Hoppa till sidans innehåll

Norrcup-4 i Borlänge 10-11-20


Klicka här för resultat i PDF.

 

PU13 34kg

1Jonas Hellström Rättvik

2 Fredrik Granlund Bålsta

3 Axel Robertsson Stockholm

 

PU13 42kg

1 Adrian Gissberg Frövi

2 Gry Johnsson Östersund

3 Linus Sundberg Borlänge

 

PU 13 46kg

1 Noel Lagnelius Borlänge

2 Daniel Sjöblom Borlänge

3 Filip Widerström Mölntorp

 

 

PU 13 +46kg

1 Tim Niemi Skinskatteberg

2 Timmy Pierrou Söderhamn

 

 

FU 13 öppen klass

1 Emma Björktorp Borlänge

2 Emma Persson Frövi

3 Mathilda Eriksson Frövi

 

 

PU 15 42kg

1 Oliver Strömberg Gävle JC

2 Adrian Gissberg Frövi JK

3 Timmy Bidron Judo Sundsvall

 

PU 15 46kg

1 Nicklas Bolin Uppsala JK

2 Carl Kjellberg Uppsla JK

3 Daniel Sjöblom Borlänge JC

 

 

PU 15 50kg

1 Gabriel Vesterlund Uppsala JK

2 Linus Wiik Bålsta JK

3 Isak Jonsson Frövi JK

3 Marcus Öhman Borlänge JC

 

PU 15 55kg

1 Fredrik Sjöblom Borlänge JC

2 Albin Fedlund-Egrelius Uppsala JK

3 Tobias Hollsten Gävle JC

 

PU 15 66 kg

1 David lindberg Östersunds JK

2 Tex Nylander Frövi Judo

3 Tommi Blad Borlänge JC

 

PU 15 +66 kg

1 Anton Wiberg 2k Ljusdals JC 2

2 Anton Belin 3k Borlänge JC

3 Oskar Bech 4k Falu JK 1

4 Alexander Sageborn 3k Västerås JK

FU 15 48kg

1 Jonna Glaas Ljusdals JK

2 Malin Lööf Ludvika JK

3 Emma Lööf Ludvika JK

 

PU17 50kg

1 Linus Wiik Bålsta

2 Jonathan Eriksson Skinnskatteberg

 

PU17 60kg

1 Lukas Hammarström Söderhamn

2 Tex Nylander Frövi

3 Simon Ernström Ludvika

 

PU17 66kg

1 Mattias Erlingsson Villhelmina

2 Simon Mattsson Östersund

3 Daniel Eriksson Gävle Tjäder

 

PU17 +66kg

1 Jonas Björktorp Borlänge

2 Viktor Allansson Östersund

3 Lucas Gissberg Frövi

3 Eddie Karlsson Mölntorp

 

FU17 öppen klass

1 Camilla Lindström Borlänge

2 Ebba Glaas Ljusdal

3 Sofie Eriksson Söderhamn

3 Lina Materne Frövi

 

HJ U20 60kg

1 Alex Ngo Gävle

2 Daniel Skogsberg Gävle

3 Lukas Hammarström Söderhamn

 

HJ U20 66kg

1 Pierre Sandin Borlänge

2 Mattias Erlingsson Villhelmina

 

HJ U20 73kg

1 Jonas Björktorp Borlänge

2 Ulf Lindblom Stockholm

3 Oskar Staaf Villhelmina

 

HJ U20 +73kg

1 Jacob Björktorp Borlänge

2 Kristoffer Nilsson Ljusdal

3 Filip Nilsson Ljusdal

3 Johannes Thorell Borlänge

 

DJ U20 52kg

1Jennifer Malmberg Borlänge

2 Victoria Nilsson Sundsvall

3 Malin Arvidsson Bollnäs

 

DJ  U20 +52

1 Camilla Lindström Borlänge

2 Sofie Björklund Borlänge

3Flicia Fryklund-Bengtsson Sundsvall

3 Linda Lee Larsson Sundsvall

 

Dam 52kg

1 Jennifer Malmberg Borlänge

2 Sofie Damberg Borlänge

3 Malin Arvidsson Bollnäs

 

Dam +52kg

1 Sofie Björklund Borlänge

2 Elin Nyman Norrtälje

3 Linda Lee Larsson Sundsvall

 

Herr 66kg

1 Kim Malmberg Borlänge

2 Alex Ngo Gävle

3 Oliver Bergfalk Borlänge

3 Pierre Sundin Borlänge

 

Herr 73kg

1 Jonas Björktorp Borlänge

2 Jens Isgren Frövi

3 Johan Hellberg Borlänge

3 Georg Johansson Borlänge

 

Herr 81kg

1 Johannes Thorell Borlänge

2 Jacob Björktorp Borlänge

3 Filip Nilsson Ljusdal

3 Kim Lebas Östersund

 

Herr +81

1 Richard Forsberg Borlänge

2 Mats Westerlund Söderhamn

3 Kaiser Ghadhbani Östersund

 

Herrar Öppen klass

1 Christoffer Luff Seiryoku Zeyo

2 Jens Isgren Frövi

3 Miguel Persson Västerås

 

Uppdaterad: 07 JUN 2016 21:10 Skribent: Martin Sjöblom

Sökes: Sponsorer !

Finnes: Guld & Silverpaket. 

Vill du synas här?

 för mer info : This is a mailto link

 

 

 

 

 

 

Postadress:
Borlänge JC - Judo
Box 19
78121 Borlänge

Besöksadress:
Kampsportens Hus,, Teknikergatan 1
78170 Borlänge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info