Hoppa till sidans innehåll

Matcher 2011


Tr M= Träningsmatch; A= A-laget; B= B-laget; Ö= Östracupen

Datum

Typ

Resultat

Mål

Assist

Kort

12/2/11

Tr. M.

FC Bosona

 2

Sean G

Sean G

Ermin A

Dzani H 


Bläsebovallen

Hålta IK

 2

   


19/2/11

Tr. M.

FC Bosona

 4

Tommy L 

Darmin M

Darmin M

Elvin M

Elvin M

Ermin A

Ermin A

Darmin M 


 

Bläsebovallen

15.00-16.30

Götaholms BK

 3

   


26/2/11

ÖstraC

FC Bosona

 1

Sean G

Nima A


Bläsebovallen

Lunden ÖBK

 4




3/3/11

Tr. M.

FC Bosona

0

 


 

Hamed T(G)

Bläsebovallen

FK Kozara

2


 


 


 

5/3/11

Tr. M.

FC Bosona

3

Sean G

Mirza D

Stanko D 

Elvin M

Jasmin H

Elvin M


Bläsebovallen

16.30-18.00

Wobblers BK

1

   


10/3/11

Tr. M.

FC Bosona

5

Tommy L

Asmir T

Amir H

Elvin M

Elvin M

Elvin M

Elvin M

Asmir T

Mirza D

Ermin A


 

Bläsebovallen

Grimmereds BK

1


 



12/3/11

Tr. M.

FC Bosona

 

 

 

Bläsebovallen

16.30-18.00

GSIF

 

 

 

23/3/11

Tr. M.

FC Bosona

3

Elvin M

Darmin M

Haris M

Mirza D

Uliks A

Denis D

Sean (G)

Bläsebovallen

16.30-18.00

Utbynäs SK

2

 

 

 

24/3/11

Tr. M.

FC Bosona-Reserv

 2

 

 

 

Bläsebovallen

19.30-21.00

GSIF-Reserv

 3

 

 

 

26/3/11

Tr. M.

FC Bosona 1

 3

 

 

 

Bläsebovallen

16.30-18.00

FC Bosona 2

 6

 

 

 

2/4/11

Tr. M.

FC Bosona

Dzani 

Benjamin 

Tin 

 

Bläsebovallen

16.30-18.00

FK BiH Jkpng

 

 

 

7/4/11 A. Omg 1

Utd Africa

1 

 

 

 

Kviberg

19.30-21.15

FC Bosona

0 

 

 

 

13/4/11 A. Omg 2

FC Bosona

2 

Sean G

Elvedin D 

Darmin M

---- 

Dzani (G)

Mirza  D(G) 

Bläsebovallen

19.30-21.15

Croatia Gbg

 

 

 

14/4/11 B. Omg 1

FC Bosona

Amir H

Amir H

Samir A

Samir A

Xhavit S

Ermin A 

Nima A

Dzani 

Amir H

-----

Mensur

----- 

Betim (G)

Ermin (G) 

Bläsebovallen

21.00-23.00

Nol IK

 

 

 

20/4/11 A. Omg 3

FC Bosona

Sean G

Elvin M 

Samir A

Mirza D 

Mirza D (R)

Tommy L(G) 

Bläsebovallen

19.00-21.00

Götaholms BK

 

 

 

26/4/11 B. Omg 2

Götaholms BK

 

 

 

Gamlestadsvallen

19.30-21.15

FC Bosona

 

 

Betim B(R) 

27/4/11 A. Omg 4

Gårda BK

 

 

 

Överåsvallen

19.30-21.15

FC Bosona

Elvedin D (str)

Darmin M

Darmin M(str)

Darmin M

Samir A

----

Elvin M

Sean G 

Benjamin G (G)

Idriz S (G) 

Uppskjuten? B. Omg 3 7/8

FC Bosona

7 

Benjamin G

Självmål

Amir H

Amir H

Darmin M

Benjamin G

Elvin M 

Darmin M

Tommy L

Elvedin D

-------

-------

Mirza D

Tommy L

 

Tommy L (G)

