Bratteborgs RS 2016-09-24 - 2016-09-25
EQUIPE datasystem: Senaste startlista 2016-09-20 kl. 17:44
Klass 8 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori A + B
Klass 8 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori C + D
Klass 7 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori A Avd. A
Klass 7 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori A Avd. B
Klass 7 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 7 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 7 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 6 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 6 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 6 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 6 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 5 - Hoppning 0.75-1.05 (Lätt B+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A
Klass 5 - Hoppning 0.75-1.05 (Lätt B+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 5 - Hoppning 0.75-1.05 (Lätt B+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 4 - Hoppning 0.80 bed. A
Klass 3 - Hoppning 0.90 bed. A
Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. A:1a Lag Avd. A
Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. A:1a Lag Avd. B
Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Lista 987 - Lista över Sena ändringar (häst/ryttarbyte) Hästar
Lista 11 - Lista över Laglista Hästar

Klass 8 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori A + B Preliminär
4 anmälda
Överdomare: Patrik Gunnarsson
Tävlingsledare: Elin Gideskog
Hoppdomare: Torsten Spethz
Banbyggare: Bo Norell
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
1Frida DavidssonLill-Stella
 MantorpsryttarnaOkänd - Okänd26
1Alma BlommesköldJipe Top Model
 Värnamobygdens RFColnevalley Rasgall RWC - Wildzang´s Gloriant RW19
2Fanny GrunditzCleopatra IV
 Norrahammar TabergCarolinas Foxglove RW 74 - Kirby Cane Gallant50
 Irma TilstamCazanova
 Anebyortens RKJoelsbo Caruzel - Marzakh122
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori C + D Preliminär
14 anmälda
Överdomare: Patrik Gunnarsson
Tävlingsledare: Elin Gideskog
Hoppdomare: Torsten Spethz
Banbyggare: Bo Norell
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
 Malin SkoogAnells Cabaret
 Mullsjö HSKLinksbury Royalist - Wärnanäs Peng116
1Jonna AnderssonArh Eamon
 Lammhults RKOkänd - Okänd5
2Alma BlommesköldTop Flight
 Värnamobygdens RFOkänd - Okänd20
1Ebba BlomquistQueen Biddy
 Skaraborgs PSOkänd - Okänd22
2Selmina HedstigVan Gogh Weering
 Lammhults RKVolltreffer - Baccarat ox58
3Saga AnderssonGajos Goldmine
 Norrahammar TabergWilloway Goldigger - Sturevallens Gentleman7
4Johanna JärvhammarPopper
 Svarttorps RSMinotauros - Coed Coch targed RW 6879
5Linnea KollebyLot A Kasper
 Norrahammar TabergOkänd - Okänd81
 Felicia KågeforsAlizette
 Jönköpings FKPedro - Parks Tambour84
6Tova RiberthNormas Vilja
 Vetlandaortens RFSimberg Superman - Okänd107
7Amanda Stahre ErikssonHembys Farah Diba
 Bratteborgs RSMiclas Activ - Skogs Max118
 Pauline BergkvistPicanta
 Jönköpings FKTop Nordpol - Hellekis Timjan11
8Michelle SjöstenLittle Field Apollo Dream
 Tosseryds RFOkänd - Okänd114
9Engla ÖstemarHöjlunds Lakota
 Hakarps RFOkänd - Okänd137
