Hoppa till sidans innehåll

OLDTIMERSSPEL


NYA TIDER FASTSTÄLLDA EFTER VÅRT SPELARMÖTE DEN 2/10

FÖLJANDE SPELDAGAR OCH SPELPLATSER GÄLLER. (2 OMGÅNGAR)

SPELARE: A-GRUPPEN     A-GRUPPEN

                    JÖNKÖPING     ESKILSTUNA

                    2017.11.24-26    2018.01.12-14

...........................................................................................................................

LAGUTTAGNING A-GRUPPEN TILL ESKILSTUNA

RUNE POUSETTE KÖR FRÅN V:ÅS MED

RONNY EKBERG , LENNART KENSERT OCH ROGER ASP.

VI FÖRSÖKER ATT TRÄNA PÅ FREDAGEN.

HÅKAN ZETTERLIND KÖR FRÅN ENKÖPING MED

LARS ABRAHAMSSON.

Lars Abrahamsson  A-Gruppen                 

Ronny Ekberg         Enköping                            

Ulla-Britt Hessel     Eskilstuna                                 

Lennart Kensert       Nyköping                                  

Rune Pousette          Spiik                              

Håkan Zetterlind      Sundbyberg

                                 Södertälje

                                 Tyresö

                                  VK 78

 .................................................................................................................................

  SPELARE: B-GRUPPEN      B-GRUPPEN

                     ESKILSTUNA    JÖNKÖPING

                     2017.11.25-26      2018.01.12-14

 

..................................................................................................................................

LAGUTTAGNING B-GRUPPEN TILL JÖNKÖPING

STINA ÄR COACH FÖR LAGET; SAMORDNAR TRÄNINGEN.

UTTAGNA: HANS HESSEL KÖR FRÅN ENKÖPING MED

INGRID HÖGBERG, LARS-ERIK JONSSON OCH ULLA-BRITT HESSEL

BO NORDSTRÖM KÖR FRÅN VÄSTERÅS OCH HÄMTAR CLAES JOHANSSON

Roger Asp                   B-Gruppen

Hans Hessel                Enköping 2

Karl-Gunnar Humla    Ersta

Ingrid Högberg            Mosås

Claes Johansson          Nyköping 2

Lars-Erik Jonsson       Norrtälje                            

Bo Nordström ...............   StoraTuna                                                        

Robert Persson......................Örebro                                                        

Hans Fryklund, reserv   A+B                           

..................................................................................................................................

ÖVRIG INFO MED ANTAL LAG M.M KOMMER EFTER SISTA

ANMÄLNINGSDAGEN DEN 20/10

Uppdaterad: 04 JAN 2018 17:23 Skribent: Lars Abrahamsson
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Enköpings BGK - Bangolf
c/o Hessel, Kungsgatan 8
74531 Enköping

Besöksadress:
Idrottsallén
74536 Enköping

Kontakt:
Tel: 017120855
E-post: This is a mailto link

Se all info