Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Matcher idag - Skånes Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Landskamper 2021-09-23
Tid Match Resultat Anläggning
P15 Landskamp
18:00 Sverige - Norge Tjörns Sparbank Arena
P17 EM-kval 1 2021
13:00 14.00 lokal tid. Sverige - Litauen Arkadija-stadion
16:00 Lettland - Tjeckien Zemgales Olimpiskais Centrs

Hela landskampsprogrammet

Matcher 2021-09-23
Tid Match Resultat Anläggning
Division 4 Herr Nordvästra Skåne
19:00 Borstahusens BK - Kågeröds BoIF Ulkavallen IP konstgräs
Division 6 Herr Nordvästra A Skåne
19:00 Össjö IS - Väsby FK Åsbovallen
Division 6 Herr Nordöstra B Skåne
18:30 Linderöds IF - Ovesholms IF Tollarps IP B-plan
Division 3 Dam Nordvästra Skåne
19:00 Fortuna FF - Billesholms IK Örbyvallen B-plan
Division 3 Dam B Östra höst Skåne
19:00 Hörby FF - Åhus IF vit Hörby IP A-plan
Division 3 Herr Junior Västra höst Skåne
19:00 Glumslövs FF vit - Fortuna FF Örevångs IP konstgräs
19:15 Råå IF ljusblå - FK Besa Råå IP A-plan
P14 Skåneserie Norra, höst
18:30 Hässleholms IF - Eslövs BK Österås IP konstgräs 2
P14 Skåneserie Södra, höst
19:15 BK Höllviken - Staffanstorp United FC Höllvikens IP plan 4 konstgräs 9-manna
P16 Skåneserie A, höst
20:15 Staffanstorp United FC - IF Limhamn Bunkeflo Staffansvallen Plan 2, Konstgräs
P16 Skåneserie C, höst
19:00 Teckomatorps SK - Eskilsminne IF gul Teckomatorps IP, konstgräs
P16 Sydvästra, höst
19:15 Furulunds IK - Löberöds IF/GoF IF Vikenplanen, Furulund 11-manna
P15 Nordvästra, höst
19:00 Ängelholms FF - Bjuvstorps FF/Billesholms GIF Fridhemsparken, Ängelholm Konstgräs
P15 Sydvästra B2, höst
19:15 Dalby GIF blå - Lunds BK Dalby IP konstgräs
P15 Sydvästra C, höst
18:45 Lunds BOIS/Torns IF - Linero IF Gunnesbo Gård A-plan
P14 Nordvästra B, höst
18:30 Vikens IK - Åstorps FF vit Vikvalla C-plan
P14 Nordöstra C2, höst
18:30 Vinslövs IF - Kristianstad FC blå Sparbanksarenan B-plan 9-manna
P13 Nordvästra C2, höst
17:30 Högaborgs BK vit - Ramlösa Södra IF Västergårds IP 3, 9-manna
P13 Sydvästra B3, höst
18:30 FC Möjligheten - Husie IF vit Rosengård Norra IP konstgräs
18:45 Lunds BK gul - IF Limhamn Bunkeflo L1 Klostergårdens IP plan 3
P12 Nordvästra B2, höst
18:00 Höganäs BK - Eskilsminne IF svart Höganäs Sportcenter, konstgräs Norr
P11 Nordöstra B1, höst
18:00 Hanaskogs IS - Finja IF Västra Heds IP B-plan 7-manna
P11 Sydvästra B1, höst
17:30 Tygelsjö IK - Svedala IF blå Pilbäcks IP 7-manna 1
18:30 Limhamns FF grön - Bara GoIF 2 Limhamns IP 2 Konstgräs 7-manna 1
P11 Sydöstra, höst
18:00 Liga 06 IF - IFK Ystad FK Ingelstorps B-plan 7-manna
P10 Nordvästra B3, höst
17:30 Helsingborg Östra IF svart - Råå IF vit Bållevi A-plan 7-manna 1
P9 Nordöstra B1, höst
18:00 Hästveda IF - IFK Osby vit Björkvallen IP, Hästveda B-plan 5-manna 1
P8 Nordvästra grp.8 höst
17:00 Helsingborg City FC - Kullavägens BK blå Norrvalla IP, Helsingborg konstgräs
F16 Södra, höst
19:00 SoGK Charlo (9m9) - BK Höllviken Charlottenlunds IP A-plan 9-manna
F15 Nordvästra, höst
18:30 Stattena IF (9m9) - Skäldervikens IF Olympiafältet Plan 7 konstgräs 9-manna
F15 Sydvästra A, höst
19:00 Uppåkra IF - Höörs IS blå Uppåkravallen, konstgräs 1
F14 Nordvästra B, höst
18:00 Höganäs BK vit - Jonstorps IF FK Höganäs Sportcenter Plan Norr 9-manna
F14 Nordöstra, höst
19:00 Åhus IF 2 - Tjörnarps BoIF (F15) WO (3 - 0) Åhus IP A1 9-manna
F14 Sydvästra C1, höst
18:30 Köpingebro IF - Svedala IF vit Köpingebro IP B-plan
F13 Sydvästra C1, höst
18:30 Wollsjö AIF - Backarnas FF Vanstad Arena A-plan
F11 Nordvästra C, höst
18:00 Skäldervikens IF blå - Västra Karups IF Skäldervikens IP B-plan 7-manna 1
F11 Sydvästra C1, höst
18:00 Uppåkra IF - Maglasäte IF Uppåkravallen, konstgräs 7-manna 1
F10 Sydvästra A, höst
17:45 Borgeby FK Björnen - Furulunds IK gul Borgeby IP C-plan Konstgräs 5-manna 2

Postadress:
Dalby GIF - Fotboll
Box 98
24724 Dalby

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info