Hoppa till sidans innehåll

Klubbseriespel 2018 RESULTAT

26 JAN 2019 09:16
Sista spelperiodens resultat (sep-okt-nov) och slutgiltig ställning för hela klubbseriespelet 2018.
  • Skapad: 26 JAN 2019 09:16

Årets vinnare 2018: Henrik Wedelsbäck

Nedan följer resultat från den sista perioden samt den slutgiltiga ställningen efter alla spelade perioder. 

Leaderboard klubbseriespel 2018 (1 poäng för pool-vinst)

TOTALT

3p Henrik W

2p Karolina M

2p Liam Th

2p Viggo T

2p Sune B

2p Isak L

1p Martin N

1p Peter O

1p Tibor P

1p Liam Ta

1p Henriette B

1p Ulrika W

1p Andreas L

1p Martin E

1p Anders P

1p Marie B

1p Ingemar J

1p Petter U

1p Henrik L

1p Rune D

1p Sandra F

 OMGÅNG 1 (Mars/April/Maj)

1p Martin N

1p Viggo T

1p Peter O

1p Tibor P

1p Sune B

1p Liam Ta

1p Henrik W

1p Ulrika W

1p Karolina M

OMGÅNG 2 (Juni/Juli/Augusti)

1p Isak L

1p Andreas L

1p Martin E

1p Anders P

1p Henrik W

1p Liam Th

1p Marie B

1p Karolina M

1p Ingemar J

OMGÅNG 3 (September/oktober/november)

1p Isak L

1p Viggo T

1p Petter U

1p Sune B

1p Henrik W

1p Liam Th

1p Henrik L

1p Rune D

1p Sandra F

 

Spelschema september

Isak L – Mert A 5-7

Martin N – Andreas L 7-12

Mikael P – Peter O 6-12

Martin E – Viggo T 3-11

Niklas W – Petter U 6-9

Ingemar J – Magnus N 12-5

Anders P – Sune B 3-11

Liam Ta – Anders O 9-4

Håkan M – Henrik W 1-12

Pernilla W – Björn S 6-0 WO

Lukas W – Liam Th 5-8

Axel B – Villiam R 8-1

Katja L – Karolina M 8-6

Ulrika W – Henrik L 4-7

Rune D – Marie B 4-3

Marie L – Gunilla P 5-7

Jenny L – Sandra F 3-5

Ronny F – Fredrik D 5-4

 

Spelschema oktober

Andreas L – Isak L 0-6 WO

Martin N – Mert A 5-8

Peter O – Viggo T 4-16

Martin E – Mikael P 7-10

Niklas W – Ingemar J 4-8

Petter U – Magnus N 0-6 WO

Anders P – Anders O 6-4

Sune B – Liam Ta 8-4

Henrik W – Björn S 6-0 WO

Håkan M – Pernilla W 8-4

Axel B – Liam Th 5-6

Villiam R – Lukas W 0-6 WO

Karolina M – Henrik L 4-8

Ulrika W – Katja L 9-8

Marie B – Marie L 4-7

Gunilla P – Rune D 4-9

Sandra F – Fredrik D 5-3

Jenny L – Ronny F 5-5

 

Spelschema december

Anderas L – Mert A 4-8

Isak L – Martin N 12-3

Peter O – Martin E 11-5

Viggo T – Mikael P 6-5

Magnus N – Niklas W 4-6

Ingemar J – Petter U 7-10

Liam Ta – Anders P 7-5

Sune B – Anders O 9-5

Björn S – Håkan M 6-0 WO

Henrik W – Pernilla W 5-4

Lukas W – Axel B 6-4

Liam Th – Villiam R 12-1

Karolina M – Ulrika W 4-7

Henrik L – Katja L 8-7

Marie B – Gunilla P 5-8

Rune D – Marie L 9-4

Fredrik D – Jenny L 4-5

Sandra F – Ronny F 9-3

 