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori A Avd. A Preliminär
0 anmälda
Överdomare: Patrik Gunnarsson
Tävlingsledare: Elin Gideskog
Hoppdomare: Torsten Spethz
Banbyggare: Bo Norell
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning bed. A Kategori A Avd. B Preliminär
1 anmälda
Överdomare: Patrik Gunnarsson
Tävlingsledare: Elin Gideskog
Hoppdomare: Torsten Spethz
Banbyggare: Bo Norell
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
1Frida DavidssonLill-Stella
 MantorpsryttarnaOkänd - Okänd26
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A Preliminär
5 anmälda
Överdomare: Patrik Gunnarsson
Tävlingsledare: Elin Gideskog
Hoppdomare: Torsten Spethz
Banbyggare: Bo Norell
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
1Alma BlommesköldJipe Top Model
 Värnamobygdens RFColnevalley Rasgall RWC - Wildzang´s Gloriant RW19
 Irma TilstamCazanova
 Anebyortens RKJoelsbo Caruzel - Marzakh122
2Karin HegestrandGoldengrove Twilight
 Jönköpings FKHolyoake Czar 36048 - Rathnaleen Hill59
3Fanny GrunditzCleopatra IV
 Norrahammar TabergCarolinas Foxglove RW 74 - Kirby Cane Gallant50
4Alma BlommesköldEklyckans Karamba
 Värnamobygdens RFBonafide - Mr Charm18
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A Preliminär
6 anmälda
Överdomare: Patrik Gunnarsson
Tävlingsledare: Elin Gideskog
Hoppdomare: Torsten Spethz
Banbyggare: Bo Norell
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
1Disa JacobssonMallows Tuva
 Svarttorps RSOkänd - Okänd69
 Malin SkoogAnells Cabaret
 Mullsjö HSKLinksbury Royalist - Wärnanäs Peng116
2Emma Davidsson-SundbergBo-Gi Sue
 MantorpsryttarnaVeronas Bo-Gi - Okänd27
3Maja BergströmHembys Lux Ataerna
 Svarttorps RSMiclas Activ RNF 100 - Skogs Max RNF 4716
4Ludvig LindströmCuffstown Dunn
 Norrahammar TabergOkänd - Okänd92
5Tindra RångeLove Light
 Jönköpings FKDart Light RNF 113 - Dito RW 75109
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A Preliminär
15 anmälda
Överdomare: Patrik Gunnarsson
Tävlingsledare: Elin Gideskog
Hoppdomare: Torsten Spethz
Banbyggare: Bo Norell
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
1Linnea KollebyLot A Kasper
 Norrahammar TabergOkänd - Okänd81
2Selmina HedstigVan Gogh Weering
 Lammhults RKVolltreffer - Baccarat ox58
3Michaela FranzénQueens Bluebell
 Nässjö RidklubbMinotauros - Okänd42
 Felicia KågeforsAlizette
 Jönköpings FKPedro - Parks Tambour84
4Lena IvarssonMulvin Casey
 Gislaved-Anderstorp 68
5Meja Falk HancicLangtoftegård Blue Rossi
 Vissmålens RKBarholts Blue Shadow - Öxenholm Markbook33
6Amanda KraftBilly Mc Gee
 Svarttorps RSOkänd - Okänd82
7Amanda Stahre ErikssonHembys Farah Diba
 Bratteborgs RSMiclas Activ - Skogs Max118
8Anna ZetterströmFina
 Isabergs RKOkänd133
9Michelle SjöstenLittle Field Apollo Dream
 Tosseryds RFOkänd - Okänd114
10Engla ÖstemarHöjlunds Lakota
 Hakarps RFOkänd - Okänd137
11Alice KvistNurmi
 Jönköpings FKNightfire - Bossanova83
12Saga AnderssonGajos Goldmine
 Norrahammar TabergWilloway Goldigger - Sturevallens Gentleman7
13Moa RåsmarkChanel
 Vetlandaortens RFOkänd - Okänd110
14Emilia BobergWindy
 Grännabygdens RFOkänd - Okänd23
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A Preliminär
3 anmälda
Överdomare: Patrik Gunnarsson
