Hoppa till sidans innehåll

KM inomhus


Spelas årligen i månadsskiftet november-december och samlar alla deltagare i vår verksamhet, från 5-åringar upp till de äldre seniorerna. Det är stort intresse för KM och vi pushar alla till att ställa upp. Största klassen brukar vara minitennisen med skumboll för de yngsta med ca. 40 deltagare. I övrigt har vi spel med både mellanbollar och hårda bollar både i singel, dubbel och mixed.

KM Inomhus 2018

Vinnare i respektive klasser inomhus 2018

HS A  August Månsson

HD A Johan Szabo/Isak Nygård

HS B  Tony Nilsson

HD B  Jonas Acking/Johan Svedin

DS A  Emma Falk

DS B  Helena Mivér

DD A  Janna Adamsson/Kajsa Westerdahl

DD B Eva-Lena Conradson/Åsa Öster

JS  David Ellis

JD  Lucas Bertman/David Ellis

PS  Oliver Henriks

PD  Valter Bexelius/Oscar Papadogeorgos Drejenstam

FS  Molly Lindgren

FD Molly Lindgren/Moa Giertz

Inne KM 2018 lottning.xls Se lottning och spelschema

 

KM Inomhus 2017

Vinnare i respektive klasser inomhus 2017

HS A  Sebastian Baehre

HD A Anton Söderqvist/Harald Åhlgren

HS B  Tony Nilsson

HD B  Petter Eckerström/Lars Wilhelmsson

DS B  Maria Sylvan

DD B Kadri Unt/Vanessa Genier

MD  Katarina Giertz/Magnus Giertz

JS  Adam Bergenheim

JD  Adam Ellis/Johan Sköld

PS  Jakob Ellis

PD  Oscar Falk/Victor Ek

FS  Moa Giertz

FD Molly Lindgren/Moa Giertz

 

Inne KM 2017 lottning.xls

 

KM Inomhus 2016

Vinnare i respektive klasser inomhus 2016

 

HS A  Harald Åhlgren

HD A Edwin Segerros/Harald Åhlgren

HS B  Ingemar Svenle

HD B  Bengt Sylvan/Michael Kolmodin

DS A  Kajsa Westerdahl

DS B  Marie Giertz

DD B  Marie Giertz/Katarina Giertz

MD    Kajsa Westerdahl/Robert Westerdahl

Generationsdubbel  Joachim Karlsson/Theodor Hagström

PS  Adam Bergenheim

PD  David Ericsson/Johan Sköld Tingvall 

FS  Emelia Strömvall

FD  Emelia Strömvall/Emma Falk

 

 

Inne KM 2016 lottning.xls  Se lottning och spelschema

KM 2016.pdf   Se klasser och inbjudan

 

KM Inomhus 2015

Vinnare i respektive klasser  inomhus 2015

DS A  Kajsa Westerdahl

DD A  Julia Strömvall/Julia Jakobsen

DS B  Eva-Lena Conradson

DD B  Eva-Lena Conradson/Åsa Öster

HS A  Patrik Hagelberg

HD A  Philip Rastland/Patrik Hagelberg

HS B  Joachim Karlsson

HD B  Felix Jondal/John Lindell

Generationsdubbel  Daniel Ellis/David Ellis

FS  Thea Starrost

FD  Emelia Strömvall/Thea Starrost

PS A  David Ericsson

PS B  Axel Lindell

PD  Johan Sköld Tingvall/Adam Bergenheim

Lottningar och speltider inomhus 2015

 

KM Inomhus 2014   

Se fotoalbum

Vinnare i respektive klasser KM inne 2014

DS A  Annika Juhlin

DD A  Julia Strömvall/Julia Jakobsen

DS B  Åsa Öster

DD B  Åsa Faxéus/Åsa Öster

HS A  Patrik Hagelberg

HS B  Erik Johannesson

HD A  Philip Rastland//Patrik Hagelberg

Generationsdubbel  Lars Åke Jönsson/Pontus Jönsson

FS  Thea Starrost

FD  Emma Falk/Thea Starrost

Juniorsingel  Theodor Fritsch

PD  David Ericsson/Theodor Fritsch

Lottningar och speltider inomhus 2014

Se inbjudan och affisch

Välkommen med din anmälan!

 

KM Inomhus 2013

Se fotoalbum

Vinnare i respektive klasser KM inne 2013

DS A  Alexandra Fürst

DD A  Alexandra Fürst/Anna Hagman

DS B  Christina Kopp Ovren

DD B  Eva-Lena Conradson/Åsa Öster

HS A  Fredrik Bergström

HS B  Magnus Robertsson

HS C  Ola Hökstrand

HD A  Anton Söderqvist/Edwin Segerros

HD B  Arne Gellerhed/David Lagneholm

Generationsdubbel  Ella Algvere/Erik Algvere

FS  Julia Strömvall

FD  Julia Jacobsen/Julia Strömvall

PS

PD  David Ericsson/Theodor Fritsch

Lottningar och speltider inomhus 2013

Fotoalbum KM Inne 2012 

Lottningar och speltider inomhus 2012

Uppdaterad: 02 MAR 2018 13:14 Skribent: Anders Lindgren

untitled

Följ oss på facebook

 Instagram  

  Följ oss på instagram

 

       Våra sponsorer

 

           Wilson_MoreWin_Logo_HR

     

            svalner-logo-PMS704 (3)

 

           Aqua Svea

              Volkswagen

 

          Hästens El

 

          Hästens El

 

        Lannebo fonder

 

 

         OKH städ

         ICA

       10 Ton

 

       CA Boden

 

        Hall

 

       Friskvård

 

          CGS

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Postadress:
Enebybergs IF - Tennis
Tennissektionen, Box 4009
18204 Enebyberg

Kontakt:
Tel: 087923778
E-post: This is a mailto link

Se all info