Hoppa till sidans innehåll

Resultat gruppspel TIDIG spelstart Fyrlingen 2013


Tidig spelstart 8:30













Grupp 1 Seedad 4





Lag Lag Trippel Dubbel 1 Dubbel 2 Totalt

Skult Hjortander 13-5 13-4 12-13 2-1 +16  
Petrov Johansson 8-13 6-13 13-6 1-2 -5  
Skult Johansson 13-4 13-4 10-13 2-1 +15  
Petrov Hjortander 13-8 8-13 13-12 2-1 +1  
Skult Petrov 13-7 13-5 13-6 3-0 +21  
Johansson Hjortander 13-11 13-4 13-5 3-0 +19  



Mötessegrar Matchkvot Poängkvot Placering Till slutspel
Jesper Skult SCP 3 7-2 +52 1 A
Oleg Petrov Ryssland 1 3-6 -25 3 C
Thomas Totte Johansson HPK 2 6-3 +9 2 B
Sebastian Hjortander CPC 0 2-4 -36 4 D








Grupp 2






Lag Lag Trippel Dubbel 1 Dubbel 2 Totalt

Selimovic Strandberg 4-13 13-6 13-11 2-1 0  
Thorell Larsson 6-13 4-13 4-13 0-3 -25  
Selimovic Larsson 8-13 4-13 4-13 0-3 -23  
Thorell Strandberg 13-7 13-8 13-7 3-0 +17  
Selimovic Thorell 4-13 12-13 13-10 1-2 -7  
Larsson Strandberg 13-8 13-8 13-6 3-0 +17  



Mötessegrar Matchkvot Poängkvot Placering Till slutspel
Mili Selimovic Norge 1 3-6 -30 3 C
Mattias Thorell TRX 2 5-4 -1 2 B
Patric Larsson BKS 3 9-0 +65 1 A
Rickard Strandberg ÖDE 0 1-8 -34 4 D








Grupp 3 Seedad 6





Lag Lag Trippel Dubbel 1 Dubbel 2 Totalt

Andersson Holmqvist 13-4 7-13 13-4 2-1 +11  
Johansen Ekroth 11-13 13-4 4-13 1-2 -2  
Andersson Ekroth 13-4 13-6 13-6 3-0 +23  
Johansen Holmqvist 10-13 4-13 13-12 1-2 -11  
Andersson Johansen 13-10 13-5 13-11 3-0 +13  
Ekroth Holmqvist 10-13 6-13 6-13 0-3 -17  



Mötessegrar Matchkvot Poängkvot Placering Till slutspel
Patrik Andersson HPK 3 8-1 +47 1 A
Roger   Johansen Norge 0 2-7 -26 4 D
Birgitta Ekroth BOO 1 2-7 -38 3 C
Fredrik Holmqvist HÄL 2 6-3 +17 2 B








Grupp 4






Lag Lag Trippel Dubbel 1 Dubbel 2 Totalt

Edman Albinsson 9-13 13-10 13-4 2-1 +8  
Kolehmainen Hovind-S. 13-7 4-13 13-4 2-1 +5  
Edman Hovind-S. 13-6 13-10 13-7 3-0 +16  
Kolehmainen Albinsson 13-12 8-13 13-12 2-1 -3  
Edman Kolehmainen 13-4 13-5 12-13 2-1 +16  
Hovind-S. Albinsson 13-7 8-13 13-7 2-1 +7  



Mötessegrar Matchkvot Poängkvot Placering Till slutspel
Dan Edman RON 3 7-2 +40 1 A
Hannu Kolehmainen SKT 2 5-4 -14 2 B
Caroline Hovind-S. Norge 1 3-6 -14 3 C
Thomas Albinsson LDÖ 0 3-6 -11 4 D








Grupp 5 Seedad 8





Lag Lag Trippel Dubbel 1 Dubbel 2 Totalt

Bel-Lafkih Lindberg 6-13 13-11 12-13 1-2 -6  
Benderix Möller 7-13 10-13 13-7 1-2 -3  
Bel-Lafkih Möller 13-8 13-9 13-11 3-0 +11  
Benderix Lindberg 12-13 13-10 8-13 1-2 -3  
Bel-Lafkih Benderix 13-12 13-4 13-5 3-0 +18  
Möller Lindberg 13-12 8-13 5-13 1-2 -12  



Mötessegrar Matchkvot Poängkvot Placering Till slutspel
Benny Bel-Lafkih Norge 2 7-2 +23   B
Anders Benderix CAL 0 2-7 -24   D
Carljohan Möller ÅST 1 3-6 -20   C
Reino Lindberg BOR 3 6-3 +21   A








Grupp 6






Lag Lag Trippel Dubbel 1 Dubbel 2 Totalt

Karlsson von E Patron 9-13 5-13 12-13 0-3 -13  
den Dulk Andersson 13-8 13-10 13-10 3-0 +11  
Karlsson Andersson 13-8 13-8 8-13 2-1 +5  
den Dulk von E Patron 10-13 6-13 7-13 0-3 -16  
Karlsson den Dulk 6-13 9-13 12-13 0-3 -12  
Andersson von E Patron 13-6 5-13 10-13 1-2 -4  



Mötessegrar Matchkvot Poängkvot Placering Till slutspel
Petra Karlsson TRX 1 2-7 -20 3 C
Marie den Dulk SKT 2 6-3 +7 2 B
Ulf Andersson GRO 0 2-7 -20 4 D
Henri von E Patron KÄR 3 8-1 +33 1 A








Grupp 7 Seedad 7





Lag Lag Trippel Dubbel 1 Dubbel 2 Totalt

Hugosson Holm 13-6 13-5 13-8 3-0 +20  
Wang Petersen 13-12 13-10 13-8 3-0 +9  
Hugosson Petersen 13-8 13-4 9-13 2-1 +10  
Wang Holm 9-13 13-6 13-6 2-1 +10  
Hugosson Wang 13-5 13-11 12-13 2-1 +9  
Petersen Holm 13-9 7-13 13-6 2-1 +5  



Mötessegrar Matchkvot Poängkvot Placering Till slutspel
Henrik Hugosson LID 3 7-2 +39 1 A
Marius  Wang Norge 2 6-3 +10 2 B
Kjell Petersen KIF 1 3-6 -14 3 C
Cecilia Holm LID 0 2-7 -35 4 D








Grupp 8






Lag Lag Trippel Dubbel 1 Dubbel 2 Totalt

Razaka Andersson 13-10 13-5 13-5 3-0 +19  
Sandin Hermansson 8-13 13-9 13-4 2-1 +8  
Razaka Hermansson 13-6 13-12 13-12 3-0 +9  
Sandin Andersson 13-8 13-9 13-5 3-0 +17  
Razaka Sandin 13-11 10-13 13-12 2-1 0  
Hermansson Andersson 13-5 6-13 10-13 1-2 -2  



Mötessegrar Matchkvot Poängkvot Placering Till slutspel
Jean-Jaques  Razaka Norge 3 8-1 +28 1 A
Gerd Sandin SSÖ 2 6-3 +25 2 B
Hans- Erik Hermansson PNU 0 2-7 -19 4 D
Lena Andersson TRX 1 2-7 -34 3 C
Uppdaterad: 05 JAN 2013 16:47 Skribent: Herman Thorell

Postadress:
Club Boule la pomme de pin Toarpsdal - Boule
Toarpsdal Hasselbacken, Birgitta Thorell
51690 Dalsjöfors

Kontakt:
Tel: 033125483
E-post: This is a mailto link

Se all info