Tävlingsledare: Elin Gideskog
Hoppdomare: Torsten Spethz
Banbyggare: Bo Norell
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
1Alma FalkbrinkStoak May
 Lammhults RKCottrell Mystery - Lemonshill Hylight34
2Karin HegestrandGoldengrove Twilight
 Jönköpings FKHolyoake Czar 36048 - Rathnaleen Hill59
3Alma BlommesköldEklyckans Karamba
 Värnamobygdens RFBonafide - Mr Charm18
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A Preliminär
8 anmälda
Överdomare: Patrik Gunnarsson
Tävlingsledare: Elin Gideskog
Hoppdomare: Torsten Spethz
Banbyggare: Bo Norell
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
1Emma Davidsson-SundbergBo-Gi Sue
 MantorpsryttarnaVeronas Bo-Gi - Okänd27
2Tindra RångeLove Light
 Jönköpings FKDart Light RNF 113 - Dito RW 75109
3Wilma BjörckDexter Lad
 Svarttorps RSOkänd - Okänd17
4Frida BergströmTop Blue Sky
 Svarttorps RSTop Nordpol RP 146 - Okänd15
5Madeleine MagnussonToy
 Värnamobygdens RFDomino II - Brozzan RNF94
6Ellen SundbrandtDeerpark Rodger
 Tranås RidklubbOkänd - Okänd120
7Ludvig LindströmCuffstown Dunn
 Norrahammar TabergOkänd - Okänd92
8Alma FalkbrinkKulltorps Molly
 Lammhults RKSianwood Shogun - Paddock Camargue35
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B Preliminär
2 anmälda
Överdomare: Patrik Gunnarsson
Tävlingsledare: Elin Gideskog
Hoppdomare: Torsten Spethz
Banbyggare: Bo Norell
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
201Stina ElverlindHappy Lad
 Gislaved-AnderstorpOkänd - Okänd30
 Disa JacobssonMallows Tuva
 Svarttorps RSOkänd - Okänd69
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A Preliminär
11 anmälda
Överdomare: Patrik Gunnarsson
Tävlingsledare: Elin Gideskog
Hoppdomare: Torsten Spethz
Banbyggare: Bo Norell
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
1Alma HanssonThe Hiker
 Tranås RidklubbBallinavilla Prince - Ruaille Buaille Bui57
2Wilma GyllenstenZambah
 Värnamobygdens RFCarnaby Patrick Hooligan - Värnbergs Orion53
3Michaela FranzénQueens Bluebell
 Nässjö RidklubbMinotauros - Okänd42
4Alice KvistNurmi
 Jönköpings FKNightfire - Bossanova83
5Anna-Klara JosefssonKilly Life Star
 Helsingborgs FRKLife Star78
6Emilia BobergWindy
 Grännabygdens RFOkänd - Okänd23
7Anna ZetterströmFina
 Isabergs RKOkänd133
8Edith NikolaussonBalduin Vom Zoo
 Lammhults RKBbc - Billi ll100
9Elin HöglundVellino Flight
 Vaggeryd-SkillingarydOkänd - Okänd66
10Lena IvarssonMulvin Casey
 Gislaved-Anderstorp 68
11Moa RåsmarkChanel
 Vetlandaortens RFOkänd - Okänd110
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 0.75-1.05 (Lätt B+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A Preliminär
6 anmälda
Överdomare: Patrik Gunnarsson
Tävlingsledare: Elin Gideskog
Hoppdomare: Torsten Spethz
Banbyggare: Bo Norell
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
1Alma FalkbrinkStoak May
 Lammhults RKCottrell Mystery - Lemonshill Hylight34
1Frida BergströmTop Blue Sky
 Svarttorps RSTop Nordpol RP 146 - Okänd15
2Wilma BjörckDexter Lad
 Svarttorps RSOkänd - Okänd17
3Madeleine MagnussonToy
 Värnamobygdens RFDomino II - Brozzan RNF94
4Ellen SundbrandtDeerpark Rodger
 Tranås RidklubbOkänd - Okänd120
5Alma FalkbrinkKulltorps Molly
 Lammhults RKSianwood Shogun - Paddock Camargue35
