Hoppa till sidans innehåll

Resultat gruppspel Fyrlingen 2011


Grupp 1


Mötesvinster Matchkvot Klotkvot Placering Till slutspel
Lag
Carlén LID/CPC 2 5-4 +7 2 B
Lag
Edman RON/KÄV 1 4-5 +9 3 B
Lag
Lindberg SSÖ m.fl. 3 8-1 +30 1 A
Lag
C. Csapó SKT 0 1-8 -46 4 C









Mötesresultat (trippel följt av dubblar och sammanställning)







Carlén - C. Csapó 13-5 13-10 13-4 3-0 +20

Edman - Lindberg 11-13 12-13 11-13 0-3 -5

Carlén - Lindberg 6-13 4-13 12-13 0-3 +17

Edman - C. Csapó 13-11 13-6 13-4 3-0 +18

Carlén - Edman 13-11 10-13 13-8 2-1 +4

Lindberg - C. Csapó 13-10 13-4 9-13 2-1 +8










Grupp 2


Mötesvinster Matchkvot Klotkvot Placering Till slutspel
Lag
Hermansson PNU 0 2-7 -31 4 C
Lag
Haraldsson HÄL/SKT 3 7-2 +36 1 A
Lag
Ilomäki BOR 2 5-4 +5 2 B
Lag
Andersson BON 1 4-5 -10 3 B









Mötesresultat (trippel följt av dubblar och sammanställning)







Hermansson - Andersson 10-13 13-8 9-13 1-2 -2

Haraldsson - Ilomäki 13-6 13-4 6-13 2-1 +9

Hermansson - Ilomäki 13-12 6-13 10-13 1-2 -9

Haraldsson - Andersson 13-6 13-8 8-13 2-1 +7

Hermansson - Haraldsson 4-13 7-13 8-13 0-3 -20

Ilomäki - Andersson 13-6 13-6 4-13 2-1 +5










Grupp 3


Mötesvinster Matchkvot Klotkvot Placering Till slutspel
Lag
Holm SKT/ÅST 1 3-6 -17 3 C
Lag
Hjelm CPC/CDB 3 9-0 +64 1 A
Lag
Hesse BON 0 1-5 -38 4 C
Lag
Johansson POM 2 5-4 +14 2 A









Mötesresultat (trippel följt av dubblar och sammanställning)







Holm - Johansson 4-13 5-13 13-7 1-2 -11

Hjelm - Hesse 13-7 13-5 13-4 3-0 +23

Holm - Hesse 13-5 13-4 11-13 1-2 -15

Hjelm - Johansson 13-6 13-8 13-5 3-0 +20

Holm - Hjelm 6-13 6-13 6-13 0-3 +21

Hesse - Johansson 10-13 4-13 5-13 0-3 +20










Grupp 4


Mötesvinster Matchkvot Klotkvot Placering Till slutspel
Lag
Ahlstrand LID/ÖDE 0 2-7 -29 4 C
Lag
Brandt SSÖ 2 5-4 -9 3 B
Lag
Möller BKS 2 5-4 +2 2 B
Lag
Johansson VAR 2 6-3 +36 1 A









Mötesresultat (trippel följt av dubblar och sammanställning)







Ahlstrand - Johansson 4-13 4-13 7-13 0-3 -24

Brandt - Möller 5-13 6-13 13-9 1-2 -11

Ahlstrand - Möller 13-6 6-13 9-13 1-2 -4

Brandt - Johansson 13-11 13-11 10-13 2-1 +1

Ahlstrand - Brandt 9-13 13-4 7-13 1-2 -1

Möller - Johansson 13-9 4-13 5-13 1-2 -13










Grupp 5


Mötesvinster Matchkvot Klotkvot Placering Till slutspel
Lag
Andersson HPK/BKS 3 9-0 +45 1 A
Lag
Johansson HÄL/SKT 0 1-8 -26 4 C
Lag
Hartwich CAL 1 3-6 -23 3 C
Lag
Verhagen BRO/SCP 2 5-4 +4 2 B









Mötesresultat (trippel följt av dubblar och sammanställning)







Andersson - Verhagen 13-8 13-7 13-7 3-0 +17

Johansson - Hartwich 7-13 7-13 8-13 0-3 -17

Andersson - Hartwich 13-6 13-5 13-7 3-0 +21

Johansson - Verhagen 13-4 8-13 7-13 1-2 -2

Andersson - Johansson 13-12 13-10 13-10 3-0 +7

Hartwich - Verhagen 9-13 4-13 7-13 0-3 -19










Grupp 6


Mötesvinster Matchkvot Klotkvot Placering Till slutspel
Lag
Plantin SCP/LID 3 8-1 +45 1 A
Lag
Wallman SKT/IST 1 4-5 +2 2 B
Lag
Malm SIT 1 3-6 -12 3 B
Lag
Gudmundsen Norge 1 3-6 -35 4 C









Mötesresultat (trippel följt av dubblar och sammanställning)







Plantin - Gudmundsen 13-6 13-4 13-7 3-0 +22

Wallman - Malm 13-12 12-13 13-8 2-1 +5

Plantin - Malm 13-4 13-10 13-5 3-0 +20

Wallman - Gudmundsen 13-8 11-13 10-13 1-2 0

Plantin - Wallman 13-4 5-13 13-11 2-1 +3

Malm - Gudmundsen 13-4 13-6 10-13 2-1 +13










Grupp 7


Mötesvinster Matchkvot Klotkvot Placering Till slutspel
Lag
Skult SCP/SKT 3 8-1 +50 1 A
Lag
Ström CPC mfl 0 3-6 -61 4 C
Lag
Lindroth KIF 1 3-6 -19 3 C
Lag
v E Patron KÄR 2 7-2 +30 2 A









