Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Utmanaren 2017:2    Utskriftsdatum  14 maj 2017   
  Tävlingsort  Eslöv    Utskriftstid  11:05   
  Arrangör  Eslövs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 maj 2017         
 
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Andersson  2006  Eslövs Simsällskap            48.27  Guld 
Johanna Hyll  2003  Eslövs Simsällskap            51.65  SIlver 
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Saari  2005  Eslövs Simsällskap            27.06  Brons 
Adam Malmquist  2006  Eslövs Simsällskap            27.71  Brons 
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Lindahl-Andersson  2005  Eslövs Simsällskap            22.88  Guld 
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ella Andersson  2006  Eslövs Simsällskap            1:36.38  Brons 
Linnea Larsson  2007  Eslövs Simsällskap            1:39.00  Brons 
Hedda Palm  2005  Eslövs Simsällskap            DNS   
Isabelle Blücher  2003  Eslövs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tobias Lindström  2006  Eslövs Simsällskap            43.46  Guld 
Viktor Saari  2005  Eslövs Simsällskap            43.77  Guld 
Vilmer Jönsson  2006  Eslövs Simsällskap            44.32  Silver 
Adam Malmquist  2006  Eslövs Simsällskap            45.58  Silver 
Viggo Öberg  2006  Eslövs Simsällskap            46.94  Silver 
Anton Saari  2007  Eslövs Simsällskap            47.62  Brons 
Haris Solak  2007  Eslövs Simsällskap            48.38  Brons 
Isak Sjöström  2005  Eslövs Simsällskap            48.95  Brons 
Adam Westerling  2006  Eslövs Simsällskap            56.14   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Lindahl-Andersson  2005  Eslövs Simsällskap            41.65  Guld 
Livia Landmyr  2006  Eslövs Simsällskap            43.53  Guld 
Johanna Hyll  2003  Eslövs Simsällskap            45.34  Silver 
Tilda Folkesson  2009  Eslövs Simsällskap            47.75  Brons 
Vilma Forsberg  2006  Eslövs Simsällskap            48.16  Brons 
Klara Hansson  2006  Eslövs Simsällskap            53.59   
Cornelia Sjöström  2007  Eslövs Simsällskap            56.63   
                     
 
Gren 9, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Svensson  2007  Eslövs Simsällskap            22.01  Guld 
Sixten Hyll  2006  Eslövs Simsällskap            24.58  Silver 
Ole Bomke  2004  Eslövs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecka Ingner  Eslövs Simsällskap            21.13  Guld 
Havanna Klein  2009  Eslövs Simsällskap            22.50  Guld 
Linnea Strandqvist  2008  Eslövs Simsällskap            23.13  Guld 
Ida Håkansson  2007  Eslövs Simsällskap            24.65  Silver 
Emilia Mörberg  2004  Eslövs Simsällskap            25.82  Silver 
Ebba Reslow Plym  2008  Eslövs Simsällskap            27.13  Brons 
Maja Grüntal  2006  Eslövs Simsällskap            27.65  Brons 
Kajsa Hansson  2008  Eslövs Simsällskap            28.43  Brons 
Elsa Andersson  2008  Eslövs Simsällskap            29.02  Brons 
10  Ella Almqvist  2007  Eslövs Simsällskap            29.46  Brons 
Elna Håkansson  2007  Eslövs Simsällskap            DNS   
Leonora Möller  2008  Eslövs Simsällskap            DNS   
Selina Möller  2007  Eslövs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karl Hansson  2003  Eslövs Simsällskap            1:38.75  Guld 
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ella Andersson  2006  Eslövs Simsällskap            1:52.13  Brons 
Johanna Hyll  2003  Eslövs Simsällskap            1:54.59  Brons 
Elma Kjellin  2003  Eslövs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Tidén  2006  Eslövs Simsällskap            52.21  Silver 
                     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Lindahl-Andersson  2005  Eslövs Simsällskap            52.26  Silver 
Isabelle Blücher  2003  Eslövs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Saari  2005  Eslövs Simsällskap            25.27  Guld 
Tobias Lindström  2006  Eslövs Simsällskap            26.07  Silver 
Anton Saari  2007  Eslövs Simsällskap            27.64  Silver 
Vilmer Jönsson  2006  Eslövs Simsällskap            28.50  Silver 
Adam Malmquist  2006  Eslövs Simsällskap            28.77  Silver 
Adam Westerling  2006  Eslövs Simsällskap            28.77  Silver 
Isak Sjöström  2005  Eslövs Simsällskap            28.78  Silver 
Haris Solak  2007  Eslövs Simsällskap            29.35  Brons 
Ole Bomke  2004  Eslövs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Hansson  2006  Eslövs Simsällskap            25.50  Guld 
Cornelia Sjöström  2007  Eslövs Simsällskap            25.88  Guld 
Linnea Larsson  2007  Eslövs Simsällskap            27.15  Silver 
Tilda Folkesson  2009  Eslövs Simsällskap            28.09  Silver 
Linnea Strandqvist  2008  Eslövs Simsällskap            28.20  Silver 
Livia Landmyr  2006  Eslövs Simsällskap            30.39  Brons 
Vilma Forsberg  2006  Eslövs Simsällskap            30.65  Brons 
Kajsa Hansson  2008  Eslövs Simsällskap            31.00  Brons 
Hedda Palm  2005  Eslövs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 17, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karl Hansson  2003  Eslövs Simsällskap            1:33.03  Guld 
                     