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B Preliminär
1 anmälda
Överdomare: Patrik Gunnarsson
Tävlingsledare: Elin Gideskog
Hoppdomare: Torsten Spethz
Banbyggare: Bo Norell
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
201Stina ElverlindHappy Lad
 Gislaved-AnderstorpOkänd - Okänd30
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 0.75-1.05 (Lätt B+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A Preliminär
4 anmälda
Överdomare: Patrik Gunnarsson
Tävlingsledare: Elin Gideskog
Hoppdomare: Torsten Spethz
Banbyggare: Bo Norell
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
1Alma HanssonThe Hiker
 Tranås RidklubbBallinavilla Prince - Ruaille Buaille Bui57
2Elin HöglundVellino Flight
 Vaggeryd-SkillingarydOkänd - Okänd66
3Wilma GyllenstenZambah
 Värnamobygdens RFCarnaby Patrick Hooligan - Värnbergs Orion53
4Edith NikolaussonBalduin Vom Zoo
 Lammhults RKBbc - Billi ll100
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 0.80 bed. A Preliminär
15 anmälda
Överdomare: Patrik Gunnarsson
Tävlingsledare: Elin Gideskog
Hoppdomare: Torsten Spethz
Banbyggare: Bo Norell
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
1Linda WidegrenFlower
 Tenhults RFZavall VDL - Emilion131
2Madelene FranssonZampano
 Svarttorps RSLucordo - Ramiro41
3Anna BlomquistEl Ninjo Y
 Skaraborgs PSLevantos II - Swift21
4Jessica JohanssonAcvavit
 Värnamobygdens RFAcacio (ex Acagion) - Freimoor74
5Lena JohanssonZinja
 Värnamobygdens RFNavarone - Okänd75
6Erika BergmanRondento Victoire
 Värnamo KappeledRonaldinho H (SWB) - Cardento14
7Emelie AhlstedtAkrienne
 Bratteborgs RSAkribori - Tamburin2
8Ebba HjelmstamFairytale GL
 Bankeryds RKKing Louie (SWB) - Mintage xx60
9Louise RadeticConzita
 Värnamobygdens RFContendro I - Concetto106
10Malin AnderssonIndra (13) (SWB)
 Ljungby RKFlash Dancer I. M. (SWB) - Warsteiner6
11Erika LindfeltBrandy Care (SWB)
 Hakarps RFCareful - Cortez91
12Adina EmanuelssonBastard
 Isabergs RKOkänd - Okänd31
13Linda WidegrenTabasco H (SWB)
 Tenhults RFCabachon - Landlord130
 Emma HjortsöeSpice Girl
 TidaholmsbygdenOkänd - Okänd61
 Alice FärnemyhrEmotie
 Gnosjöandans RKDulf Van Den Bisschop - Jasper47
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.90 bed. A Preliminär
38 anmälda
Överdomare: Patrik Gunnarsson
Tävlingsledare: Elin Gideskog
Hoppdomare: Torsten Spethz
Banbyggare: Bo Norell
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
1Johanna FridolfBriar Rose
 Lammhults RKBriar - Turban Rose44
2Amanda Åberg JacobssonKommilfoo
 Svarttorps RSQuincerot Van T&L - Vancouver Dáuvray134
3Matilda JanssonSabo
 Norrahammar TabergSaladin - Blok III70
4Sandra IsakssonNova
 UlricehamnsbygdenRavelli - Vivaldi67
5Jonna RommedahlMiranda Mail (63) (SWB)
 Norrahammar TabergJaguar Mail - Feliciano108
6Sanna AnderssonRosie
 Sävsjö RidklubbOkänd - Okänd8
7Malin AnderssonIndra (13) (SWB)
 Ljungby RKFlash Dancer I. M. (SWB) - Warsteiner6
8Louise RadeticConzita
 Värnamobygdens RFContendro I - Concetto106
9Diana BergelinLili
 Vetlandaortens RFPomme Royal - Glenstal xx10
10Jenny AnderssonBiggareau-K
 Lammhults RKBiggles - Granit4
11Hannah WassCarat (SWB)
 UlricehamnsbygdenRagazzo - Chirac128
12Erika BergmanRondento Victoire
 Värnamo KappeledRonaldinho H (SWB) - Cardento14