Grupp 1

  1. Mert Altinalev, 6 poäng, +9 game (7-5, 8-5,8-4)
  2. Isak Lindstedt, 4 poäng, +13 game (5-7, 6-0, 12-3)
  3. Andreas Landin, 2 poäng, -5 game (12-7, 0-6, 4-8)
  4. Martin Nordbäck, 0 poäng, -17 game (7-12, 5-8, 3-12)

Grupp 2

  1. Viggo Thordin, 6 poäng, +21 game (11-3, 16-4, 6-5)
  2. Peter Olsson, 4 poäng, +-0 game (12-6, 4-16, 11-5)
  3. Mikael Persson, 2 poäng, -4 game (6-12, 10-7, 5-6)
  4. Martin Ekman, 0 poäng, -17 game (3-11, 7-10, 5-11)

Grupp 3

  1. Petter Ulfsson, 4 poäng, +-0 game (9-6, 0-6, 10-7)
  2. Ingemar Jepsson, 4 poäng, +8 game (12-5, 8-4, 7-10)
  3. Niklas Westerling, 2 poäng, -5 game (6-9, 4-8, 6-4)
  4. Magnus Nilsson, 2 poäng, -3 game (5-12, 6-0, 4-6)

Grupp 4

  1. Sune Bromé, 6 poäng, +16 game (11-3, 8-4, 9-5)
  2. Liam Talik, 4 poäng, +3 game (9-4, 4-8, 7-5)
  3. Anders Persson, 2 poäng, -8 game (3-11, 6-4, 5-7)
  4. Anders Olsson, 0 poäng, -11 game (4-9, 4-6, 5-9)

Grupp 5

  1. Henrik Wedelsbäck, 6 poäng, +18 game (12-1, 6-0, 5-4)
  2. Håkan Malmquist, 4 poäng, -1 game (1-12, 8-4, 6-0)
  3. Pernilla Wiik, 2 poäng, +1 game (6-0, 4-8, 4-5)
  4. Björn Sterner, 0 poäng, -18 game (0-6, 0-6, 0-6)

Grupp 6

  1. Liam Thordin, 6 poäng, +15 game (8-5, 6-5, 12-1)
  2. Lukas Wedelsbäck, 4 poäng, +5 game (5-8, 6-0, 6-4)
  3. Axel Bergenfeldt, 2 poäng, +4 game (8-1, 5-6, 4-6)
  4. William Roth, 0 poäng, -24 game (1-8, 0-6, 1-12)

Grupp 7

  1. Henrik Limborg, 6 poäng, +8 game (7-4, 8-4, 8-7)
  2. Ulrika Winberg, 4 poäng, +1 game (4-7, 9-8, 7-4)
  3. Katja Lavrova, 2 poäng, +-0 game (8-6, 8-9, 7-8)
  4. Karolina Malmquist, 0 poäng, -9 game (6-8, 4-8, 4-7)

 Grupp 8

 

  1. Rune Dobak, 6 poäng, +11 game (4-3, 9-4, 9-4)
  2. Gunilla Persson, 4 poäng, +- 0 game (7-5, 4-9, 8-5)
  3. Marie Lingegård, 2 poäng, -4 game (5-7, 7-4, 4-9)
  4. Marie Bogren, 0 poäng, -7 game (3-4, 4-7, 5-8)

Grupp 9

  1. Sandra Fors, 6 poäng, +10 game (5-3, 5-3, 9-3)
  2. Jenny Landmyr, 3 poäng, - 1 game (3-5, 5-5, 5-4)
  3. Ronny Friholm, 3 poäng, -5 game (5-4, 5-5, 3-9)
  4. Fredrik Dyrberg, 0 poäng, -5 game (3-5, 3-5, 4-5)
Skribent: Anders Svensson
Epost: Adressen Gömd

 

 

 

Postadress:
Eslövs TK - Tennis
Ringsjövägen 2C
24138 Eslöv

Kontakt:
Tel: 0707927655
E-post: This is a mailto link

Se all info