Hoppa till sidans innehåll

Resultat gruppspel Fyrlingen 2012


               
               
Grupp 1 Seedad 5              
Lag Lag Trippel Dubbel 1 Dubbel 2 Totalt    
Hugosson Oskarsson 11-13 13-8 13-8 2-1 +8    
Lundgren Toresson 13-7 13-4 13-5 3-0 +23    
Hugosson Toresson 13-6 13-4 13-4 3-0 +25    
Lundgren Oskarsson 13-4 12-13 8-13 1-2 +3    
Hugosson Lundgren 13-12 13-9 13-10 3-0 +8    
Toresson Oskarsson 4-13 8-13 7-13 0-3 -20    
      Mötessegrar Matchkot Poängkvot Placering Till slutspel
Henrik Hugosson LID 3 8-1 +41 1 A
Janne Lundgren BKS 1 4-5 +18 3 B
Mona Larsson KIF 0 0-9 -68 4 C
Anton Oskarsson ÖDE 2 6-3 +9 2 A
               
Grupp 2 Seedad 8              
Lag Lag Trippel Dubbel 1 Dubbel 2 Totalt    
Giza Hesse 4-13 13-6 13-7 2-1 +4    
Fjelkner Hermansson 13-9 10-13 13-9 2-1 +5    
Giza Hermansson 13-4 13-6 13-4 3-0 +23    
Fjelkner Hesse 13-10 13-4 13-6 3-0 +19    
Giza Fjelkner 13-9 13-7 13-8 3-0 +15    
Hermansson Hesse 13-4 13-4 11-13 2-1 +16    
      Mötessegrar Matchkot Poängkvot Placering Till slutspel
Stefan Giza LID 3 8-1 +42 1 A
Annika Fjelkner LID 2 5-4 +9 2 B
H- E Hermansson PNU 1 3-6 -12 3 C
Johanna Hesse BON 0 2-7 -39 4 C
               
Grupp 3 Seedad 6              
Lag Lag Trippel Dubbel 1 Dubbel 2 Totalt    
Hallberg Andersson 13-4 13-6 13-6 3-0 +23    
Lindberg Möller 13-7 12-13 9-13 1-2 +1    
Hallberg Möller 13-6 11-13 13-4 2-1 +14    
Lindberg Andersson 13-4 13-7 13-11 3-0 +18    
Hallberg Lindberg 6-13 13-4 13-7 2-1 +8    
Möller Andersson 13-7 13-8 13-7 3-0 +17    
      Mötessegrar Matchkot Poängkvot Placering Till slutspel
Håkan Hallberg KÄR 3 7-2 +45 1 A
Reino Lindberg BOR 1 5-4 +11 3 B
Carljohan Möller BKS 2 6-3 +3 2 A
Kerstin Andersson BON 0 0-9 -58 4 C
               
Grupp 4              
Lag Lag Trippel Dubbel 1 Dubbel 2 Totalt    
Sandin Johansson 5-13 9-13 13-10 1-2 -9    
Andersson Kristiansson 13-6 13-4 13-6 3-0 +23    
Sandin Kristiansson 11-13 13-4 13-9 2-1 +11    
Andersson Johansson 8-13 13-6 8-13 1-2 -3    
Sandin Andersson 13-11 9-13 5-13 1-2 -10    
Kristiansson Johansson 6-13 8-13 12-13 0-3 -13    
      Mötessegrar Matchkot Poängkvot Placering Till slutspel
Gerd Sandin SSÖ 1 4-5 -8 3 B
Oscar Andersson BON 2 6-3 +30 2 A
Magnus Kristiansson KÄR 0 1-8 -47 4 C
Davy Johansson HÄL 3 7-2 +25 1 A
               
               
               
Grupp 5 Seedad 1              
Lag Lag Trippel Dubbel 1 Dubbel 2 Totalt    
Andersson Bolve 9-13 13-7 13-4 2-1 +11    
Lilja Sjöberg 9-13 12-13 13-10 1-2 -2    
Andersson Sjöberg 13-6 13-4 13-4 3-0 +25    
Lilja Bolve 6-13 7-13 12-13 0-3 -14    
Andersson Lilja 13-5 13-8 13-6 3-0 +20    
Sjöberg Bolve 5-13 13-6 13-6 2-1 +6    
      Mötessegrar Matchkot Poängkvot Placering Till slutspel
Patrik Andersson HPK 3 8-1 +56 1 A
Christer Lilja RON 0 1-8 -36 4 C
Berit Sjöberg LID 2 4-5 -17 2 B
Eva Bolve RPC 1 5-4 -3 3 B
               
