Hoppa till sidans innehåll

Klubbmästare genom tiderna


 

 

Se alla klubbmästare vi haft under åren

 

Dannemora Ridklubbs Klubbmästare genom tiderna

 

 
2017 Junior: Felicia Persson Widén - Erwfforch Lifon”Tristan”
  Senior: Cattis Helgezon - Samane och Tuula Kettunen - Mina
   
2016 Junior: Felicia Persson Widén - Eirian Blida
  Senior: Cattis Helgezon - Samane
   
2015 Junior: Felicia Persson Widén - Eirian Blida
  Senior: Tuula Kettunen - Mina
   
2014 Junior: Jenny Auerbach   - Sanna Tuffing
  Senior: Kajsa   Blomqvist - Bea Jacopine
 

 

2013 Junior: Jenny Auerbach   - Sanna Tuffing
  Senior: Cattis   Helgezon - Crothon

 

 

2012

Junior: Olivia Helén - Breitling

 

Senior: Anna Danielsson - Thunder Catch

 

 

2011

Junior: Elvira Ferm - Urax

 

Senior: Cattis Helgezon - Crothon

 

 

2010

Junior: Lisa Peterson - Jumper

 

Senior: Cattis Helgezon - Crothon

 

 

2009

Junior: Elvira Ferm - Revolt

 

Senior: Rebecca Åman - It´s A Queen

 

 

2008

Junior: Elvira Ferm - Lizz

 

Senior: Hanna-Maria Janevärn - Big Robin

 

 

2007

Junior: Jennie Helgezon - Crothon

 

Senior: Cattis Helgezon - Crothon

 

 

2006

Junior: Liza Wallèn - Dante Ö

 

Senior: Lenita Karlsson - Udda

 

 

2005

Junior: My Westberg - Grandindi

 

Senior: Cattis Helgezon - Crothon

 

 

2004

Junior: Li Ferm - Dovre

 

Senior: Cattis Helgezon - Crothon

 

 

2003

Ponny: Elin Wahlborg - Victor

 

Häst: Arianne Johansson - Guri Best

 

 

2002

Ponny: Isabella Winge - Paint Beatuy

 

Häst: Cattis Helgezon - Crothon

 

 

2001

Ponny: Petra Beglind - Esposito

 

Häst: Cattis Helgezon - Crothon

 

 

2000

Ponny: Stella Örsell - Dennis

 

Häst: Cattis Helgezon - Crothon

 

 

1999

Ponny: Stella Örsell - Boy´s Fernando

 

Häst Cattis Helgezon - Barefoot

 

 

1998

Ponny: Anna Andersson - Russinet

 

Häst: Cattis Helgezon - Barefoot

 

 

1997

Ponny: Sofie Persson - Robinsson III

 

Häst: Anne-Marie Pettersson - Jacksonville

 

 

1996

Ponny: Sofie Andersson - Russinet

 

Häst: Cattis Helgezon - Barefoot

 

 

1995

Ponny: Mikaela Björkander - Boy´s Fernando

 

Häst: Nina Svedin - Cimbra Wing

 

 

1994

Ponny: Mikaela Björkander - Boy`s Fernando

 

Häst: Marie Gustavsson - Mr P

 

 

1993

Ponny: Anna Lindberg - Genbäckens Brillant

 

Häst Petra Pettersson - Caos

 

 

1991 - 1992

Var det inga tävlingar

 

 

1990

Ponny: Anna Tiger - Cindy

 

Häst: Lotta Persson - Zarbine och Mona Whien - Vinn Prins

 

 

1989

Ponny: Anna Tiger - Cindy

 

Häst: Lotta Persson - Zarbine

 

 

1988

Ponny: Susanne Persson - Mascot V

 

Häst: Lotta Persson - Zarbine

 

 

1987

Ponny: Pernilla Sjögren - Zenta

 

Häst: Lotta Persson - Zarbine

 

 

1986

Ponny: Susanne Persson - Linnea

 

Häst: Lotta Persson - Zarbine

 

 

1985

Ponny: Inger "Myran" Söderström - Gentleman

 

Häst: Gittan Stark - Figaro

 

 

1984

Ponny: Pernilla Sjögren - Zenta

 

Häst: Monica Olsson - Figaro

 

 

1983

Ponny: Pia Gustavsson - Bolka Silver

 

Häst: Christel Edin - Gorebell

 

 

1982

Ponny: Pernilla Sjögren - Zandra

 

Häst: Madde Westergren - Pele

 

 

1981

Ponny: Eva-Lena Bergström - Krikas Moonbean

 

Häst: Louise Westerberg - Gorebell

Uppdaterad: 21 FEB 2018 10:16
Skribent: Tuula Kettunen

 

123 264 30 88

 


 

     VÅRA SPONSORER    

Ackarby Hundpensionat

Eriksson Bygg

MMV

ProVab

Österbybil

stromsbergs---ppslakt-120426web-1

Save

Save

Postadress:
Dannemora RK - Ridsport
Tuula Kettunen, Buddby 135
74893 Österbybruk

Kontakt:
Tel: 0707304456
E-post: This is a mailto link

Se all info