Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Utmanaren 2019 - Öppen klass    Utskriftsdatum  17 mars 2019   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  19:14   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 mars 2019         
 
 
Gren 1, 200m Medley Mixed, Finaler 
Guldtid 03:10.00 
Silvertid 03:25.00 
Bronskrav Genomföra regelrätt 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olivia Nyström  2006  Borlänge Simsällskap    35.52  1:21.63  2:14.78    2:58.00   
Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap    43.17  1:31.90  2:22.55    3:08.86   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Mixed, Finaler 
Guldtid 01:40.00 
Silvertid 01:50.00 
Bronskrav Genoföra regelrätt 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oliver Axelsson  2007  Borlänge Simsällskap    42.04        1:31.62   
Ebba Axelsson  2006  Borlänge Simsällskap    42.89        1:33.05   
Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap    45.37        1:33.28   
Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap    42.72        1:35.44   
Stella Malm  2006  Borlänge Simsällskap    47.66        1:38.21   
Lovis Mikaelsson Blomström  2007  Borlänge Simsällskap    47.49        1:39.65   
Eduards Drozdovs  2007  Borlänge Simsällskap    49.93        1:41.38   
Axel Haglund  2007  Borlänge Simsällskap    51.18        1:41.45   
Saimi Lylander  2009  Borlänge Simsällskap    48.00        1:41.80   
10  Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap    53.09        1:45.73   
11  Linn Olsson  2010  Borlänge Simsällskap    49.57        1:48.64   
12  Melvin Bergman  2009  Borlänge Simsällskap    54.67        1:57.02   
13  Wilma Svantes  2009  Borlänge Simsällskap    56.33        2:03.39   
                     
 
Gren 3, 25m Frisim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:23.00 
Silvertid 00:26.00 
Bronskrav Genomföra 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stella Malm  2006  Borlänge Simsällskap            16.21   
Walat Agirman  2008  Borlänge Simsällskap            20.81   
Svantes Oliver  2008  Borlänge Simsällskap            23.27   
Evelina Myhr  2009  Borlänge Simsällskap            23.77   
Julia Haglund  2010  Borlänge Simsällskap            24.16   
Noel Bergman  2011  Borlänge Simsällskap            35.43   
Javier Ceron  2011  Borlänge Simsällskap            44.84   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:41.00 
Silvertid 00:45.00 
Bronstid 00:49.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eduards Drozdovs  2007  Borlänge Simsällskap            37.04   
Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap            37.69   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            39.58   
Jean Mir Hassan  2006  Borlänge Simsällskap            41.77   
Linn Olsson  2010  Borlänge Simsällskap            43.01   
Hedvig Eriksson  2006  Borlänge Simsällskap            43.50   
Farahnaz Monavari  2009  Borlänge Simsällskap            46.31   
Wilma Svantes  2009  Borlänge Simsällskap            47.29   
Gabriella Jonsson  2009  Borlänge Simsällskap            47.68   
10  Melvin Bergman  2009  Borlänge Simsällskap            48.50   
11  Sara Hydén  2008  Borlänge Simsällskap            49.16   
12  Alice Jämte Lindholm  2008  Borlänge Simsällskap            50.74   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Mixed, Finaler 
Guldtid 01:15.00 
Silvertid 01:25.00 
Bronstid 01:35.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    29.67        1:02.13   
Olivia Nyström  2006  Borlänge Simsällskap    33.34        1:10.11   
Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap    37.38        1:17.30   
Oliver Axelsson  2007  Borlänge Simsällskap    38.48        1:19.81   
Ebba Axelsson  2006  Borlänge Simsällskap    37.83        1:21.12   
Stella Malm  2006  Borlänge Simsällskap    39.06        1:23.68   
Lovis Mikaelsson Blomström  2007  Borlänge Simsällskap    42.93        1:27.32   
Eduards Drozdovs  2007  Borlänge Simsällskap    43.51        1:28.88   
Axel Haglund  2007  Borlänge Simsällskap    44.28        1:29.04   
                     
 
Gren 6, 25m Bröstsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:28.00 
Silvertid 00:31.00 
Bronskrav Genomför 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Svantes Oliver  2008  Borlänge Simsällskap            28.37   
Sara Hydén  2008  Borlänge Simsällskap            28.83   
Julia Haglund  2010  Borlänge Simsällskap            28.89   
Wilma Svantes  2009  Borlänge Simsällskap            30.33   
Evelina Myhr  2009  Borlänge Simsällskap            31.54   
Noel Bergman  2011  Borlänge Simsällskap            36.92   
Karin Danielsson  2010  Borlänge Simsällskap            39.99   
Alina Zahid  2011  Borlänge Simsällskap            42.86   
William Arnberg  2009  Borlänge Simsällskap            43.58   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:51.00 
Silvertid 00:55.00 
Bronstid 00:58.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            36.05   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            48.39   
Eduards Drozdovs  2007  Borlänge Simsällskap            51.68   
Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap            52.15   
Jean Mir Hassan  2006  Borlänge Simsällskap            52.62   
Saimi Lylander  2009  Borlänge Simsällskap            54.82   
Axel Haglund  2007  Borlänge Simsällskap            55.54   
Walat Agirman  2008  Borlänge Simsällskap            57.00   
Melvin Bergman  2009  Borlänge Simsällskap            58.48   
10  Farahnaz Monavari  2009  Borlänge Simsällskap            58.89   
11  Linn Olsson  2010  Borlänge Simsällskap            59.05   
12  Alice Jämte Lindholm  2008  Borlänge Simsällskap            1:00.16   
13  Hedvig Eriksson  2006  Borlänge Simsällskap            1:00.85   
14  Gabriella Jonsson  2009  Borlänge Simsällskap            1:01.74   
15  Sara Hydén  2008  Borlänge Simsällskap            1:02.64   
                     