Elvin M (G) 

Bläsebovallen

14.00-16.00

IK Zenith

 

 

 

6/5/11 A. Omg 5

FC Bosona

2 

Elvin M

Samir A 

Benjamin G

Elvedin D 

Sean G (G) 

Mirza D (R)

Bläsebovallen

19.30-21.15

Olskrokens IF

 

 

 

14/5/11 A. Omg 6

Öjersjö IF

4

 

 

 

Öjersjö

13.00-15.00

FC Bosona

6

Darmin M

Darmin M

Edis D

Elvin M

Amir H

Ermin A

Edis D

Almedin B

Darmin M

Elvedin D

Darmin M

Darmin M

Elvin M (G)

Dzani H (G)

15/5/11 B. Omg 4

Bergums IF

 

 

 

Bergum

17.00-19.00

FC Bosona

6 

Galib D

Haris M

Idriz S

Gerardo P

Gerardo P

Damir K 

-----

Ermin A

-----

Haris M

Dzani H

Gerardo P 

Hamed T (G)

Ermin A (G) 

18/5/11 A. Omg 7

FC Bosona

3

Betim B

Darmin M

Haris M

Edis D

Haris M

Samir A

Sean G (G)

Benjamin G (G)

Bläsebovallen

19.30-21.15

Lekstorps IF

2

 

 

 

21/5/11 B. Omg 5

FC Bosona

3 

Idriz S

Edis D

Edis D 

-----

Raad A

Elvedin D 

 

Bläsebovallen

12.00-14.00

Rannebergens C

 

 

 

25/5/11 A. Omg 8

Västkustens BK

 

 

 

Kviberg

19.30-21.15

FC Bosona

0 

 

 

Sean G (G)

Jasmin H (G) 

2/9/11 B. Omg 6

Ahlafors C

6

 

 

 

Ahlafors

15.00-17.00

FC Bosona

14

Dzani H

Darmin M

Samir A

Samir A

Darmin M

Darmin M

Samir A

Sean G

Eldar R

Elvin M

Darmin M

Benjamin G

Sean G

Elvin M

Elvedin D

Ermin A

Darmin M

-------

Ermin A

Betim B

Dzani H

Elvin M

Benjamin G

Eldar R

Benjamin G

Dzani H

Samir A

Dzani H

Eldar R (G)

3/6/11 A. Omg 9

FC Bosona

9

Darmin M

Elvin M

Darmin M

Haris M

Nikola M

Dzani H

Benjamin G

Haris M

Benjamin G

Ermin A

Darmin M

Haris M

Dzani H

Dzani H

Haris M

Darmin M

Dzani H

Dzani H

 

Bläsebovallen

19.30-21.15

Elisedals IS

1

 

 

 

5/6/11 B. Omg 7

FC Bosona

6

Sean G

Dzani H

Darmin M

Darmin M

Samir A

Nikola M

Samir A

Darmin M

Avdija E

Nikola M

Dzani H

Ermin A

Ermin A (G)

Bläsebovallen

14.15-16.15

Ahlafors C

2

 

 

 

9/6/11 A. Omg10

Björndammens BK

 

 

 

Furulundsplan

19.30-21.15

FC Bosona

2 

Elvin M

Sean G 

Sean G

Haris M 

 

16/6/11 A. Omg11

Marieholm BOIK

 

 

 

Lövgärdesplan

19.00-21.00

FC Bosona

1 

Samir A 

Mirza D 

Sean G (G)

Darmin M(G)

Ermin A (G)

Edison A (G) 

23/6/11 A. Omg12

FC Bosona

0 

 

 

Ermin A(G)

Idriz S(G) 

Bläsebovallen

19.30-21.15

Utd Africa

 

 

 

29/6/11 A. Omg13

Croatia Gbg

 

 

 

Gamlestadsvallen

19.00-21.00

FC Bosona

Elvedin D 

Sean G 

Sean G (G)

Hassan EH (G) 

14/8/11 B. Omg 8

Rannebergens C

 

 

 