13Linnea BorgströmGandi
 UlricehamnsbygdenDionysos - Granit24
14Alexandra HultbergJoy's Rosegarden
 Värnamobygdens RFCorlensky G - Dalby Mustang xx65
15Natalie GustafssonCullintra Daylight
 Ekenässjöns HSKCapitalist - Sharifabad51
16Moa GustavssonYini (42)
 Norrahammar TabergLemon - Bernstein52
17Frida JohannissonFonzie
 Värnamobygdens RFCagliostro - Falleur72
18Jenny JohanssonLancaster
 Värnamobygdens RFLancier - Rodney Express (vbl. travare)73
19Linda WidegrenTabasco H (SWB)
 Tenhults RFCabachon - Landlord130
20Emma AlserinQuite Bori (SWB)
 Lammhults RKAkribori - Quite Easy3
21Bodil LiljaCatwalk Z
 Värnamobygdens RFCrown Z - Lincoln89
22Ida BerglundArmani Breezer
 Hakarps RFCamaro M - Pajaz12
23Erika LindfeltBrandy Care (SWB)
 Hakarps RFCareful - Cortez91
24Anna JonssonWatch Out
 Sävsjö RidklubbOkänd - Okänd76
25Marie-Louice HolmLady Bug
 Värnamobygdens RFZeppelin - Naturel64
26Mia JonssonIkon
 Lammhults RKCortus - Martini77
27Henny VinlöfAtlantic Princess
 Sävsjö RidklubbLast Liberty - Carnaby Patrick Hooligan(conn)125
28Lena JohanssonZinja
 Värnamobygdens RFNavarone - Okänd75
29Jessica JohanssonAcvavit
 Värnamobygdens RFAcacio (ex Acagion) - Freimoor74
30David MaxsonBarito
 Vetlandaortens RFMontreal - Zeoliet98
31Mathilda ÅhlanderCactus
 Lammhults RKCortus - Stanford135
32Anna BlomquistEl Ninjo Y
 Skaraborgs PSLevantos II - Swift21
33Emmelie BerglöfZorbini
 Norrahammar TabergMagini - Lambert 58913
34Jennifer MentonGulltind
 Norrahammar TabergBjontind 1933 - Lotus 187899
35Caroline PousetteCallette
 Bankeryds RKCallahan VDL - Little Q104
36Madelene FranssonZampano
 Svarttorps RSLucordo - Ramiro41
37Adina EmanuelssonBastard
 Isabergs RKOkänd - Okänd31
38Johanna FridolfLootah
 Lammhults RKMilagro (PL) - Falsyfikat (PL)45
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. A:1a Lag Avd. A Preliminär
0 anmälda
Överdomare: Patrik Gunnarsson
Tävlingsledare: Elin Gideskog
Hoppdomare: Torsten Spethz
Banbyggare: Bo Norell
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. A Lag Avd. B Preliminär
13 anmälda
Överdomare: Patrik Gunnarsson
Tävlingsledare: Elin Gideskog
Hoppdomare: Torsten Spethz
Banbyggare: Bo Norell
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
201Sandra IsakssonNova
 UlricehamnsbygdenRavelli - Vivaldi67
202Natalie GustafssonCullintra Daylight
 Ekenässjöns HSKCapitalist - Sharifabad51
203Alva SandbergBroken Heart
 Jönköpings FKHeartbreaker - Nabab de Reve112
204Alexandra HultbergJoy's Rosegarden
 Värnamobygdens RFCorlensky G - Dalby Mustang xx65
205Diana BergelinLili
 Vetlandaortens RFPomme Royal - Glenstal xx10
206Josefina WetterholmBarry
 Värnamobygdens RFOkänd - Okänd129
207Linnea BorgströmGandi
 UlricehamnsbygdenDionysos - Granit24
208Linnea DjervCozmo
 Jönköpings FKCallahan VDL - Maraton28
209Caroline PousetteCallette
 Bankeryds RKCallahan VDL - Little Q104
210Johanna Faust SöderlundValencia
 Vaggeryd-SkillingarydGuido - Gratianus36
211Magdalena AggerstamHole'n One (SWB)
 Värnamo KappeledHeartbeat - Oramé1
212Frida JörgenssonNygårds Mirakel (SWB)
 Tenhults RFCallahan VDL - Irco Mena80
 Fredrik ValfridssonCanaletto
 Jönköpings FKDe Noir - Furioso III123
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. A:1a Lag Preliminär
7 startande lag
 
