Hoppa till sidans innehåll

Matcher 2012


Träningsmatch; Division 5; Reservklass 2; Östracupen
Datum Typ Resultat Mål Assist Kort
11/2/2012 Träningsmatch FC Bosona  2

Uliks A

Idriz S 

Elvin M

Mirza D 

Omar O (G)

Dzani H (G) 

Bläsebovallen 15.00 Gårda BK 5      
16/2/2012 Träningsmatch  FC Bosona 

Anel M

Eldar R

Sean G

Anel M 

 
Bläsebovallen 19.30 Säve SK       
18/2/2012  Träningsmatch Sandarna BK  2
     
Majvallen 13.30 FC Bosona  2

Anel M

Emir N

Darmin M

Darmin M

 
25/2/2012  Östra Cupen  FC Bosona  3

Dzani H

Anel M

Eldar R

Eldar R

Dzani H

Ermin A

 
Kviberg 12.30 Lunden ÖBK 1
     
7/3/2012 ÖstraCupen Sävedalen      
Kviberg 20.00 FC Bosona  Anel M  Mirza D  Anel M (G) 
10/3/2012  Träningsmatch FC Bosona 

Uliks A

Elvin M 

Dzani H

Elvin M

Dzani H

Elvin M

Dzani H 

Uliks A

Mirza D

Elvin M

Mirza D(G) 
Bläsebovallen 15.00 Lundby IF       
15/3/2012  Träningsmatch FC Bosona  0
     
 Bläsebovallen 19.30 Mossen BK  2
     
 17/3/2012 Träningsmatch FC Bosona  1
Samir A
MIrza D
 
 Bläsebovallen 15.00 Kaverös 3
     
 24/3/2012 Träningsmatch FC Bosona  4

Benjamin G

Hardi M

Enis A

Elvin M

Dzani H

Dzani H

Benjamin G

Dzani H

 
Bläsebovallen 15.00   Vardar Maked. 1
     
31/3/2012 Träningsmatch FK BiH Jkp 2
     
Jönköping 13.30 FC Bosona 3

Eldar R

Sarwar M

Eldar R

Hardi M

Eldar R

---

 
Division 5 omg 1 Guldheden Södra Mossens BK 1
     
2012-04-13  19:30'  FC Bosona 1
Anel M
Eldar R

Sean G (G)

Anel M (G)

Sarwar M (G)

Hardi M(G)

Joel T (G)

Reservkl 2 omg 1  Stenkullen GOIK        
STENKULLEN DROG SIG UR
FC Bosona        
Division 5 omg 2 Bläsebovallen FC Bosona 2

Dzani H

Mirza D

Sean G

Vllaznim I

 
2012-04-20  19:30'  Utbynäs SK 2
     
Reservkl 2 omg 2 Bläsebovallen  FC Bosona Eldar R  Amir A  Idriz S (G) 
2012-04-24  19:30'  Kode iF      
Division 5 omg 3  Ik Virgo      
2012-04-26  19:30'  FC Bosona

Edis C

Dzani H 

Enis A

Enis A 

Enis A (G)

Sarwar M (G)

Edis C (G)

Mirza D (G) 

Reservkl 2 omg 3   Tollereds iF 1
     
2012-05-02  19:00'  FC Bosona 7

Darmin M

Darmin M

Elvin M

Samir A

Nikola M

Anel M

Nikola M

Uliks A

Samir A

Sarwar M

Eldar R

Samir A

Hamed T

Eldar R

 
Division 5 omg 4 Bläsebovallen  FC Bosona

Genc D

Enis A

Enis A 

Sean G

Eldar R

Genc D 

 
2012-05-04  19:30'  Bergums IF      
Reservkl 2 omg 4   FC Bosona

Joel T

Nikola M 

Elvedin D

Idriz S 

 
2012-05-09  19:30'  Eriksbergs IF      
Division 5 omg 5 Tuvevallen  Finlandia      
2012-05-11  19:00'  FC Bosona

Anel M

Genc D

Elvin M 

Enis A

Enis A

Edis C 

Enis A (G)

Edis C(G)

Almedin B (G) 

Division 5 omg 6 Romelanda  Romelanda      
2012-05-16  19:00'  FC Bosona

Benjamin G

Enis A 

Enis A

Anel M 

Sean G (G)

Sarwar M (G)

Edis C (G)

Enis A (R) 

Reservkl 2 omg 5 Överåsvallen  Lunden ÖBK      
2012-05-22  19:30'  FC Bosona

Nikola M

Eldar R

Mirza D

Sarwar M 

-----

Enis A

Enis A

Amir A 

Sarwar M (G) 
Division 5 omg 7 Bläsebovallen  FC Bosona 3

Mirza D

Benjamin G

Omar O

Eldar R

Uliks A

Betim B

Sean G (G)

Omar O (G)

Hardi M (G)

2012-05-25  19:30'  Rannebergen 0
     
Division 5 omg 8 Mossen IP  GSIF      
2012-06-02  13:00'  FC Bosona    

Mirza D(G)

Sarwar M(G)

Uliks A (G) 

Division 5 omg 9 Bläsebovallen  FC Bosona

Enis A

Självmål 

Eldar R

Vllaznim I 

Sean G (G) 
2012-06-08  19:30'  Tollereds If      
Reservkl 2 omg 6 Bläsebovallen FC Bosona  3 WO
   
Flyttad till 11 /8 kl 12.00 Hälsö BK  0      
Division 5 omg 10 Gamlestadsvallen  FK Kozara      
2012-06-15  19:00'  FC Bosona Eldar R  Enis A 

Sean G (G)

Almedin B (G)

Dino D(G)

Uliks A (G) 

Division 5 omg 11 Bläsebovallen  FC Bosona

Eldar R

Genc D

Benjamin G

Vllaznim I 

Dino D

Eldar R

Joel T

?? 

