Hoppa till sidans innehåll

Södra Judo Open 091011


091011

 

http://www.iksodra.com/index.htm

 

 

RESULTAT FRÅN JUDOTÄVLINGEN
Södra Judo Open 3
Datum:  2009-10-11

Flickor under 11 -28 kg
1.  Felicia PETTERSON, 3k  IK Södra judo
2.  Ida FRANSSON, 3k  IK Södra judo
3.  Rebecca LINDSTRÖM, 4k  Gävle Judo Club
4.  Vanja NATVIG, 4k  Knivsta JK

Flickor under 11 -36 kg
1.  Tilde LUGNET, 5k  Bålsta JK
2.  Nikita WIDSTRAND, 5k  IK Södra judo
3.  Elwira RINGIUS, 4k  IK Södra judo
3.  Kayleigh WENNERLAND,   Kitana Judo  

Flickor under 11 -44 kg
1.  Meja LUNDBERG, 4k  SPIF
2.  Evelina PIKKARAINEN, 5k  IK Södra judo
3.  Natalia SARVANIDIS, 4k  SPIF

Flickor under 11 +48 kg
1.  Felicia ESPELUNDH, 4k  Stockholms JK
2.  Johanna NILSSON, 5k  Stockholms JK
3.  Paulina PERSSON, 5k  Saltsjö JK

Pojkar under 11 -24 kg
1.  Jay CHANTARUMPORN, 5k  Solna JK
2.  Simon KRONQVIST, 4k  Nacka JK
3.  Miljon LARSSON, 5k  IK Södra judo
3.  Zhayan PAYDAR, 5k  IK Södra judo

Pojkar under 11 -27 kg
1.  Marcus ODIN, 4k  Upplands Väsby JK
2.  Charlie BLOMKVIST, 5k  Bålsta JK
3.  Eddie BLOMKVIST, 5k  Bålsta JK
3.  Mohammed HOSSEINI, 5k  Ålands JK

Pojkar under 11 -30 kg
1.  Noulis KIRIAKOU, 4k  Stockholms JK
2.  Elliot MANKOWITZ, 4k  Täby JK
3.  Emil FREDRIKSSON, 5k  Kitana Judo  
3.  Melker TILLHAGEN, 5k  IK Södra judo

Pojkar under 11 -34 kg
1.  Pantelis KIRIAKOU, 4k  Stockholms JK
2.  Leo LUNDELL, 3k  IK Södra judo
3.  Hugo DIZENGREMEL,   Stockholms JK
3.  Elliot KLINT, 5k  Tyresö J&JK

Pojkar under 11 -38 kg
1.  Vincent RAHM, 5k  Saltsjö JK
2.  Alexander LJUSBERG, 4k  Solna JK
3.  Anton JÄDERBLOM, 5k  Bålsta JK
3.  Eric IHRE-THOMASON, 5k  SPIF

Pojkar under 11 -42 kg
1.  Noel LAGNELIUS, 3k  Gustafs JK
2.  Nils MATTSSON, 3k  IK Södra judo
3.  Leonidas HYTÖNEN, 4k  Tyresö J&JK
3.  Samuel ALM, 3k  IK Södra judo

Pojkar under 11 -46 kg
1.  William LINDHE, 3k  IK Södra judo
2.  Dennis IPAC, 5k  Tumba JK
3.  Max ANDERSSON, 5k  Tyresö J&JK

Flickor Under 13 -36 kg
1.  Hanna HÄRNVALL, 2k  IK Södra judo
2.  Ida ERIKSSON, 3k  Molkom JK
3.  Lotta NAESENIUS, 3k  Knivsta JK

Flickor Under 13 -40 kg
1.  Nicoletta SARVANIDIS, 3k  SPIF
2.  Linn JONSSON, 4k  Molkom JK
3.  Emma PERSSON, 5k  Frövi JK
3.  Emma BJÖRKTORP, 4k  Borlänge JK

Flickor Under 13 -44 kg
1.  Katarina KALPAKIDO, 3k  SPIF
2.  Emma ANDERSSON, 3k  SPIF
3.  Mathilda ERIKSSON, 5k  Frövi JK

Flickor Under 13 -52 kg
1.  Klara MATTSSON, 2k  IK Södra judo
2.  Helena LINDSTRÖM, 4k  Molkom JK
3.  Felicia ESPELUNDH, 4k  Stockholms JK

Flickor Under 13 +52 kg
1.  Adeline GRIPENBERG, 5k  Ålands JK
2.  Sandra SÖDERMAN, 5k  Ålands JK

Pojkar Under 13 -34 kg
1.  Fredric GRANLUND, 3k  Bålsta JK
2.  Daniel ANDERSSON, 3k  IK Södra
3.  Fredrik THIKAN, 5k  Saltsjö JK

Pojkar Under 13 -38 kg
1.  Christoffer MACIAS, 2k  Saltsjö JK
2.  Erik LISSEL, 3k  SPIF
3.  Henric TREUTIGER, 4k  Saltsjö JK
3.  Adrian GISSBERG, 2k  Frövi JK

Pojkar Under 13 -42 kg
1.  Kostas REMOUNDOS, 3k  Saltsjö JK
2.  Alexander KIVELÄ, 3k  Solna JK
3.  Carl Johan WIDMAN, 2k  Täby JK
3.  Niklas BOHLIN, 3k  Uppsala JK

Pojkar Under 13 -46 kg
1.  Niklas LÖWBEER, 3k  Nacka JK
2.  Daniel PARMHED, 3k  Saltsjö JK
3.  Gabriel VESTERLUND, 3k  Uppsala JK
3.  Linus WIIK, 3k  Bålsta JK