Mötesresultat (trippel följt av dubblar och sammanställning)







Skult - v E Patron 13-7 13-4 5-13 2-1 +8

Ström - Lindroth 11-13 4-13 12-13 0-3 -12

Skult - Lindroth 13-9 13-5 13-7 3-0 +18

Ström - v E Patron 5-13 4-13 5-13 0-3 -25

Skult - Ström 13-5 13-4 13-6 3-0 +24

Lindroth - v E Patron 9-13 11-13 6-13 0-3 -13










Grupp 8


Mötesvinster Matchkvot Klotkvot Placering Till slutspel
Lag
Hervieu BOO 2 5-4 +6 3 B
Lag
Hanson DEB 0 2-7 -25 4 C
Lag
Massimi LAN mfl 2 5-4 +9 2 A
Lag
Benderix LBO 2 6-3 +10 1 A









Mötesresultat (trippel följt av dubblar och sammanställning)







Hervieu - Benderix 13-11 11-13 8-13 1-2 -5

Hanson - Massimi 5-13 6-13 13-7 1-2 -9

Hervieu - Massimi 13-11 8-13 13-7 2-1 +3

Hanson - Benderix 12-13 8-13 11-13 0-3 -8

Hervieu - Hanson 13-8 13-5 8-13 2-1 +8

Massimi - Benderix 9-13 13-7 13-12 2-1 +3










Grupp 9


Mötesvinster Matchkvot Klotkvot Placering Till slutspel
Lag
Hugosson LID/BVP 2 6-3 +9 2 A
Lag
Lilja QUA mfl 2 7-2 +44 1 A
Lag
Gudmundsson CAL/POM 2 5-4 -16 3 B
Lag
Hovind Norge 0 0-9 -7 4 C









Mötesresultat (trippel följt av dubblar och sammanställning)







Hugosson - Hovind 13-11 13-8 13-9 3-0 +11

Lilja - Gudmundsson 13-6 13-4 13-8 3-0 +21

Hugosson - Gudmundsson 10-13 10-13 13-5 1-2 +2

Lilja - Hovind 13-4 13-6 13-5 3-0 +19

Hugosson - Lilja 5-13 13-11 13-11 2-1 -4

Gudmundsson - Hovind 13-11 13-11 13-10 3-0 +7










Grupp 10


Mötesvinster Matchkvot Klotkvot Placering Till slutspel
Lag
Enbom SIT/BSJ 3 9-0 +46 1 A
Lag
Johansson C4B 1 3-6 -18 3 C
Lag
Stenberg DEB 0 1-8 -34 4 C
Lag
Andersson SÖR/018 2 5-4 +6 2 B









Mötesresultat (trippel följt av dubblar och sammanställning)







Enbom - Andersson 13-12 13-6 13-8 3-0 +13

Johansson - Stenberg 13-10 13-4 6-13 2-1 +5

Enbom - Stenberg 13-6 13-12 13-6 3-0 +15

Johansson - Andersson 7-13 13-8 9-13 1-2 -5

Enbom - Johansson 13-7 13-9 13-5 3-0 +18

Stenberg - Andersson 8-13 8-13 9-13 0-3 -14










Grupp 11


Mötesvinster Matchkvot Klotkvot Placering Till slutspel
Lag
Bel-Lafkih Norge 2 5-4 +9 1 A
Lag
Holgersson HED 1 3-6 -12 4 C
Lag
Müller KÄR 1 5-4 +10 3 B
Lag
Abdi Aden SIT 2 5-4 +1 2 B









Mötesresultat (trippel följt av dubblar och sammanställning)







Bel-Lafkih - Abdi Aden 13-4 7-13 11-13 1-2 0

Holgersson - Müller 12-13 4-13 8-13 0-3 -15

Bel-Lafkih - Müller 13-7 8-13 13-10 2-1 +4

Holgersson - Abdi Aden 8-13 13-4 13-9 2-1 +8

Bel-Lafkih - Holgersson 8-13 13-4 13-12 2-1 +5

Müller - Abdi Aden 13-11 9-13 6-13 1-2 -9










Grupp 12


Mötesvinster Matchkvot Klotkvot Placering Till slutspel
Lag
Patron KÄR 3 8-1 +41 1 A
Lag
Ekroth BOO 1 5-4 +6 2 B
Lag
Askvid KIF 1 2-7 -43 4 C
Lag
Silfverberg LID 1 3-6 -4 3 B









Mötesresultat (trippel följt av dubblar och sammanställning)







Patron - Silfverberg 13-8 13-6 13-12 3-0 +13

Ekroth - Askvid 13-4 13-8 13-4 3-0 +23

Patron - Askvid 13-9 13-6 13-6 3-0 +18

Ekroth - Silfverberg 5-13 13-8 9-13 1-2 -7

Patron - Ekroth 13-4 13-7 8-13 2-1 +10

Askvid - Silfverberg 13-10 6-13 13-11 2-1 -2

Uppdaterad: 08 JAN 2011 22:18 Skribent: Herman Thorell

Postadress:
Club Boule la pomme de pin Toarpsdal - Boule
Toarpsdal Hasselbacken, Birgitta Thorell
51690 Dalsjöfors

Kontakt:
Tel: 033125483
E-post: This is a mailto link

Se all info