Hoppa till sidans innehåll

KM utomhus


KM ute 2018

Ute KM 2018 lottning.xls

Plakat Ute-KM 2018.xls

 

 

KM ute 2017

Vinnare i respektive klasser KM ute 2017

DD A  Marie Giertz/Katarina Giertz

DS B  Marie Giertz

DD B Eva Sköld/Carina Helge

HS A  Sebastian Baehre

HD B  Robin Paulsson/Johan Jifält

MD  Cattis Sahlgren/Anders Sahlgren

JS  Adam Bergenheim

FS  Filippa Skanse

FD  Emelia Strömvall/Emma Falk

PD  Olle Bergström/Axel Lindell

Generationsdubbel  Lucas bertman/Erik Bertman

Se lottning och spelschema för KM ute 2017

Ute KM 2017 lottning.xls

KM ute 2016

Vinnare i respektive klasser KM ute 2016

DS A  Cattis Sahlgren

DD A  Cattis Sahlgren/Karin Bülow

DS B   Maria Sylvan

DD B  Camilla Ekström/Elisabeth Khera

HS A  Harald Åhlgren

HS B  Rasmus Pedersen

HD B  David Ericsson/Johan Sköld Tingvall

FS  Thea Starrost

FD  Emma Falk/Thea Starrost

PS  Johan Sköld Tingvall 

PD  David Ericsson/Johan Sköld Tingvall

Generationsdubbel  Elias Lindstenz/Björn Lindstenz

Se lottning och spelschema för KM ute 2016

Lottning och spelschema

KM ute 2015

Vinnare i respektive klasser KM ute 2015

DS A  Annika Juhlin

DD A  Alexandra Fürst/Anna Hagman

DS B  Louise Larsson

DD B  Malin Ahlberg/Sara Ottosson

HS A  Harald Åhlgren

HS B  Magnus Robertsson

FS  Thea Starrost

FD  Alice Westeldt/Emelia Strömvall

PS  Adam Bergenheim

PD  Tobias Ericsson/Nils Jerveland

Generationsdubbel  Emma Falk/Tomas Falk

 

Se bilder från tävlingen

Lottning och speltider 2015

Se KM plakat 2015

 

KM ute 2014

Vinnare i respektive klasser KM ute 2014

DD A  Helena Björck/ Ulrika Sundling

DS B  Åsa Öster

DD B  Eva-Lena Conradsson/ Åsa Öster 

HS A Sprint  Anders Lindgren

HS A  Anders Ekman

JS A  Theodor Fritsch

JS B  Philip Sandberg

FD  Julia Jacobsen/ Julia Strömvall

PD  David Ericsson/ Theodor Fritsch

Generationsdubbel Lars Åke Jönsson/ Pontus Jönsson

 

Lottning och speltider 2014

 

KM ute 2013 

Se bilder från tävlingen

Vinnare i respektive klasser KM ute 2013

DS B  Åsa Öster

DD B  Katarina Giertz/Ulrika Köpsén

FD  Julia Jakobsen/Julia Strömvall

JS  Tobias Ericsson

HS A  Klas Lindestam

HS B  Per Johansson

HD  Daniel Ellis/Christian Andersson

PD  Marcus Hermansson/Gustav Kopp Sundin

Öppna klassen  Finalspelare Erik Tingborn och Edwin Segerros

Generationsdubbel  Albert Köpsén/Ulrika Köpsén

 

Lottning och speltider 2013

 

Se KM plakat 2013     Välkommen med din anmälan!

 

KM ute 2012 

Se KM plakat 2012

 

Bilder KM ute 2012

 

Vinnare i respektive klasser KM ute 2012

 

Pojksingel  Markus Colling Holmberg

Juniorsingel A Viktor Conradson

Juniorsingel B Gunnar Althoff

Juniordubbel Gustav Kopp Sundin/Viktor Conradson

Damsingel B Sofia "Fia" Bergström

Damdubbel B Elisabet Wallgren/Katarina Söderqvist

Herrsingel A Markus Colling Holmberg

Herssingel B Torald Svensson

Herrdubbel Anders Ekman/Stefan Svensson

Öppna klassen Markus Colling Holmberg

Mixed dubbel Finalen ännu ej spelad

 

Uppdaterad: 18 MAJ 2018 18:28 Skribent: Anders Lindgren

untitled

Följ oss på facebook

 Instagram  

  Följ oss på instagram

 

       Våra sponsorer

 

           Wilson_MoreWin_Logo_HR

     

            svalner-logo-PMS704 (3)

 

           Aqua Svea

              Volkswagen

 

          Hästens El

 

          Hästens El

 

        Lannebo fonder

 

 

         OKH städ

         ICA

       10 Ton

 

       CA Boden

 

        Hall

 

       Friskvård

 

          CGS

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Postadress:
Enebybergs IF - Tennis
Tennissektionen, Box 4009
18204 Enebyberg

Kontakt:
Tel: 087923778
E-post: This is a mailto link

Se all info