Hoppa till sidans innehåll

Träningsgrupper


Träningsschema för HT 2021.

VT 2022; 10/1-12/6, det är INTE träning på RÖDA dagar eller på sport & påsklov. 

Minitennisspelare finns inte med i schemat. Det är bara att dyka upp, tisdagar mellan 18-19. 

All information uppdateras kontinuerligt på hemsidan och på Facebook, håll utkik där för all information om tennisterminen och kommande evenemang på ETK!

Schema: Måndag    
       
  Bana 1 Bana 2 Bana 3
 

16.00-17.00

   15.00-16.30
  Acke Bergengren 

 edda

 

  Carl Bergengren    
  Edward Bergengren   Josefin Nilsson 
  Cecilia Bergengren    Asta Jonesand
   
   
       
  17.00-18.00 16.30-18.00 16.30-18.00
  Arvid Sandberg Nicole Siemaszko Amer Subo
  Fazlic Enna  Viktor Eriksson 
 Didrik Nordbeck
  Jack Salem  Klara Ydhammar 
 Wiktor Uszynski
  Bastian Alsterlind  Oscar Blomsterberg  Adam Westerling 
  Julia Friholm    
  Malte Andersson 
   
  Blockpass 18.00-19.30

 

 

  Henrik Wedelsbäck Elof Zetterberg  Simon Larsson 
  Katja Lavrova  Arvid Bergenfeldt Fredrik Alsterlind 
  Milton Friholm  Oscar Pinter   
  Ameli Stankovic Ludvig Persson   
       
       
 

Blockpass 19.30-21.00

   
  Tommy Ericsson  Wojciech Uszynski Cecilia Falkenberg
  Johan Andersson  Anders Sjöland Thomas Larsson
  Berit Reestad  Karolina Malmquist Sune Brome
 

Rune Dobak

Buster Blaesild 

Gert Persson

Kjell Sandsjö

Emmie Freij

  Blockpass 21.00-22.30    
 

Gustav Blomsterberg

Anna Larsson

Johan Bogren

Nuray Sarac

Caroline Johansson

Jennie Berne

Jon Ivarsson

Carina Ivarsson

Cecilia Persson

Magnus Waxegård

Schema: Tisdag    
       
  Bana 1 Bana 2 Bana 3
 

16.00-17.00

 

 
  Oscar Blomsterberg    
  Adam Westerling     
  Fazlic Enna     
  Acke Bergengren     
  Carl Bergengren     
  Viktor Eriksson   
 
 

Blockpass 17.00-18.00

   
  Alve Heurlin Hansson  Alfons Rahm Thea Andersson 
  Julia Friholm Alicia Rydberg
Mira Evanth 
  Jack Salem Jonah Alsterlind Hugo Falk Håkansson 
  Casper Blomsterberg
  Elof Nyren
       
       
 

Blockpass 18.00-19.00

 

 

   Silje Lagergren  Elin Olsson  MINITENNIS 18-19
   Emma Wessberg
 Frida Olsson
13
 

Josefin Öhlin 

 Ella Cederlöw  
   Amelia Olsson  Felicia Stankovic  
  Amanda Hellborg Märtha Bogren   
       
 

Blockpass 19.00-20.30

   
  Niklas Westerling Patrik Ydhammar Ingemar Jeppsson
  Johanna Sandbring Henrik Limborg  Milton Friholm 
  Tibor Pinter  Fredrik Alsterlind   Magnus Nilsson
  Håkan Malmquist 
Anders Olsson Oscar Pinter
     
Ameli Stankovic
       
 

Blockpass 20.30-22.00

   
   Marie Lingegård  Emmie Freij 
Andreas Bengtsson
   Erik Berne 
 Peter Andersson 
Judith Blomsterberg
  Anders Adholm  Berit Reestad Fredrik Dyrberg
   Rune Dobak  Gert Persson Anna Larsson
  Gustav Blomsterberg  Joakim Sandbring
 
       

 

Schema: Onsdag    
       
  Bana 1 Bana 2 Bana 3
   Blockpass 16.00-17.00

 

 
   Alicia Lind 
Henry Gunder  Selma Johannesson
 

Julia Nilsson

Sinam Saberg Elise Johannesson
  Ingrid Sandberg Elvira Månsson Ida Hallberg
  Tedra Saberg Ella Pfanzl  Alva Larsson
  William Wrangel Sofia Tellenbach   Scott Lotorn
       Louis Lotorn
   Blockpass 17.00-18.00    
  David Tellenbach Carl Bergengren Jonathan Blaesild
  Edgar Olsson Carl Grahn Nils 
  Adam Westerling Liv Westerling  
  Gustav Grahn  Gustav Holmqvist  
  Enna Fazlic Edward Bergengren  
       
 

