludwig ågholm jacob clareús jacob clareús 10
U11 Grupp A 18 Leo kalliainen Fanny Elding Leo kalliainen 10
U11 Grupp A 18 Ludwig ågholm Leo kalliainen Leo kalliainen 10
U11 Grupp A 18 jacob clareús Fanny Elding jacob clareús 10
U11 Grupp A 18 Ludwig ågholm Fanny Elding Ludwig ågholm 10
U11 Grupp A 18 jacob clareús Leo kalliainen Leo kalliainen 10
U11 Grupp A 19 Leona Sköld Marielle Andersson Marielle Andersson 10
U11 Grupp A 19 Philip Hammar Erik Tegelmo Erik Tegelmo 10
U11 Grupp A 19 Tilda Lagnelius Leona Sköld Tilda Lagnelius 10
U11 Grupp A 19 Philip Hammar Marielle Andersson Marielle Andersson 10
U11 Grupp A 19 Erik Tegelmo Tilda Lagnelius Erik Tegelmo 5
U11 Grupp A 19 Philip Hammar Leona Sköld Leona Sköld 7
U11 Grupp A 19 Tilda Lagnelius Marielle Andersson Marielle Andersson 10
U11 Grupp A 19 Erik Tegelmo Leona Sköld Erik Tegelmo 5
U11 Grupp A 19 Philip Hammar Tilda Lagnelius Tilda Lagnelius 10
U11 Grupp A 19 Erik Tegelmo Marielle Andersson Erik Tegelmo 10
U11 Grupp A 20 Didric Lundborg Sebastian Österholm Sebastian Österholm 7
U11 Grupp A 20 Ndey Emma Nadaw Erik Svanberg Ndey Emma Nadaw 7
U11 Grupp A 20 Didric Lundborg Ndey Emma Nadaw Didric Lundborg 10
U11 Grupp A 20 Sebastian Österholm Erik Svanberg Sebastian Österholm 10
U11 Grupp A 20 Didric Lundborg Erik Svanberg Erik Svanberg 1
U11 Grupp A 20 Sebastian Österholm Ndey Emma Nadaw Sebastian Österholm 10
U11 Grupp B 01 Gujstav Barnå Noel Lagnelius Noel Lagnelius 10
U13 Grupp A 01 Filip Sannervik Filippa Widman Filippa Widman 10
U13 Grupp A 02 David Odin Alexander Raboisson David Odin 10
U13 Grupp A 02 Emma Nilsson Linus Tegelmo Linus Tegelmo 10
U13 Grupp A 02 David Odin Emma Nilsson David Odin 10
U13 Grupp A 02 Alexander Raboisson Linus Tegelmo Linus Tegelmo 10
U13 Grupp A 02 David Odin Linus Tegelmo Linus Tegelmo 10
U13 Grupp A 02 Alexander Raboisson Emma Nilsson Alexander Raboisson 10
U13 Grupp A 03 Filip Widerström Björn Bergfeldt Filip Widerström 1
U13 Grupp A 03 Oskar Ekstrand Hedda Brinklert Oskar Ekstrand 10
U13 Grupp A 03 Robin Boregrim Filip Widerström Filip Widerström 10
U13 Grupp A 03 Oskar Ekstrand Björn Bergfeldt Oskar Ekstrand 7
U13 Grupp A 03 Hedda Brinklert Robin Boregrim Robin Boregrim 5
U13 Grupp A 03 Oskar Ekstrand Filip Widerström Oskar Ekstrand 10
U13 Grupp A 03 Robin Boregrim Björn Bergfeldt Robin Boregrim 1
U13 Grupp A 03 Hedda Brinklert Filip Widerström Filip Widerström 10
U13 Grupp A 03 Oskar Ekstrand Robin Boregrim Oskar Ekstrand 5
U13 Grupp A 03 Hedda Brinklert Björn Bergfeldt Björn Bergfeldt 5
U13 Grupp A 04 Fredrik Svärdström Emil Fagerström Emil Fagerström 10
U13 Grupp A 04 Simon Pugliano Niklas Bohlin Niklas Bohlin 10
U13 Grupp A 04 Fredrik Svärdström Simon Pugliano Fredrik Svärdström 1
U13 Grupp A 04 Emil Fagerström Niklas Bohlin Niklas Bohlin 5
U13 Grupp A 04 Fredrik Svärdström Niklas Bohlin Niklas Bohlin 10
U13 Grupp A 04 Emil Fagerström Simon Pugliano Emil Fagerström 10
U13 Grupp A 05 Albin Egrelius Fredlund Anne Östholm Albin Egrelius Fredlund 10
U13 Grupp A 05 John Haglöw Pedro Lorente Pedro Lorente 10
U13 Grupp A 05 Albin Egrelius Fredlund John Haglöw John Haglöw 10
U13 Grupp A 05 Anne Östholm Pedro Lorente Pedro Lorente 7
U13 Grupp A 05 Albin Egrelius Fredlund Pedro Lorente Albin Egrelius Fredlund 10
U13 Grupp A 05 Anne Östholm John Haglöw John Haglöw 10
