Hoppa till sidans innehåll

Klubbens anmälningar och resultat

Månad: År:
Datum Namn Arrangörer Delt Klubb
2022-05-01Vårspringet, dag 2, långLinköpings OK3791Klubbresultatlista
2022-05-01Gammelstads sprintcup, #1Gammelstads IF1041Klubbresultatlista
2022-05-03 - 2022-05-03Dalaveteran OLAvesta OK1214Klubbresultatlista
2022-05-03 - 2022-05-03Umeåregionens teknikträningVännäs OK671Klubbanmälningslista
2022-05-04 - 2022-05-04Gammelstads sprintcup, #2Gammelstads IF1471Klubbresultatlista
2022-05-04 - 2022-05-04DOST StafetträningDomnarvets GOIF193Klubbanmälningslista
2022-05-07Veteranträffen i GästriklandÖsterfärnebo IF1152Klubbresultatlista
2022-05-07 - 2022-05-07Tiomila Örebro, Open Individual Courses, SaturdayHagaby GoIF Örebro
Almby IK
3562Klubbresultatlista
2022-05-08Årsundarundan, medelÅrsunda IF3029Klubbresultatlista
2022-05-10Dala Veteran-OLBjursås OK1316Klubbresultatlista
2022-05-10Umeåregionens teknikträningIFK Umeå691Klubbanmälningslista
2022-05-11DM, sprint, StockholmSolna OK8461Klubbresultatlista
2022-05-14DOL-kampen, dag 1Dalaportens OL63554Klubbresultatlista
2022-05-14KFUM-träffen, dag 1, medelKFUM Örebro OK5561Klubbresultatlista
2022-05-14Hammarslaget, medelOK Hammaren2251Klubbresultatlista
2022-05-15DOL-kampen, dag 2Dalaportens OL50031Klubbresultatlista
2022-05-15Stöcksjö IS nationellaStöcksjö IS2521Klubbresultatlista
2022-05-15SM, sprintGöteborgs OF
Kungälvs OK
Göteborg-Majorna OK
10448Klubbresultatlista
2022-05-15Gammelstads sprintcup, #3, finalGammelstads IF1211Klubbresultatlista
2022-05-17DalaveteranOl Kvarnsveden 22Kvarnsvedens GOIF OK1509Klubbresultatlista
2022-05-17Umeåregionens teknikträning tonåringar + HD 21-löpareUmeå OK621Klubbanmälningslista
2022-05-184-klubbs skogssprintStora Tuna OK14651Klubbresultatlista
2022-05-18 - 2022-05-18Stockholm City Cup, #1Sundbybergs IK
OK Södertörn
10301Klubbresultatlista
2022-05-20 - 2022-05-20Faxeträffen, dag 1, sprintLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
2074Klubbstartlista
2022-05-21Umeträffen, dag 1, medelIFK Umeå2061Klubbstartlista
2022-05-21 - 2022-05-21Faxeträffen, dag 2, medelLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
42112Klubbstartlista
2022-05-22Bergnäsets AIK:s vårtävling, dag 2, medelBergnäsets AIK1661Klubbanmälningslista
2022-05-22 - 2022-05-22Faxeträffen, dag 3, medelLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
32912Klubbstartlista
2022-05-24Dala VeteranMalungs OK Skogsmårdarna182Klubbanmälningslista
2022-05-26 - 2022-05-26Tour de Medelpad, dag 1, medelSundsvalls OK1502Klubbanmälningslista
2022-05-27MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #5, sprintLeksands OK2158Klubbanmälningslista
2022-05-27 - 2022-05-27Tour de Medelpad, dag 2, medelSundsvalls OK1512Klubbanmälningslista
2022-05-28MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #6, långLeksands OK2217Klubbanmälningslista
2022-05-28 - 2022-05-28Skogskarlarnas Alltings KM och Dalarnas SKK-KMStora Tuna OK603Klubbanmälningslista
2022-05-29MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #7, medelLeksands OK2168Klubbanmälningslista
2022-05-31Dala Veteran OLHJS-Vansbro OK91Klubbanmälningslista
Informationen är hämtad från Svenska Orienteringsförbundets system Eventor.

Postadress:
Domnarvets GOIF - Orientering
Hemgatan 71
78473 Borlänge

Kontakt:
Tel: 024317600
E-post: This is a mailto link