Hoppa till sidans innehåll

Matcher 2010


Tr M= Träningsmatch; A= A-laget; B= B-laget; Ö= Östracupen
Datum Typ Resultat   Mål Assist Kort
16/2/10 Tr. M. FC Bosona  0   Mesud (G)
    GSIF 3    
             
20/2/10 Tr. M. FC Bosona  Inställd  
    Hålta IK    
             
25/2/10 Tr. M. FC Bosona  Inställd  
    Semberija SKIF    
             
27/2/10 Ö FC Bosona  0   Darmin (G)
    Sävedalens IF 3   Almedin{R)
             
6/3/10 Tr. M. FC Bosona  2 Ermin A Elvedin D Elvedin (G)
    Olskrokens IF 0 Amir H Ermin A Dino (G)
             
12/3/10 Tr. M. FC Bosona  2 Stanko  Amir H  
    Palestinska IF 3 Kenan  
             
13/3/10 Tr. M. FC Bosona  0   Ermin (G)
    Högaborg FC 1    
             
20/3/10 Tr. M. FC Bosona  5 Sean G Haris D  
    Real Maskin BK 1 Sean G Haris D  
      Eldin T Elvedin D  
      Stanko D Samir S  
        Samir S Amir H  
27/3/10 Tr. M. Jönköping 1 Amir H Darmin M  
    FC Bosona  3 Självmål Darmin M  
        Amir H Sean G  
3/4/10 Tr.M FC Bosona Inställd   
    Semberija    
         
11/4/10 A FC Bosona  Sean G  Damir K  Eldin T (G) 
    Somaliska Vik 1 Sean G  Darmin M  
        Eldin T Sean G  
        Ermin A Eldin T   
        Sean G  Tommy L  
        Tin V Sean G  
13/4/10 B Elisedal Ermin A  Christian P  Amir H (G) 
    FC Bosona 2 Ermin A  Samir S Samir S (G) 
             
18/4/10 A Neutrala  Elvedin D  Darmin M  Sean G (G) 
    FC Bosona 2 Darmin M  Amir H  
             
21/4/10 B FC Bosona  1  Samir S  Mesud A  Stanko D (G) 
    Götaholm 2    
             
24/4/10 B Bergum    
    FC Bosona 0    
             
25/4/10 A FC Bosona 2  Sean G  Ermin A  Avdija E (G) 
    Utd Africa 1 Sean G  Darmin M Thomas B (G) 
            Stanko D (G) 
2/5/10 A Skogshyddans Darmin M  Eldin T  Almedin (G) 
    FC Bosona 5 Sean G  Eldin T Damir K (G) 
        Eldin T Thomas B Xhavit S (G) 
        Galib D Ermin A  
        Sean G  Ermin A   
5/5/10 B FC Bosona Kenan D  Andreas R  Mesud A (G) 
    Lerum C 9    
             
9/5/10 A FC Bosona 5 Damir K  Elvedin D  Stanko D (G) 
    Midnimo 1 Sean G  Tommy L Nima A (G) 
        Thomas B Sean G Elvedin D (G) 
        Sean G Thomas B  
        Thomas B  Sean G   
11/5/10 B Ahlafors Eldin T  Darmin M  Jasmin H (G) 
    FC Bosona 2 Emrah A  Eldin T  
             
16/5/10 A Irakiska Sean G  Darmin M  Darmin M (G) 
    FC Bosona 3 Sean G  Damir K  
        Darmin M  Eldin T   
19/5/10 B FC Bosona 2  Eldin T  Jasmin H   
    Nol IK 2 Eldin T  Elvedin D  
             
23/5/10 A FC Bosona 1  Kenan D  Tommy L  Galib D (G) 
    Wobblers 1   Ermin A(G) 
             
30/5/10 B Stenkullen Stanko D  Mehrad A Mirza B (R) 
    FC Bosona 1   Stanko D (R) 
            Almedin (G)
            Dino I (G) 
1/6/10 A Palestinska Jasmin H  Darmin M  Almedin (G) 
    FC Bosona 1   Tin V (G) 
            Elvedin D (G)
            Darmin (G) 
6/6/10 A Jedinstvo Damir K  Sean G  Mirza D (G) 
    FC Bosona 2 Sean G  Damir K Damir K (G) 
             