Pojkar Under 13 -50 kg
1.  Alex LISSEL, 3k  SPIF
2.  Jacob BENGTSSON, 3k  Saltsjö JK
3.  Pedra LORENTE, 4k  Upplands Väsby JK
3.  James SANASINLAPIN, 4k  IK Södra judo

Pojkar Under 13 +50 kg
1.  Karl TEINER, 4k  SPIF
2.  Alfred LORENTE, 4k  Upplands Väsby JK
3.  Rasmus SVENSSON, 5k  Saltsjö JK

Flickor Under 15 -52 kg
1.  Linn NÄSLUND, 2k  Tyresö J&JK
2.  Rebecca GUSTAFSSON, 3k  Norrtälje JK
3.  Elin HÄRNVALL, 2k  IK Södra judo

Flickor Under 15 -57 kg
1.  Lina MATERNE, 2k  Frövi JK
2.  Isabelle SKOGLUND, 4k  Molkom JK
3.  Melanie APPELGREN, 3k  Södertälje JK

Flickor Under 15 -63 kg
1.  Tilda AVESSON, 2k  Södertälje JK
2.  Frida OLSSON-GRANLUND, 3k  Molkom JK
3.  Erika LARSSON, 2k  IK Södra judo

Flickor Under 15 +63 kg
1.  Angelica SCHÅMAN, 3k  Ålands JK
2.  Adeline GRIPENBERG, 5k  Ålands JK
3.  Sandra SÖDERMAN, 5k  Ålands JK

Pojkar Under 15 -38 kg
1.  Christoffer MACIAS, 2k  Saltsjö JK
2.  Martin QVIGSTAD, 2k  Linköpings JK
3.  Johan NORDSTRÖM, 2k  IK Södra judo

Pojkar Under 15 -42 kg
1.  Lukas BERGLUND, 3k  Borlänge JK
2.  Yekta KESKIN, 3k  Norrtälje JK
3.  Eric SEING, 4k  Upplands Väsby JK

Pojkar Under 15 -46 kg
1.  Philip LILJA, 3k  Solna JK
2.  Erik ANDERSSON, 3k  Saltsjö JK
3.  Fredrik SJÖBLOM, 3k  Borlänge JK

Pojkar Under 15 -55 kg
1.  Daniel GUSTAFSSON, 3k  Borlänge JK
2.  Tex NYLANDER, 2k  Frövi JK
3.  Jesper KULLMAN, 2k  IK Södra judo
3.  Kevin NESTOR, 3k  Norrköpings JK

Pojkar Under 17 -55 kg
1.  Robin LÖÖF, 1k  Täby JK
2.  Erik NYLANDER, 2k  Knivsta JK
3.  Pontus ÅGREN, 3k  Knivsta JK
3.  Jonathan BACKMAN, 2k  Eskilstuna JK

Pojkar Under 17 -60 kg
1.  Johannes KÄLLDEN, 2k  Norrköpings JK
2.  Tore WALHEIM, 2k  Uppsala JK
3.  Vincent EVERS, 2k  Södertälje JK

Pojkar Under 17 -66 kg
1.  Elliott SCHILKE, 1k  Solna JK
2.  Patrik HURTIG, 2k  Södertälje JK
3.  Lukas WESTERLUND, 1k  Uppsala JK

Pojkar Under 17 -73 kg
1.  Joel EDBERG, 1k  Uppsala JK
2.  Robin PERSSON,   Åtvidabergs JK
3.  Tor BERGLUND, 1k  Linköpings JK

Damer Under 20 -57 kg
1.  Mathilda WALLÈN, 2k  Täby JK
2.  Isabelle FRANCOU, 2D  Uppsala JK
3.  Malin ÖSTLING, 2k  Norrköpings JK

Damer Under 20 -70 kg
1.  Ina ENGSTRAND, 1k  Nacka JK
2.  Elin LARSSON, 2k  IK Södra judo
3.  Nanna LÄNNENMÄKI, 1k  Eskilstuna JK

Herrar Under 20 -66 kg
1.  Elliott SCHILKE, 1k  Solna JK
2.  Per NYBOM, 1k  Norrköpings JK
3.  Carl MALMQVIST, 2k  Tyresö J&JK
4.  Magnus QVIGSTAD, 2k  Linköpings JK

Herrar Under 20 -73 kg
1.  Karim HARKI, 1k  Tyresö J&JK
2.  Jesper QVARFORDT, 1k  Eskilstuna JK
3.  Jussi AARNIO, 4k  Eskilstuna JK

Herrar -73 kg
1.  Jimmy DECKER, 1D  Kitana Judo  
2.  Roine SUNDBERG, 2D  SPIF
3.  Christian LEMON, 1D  Södertälje JK
3.  Gustav DE AMARAL, 3k  Kitana Judo  

Herrar -81 kg
1.  Richard NACHTVEI, 1k  Norrköpings JK
2.  Ali BENHASSINE, 1D  IK Södra judo
3.  Johnny NESTOR, 5k  Norrköpings JK

Herrar -100 kg
1.  Mikael EKENBÄCK, 1D  Linköpings JK
2.  Stephen BRADSHAW, 3k  Uppsala JK
3.  Farukh TOLENOV,   Stockholms JK

Uppdaterad: 14 OKT 2009 18:51 Skribent: Håkan Gudjonsson

Sökes: Sponsorer !

Finnes: Guld & Silverpaket. 

Vill du synas här?

 för mer info : This is a mailto link

 

 sisu_webb_if_190x190_samverkan

 

 

 

 

Postadress:
Borlänge JC - Judo
Box 19
78121 Borlänge

Besöksadress:
Kampsportens Hus,, Teknikergatan 1
78170 Borlänge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info