 
Gren 8, 100m Bröstsim Mixed, Finaler 
Guldtid 01:35.00 
Silvertid 01:45.00 
Bronstid 01:55.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    35.76        1:16.82   
Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap    45.19        1:36.38   
Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap    45.43        1:38.31   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap    49.67        1:45.55   
Eduards Drozdovs  2007  Borlänge Simsällskap    53.30        1:51.29   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:26.00 
Silvertid 00:29.00 
Bronskrav Genomföra 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Hydén  2008  Borlänge Simsällskap            26.22   
Alice Jämte Lindholm  2008  Borlänge Simsällskap            27.22   
Karin Danielsson  2010  Borlänge Simsällskap            27.36   
Wilma Svantes  2009  Borlänge Simsällskap            27.51   
Evelina Myhr  2009  Borlänge Simsällskap            29.19   
Julia Haglund  2010  Borlänge Simsällskap            29.33   
Walat Agirman  2008  Borlänge Simsällskap            29.66   
Alondra Ceron  2010  Borlänge Simsällskap            32.35   
Noel Bergman  2011  Borlänge Simsällskap            34.46   
10  Alina Zahid  2011  Borlänge Simsällskap            35.76   
11  William Arnberg  2009  Borlänge Simsällskap            46.64   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:47.00 
Silvertid 00:51.00 
Bronstid 00:56.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap            46.38   
Saimi Lylander  2009  Borlänge Simsällskap            47.17   
Eduards Drozdovs  2007  Borlänge Simsällskap            47.63   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            49.28   
Axel Haglund  2007  Borlänge Simsällskap            49.37   
Melvin Bergman  2009  Borlänge Simsällskap            49.88   
Linn Olsson  2010  Borlänge Simsällskap            50.01   
Jean Mir Hassan  2006  Borlänge Simsällskap            52.47   
Farahnaz Monavari  2009  Borlänge Simsällskap            57.02   
10  Gabriella Jonsson  2009  Borlänge Simsällskap            1:00.31   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Mixed, Finaler 
Guldtid 01:25.00 
Silvertid 01:35.00 
Bronstid 01:45.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap    42.04        1:28.08   
Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap    43.14        1:29.21   
Ebba Axelsson  2006  Borlänge Simsällskap    44.29        1:31.51   
Oliver Axelsson  2007  Borlänge Simsällskap    46.45        1:35.22   
Lovis Mikaelsson Blomström  2007  Borlänge Simsällskap    50.32        1:42.85   
Stella Malm  2006  Borlänge Simsällskap    52.35        1:48.82   
Hedvig Eriksson  2006  Borlänge Simsällskap    54.96        1:51.32   
                     
 
Gren 12, 25m Fjärilsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:22.00 
Silvertid 00:25.00 
Bronstid 00:28.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Axelsson  2006  Borlänge Simsällskap            19.35   
Axel Haglund  2007  Borlänge Simsällskap            23.28   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            23.84   
Jean Mir Hassan  2006  Borlänge Simsällskap            23.89   
Hedvig Eriksson  2006  Borlänge Simsällskap            24.97   
Melvin Bergman  2009  Borlänge Simsällskap            25.28   
Walat Agirman  2008  Borlänge Simsällskap            25.28   
Wilma Svantes  2009  Borlänge Simsällskap            26.57   
Sara Hydén  2008  Borlänge Simsällskap            28.76   
10  Gabriella Jonsson  2009  Borlänge Simsällskap            31.29   
11  Julia Haglund  2010  Borlänge Simsällskap            37.35   
                     
 
Gren 13, 50m Fjärilsim Mixed, Finaler 
Guldtid 00:40.00 
Silvertid 00:46.00 
Bronstid 00:53.00 
Resultattiderna avrundas neråt till jämna sekunder vid utdelning av klistermärke 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap            29.52   
Marcus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            30.53   
Olivia Nyström  2006  Borlänge Simsällskap            35.48   
Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap            40.02   
Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap            42.07   
Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap            42.56   
Stella Malm  2006  Borlänge Simsällskap            47.19   
Lovis Mikaelsson Blomström  2007  Borlänge Simsällskap            51.83   
Saimi Lylander  2009  Borlänge Simsällskap            52.75   
10  Eduards Drozdovs  2007  Borlänge Simsällskap            54.33   
11  Linn Olsson  2010  Borlänge Simsällskap            57.76   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  17 mars 2019 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  19:14