Enis A (G)

Omar O (G)

Eldar R (G)

Vllaznim I (G) 

2012-06-20  19:30'  Lundby IF       
Division 5 omg 12 Bläsebovallen  FC Bosona

Sarwar M

Genc D 

Genc D

Vllaznim I 

Sean G (G)

Dino D (G)

Hardi M (G)

Vllaznim I (G)

Genc D(G) 

2012-06-25  19:30'  Mossens BK      
Division 5 omg 13 Lemingevallen  Utbynäs SK      
2012-06-30  14:00'  FC Bosona

Genc D 2

Vllaznim I 

Vllaznim I 2

Genc D 

Mirza D (G)

Vllaznim I (G)

Sarwar M (G)

Genc D (G)

Benjamin G (G)

Damir K (G) 

Träningsmatch FC Komarken 5      
2012-08-04 FC Bosona 3

Darmin M

Enis A

Enis A

Hardi M

Nikola M

Genc D

Enis A (G)

Genc D (R)

Reservkl 2 omg 7  GAIK 1
     
2012-08-15  19:30'  FC Bosona 2

Darmin M

Darmin M

Hardi M

Mirza D

 
Division 5 omg 14 Bläsebovallen FC Bosona 2

Bashar A

Uliks A

Serwar M

Dino D

Dino D (G)

Enis A (G)

2012-08-17  19:30'  Ik Virgo 3
     
Reservkl 2 omg 8 Bläsebovallen FC Bosona 2

Sean G

Sean G

Biniam H

Mirza D

 
2012-08-21  19:30'  Finlandia 2
     
Division 5 omg 15 Bergum Bergums IF 1
     
2012-08-24  18:45'  FC Bosona 2

Vllaznim I

Amar S

Elvedin D

Enis A

Hardi M (G)
Reservkl 2 omg 9 Lerum Lerum IS C      
2012-08-28  20:00'  FC Bosona

Betim B

Sean G 

Uliks A

Dino D 

Enis A (G)

Sean G (G)

Vllaznim I (G) 

Division 5 omg 16 Bläsebovallen FC Bosona

Enis A

Dino D

Mirza D 

Elvedin D

Hardi M

Enis A 

Almedin B(G)

Mirza D (G)

Enis A (G) 

2012-08-31  19:30'  Finlandia      
Reservkl 2 omg 10 Bläsebovallen FC Bosona    

Idriz S (G)

Haris P (G)

Serwar M (R)

Joel T (R) 

2012-09-05  19:30'  Romelanda      
Division 5 omg 17 Bläsebovallen FC Bosona Darmin M  Enis A 

Edis C (G)

Hardi M (G)

Genc D (G)

Enis A (G)

Dino D (G)+(R) 

2012-09-07  19:30'  Romelanda      
Reservkl 2 omg 11 Hönö Höno IS 3 (WO)      
2012-09-11  18:00'  FC Bosona      
Division 5 omg 18  Rannebergen      
2012-09-14  19:30'  FC Bosona Elvin M  Vllaznim I 

Edis C (G)

Joel T (G) 

Division 5 omg 19 Bläsebovallen  FC Bosona

Darmin M

Enis A 

Elvin M

Darmin M 

Almedin B (G)

Enis A (G)

Uliks A (G) 

2012-09-21  19:30'  GSIF      
Reservkl 2 omg 12 Bläsebovallen FC Bosona

Samir A

Jonathan P

Harun O 

Benjamin G

Benjamin G

Hardi M 

 Harman S (G)

Biniam H (G)

Edin J (G)

2012-09-25  19:30'  Floda BOIF      
Division 5 omg 20  Tollereds iF      
2012-09-29  13:00'  FC Bosona     Enis A (G) 
Division 5 omg 21 Bläsebovallen  FC Bosona

Mirza D

Dino D 

Samir A

Darmin M 

Mirza D (G)

Genc D (G) 

2012-10-05  19:30'  FK Kozara      
Division 5 omg 22  Lundby IF       
2012-10-14  15:00'  FC Bosona

Självmål

Uliks A

Samir A 

Omar K

----

Elvin M 

Sean G (G)

HAmed T (G)

Vllaznim I (G)

Biniam H (G) 

Uppdaterad: 07 JAN 2013 15:52 Skribent: Sean Grebovic

Postadress:
FC Bosona - Fotboll
C/o Sejad Dzaferagic, Ekebygatan 10
42254 Hisings Backa

Kontakt:
Tel: +46735123934
E-post: This is a mailto link

Se all info