Gunnaredsplan

16.15-18.00

FC Bosona

Samir A

Samir A

Dzani H

Samir A 

Benjamin G

Elvin M

Benjamin G

Nikola M 

 

18/8/11 A. Omg 14

Götaholms BK

 

 

 

Gamlestadsvallen

19.00-21.00

FC Bosona

1 

Dzani H 

Samir A 

Betim B (G) 

23/8/11 B. Omg 9

FC Bosona

2 

Nikola M

Betim B 

Almedin B

Ermin A 

Ermin A(G) 

Bläsebovallen

21.15-23.00

Bergums IF

 

 

 

24/8/11 A. Omg 15

FC Bosona

Darmin M

Darmin M 

-------

------- 

Sean G (G)

Idriz S (G)

Benjamin G (G) 

Almedin B (G)

Bläsebovallen

19.30-21.15

Gårda BK

 

 

 

1/9/11 A. Omg 16

Olskrokens IF

 

 

 

Överåsvallen

19.30-21.15

FC Bosona

Darmin M

Jasmin H

Eldar R 

Eldar R

Eldar R

Edin J 

Eldar R (G) 

6/9/11 B. Omg 10

IK Zenith

1

 

 

 

Hovgårdsvallen

19.30-21.00

FC Bosona

5

Samir A

Samir A

Benjamin G

Darmin M

Elvin M

Betim B

Darmin M

Elvin M

Samir A

Ermin A

Elvin M(G)

8/9/11 A. Omg 17

FC Bosona

4

Samir A

Dzani H

Samir A

Benjamin G

Darmin M

Elvin M

Betim B

Idriz S

Mirza D (G)

Betim B (G)

Ermin A (G)

Bläsebovallen

19.30-21.15

Öjersjö IF

1

 

 

 

11/9/11 B. Omg 11

FC Bosona

2

Eldar R

Nikola M

Benjamin G

Benjamin G

Hamed T(G)

Harman S (G)

Bläsebovallen

14.15-16.00

Götaholms BK

7

 

 

 

16/9/11 A. Omg 18

Lekstorps IF

2

 

 

Tin (G)

Sean (G)

Benjamin (G)

Dzani (G)

Idriz (G)

Lekstorpsvallen

19.00-21.00

FC Bosona

0

 

 

 

19/9/11 B. Omg 12

Nol IK

4

 

 

 

Nolängen

17.45-19.45

FC Bosona

6

Eldar R

Samir A

Sermed

Eldar R

Elvedin D

Elvin M

Ermin A

Sean G

Eldar R

Elvin M

Eldar R

Elvedin D

Sanjin Z(G)

Betim B(G)

Hamed T (R)

21/9/11 A. Omg 19

FC Bosona

1

Eldar R(Str)

Eldar R

Elvin M(G)

Idriz S(G)

Bläsebovallen

19.30-21.15

Västkustens BK

0

 

 

 

28/9/11 A. Omg 20

Elisedals IS

1

 

 

 

Överåsvallen

19.30-21.15

FC Bosona

5

Dzani H

Sean G

Elvin M

Sean G

Benjamin G

Samir A

Eldar R

Darmin M

-----

Eldar R

 

7/10/11 A. Omg 21

FC Bosona

6

Samir A

Samir A

Samir A

Dzani H

Darmin M

Idriz S

Elvedin D

Elvin M

Nikola M

Elvin M

Elvin M

Eldar R

Elvedin D(G)

Benjamin G (G)

Sean G (G)

Samir A(G)

Bläsebovallen

19.30-21.15

Björndammens BK

3

 

 

 

15/10/11 A.Omg 22

FC Bosona

3

Darmin M

Sean G

Sean G

Eldar R

Eldar R

Samir A

Nikola M(G)

Sean G (G)

Bläsebovallen

11.00-13.00

Marieholm BOIK

3

 

 

 

Uppdaterad: 10 APR 2012 23:27 Skribent: Sean Grebovic

Postadress:
FC Bosona - Fotboll
C/o Sejad Dzaferagic, Ekebygatan 10
42254 Hisings Backa

Kontakt:
Tel: +46735123934
E-post: This is a mailto link

Se all info