 
Gren 18, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ella Andersson  2006  Eslövs Simsällskap            1:44.03  Brons 
Hedda Palm  2005  Eslövs Simsällskap            DNS   
Isabelle Blücher  2003  Eslövs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 19, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Saari  2005  Eslövs Simsällskap            51.13  Brons 
Vilmer Jönsson  2006  Eslövs Simsällskap            51.19  Silver 
Isak Sjöström  2005  Eslövs Simsällskap            53.08  Brons 
Adam Westerling  2006  Eslövs Simsällskap            55.34  Brons 
Tobias Lindström  2006  Eslövs Simsällskap            56.13   
Anton Saari  2007  Eslövs Simsällskap            56.89   
Adam Malmquist  2006  Eslövs Simsällskap            57.19   
                     
 
Gren 20, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Larsson  2007  Eslövs Simsällskap            50.08  Silver 
Maja Lindahl-Andersson  2005  Eslövs Simsällskap            51.75  Silver 
Livia Landmyr  2006  Eslövs Simsällskap            52.81  Silver 
Johanna Hyll  2003  Eslövs Simsällskap            53.20  Brons 
Vilma Forsberg  2006  Eslövs Simsällskap            55.02  Brons 
Tilda Folkesson  2009  Eslövs Simsällskap            55.14  Brons 
Linnea Strandqvist  2008  Eslövs Simsällskap            56.64   
Maja Grüntal  2006  Eslövs Simsällskap            57.39   
Klara Hansson  2006  Eslövs Simsällskap            58.10   
10  Havanna Klein  2009  Eslövs Simsällskap            59.07   
                     
 
Gren 21, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viggo Öberg  2006  Eslövs Simsällskap            25.47  Guld 
Hugo Svensson  2007  Eslövs Simsällskap            25.90  Guld 
Alexander Hancock  2009  Eslövs Simsällskap            27.94  Silver 
Haris Solak  2007  Eslövs Simsällskap            27.94  Silver 
Sixten Hyll  2006  Eslövs Simsällskap            29.07  Brons 
Victor Göransson  2007  Eslövs Simsällskap            30.38  Brons 
Johannes Svensson  2009  Eslövs Simsällskap            40.26   
Niklas Trajcevski  2009  Eslövs Simsällskap            42.83   
Ole Bomke  2004  Eslövs Simsällskap            DNS   
Titus Wramfeldt  2009  Eslövs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 22, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecka Ingner  Eslövs Simsällskap            24.52  Guld 
Cornelia Sjöström  2007  Eslövs Simsällskap            25.64  Guld 
Emilia Mörberg  2004  Eslövs Simsällskap            25.70  Guld 
Ella Almqvist  2007  Eslövs Simsällskap            26.21  Silver 
Ida Håkansson  2007  Eslövs Simsällskap            26.78  Silver 
Kajsa Hansson  2008  Eslövs Simsällskap            27.28  Silver 
Elin Malmgren  2007  Eslövs Simsällskap            27.51  Silver 
Alma Evertsson  2009  Eslövs Simsällskap            28.14  Silver 
Elsa Andersson  2008  Eslövs Simsällskap            28.16  Silver 
10  Clara Landmyr  2009  Eslövs Simsällskap            28.20  Silver 
11  Ebba Reslow Plym  2008  Eslövs Simsällskap            30.16  Brons 
12  Engla Andersson  2008  Eslövs Simsällskap            36.50   
Amanda Wedelsbäck  2007  Eslövs Simsällskap            DNS   
Elna Håkansson  2007  Eslövs Simsällskap            DNS   
Leonora Möller  2008  Eslövs Simsällskap            DNS   
Maja Grüntal  2006  Eslövs Simsällskap            DNS   
Selina Möller  2007  Eslövs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karl Hansson  2003  Eslövs Simsällskap            1:27.57  Guld 
Jakob Tidén  2006  Eslövs Simsällskap            1:33.19  Guld 
                     
 
Gren 24, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ella Andersson  2006  Eslövs Simsällskap            1:48.52  Brons 
Johanna Hyll  2003  Eslövs Simsällskap            1:48.82  Brons 
Isabelle Blücher  2003  Eslövs Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  14 maj 2017 
Licensierad till: Eslövs Simsällskap  Utskriftstid  11:05