9/6/10 B FC Bosona 5  Kenan D  Mehrad   
    Utbynäs 4 Andreas 2  Amir 2  
        Mehrad Kenan  
        Darmin  Avdija   
13/6/10 A FC Bosona 5  Jasmin H  Tommy L  Elvedin (G) 
    Palestinska 1 Tommy L  Damir K Amir H (G)
        Amir H Damir K 
        Damir K Asmir T  
        Tommy L  Falcon  
16/6/10 B Utbynäs Kenan D  Darmin M  Elvedin (G) 
    FC Bosona 2 Mehrad A  Christian P Amir H (G) 
            Emrah (G) 
20/6/10 A Real Maskin Sean G  Amir H  Kenan De (G) 
    FC Bosona 6 Thomas B  Sean G  
        Thomas B Mirza D  
        Jasmin H Emrah A  
        Darmin M Tommy L  
        Tommy L  Sean G   
23/6/10 A FC Bosona 4  Kenan De  Amir H  Xhavit S (G) 
    Real Maskin 2 Darmin M  Kenan De  
        Kenan De Avdija E  
        Kenan De  Stanko D   
19/8/10 B FC Bosona 3 Jasmin H Sean G Alen C ( G)
    Stenkullen 0 Sean G  Mirza D Stanko D (G)
        Stanko D Sean G Jasmin H (G)
22/8/10 A FC Bosona 4 Ermin A Stanko D  Edison A (G)
    Jedinstvo 2 Sean G  Tommy L  
      Sean G  Falcon  
        Sean G  Elvedin D  
26/8/10 B Nol 2 Mehrad A  Damir K Jasmin H (G)
    FC Bosona 4 Damir K Alen C Alen C ( G)
      Hassan A Damir K  
        Darmin M Hassan A  
29/8/10 B FC Bosona 2 Darmin M Tin V Samir S (G)
    Ahlafors 3 Sean G  Galib D Edison A (G)
        Stanko D (G)
        Sean G( R) 
            Xhavit S (G) 
2/9/10 A Wobblers 1 Mirza D Damir K  
    FC Bosona 2 Sean G Damir K  
             
9/9/10 B Lerum C 4 Darmin M Amir H  
    FC Bosona 2 Darmin M Asmir T  
             
12/9/10 A FC Bosona Inställd  
    Irakiska    
             
15/9/10 B FC Bosona 1 Damir K Amir H Amir H (G)
    Bergum 2   Emir N ( G)
             
19/9/10 A Midnimo Inställd  
    FC Bosona    
             
22/9/10 B Götaholm 2 Mehrad A Emrah A  
    FC Bosona 3 Avdija E Almedin B  
        Darmin M Sejad Dz  
26/9/10 A FC Bosona 7 Kenan D Amir H  
    Skogshyddans 1 Tommy L Sean G  
      Sean G Tommy L  
      Sean G Ingen  
      Darmin M Sean G  
      Darmin M Sean G  
        Emir N Darmin M  
27/9/10 B FC Bosona 4 Darmin M Sean G  
    Elisedal 1 Sean G Darmin M  
      Nima A Stanko D  
        Sean G Darmin M  
3/10/10 A Utd Africa 3 Sean G Tommy L Nima A (G)
    FC Bosona 2 Darmin M Mirza D Jasmin H (G)
        Edison A (G)
            Tin V (G)
10/10/10 A FC Bosona 8 Sean G Amir H Stanko D (G)
    Neutrala 0 Sean G Damir K  
      Sean G Damir K  
      Nima A Darmin M  
      Elvedin D Damir K  
      Xhavit S Elvedin D  
      Jasmin H Damir K  
        Adi S Elvedin D  
17/10/10 A Somaliska Vik 2 Darmin M  Tommy L  Galib D (G) 
    FC Bosona 3 Damir K  Amir H Eldin T (G) 
        Darmin M  Ermin A   
Uppdaterad: 10 APR 2012 23:27 Skribent: Sean Grebovic

Postadress:
FC Bosona - Fotboll
C/o Sejad Dzaferagic, Ekebygatan 10
42254 Hisings Backa

Kontakt:
Tel: +46735123934
E-post: This is a mailto link

Se all info