Hoppa till sidans innehåll

2008


Lördagen den 11:e oktober 2008.

 

 

8+ herrar  och damer

 
    Mellantid Totalt tid
1. Hjortnäs Brygga IF (herrar) 00:15:23 00:30:24
  Peter Mattsson    
  Johan Esters    
  Roland Arons    
  Johan Tägtström    
  Lars Borggren    
  Hans-Erik Thuresson    
  Magnus Knuts    
  Micke Storén    
  x Ulrika Knuts    
       
2. Öresjö SS (mix) 00:15:44 00:31:15
  Per-Olof Claesson    
  Fanny Fridén    
  Philip Björkman    
  Cornelia Fridén    
  Christoffer Johansson    
  Christer Jonsson    
  Oskar Claesson    
  Kevin Hermansson (KRK)    
  x Lovisa Claesson    
       
3. SPIF (dam) 00:16:19 00:32:42
  Lisa Sörman    
  Vanessa Butani    
  Liv Karlström    
  Cecilia Lilja    
  Monika Knejp    
  Kristina Knejp Christensson    
  Berit Carow    
  Karin Högberg    
  x Daniel    
       
 


4x och -, herrar och mix

   
1. SPIF (4- H) 00:15:09 00:30:17
  Olof Nilsson    
  Olof Jonmarker    
  Håkan Sjökvist    
  Mattias    
       
2. Brudpiga RK (4x H) 00:15:34 00:31:03
  Daniel Leander    
  Mattias Rapp    
  Thomas Nääs    
  Jean Martell    
       
3. Kungälv RK (4x H) 00:16:08 00:32:30
  Peter Karlsson    
  Joachim Brischewski    
  Jan Andersson    
  NN    
       
4. UARS (4- mix) 00:20:18 00:40:12
  Ida Andersson    
  Lena Edström    
  Jonas Vasur    
  Thomas Andersson    
       
 


2x mix

   
1. Stockholms Roddförening 00:16:27 00:32:40
  Jan Berglund    
  Birgitta Berglund    
       
2. Brudpiga RK 00:16:49 00:33:16
  Jorma Möttönen    
  Isabella Niss    
       
3. Brudpiga RK / UARS 00:16:50 00:33:38
  Lassi Karonen    
  Linda Tjäder    
       
4. Hammarby 00:16:41 00:34:45
  Eva Buskas    
  Anders Joelsson    
       
5. UARS 00:17:08 00:34:49
  Helena Back    
  Carl Olsson    
       
6. Hammarby 00:19:06 00:38:40
  Joakim Åberg    
  Malin Bergner    
       
7. UARS 00:19:32 00:39:00
  Anders Brolin    
  Anna Jentzen    
       
8. Akademiska RF 00:20:17 00:39:37
  ?    
  ?    
       
9. Brudpiga RK 00:20:33 00:40:52
  Pär Änges    
  Magdalena Enges    
       
10. Hammarby 00:20:36 00:41:22
  Gustav Larsson    
  Linda Hjertén    
       
 


2x herrar och 2- damer

   
1. Strömstad RK (2x H) 00:18:07 00:36:04
  Roger Rask    
  Per-Ola Gran    
       
2. Akademiska RF (2x H) 00:20:26 00:40:52
  Michael Lindberg    
  Ian Miller    
       
3. UARS (2- D) 00:21:17 00:42:46
  Tuva Vamborg    
  Hanna Eriksson    
       
 

1x herrar

   
1. Stockholms RF 00:18:56 00:38:14
  Mikael Borg    
       
2. Akademiska RF 00:21:08 00:40:20
  Christian Hilbig    
       
 


UNGDOMSKLASSER

   
 


1x pojkar junior P11

   
1. SRF - Eskil Borg   00:14:14
       
 


1x pojkar junior D

   
1. Brupiga RK - Mattias Wik   00:12:27
2. Brudpiga RK - Anders Niss   00:12:32
3. Brudpiga RK - Jesper Klingh   00:16:06
       
 


1x herrar junior A

   
1. Brudpiga RK - Jonas Eriksson   00:10:49
       
 


4x damer junior C

   
1. Brudpiga RK   00:10:31
  Amanda Möttönen    
  Ebba Lindeström    
  Amanda Åkesson    
  Frida Rydell    

 

Om du hittar några fel eller vet namn som saknas maila Lovisa. (This is a mailto link)

Uppdaterad: 09 OKT 2011 17:43 Skribent: Lovisa Niss

Vid frågor, skicka ett mejl till This is a mailto link

LRR -07 (37)

Postadress:
Brudpiga RK - Rodd
Mats Niss, Västanvik, Skarpholsvägen 11
79392 Leksand

Kontakt:
Tel: 024713846
E-post: This is a mailto link

Se all info