Hoppa till sidans innehåll

U23, Veteran och Öppna SM 2012-10-06 iBorlänge


H-40+90
1. Mikael MARFFY SPIF Judo
2. Joakim BLOMQVIST Söderhamns JK
3. Jocke TURSTAM Upplands Väsby JK
DU23-57
1. Mikaela BARRERA-BIRATH Sakura Judo Göteborg
2. Ebba GLAAS Ljusdal
3. Sofia BLOM Sakura Judo Göteborg
3. Hanna OOI Judo Sundsvall
DU23-63
1. Jessica GLAAS Ljusdal
2. Tilda AVESSON Södertälje
3. Sofie BJÖRKLUND Frövi
DU23-70
1. Anna BERNHOLM Frövi
2. Evelina SVENINGSSON JK National
3. Lina MATÉRNE Frövi
HU23-60
1. Alexsander LUNDQVIST JK National
2. Alex NGO Gävle JC
3. Sahand SHOKOHI Göteborgs JK
HU23-66
1. Frédérik GOURLAY Frövi
2. Kim MALMBERG Borlänge JC
3. Alex BORGHESI Sakura Judo Göteborg
HU23-73
1. Tommy MACIAS Saltsjö JK
2. Vincent EVERS Södertälje
3. Thimy KLAASEEN IK Södra
3. George JOHANSSON Borlänge JC
5. Filip NILSSON Ljusdal
5. Noah AGGEBORN-LEANDER Göteborgs JK
7. Niklas MÜLLER Oxelösunds JK
7. Olle DVÄRBY Ånge JK
HU23-81
1. Jonas BJÖRKTORP Borlänge JC
2. Olle MATTSSON IK Södra
3. Alexander THORELL Borlänge JC
3. Andre´ KARLSSON Olofströms JK
5. Patrik HURTIG Södertälje
5. Christian BORGHESI Sakura Judo Göteborg
7. Robert LARSSON Sakura Judo Göteborg
7. Marcus ÅSLIN Judo Sundsvall
HU23-90
1. Peter KOVAR Norrköpings JK
2. Jakob BJÖRKTORP Borlänge JC
3. Jonathan FAGERHILL Frövi
HU23-100
1. Viktor CARLSSON Enighet
2. Christoffer FAGERHILL Frövi
3. Dan WIRÉN Frövi
H-45-73
1. Johan THÖRSMAN Göteborgs JK
2. Tobias YDÉN Norrköpings JK
3. Gustav DE-AMARAL Kitana JK Åkersberga
H-45-81
1. Adam STANCAK Nacka JK
2. Mats EKENDAHL Nacka JK
3. Sebastian OLSSON Nacka JK
3. Patrik LILLQVIST Nacka JK
H-45-90
1. Kaiser GHADHBANI Östersund Judo
2. Magnus MELLBERG JK Havsörnen
3. Per DALÉN Karlstad JK
H+40+90
1. Håkan OLAUSSON Göteborgs JK
2. Ralph ÖSTLING Norrköpings JK
3. Jocke BENGTSSON Upplands Väsby JK
H+45-73
1. Roine SUNDBERG SPIF Judo
2. Anders EKBERG Kristinehamns JK
3. Tommy HANSSON Kitana JK Åkersberga
H+45-81
1. Patrik WENNERLAND Upplands Väsby JK
2. Kenneth LARSSON SPIF Judo
3. Michael LINDVALL Västbo JK
3. Jan EKSTRÖM Norrköpings JK
5. Hans-Göran SUNDSTRÖM Judo Sundsvall
7. Jim THYDÉN Rättviks JK
7. Wilhelm JUNGER Falu JK
H+45-90
1. Peter NYVALL Borlänge JC
2. Mats WESTLUND Söderhamns JK
3. Anders KARLSSON Västbo JK
HVeteran-66
1. Patrik GARDSIÖ  Kristinehamns JK
2. Peter IVARSSON Oxelösunds JK
3. Lasse LYCHNELL JK Havsörnen
HÖppen
1. Joakim DVÄRBY SPIF Judo
2. Emil EDMAR Sakura Judo Göteborg
3. Mikael MARFFY SPIF Judo
3. Axel VON-BORGSTEDE Göteborgs JK
5. Viktor CARLSSON Enighet
5. Calle RUNDSTRÖM Trollhättans JK
7. Per DALÉN Karlstad JK
7. Mikael MALMER Västerås JK
Uppdaterad: 25 SEP 2014 00:04 Skribent: Martin Sjöblom

Sökes: Sponsorer !

Finnes: Guld & Silverpaket. 

Vill du synas här?

 för mer info : This is a mailto link

 

 sisu_webb_if_190x190_samverkan

 

 

 

 

Postadress:
Borlänge JC - Judo
Box 19
78121 Borlänge

Besöksadress:
Kampsportens Hus,, Teknikergatan 1
78170 Borlänge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info