StartnrKlubbLagnr
  Lagledare
   RyttareHäst 
1Hakarps RFLag 1
   
 
2Norrahammar TabergLag 1
   
 
3Vetlandaortens RFLag 1
   
 
4Lammhults RKLag 1
   
 
5Sävsjö RidklubbLag 1
   
 
6Värnamobygdens RFLag 1
   
 
7Svarttorps RSLag 1
   
 
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
22 anmälda
Överdomare: Patrik Gunnarsson
Tävlingsledare: Elin Gideskog
Hoppdomare: Torsten Spethz
Banbyggare: Bo Norell
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
1Hanna LarsonEasy Gold
 Vaggeryd-SkillingarydEasy Boy - Acapulco Gold88
2Hedvig HallinChantal
 Hakarps RFContendro - Wanderer55
3Rebecca GranathDawaswa
 Vetlandaortens RFUstinov - Calato48
4Felicia FinnanderPrincess Leia (SWB)
 Värnamo KappeledLaptop - Gibraltar38
5Frida LundkvistZeolita
 Vetlandaortens RFNegro - Zeoliet93
6Emelie VilhelmssonAike Anders
 Eksjöortens RFOklund - Notaris124
7Josefina WetterholmBarry
 Värnamobygdens RFOkänd - Okänd129
8Linnea ElgMonthageno
 Vaggeryd-SkillingarydCathageno - Magini29
9Moa RåsmarkSippan
 Vetlandaortens RFHip Hop - Stanford111
10Magdalena AggerstamHole'n One (SWB)
 Värnamo KappeledHeartbeat - Oramé1
11Lina SjöströmEmcie
 Hakarps RFApplaus - Dageraad115
12Anna SkärinYazzman (SWB)
 Värnamobygdens RFCartier - Elizar117
13Jenny JaretegCarro
 Svenljunga RKCagancho - Cardento71
14Filippa MannonenD.Betul
 Svarttorps RSOl Metta - Jalisco B96
15Ella LindfeltMillion Dollar Baby
 Hakarps RFJeopardy - Robin Z90
16Emmy EngdahlEmmerzess
 Sävsjö RidklubbEmmerton (ex Raldolala) - Homme d'Honneur xx32
17Henny VinlöfKonstantin
 Sävsjö RidklubbCamaro M - Bamtung126
18Hanna LarsonFialou
 Vaggeryd-SkillingarydFürstt Piccolo - Brentano II87
19Hedvig HallinCute T
 Hakarps RFCarland - Cortez56
20Rebecca GranathLambina (F. 2) (SWB)
 Vetlandaortens RFPoet - Cheval Sansibar49
 Anna-Carin FingalAthena
 Jönköpings FKAcorado - Zeus37
 Fredrik ValfridssonCanaletto
 Jönköpings FKDe Noir - Furioso III123
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B Preliminär
2 anmälda
Överdomare: Patrik Gunnarsson
Tävlingsledare: Elin Gideskog
Hoppdomare: Torsten Spethz
Banbyggare: Bo Norell
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
201Linnea DjervCozmo
 Jönköpings FKCallahan VDL - Maraton28
202Nickilee ÅngmanGinst (SWB)
 Jönköpings FKZuidenwind - Flemmingh136
 
till toppen

Lista 987 - Lista över Sena ändringar (häst/ryttarbyte) Hästar Preliminär
3 anmälda
Överdomare: Patrik Gunnarsson
Tävlingsledare: Elin Gideskog
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
 Ida BerglundArmani Breezer
 Hakarps RFCamaro M - Pajaz12
 Johanna Faust SöderlundValencia
 Vaggeryd-SkillingarydGuido - Gratianus36
 Agnes LandströmNefertiti
 Norrahammar TabergRagazzo - Eloge86
 
till toppen

Lista 11 - Lista över Laglista Hästar Preliminär
7 anmälda
Överdomare: Patrik Gunnarsson
Tävlingsledare: Elin Gideskog
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
 Sanna AnderssonRosie
 Sävsjö RidklubbOkänd - Okänd8
 Ida BerglundArmani Breezer
 Hakarps RFCamaro M - Pajaz12
 Johanna FridolfLootah
 Lammhults RKMilagro (PL) - Falsyfikat (PL)45
 Moa GustavssonYini (42)
 Norrahammar TabergLemon - Bernstein52
 Bodil LiljaCatwalk Z
 Värnamobygdens RFCrown Z - Lincoln89
 David MaxsonBarito
 Vetlandaortens RFMontreal - Zeoliet98
 Christina ZetterlundCoffee King
 Svarttorps RSOkänd - Cappucino132
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport