Hoppa till sidans innehåll

Lottning Fyrlingen 2012


Lottningen för Fyrlingen 2012. Lag markerade med grått är det seedade laget i grupperna som har seedning!

  

 

Tidig spelstart 8:30






















Grupp 1 Seedad 5










Henrik Hugosson LID Niklas Carlén LID Alexander Norin LID Marcus Enbom BOO
Patric Larsson BKS Jan Lundgren BKS Jonas Strende BKS Roger Söder LID
Mona Larsson KIF Bengt Toresson BOR Ingela Toresson BOR Christina Svensson BOR
Anton Oskarsson ÖDE Edvard Eriksson ÖDE Lasse Nihlmark ÖDE Gustav Oskarsson ÖDE












Grupp 2 Seedad 8










Stefan Giza LID Tove Orrbeck KÄR Pablo Patron KÄR Patrik Wiik KÄR
Annika Fjelkner LID Sara Lindelöf LID Lotta Larsson BSJ  Rickard  Jacobsen  HPK
H- E Hermansson PNU Maria Hermansson PNU Dan Karlsson PNU Magnus Halleen GBK
Johanna Hesse BON Lars Hesse BON Ulla Tidén BON Jenny Jönsson BON












Grupp 3 Seedad 6










Håkan Hallberg KÄR Jonny Patron KÄR Henri v E Patron KÄR Viktor v E Patron KÄR
Reino Lindberg BOR Jan-Åke Brandt SSÖ Bertil Ryberg BOL Göran Ivarsson CDB
Carljohan Möller BKS Janne Johansson IST Edward Karp IST Erik Janson IST
Kerstin Andersson BON Laila Andersson BON Arne G Johansson BON Petra Karlsson BON












Grupp 4










Gerd Sandin SSÖ Hans Johansson SSÖ Eddy Persson SSÖ Kenneth Johansson VAR
Oscar Andersson BON Hamid Zangeneh BON Robin Johansson BON Mattias Thorell BON
Magnus Kristiansson KÄR Magnus Müller KÄR Gert Olsson KÄR Kim Olsson KÄR
Davy Johansson HÄL Andreas Petersson HÄL Bo Haraldsson HÄL Björn Åkerberg LID












Sen spelstart 15:00






















Grupp 5 Seedad 1










Patrik Andersson HPK Jimmy Löf HPK Thomas Wiede HPK Johan Skagerlund BKS
Christer Lilja RON Yngve Evaldsson QUA Håkan Bergkvist RON Rudolf Jarz SAN
Berit Sjöberg LID Lars-Åke Sjöberg LID Håkan Berg LID Mikael Trechera LID
Eva Bolve RPC Ulf Bolve RPC Eva-Karin Ingelstedt SKT Camilla  Csapo  SKT 












Grupp 6










Kristian Eklund IST Jonas Jacobsen KÄR Dick Nilsson RVK Bo-Göran Stare PET
Eva Karlsson CAL Jonny Karlsson CAL Kicki Patron CAL  Anders Benderix CAL
Atle Smeby NO Rune Kristofersen NO Oddvar Karlsen NO Morten Torp NO
S-O Sällberg BON Ann-Lis Svensson BON Inga-Lisa Corell- Sällberg BON Stefan Svensson BON












Grupp 7 Seedad 2










Joachim Andersson CPC Jessica Johansson CPC Rickard Nilsson CPC Tobias Svensson CPC
Dennis Jahn DK Brian Bruun DK Jörgen Henk DK Lennart Andersson DK
Marcus Viktorsson GE Micce Ström GE  Magnus  Wedel  HPK Kristian Lilja GE
Erik Oskarsson ÖDE Emil Edqvist ÖDE Jack J-Carlsson ÖDE Johan Berntsson ÖDE












Grupp 8 Seedad 3










William Silfverberg LID Emil Pedersen DK Launy Larsen DK Bruno Le Boursicaud FR
Rickard Strandberg ÖDE Henrik Ahlstrand LID  Carl  Ahlstrand  SKT  Fredrik  Holmqvist  LID
Ulf Wallman SKT Sten Alstander CDB  Tomas  Finné  HPK  Ronny  Gudmundsen  NO
Adam Nilsson SÖR Roger Gerdvall SÖR Jerry Karlsson SÖR Stefan Berglund SCP












Grupp 9 Seedad 7










Ali Abdi Aden SIT Kenneth Köhalmi SIT Robert Beijmo CPZ Kjell Pettersson SIT
Signe Hovind NO Lisbeth Fossen NO Camilla Hovind NO Ståle Baksetersveen NO
Peder Aronsson BOR Christer Lenson POM Jari Ilomäki BOR Tommy Lagerhult BOR
Daniel Eriksson CPC Sebastian Hjortander CPC Simon Åkesson CPC Rasmus Edqvist ÖDE












Grupp 10










Åke Rydén GBB Tommy Gustafsson GBB Björn Jorhede GBB Anna Theander GBB
Josiane Whålander DEB Sanna Trogen DEB Joakim Trogen DEB Stig Grundvall  DEB 
Dag Hervieu BRO Kenneth Marell BRO Dennis Duvenfelt BRO Harko Verhagen BRO
Magnus Bergström BVP Rebecka Bergström HPK Stefan Blom BVP Emma  Bergström HPK












Grupp 11 Seedad 4










Anders Csapó SCP Albin  Plantin SCP Filip Goldeus SCP Robin Johansson SCP
Benny Bel-Lafkih NO Ole Hågensen NO Lars Bruu NO Roger Johansen NO
Owe Karlsson POM Annika Karlsson POM Eino Heikkinen POM Leif Mollberg POM
Mats Hamberg BOO Jenny Hamberg BOO Jens Terestchenko SCP Jan Östgren BOO












Grupp 12










Conny Johansson GAR Marcus Laagen GAR Thomas Johansson CPC Jennie Göransson HPK
Lars Ekroth BOO Birgitta Ekroth BOO Fredrik Ekwall BOO  Pia  Terestchenko BOO
Jesper Skult SCP Åke Löwber MAR Anders Larsson SCP Kenneth Öthenius SCP
Kjell Petersen KIF Allan Hemburg KIN Christer Helgesson KIN L-G Kranz KIF
Uppdaterad: 05 JAN 2012 12:23 Skribent: Herman Thorell

Postadress:
Club Boule la pomme de pin Toarpsdal - Boule
Toarpsdal Hasselbacken, Birgitta Thorell
51690 Dalsjöfors

Kontakt:
Tel: 033125483
E-post: hermantoarpsdal@gmai...

Se all info