Grupp 6              
Lag Lag Trippel Dubbel 1 Dubbel 2 Totalt    
Eklund  Sällberg 13-6 13-4 13-5 3-0 +24    
Karlsson Smeby 13-10 13-8 8-13 2-1 +6    
Eklund  Smeby 13-11 13-6 13-10 3-0 +12    
Karlsson Sällberg 13-4 13-9 11-13 2-1 +11    
Eklund  Karlsson 13-10 13-5 13-10 3-0 +14    
Smeby Sällberg 13-6 13-10 13-4 3-0 +19    
      Mötessegrar Matchkot Poängkvot Placering Till slutspel
Kristian Eklund  IST 3 9-0 +50 1 A
Eva Karlsson CAL 2 4-5 +3 2 B
Atle Smeby NO 1 4-5 +1 3 B
S-O Sällberg BON 0 1-8 -54 4 C
               
Grupp 7 Seedad 2              
Lag Lag Trippel Dubbel 1 Dubbel 2 Totalt    
Andersson Oskarsson 13-5 13-4 13-10 3-0 +20    
Jahn Viktorsson 9-13 4-13 12-13 0-3 -14    
Andersson Viktorsson 13-5 13-4 13-6 3-0 +24    
Jahn Oskarsson 13-8 13-10 13-9 3-0 +12    
Andersson Jahn 13-9 13-5 13-8 3-0 +17    
Viktorsson Oskarsson 13-9 9-13 13-9 2-1 +4    
      Mötessegrar Matchkot Poängkvot Placering Till slutspel
Joachim Andersson CPC 3 9-0 +61 1 A
Dennis Jahn DK 1 3-6 -19 3 C
Marcus Viktorsson GE 2 5-4 -6 2 B
Erik Oskarsson ÖDE 0 1-8 -36 4 C
               
Grupp 8 Seedad 3              
Lag Lag Trippel Dubbel 1 Dubbel 2 Totalt    
Silfverberg Nilsson 13-6 13-5 13-4 0-3 -24    
Strandberg Wallman 11-13 13-12 6-13 1-2 -8    
Silfverberg Wallman 13-8 9-13 13-7 2-1 +7    
Strandberg Nilsson 13-7 4-13 4-13 1-2 -12    
Silfverberg Strandberg 13-11 13-5 13-4 3-0 +19    
Wallman Nilsson 7-13 4-13 12-13 0-3 -16    
      Mötessegrar Matchkot Poängkvot Placering Till slutspel
William Silfverberg LID 3 8-1 +50 1 A
Rickard Strandberg ÖDE 0 2-7 -49 4 C
Ulf Wallman SKT 1 3-6 -15 3 C
Adam Nilsson SÖR 2 5-4 +4 2 B
               
Grupp 9 Seedad 7              
Lag Lag Trippel Dubbel 1 Dubbel 2 Totalt    
Abdi Aden Eriksson 6-13 13-7 13-5 2-1 +7    
Hovind Aronsson 12-13 7-13 12-13 0-3 -8    
Abdi Aden Aronsson 7-13 13-6 13-7 2-1 +7    
Hovind Eriksson 13-12 10-13 13-10 2-1 +1    
Abdi Aden Hovind 13-4 13-9 13-4 3-0 +22    
Aronsson Eriksson 9-13 10-13 4-13 0-3 -16    
      Mötessegrar Matchkot Poängkvot Placering Till slutspel
Ali Abdi Aden SIT 3 7-2 +36 1 A
Signe Hovind NO 1 2-7 -29 4 C
Peder Aronsson BOR 1 4-5 -15 3 B
Daniel Eriksson CPC 1 5-4 +8 2 B
               
Grupp 10              
Lag Lag Trippel Dubbel 1 Dubbel 2 Totalt    
Rydén Bergström 7-13 13-6 5-13 1-2 -7    
Wåhlander Hervieu 7-13 4-13 6-13 0-3 -22    
Rydén Hervieu 8-13 4-13 6-13 0-3 -21    
Wåhlander Bergström 9-13 10-13 9-13 0-3 -11    
Rydén Wåhlander 12-13 13-8 4-13 1-2 -5    
Hervieu Bergström 13-10 5-13 13-10 2-1 -2    
      Mötessegrar Matchkot Poängkvot Placering Till slutspel
Åke Rydén GBB 0 2-7 -28 4 C
Josiane Wåhlander DEB 1 2-7 -28 3 C
Dag Hervieu BRO 3 8-1 +41 1 A
Magnus Bergström BVP 2 6-3 +20 2 A
               
