Hoppa till sidans innehåll

2017


Resultatlista Leksand Rowing Race 2017

Förkortat lopp pga. svåra förhållanden på ordinarie startplats.

Här finns resultatlistan i pdf >>

   
           
Heat 1          
           
Plac Startnr Klass Båt Mellantid Sluttid
1 2 8 + Brudpiga RK
Martin Daniels
Johan Esters
Linda Knuts
Jonas Knuts
Ulf Rydell
Calle Spik
Magnus Knuts
Mikael Storén
Cox. Ulrika Knuts
00:09:23 00:24:04
2 1 8 + UARS
Maximilian Vieler
Stephan Köhler
Annegret Wahlicht
Malin Asplund
Reinier Overmaat
Erik Lewin
Bram Vermeulen
Max Schön
Cox. Emma Andersson
00:10:19 00:26:05
3 4 8 + Akademiska RF
Daniel
Adonis
Sara
Rik
Michaela
Rebecka
Ebba
Markus
Cox Prisca
00:10:15 00:26:37
4 3 8 + Akademiska RF
Fredrica
Natalia
Allie
Eline
Sam
Ted
Juri
Timon
Cox. Greg
00:10:34 00:27:53
           
Heat 2          
           
Plac Startnr Klass Båt Mellantid Sluttid
1 7 4x herr Brudpiga RK
Peter Mattsson
Carl-Fredrik Holfve
Lassi Karonen
Per Andersson
00:08:48 00:22:38
2 8 4x mix Hammarby
Marcelo Palma
Alex Golitsyn
Oscar Thulin
Lisa Olsson
00:10:42 00:27:17
3 6 4x herr Stockholms RF
Bengt Norberg
Johan Holmlund
Ulrich Adamheit
David Cairns
00:10:36 00:27:25
4 12 4x dam Brudpiga RK
Anna Stormats
Emilia Backman
Julia Lindberg
Elsa Pulkkinen
00:11:03 00:28:03
5 9 4x mix Akademiska RF
Maarten
Ahmed
Tuco
Karen
00:11:20 00:28:10
6 5 4- mix UARS
Lutz Ahrens
Petr Dvorak
Eva Dvorak
Lisa Nilsson
00:11:46 00:29:32
7 11 4x dam Akademiska RF
Steffi
Sasha
Jess
Caroline
00:11:59 00:30:33
8 10 4x mix Göteborgs Roddklubb
Ebba Rundqvist
Suvir Bhargav
Annica Jonsson
Marie Alenvik
00:12:09 00:30:56
           
           
Heat 3          
           
Plac Startnr Klass Båt Mellantid Sluttid
1 19 2x HS Stockholms RF
Axel Kruse
Lars von Deyn
00:09:06 00:24:09
2 18 2x HS FB Stockholms RF
Mikael Borgh
Eskil Borgh
00:09:20 00:24:35
3 13 2x mix Stockholms RF
Jan Berglund
Birgitta Berglund
00:10:04 00:25:42
4 15 2x mix Stockholms RF / Norrtälje
Nik Pivac
Britta Pivac
00:10:05 00:26:05
5 14 2x mix Vaxholm / UARS
Johan Andersson
Malin Erkas
00:10:20 00:26:14
6 20 2x mix Hammarby
Saioa Ibarrola
Mike Raisbeck
00:10:10 00:26:30
7 27 1x Brudpiga RK
Thomas Nääs
00:10:52 00:26:35
8 17 2x mix Uddevalla RK/Vänersborgs RK
Anneli Jungland
Marcus Ankar
00:10:15 00:26:39
9 24 2x mix Akademiska RF
Fredrik
Christina
00:10:41 00:27:50
10 26 1x Lidingö Roddklubb
Anders Wånell
00:12:01 00:28:15
11 21 2x mix Hammarby
Henrik Persson
Rebecca Larson
00:10:54 00:28:35
12 23 2x mix Hammarby
Hanna Pingry
Tomek Jansson
00:11:41 00:29:17
13 22 2x mix Hammarby
Ellen Gunnars
William Tassel
00:11:09 00:29:53
14 25 2x DS  Göteborgs Roddklubb
Ida Wackerberg
Emma Andersson
00:10:41 00:31:52
DNF 16 2x mix Hammarby
Hanna Sundberg
Gustav Frebelius
- -
Uppdaterad: 01 OKT 2017 00:42 Skribent: Lovisa Niss
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Brudpiga RK - Rodd
Mats Niss, Västanvik, Skarpholsvägen 11
79392 Leksand

Kontakt:
Tel: 024713846
E-post: This is a mailto link

Se all info