Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Utmanaren 2016:1    Utskriftsdatum  21 februari 2016   
  Tävlingsort  Eslöv    Utskriftstid  10:06   
  Arrangör  Eslövs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 februari 2016         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hampus Ståhl  2004  Eslövs Simsällskap            40.56  Guld 
Axel Thelin  2002  Eslövs Simsällskap            42.75  Guld 
Toni Milkov  2004  Eslövs Simsällskap            43.71  Guld 
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gabriel Förnvik  Eslövs Simsällskap            26.37  Silver 
Viktor Saari  2005  Eslövs Simsällskap            28.52  Brons 
Jonas Ståhl  Eslövs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gabriel Förnvik  Eslövs Simsällskap            48.95  Brons 
Viktor Saari  2005  Eslövs Simsällskap            50.53   
Vilmer Jönsson  Eslövs Simsällskap            51.28   
Vilgot Magnusson  Eslövs Simsällskap            52.44   
Isak Sjöström  2005  Eslövs Simsällskap            56.12   
Adam Malmqvist  2006  Eslövs Simsällskap            56.13   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Larsson  2007  Eslövs Simsällskap            47.63  Brons 
Vilma Forsberg  2006  Eslövs Simsällskap            53.83   
                     
 
Gren 9, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Saari  2007  Eslövs Simsällskap            24.78  Silver 
Milian Andersson  Eslövs Simsällskap            30.20   
                     
 
Gren 10, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Livia Landmyr  Eslövs Simsällskap            20.47  Guld 
Cornelia Sjöström  2007  Eslövs Simsällskap            24.27  Silver 
Tilda Folkesson  2009  Eslövs Simsällskap            25.63  Silver 
Ida Håkansson  Eslövs Simsällskap            26.33  Silver 
Julia Norén  2003  Eslövs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oskar Strandqvist  2004  Eslövs Simsällskap            1:36.89  Guld 
Axel Thelin  2002  Eslövs Simsällskap            1:43.22  Silver 
Ludwig Saurow  2004  Eslövs Simsällskap            1:43.71  Silver 
Jonas Ståhl  Eslövs Simsällskap            1:53.73  Brons 
                     
 
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Toni Milkov  2004  Eslövs Simsällskap            52.44  Silver 
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gabriel Förnvik  Eslövs Simsällskap            26.78  Silver 
                     
 
Gren 17, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hampus Ståhl  2004  Eslövs Simsällskap            1:37.59  Silver 
                     
 
Gren 19, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonas Ståhl  Eslövs Simsällskap            49.02  Guld 
Viktor Saari  2005  Eslövs Simsällskap            50.87  Silver 
Vilmer Jönsson  Eslövs Simsällskap            52.78  Silver 
Gabriel Förnvik  Eslövs Simsällskap            58.59   
Isak Sjöström  2005  Eslövs Simsällskap            58.61   
                     
 
Gren 20, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Larsson  2007  Eslövs Simsällskap            53.43  Brons 
                     
 
Gren 21, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilgot Magnusson  Eslövs Simsällskap            26.28  Silver 
Adam Malmqvist  2006  Eslövs Simsällskap            27.32  Silver 
Hugo Svensson  Eslövs Simsällskap            29.33  Brons 
Viggo Öberg  Eslövs Simsällskap            29.47  Brons 
Stefhan Norén  Eslövs Simsällskap            31.38  Brons 
Milian Andersson  Eslövs Simsällskap            34.46   
Sigge Modee  Eslövs Simsällskap            36.03   
Sebastian Förnvik  Eslövs Simsällskap            41.33   
Anton Saari  2007  Eslövs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 22, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Livia Landmyr  Eslövs Simsällskap            24.77  Guld 
Vilma Forsberg  2006  Eslövs Simsällskap            25.89  Guld 
Tilda Folkesson  2009  Eslövs Simsällskap            26.10  Silver 
Rebecka Ingner  Eslövs Simsällskap            27.75  Silver 
Cornelia Sjöström  2007  Eslövs Simsällskap            28.13  Silver 
Linnea Strandqvist  Eslövs Simsällskap            29.26  Brons 
Ida Håkansson  Eslövs Simsällskap            30.34  Brons 
Leonora Möller  Eslövs Simsällskap            31.11  Brons 
Julia Norén  2003  Eslövs Simsällskap            31.26  Brons 
10  Selina Möller  Eslövs Simsällskap            33.57   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Thelin  2002  Eslövs Simsällskap            1:29.96  Guld 
Hampus Ståhl  2004  Eslövs Simsällskap            1:32.95  Guld 
Toni Milkov  2004  Eslövs Simsällskap            1:36.17  Silver 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  21 februari 2016 
Licensierad till: Eslövs Simsällskap  Utskriftstid  10:06