Grupp 11 Seedad 4              
Lag Lag Trippel Dubbel 1 Dubbel 2 Totalt    
Csapó Hamberg 13-4 13-7 13-4 3-0 +24    
Bel-Lafkih Karlsson 13-10 13-9 13-4 3-0 +16    
Csapó Karlsson 13-10 13-9 13-5 3-0 +15    
Bel-Lafkih Hamberg 9-13 13-10 7-13 1-2 -7    
Csapó Bel-Lafkih 13-12 13-11 13-9 3-0 +7    
Karlsson Hamberg 4-13 13-10 7-13 1-2 -12    
      Mötessegrar Matchkot Poängkvot Placering Till slutspel
Anders Csapó SCP 3 9-0 +46 1 A
Benny Bel-Lafkih NO 1 4-5 +2 3 B
Owe Karlsson POM 0 1-8 -43 4 C
Mats Hamberg BOO 2 4-5 -5 2 B
               
Grupp 12              
Lag Lag Trippel Dubbel 1 Dubbel 2 Totalt    
Johansson Petersen 13-4 9-13 13-4 2-1 +14    
Ekroth Skult 6-13 11-13 6-13 0-3 -16    
Johansson Skult 13-8 7-13 12-13 1-2 -1    
Ekroth Petersen 13-6 11-13 13-11 2-1 +7    
Johansson Ekroth 4-13 9-13 13-5 1-2 -5    
Skult Petersen 13-6 13-4 7-13 2-1 +10    
      Mötessegrar Matchkot Poängkvot Placering Till slutspel
Conny Johansson POM 1 4-5 +8 3 B
Lars Ekroth BOO 2 4-5 -4 2 B
Jesper Skult SCP 3 7-2 +27 1 A
Kjell Petersen KIF 0 3-6 -31 4 C
               
               
Rangordning grupptvåor              
1 Oscar Andersson BON 2 6-3 +30 2
2 Magnus Bergström BVP 2 6-3 +20 2
3 Anton Oskarsson ÖDE 2 6-3 +9 2
4 Carljohan Möller BKS 2 6-3 +3 2
5 Annika Fjelkner LID 2 5-4 +9 2
6 Adam Nilsson SÖR 2 5-4 +4 2
7 Marcus Viktorsson GE 2 5-4 -6 2
8 Eva Karlsson CAL 2 4-5 +3 2
9 Lars Ekroth BOO 2 4-5 -4 2
10 Mats Hamberg BOO 2 4-5 -5 2
11 Berit Sjöberg LID 2 4-5 -17 2
12 Daniel Eriksson CPC 1 5-4 +8 2
               
Rangordning grupptreor              
1 Reino Lindberg BOR 1 5-4 +11 3
2 Eva Bolve RPC 1 5-4 -3 3
3 Janne Lundgren BKS 1 4-5 +18 3
4 Conny Johansson POM 1 4-5 +8 3
5 Benny Bel-Lafkih NO 1 4-5 +2 3
6 Atle Smeby NO 1 4-5 +1 3
7 Gerd Sandin SSÖ 1 4-5 -8 3
8 Peder Aronsson BOR 1 4-5 -15 3
9 H- E Hermansson PNU 1 3-6 -12 3
10 Ulf Wallman SKT 1 3-6 -15 3
11 Dennis Jahn DK 1 3-6 -19 3
12 Josiane Wåhlander DEB 1 2-7 -28 3
               
Rangordning gruppfyror              
1 Signe Hovind NO 1 2-7 -29 4
2 Kjell Petersen KIF 0 3-6 -31 4
3 Åke Rydén GBB 0 2-7 -28 4
4 Johanna Hesse BON 0 2-7 -39 4
5 Rickard Strandberg ÖDE 0 2-7 -49 4
6 Christer Lilja RON 0 1-8 -36 (78) 4
7 Erik Oskarsson ÖDE 0 1-8 -36 (77) 4
8 Owe Karlsson POM 0 1-8 -43 4
9 Magnus Kristiansson KÄR 0 1-8 -47 4
10 S-O Sällberg BON 0 1-8 -54 4
11 Kerstin Andersson BON 0 0-9 -58 4
12 Mona Larsson KIF 0 0-9 -68 4
Rangordning oseedad etta              
1 Kristian Eklund  IST 3 9-0 +50 1
2 Dag Hervieu BRO 3 8-1 +41 1
3 Jesper Skult SCP 3 7-2 +27 1
4 Davy Johansson HÄL 3 7-2 +25 1
Uppdaterad: 07 JAN 2012 22:42 Skribent: Herman Thorell

Postadress:
Club Boule la pomme de pin Toarpsdal - Boule
Toarpsdal Hasselbacken, Birgitta Thorell
51690 Dalsjöfors

Kontakt:
Tel: 033125483
E-post: This is a mailto link

Se all info