U13 Grupp A 06 Karim Rabhi Regina Niemi Karim Rabhi 10
U13 Grupp A 06 Mikael Gustavsson johanna nilsson Mikael Gustavsson 1
U13 Grupp A 06 Karim Rabhi Mikael Gustavsson Mikael Gustavsson 1
U13 Grupp A 06 Regina Niemi johanna nilsson johanna nilsson 1
U13 Grupp A 06 Karim Rabhi johanna nilsson Karim Rabhi 10
U13 Grupp A 06 Regina Niemi Mikael Gustavsson Mikael Gustavsson 1
U13 Grupp A 07 felicia espelundh Jakob Häggström Jakob Häggström 10
U13 Grupp A 07 Jakob Häggström chrisoffer carlsthedt Jakob Häggström 10
U13 Grupp A 07 felicia espelundh chrisoffer carlsthedt felicia espelundh 10
U13 Grupp B 01 Lotta Naesenius Teodor Litzén Lotta Naesenius 7
U13 Grupp B 01 pantelis kiriakou neoklis kiriakou pantelis kiriakou 10
U13 Grupp B 01 Lotta Naesenius pantelis kiriakou pantelis kiriakou 10
U13 Grupp B 01 Teodor Litzén neoklis kiriakou neoklis kiriakou 3
U13 Grupp B 01 Lotta Naesenius neoklis kiriakou neoklis kiriakou 7
U13 Grupp B 01 Teodor Litzén pantelis kiriakou pantelis kiriakou 5
U13 Grupp B 02 Vegard Lindroth Alexander Kivelä Alexander Kivelä 10
U13 Grupp B 02 Filip Natvig Tilda Selemark Filip Natvig 10
U13 Grupp B 02 Vegard Lindroth Filip Natvig Filip Natvig 10
U13 Grupp B 02 Alexander Kivelä Tilda Selemark Tilda Selemark 1
U13 Grupp B 02 Vegard Lindroth Tilda Selemark Tilda Selemark 10
U13 Grupp B 02 Alexander Kivelä Filip Natvig Filip Natvig 7
U13 Grupp B03 Celina Zander Hedda Brinklert    
U15 01 Eric Seing Pål Resare Eric Seing 10
U15 01 Ludvig Naesenius Yekta Keskin Yekta Keskin 10
U15 01 Eric Seing Ludvig Naesenius Eric Seing 1
U15 01 Pål Resare Yekta Keskin Yekta Keskin 10
U15 01 Eric Seing Yekta Keskin Yekta Keskin 10
U15 01 Pål Resare Ludvig Naesenius Ludvig Naesenius 10
U15 02 Ruben Torrico Mattias Martinsson Ruben Torrico 7
U15 02 Felix Wredh Sebastian Kronqvist    
U15 02 Ruben Torrico Felix Wredh    
U15 02 Mattias Martinsson Sebastian Kronqvist Mattias Martinsson 5
U15 02 Ruben Torrico Sebastian Kronqvist Sebastian Kronqvist 1
U15 02 Mattias Martinsson Felix Wredh    
U15 03 Ante kalliainen Daniel Eriksson Daniel Eriksson 10
U15 03 Mattias Erlingson Jakop Hedman Mattias Erlingson 10
U15 03 Ante kalliainen Mattias Erlingson Mattias Erlingson 10
U15 03 Daniel Eriksson Jakop Hedman Daniel Eriksson 10
U15 03 Ante kalliainen Jakop Hedman Ante kalliainen 1
U15 03 Daniel Eriksson Mattias Erlingson Mattias Erlingson 10
U15 04 Roberth graje Eddie Karlsson Eddie Karlsson 10
U17 Herrar 01 Rasmus Waldemark ulvi mehraliyev ulvi mehraliyev 10
U17 Herrar 01 ulvi mehraliyev Oskar Staaf Oskar Staaf 10
U17 Herrar 01 Rasmus Waldemark Oskar Staaf Rasmus Waldemark 10
U17 Special Erik Nylander Marcus Wengelin Erik Nylander 10

* U13 Grupp B 03 saknas i denna lista då den 2-poolen kördes manuellt och därav saknas i våra register. Samma sak gäller de 3 matcherna som saknar resultat i U15 02. Dessa matcher har inte heller först över än till Shiai's server. Vi hoppas kunna komplettera dessa grupper inom kort.

Uppdaterad: 13 OKT 2009 19:32 Skribent: Håkan Gudjonsson

Sökes: Sponsorer !

Finnes: Guld & Silverpaket. 

Vill du synas här?

 för mer info : This is a mailto link

 

 sisu_webb_if_190x190_samverkan

 

 

 

 

Postadress:
Borlänge JC - Judo
Box 19
78121 Borlänge

Besöksadress:
Kampsportens Hus,, Teknikergatan 1
78170 Borlänge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info