18.00-19.00

Blockpass 18.00-19.00 Blockpass 18.00-19.00
  Ameli Stankovic

Nils Bogren

 August Östrin 
  Milton Friholm Deniz Kart  Levis Ström
  Elof Zetterberg

Ted Salem

  Julia Friholm
  Oscar Pinter    
       
 

 

 

 

 

 

Blockpass 19.00-20.30

   
  Karolina Malmquist Berit Restad  Ola Jönsson
  Marie Bogren Tobias Talik Judith Blomsterberg
  Thomas Larsson Cecilia Falkenberg  Pernilla Bardeman
  Tommy Ericsson Peter Andersson  Simon Larsson  
     
 
       
  Blockpass 20.30-22.00    
 

Johan Andersson

   
  Håkan Bondesson    
  Eddie Johanesson     
  Marcus Salem    
  Jocke Sandbring     
       

 

Schema:Torsdag 

 

Blockpass 16.30-18.00

 

16.30-18.00
  Anette Gunder Camilla Andersson  Lina Andreasson 
  Annika Zetterström Alexandra Malm   
  Amanda Hellborg Imee Dionella  
  Felicia Stankovic  Cecilia Persson   
 

 

   
       
 

Blockpass 18.00-19.30

   
   Anna Larsson
Malin Salem Therese Wahlqvist 
   Caroline Johanesson  Kristina Sandberg David Sandberg
  Pernilla Bardeman  Nuray Sarac Carina Tenngart
   Gustav Blomsterberg  VB Jon Backhand
   
   
       
 

Blockpass 19.30-21.00

   
  Gunilla Persson Håkan Malmquist David Asp
  Joakim Friholm  Anders Trulsson  Patrik Ydhammar
  Niklas Westerling  Pernilla Wiik Melissa Nackovski 
  Milton Friholm   Klara Ydhammar 
Henrik Limborg
  Blockpass 21.00-22.30
 
 
 

Isak Lindstedt

Martin Nordbeck

Peter Olsson 

Johanna Sandbring
Schema: Fredag    
       
  Bana 1 Bana 2 Bana 3
  16.00-17.00 Blockpass 16.00-17.00 Blockpass 16.00-17.00
  Hannes Narberg  Edgar Olsson Gustav Grahn
  Devin Boström David Edberg Carl Grahn 
  Alve Heurlin Hansson Gustav Holmqvist
 
     Jack Salem 
Casper Blomsterberg
     
 
       
   

Blockpass 17.00-18.30

Blockpass 17.00-18.30
    Klara Ydhammar Wiktor Uszinski
    Amer Subo Adam Westerling 
    Viktor Eriksson Didrik Nordbeck
    Acke Bergengren Nicole Siemaszko
   
Oscar Blomsterberg  
       
  Blockpass 18.30-20.00

 

 
  Liam Talik  Katja Lavrova  
  Fredrik Alsterlind  Ludvig Persson  
  Melker Jöngard Lukas Wedelsbäck  
  Milton Friholm Henrik Wedelsbäck    
       
     

 

Söndag 09-10:

Davud Sirco

Emil Malm

Elliot Malm

Hugo Holmerin

Hedda Roos

Alice Nyman Puthia

Söndag 09-10:

Oscar Jönsson

Frank Kärnbom

William Wrangel

Söndag 10-11: 

Nils Bogren

Julia Friholm

Deniz Kart

Lewis Ström

Ted Salem

Söndag 10-11:

Mira Evanth

Hugo Falk Håkansson 

Thea Andersson

Alfons Rahm 

Natalia Czupryniak

Söndag 11-12:

Loa Ström 

Karla Ryning

Ellie Mohlin

Vilgot Annerblom

Söndag 11-12: 

Julia Nilsson

Elvira Månsson 

Sofia Tellenbach

Matilda Wedelsbäck

Emmi Månsson 

Juni Schedvin

Freija Hörström

Söndag 12-13: 

Malte Andersson

Wilmer Andersson

Gent Palushi 

Olle Holmerin

Alex Pawlowski 

Viggo Andersson 

Söndag 13-14: 

Viktor Eriksson 

Söndag 13-14: 

Amanda Wedelsbäck

Ellika Rosendahl

Söndag 14-15:

Thilde Andersson 

Diana Andersson

Söndag 15-16.30: 

Tommy Andersson 

Stephan Persson 

Camilla Andersson

Caroline Johannesson 

Eddie Johannesson 

 

 

 

 

Uppdaterad: 17 SEP 2018 18:12 Skribent: Martin Nilsson
E-post: This is a mailto link

Postadress:
Eslövs TK - Tennis
Postbox 15
24121 Eslöv

Besöksadress:
Ringsjövägen 2C
24138 Eslöv

Kontakt:
Tel: 0707927655
E-post: This is a mailto link

Se all info